Přejít na obsah

Yach Master 40


ygys

Doporučené příspěvky

Čaute, 
Asi ako vela z vás som na čakačke u môjho AD na vytúžené LV-čka, ale tá čakacia doba sa mi javí byť v nedohladne a tak sa pozerám aj po "jazdenom" trhu čo by mohlo uspokojiiť moju túhu po rolexkách. 

Zapáčil sa mi model  16622- teda Yacht Master 40 s platinovým ciferníkom. Cena na jazdenom trhu mi príde férová. 
Avšak nemám žiadnu skúsennosť s už použitými hodinkami. 
pre referenciu prikladám názornú ukážku z chrona - https://www.chrono24.sk/rolex/yacht-master--id13046631.htm

Vedeli by ste mi poradiť na čo si dať pozor ? Ako je na tom ten strojček so spolahlivosťou ? Sú tu nejakí majitelia yacht mastrov ? 
 

Nechcel by som pre moju nedočkavosť spraviť chybu ktorú by som mohol neskôr lutovať. 

Boli by to moje prvé rolexky. Ďakujem vopred veľmi pekne za hocijaké podnety-nápady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bacha hlavně na lunetu, je z platiny a nedá se moc dobře leštit. A jestli dbáš na detail, tak koukej, jestli není vteřinovka lakovaná křivě v místě, kde je uchycená k ose. Pak už je nataková klasika, tzn. přesnost, test WR, papíry, počet dílků, doklady o servisu, oleštěné hrany a spona.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřešil jsem nic...mel jsem štěstí a sehnal jsem nádherný hodinky... jsou asi 10let starý a jsou jak nový...jak psali kluci-nejvic trpí luneta a tak je potřeba najít kousek s pěknou lunetou - jako maj třeba ty moje :)

Dneska jsem je měl dopoledne ve výběru,ale nakonec jsem zvolil primky...ale to už je jiná pohádka ;)

Jo a přes chrono bych se trošku bál...precijen servis strojku u dealera je za cca 20k...tak aby se Ti neprodražily...

post-2098-0-96256600-1576165645_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Snake, když vidím Tvé červenooké Yachty, smím se zeptat odkud pochází ten (evidentně nepasující) Oyster tah?

Už před měsícem mě to trklo u Sibiře, ale bylo mi blbé se ho ptát "co je to za skládačku" když Ti je jenom vezl ze servisu...

 

A teda, hádat se nedovedu, školy nemám... Ale podle mě ten můj tah "nepasuje" úplně stejně... A když se podívám třeba na tenhle náhodně vyhledanej inzerát, taky nevidím rozdíl...

Mám začít nějak panikařit? Běhají po světě kila a kila Yachtů s dobastleným tahem?

post-4621-0-39026900-1576202471_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky nemám "Rolex školy", měl jsem za to že odpovídající tah by měl vypadat spíš jako na obrázku od Ajaj.

Ale koukám na Chrono24 že pár kousků s takhle hnusně přesahujícím prvním dílkem se tam taky vyskytuje - tož teď babo raď, jestli takovej bastl sekali už ve fabrice...  :yucky:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak snad nám poradí někdo, kdo čte Mondaniho před spaním. :)

 

Jako, já mám pre-rehaut, na tom eBayi je to taky pre-rehaut, Ajaj má už kus s rehautem... Akorát nám do toho nesedí Snake, kterej má hodinky s rehautem, ale tah jako ty předrehautový... Ale to už fakt spekuluju... Je to jediný vodítko, co jsem našel.

Rád se nechám dovzdělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Snake, když vidím Tvé červenooké Yachty, smím se zeptat odkud pochází ten (evidentně nepasující) Oyster tah?

Už před měsícem mě to trklo u Sibiře, ale bylo mi blbé se ho ptát "co je to za skládačku" když Ti je jenom vezl ze servisu...

Žádnej problém...nikdo nevíme všechno a líná huba - znáš to...

Rozdíl podle mě je v referencí modelů...platina je 16622 stará plechová spona a tento podle Tebe "nepasujici oyster" (myšleno asi první dílek tahu...)

No a nový model 116622 už s novou železnou sponou a podle Tebe "pasující oyster"...

Můžu Tě uklidnit-nic na mých hodinkách není neorigo a všechno je tak jak má být...nic neni dobastleno a tak podobně...ale chápu,že když se ta "smečka" sejde třeba na srazu...je tam rozumu víc než kde jinde :)

Ale kdyby ses zeptal Sibiře-on by Ti to vysvětlil hned a měl bys klidný spaní ;)

Dal jsem dvě fotky nad sebe i když už tu jedna je,ale pro srovnání...

post-2098-0-04434200-1576217634_thumb.jpg

post-2098-0-31041400-1576217701_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...