Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vulcain X-treme Automatic

Cricket 211931.201RF Luxury Diver

 • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#1 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 6 961 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 14.prosinec.2019 - 05:11

RECENZE: VULCAIN CRICKET X-TREME AUTOMATIC

Moje velká slabost pro hodinky Vulcain mne nutí zkoušet i méně známé modely téhle značky. Díky ní vám dnes můžu zprostředkovat svou zkušenost s trochu netradičními Vulcain Cricket X-treme Automatic.

Přiložený soubor  001 Vulcain X-treme Autlomatic.jpg   116,35K   48 Počet stažení

Až do r. 2009 zahrnovala řada Cricket X-treme velké a odolné sportovní hodinky s manuálním nátahem, s výrazně moderní estetikou ciferníku a s vnitřní dive nebo worldtimer lunetou. Pro diver verzi bylo typické neobvyklé umístění korunek.

Přiložený soubor  002 Vulcain-Cricket-Diver-X-Treme manual.jpg   64,29K   44 Počet stažení
Foto Vulcain

Pak ale manufaktura Vulcain přišla s novou podobou X-treme diverů v elegantnějším pojetí, s přepracovaným pouzdrem, vnější lunetou, odlišným ciferníkem i ručkami a především s nově vyvinutým automatickým strojkem Cricket V-21.

Přiložený soubor  003 Vulcain-Cricket-Diver-X-Treme automatic.jpg   75,67K   44 Počet stažení
Foto Vulcain

Mezi několika barevnými verzemi byl představen i recenzovaný model Vulcain Cricket X-treme Automatic ref. 211931.201RF.

Přiložený soubor  004 Vulcain X-treme Automatic.jpg   92,89K   38 Počet stažení

Hodinky se oproti předchozí generaci X-treme díky vnější lunetě opticky zmenšily a staly se o něco civilnějšími. Dobové reakce odborné veřejnosti byly rozporuplné. Na jednu stranu se nová verze líbila, řada respondentů ale litovala odklonu od předchozího zcela originálního designu směrem k mainstreamu. Někteří upozorňovali na příliš velkou podobnost určitých prvků s modely Bremont Supermarine a Edox Class 1 Diver ze stejného roku. Jiní zmiňovali nesourodou směs inspirace a nepříliš vhodnou kombinaci ruček.

Přiložený soubor  005 vulcain supermarine class1.jpg   54,6K   37 Počet stažení
Foto Bremont/Edox

Uběhlo deset let a se získaným odstupem si dovolím tehdejší kritiku komentovat. Jistou podobnost s ciferníky potápek Bremont nelze popřít. Jenže zatímco u Bremontu je typické vnitřní okruží tvořeno duplicitní minutovou indexací posunutou ke středu ciferníku a jedná se čistě o estetický počin, u Vulcainu slouží vnitřní okruží k nastavení budíčku a najdeme jej i na mnoha jiných modelech Cricket, včetně starších Aviatorů a X-treme. Jde tedy o tradiční a především funkční řešení. Klasickou minutovou indexaci v perfektním provedení po pětinkách vteřiny najdeme u Vulcainů standardně po obvodu ciferníku. Pokud jde o jeho čtvercový reliéf, v té době skutečně existovaly hodinky Edox s podobným vzorem. Čtvercová, obdélníková nebo liniová struktura na cifru tehdy prostě byla v kurzu. Koneckonců, již předchozí modely z manuální řady Vulcain X-treme měly stejné čtverce ve středním poli ciferníku. Co mi ale opravdu vrtá hlavou, je nápadná podobnost tvaru korunky a její asymetrické ochrany u všech tří výrobců. Manufaktury Bremont i Vulcain představily tyto modely v r.2009, těžko tedy od sebe mohly opisovat. Edox svůj model s asymetrickou ochranou korunky vyrobil dokonce o trochu později. Nepřijde mi pravděpodobné, že by všichni tři výrobci měli v jeden čas stejného externího designéra... Přesto je tam ale vidět stejný rukopis. Jestli vás napadá nějaké vysvětlení, zapojte se prosím do diskuze pod recenzí.

Přiložený soubor  006 Vulcain X-treme Automatic.jpg   148,78K   34 Počet stažení

Plasticita ciferníku je fascinující - jak čtvercový reliéf, tak široce rámované indexy, rámeček chytře umístěné datumky i ručky ve čtyřech "patrech" pořád přitahují zrak. Podobné potěšení jsem cítil naposledy u Planet Oceanů a stejně jako u nich je prostorový dojem ještě umocněný kvalitním antireflexem na vnější straně safírového skla. Vnější AR na klenutém safíru není úplně nejpraktičtější kombinace pro člověka, který by chtěl Crickety používat v extrémních podmínkách jako tooly. Hodinky v téhle cenové hladině ale většina z nás nosí stejně spíš při civilnějších příležitostech, kde je efektní antireflex v bezpečí a budí zaslouženou pozornost. Díky zaklenutí safíru dopadá světlo na AR z různých úhlů a tím vytváří neuvěřitelný modročerný nebo modrofialový barevný přechod.

Přiložený soubor  007 Vulcain X-treme Automatic.jpg   92,93K   31 Počet stažení

K prostorovému pocitu z ciferníku přispívá i jeho rámování šikmým rehautem s neobvyklou indexací po dvou a půl minutách, plastické logo, vnější zapuštěné okruží s jemným značením po 1/5 vteřiny a zapuštěné vnitřní okruží pro nastavení budíčku cejchované po 10 minutách (ale v praxi lze nastavit budíček s přesností cca pěti minut). Matná černá barva ciferniku a rehautu tvoří ideální kontrastní pozadí pro leštěné indexy, ručky a lumi výplň.

Přiložený soubor  008 Vulcain X-treme Automatic.jpg   82,13K   31 Počet stažení

Chtěl jsem pro vás makrem vyfotit detail, na kterém by byl vidět perfektní ostrý potisk ciferníku. Bohužel jsem měl volnou chvilku na focení zrovna ve stavu těžké kocoviny a moc se nezadařilo. Když ale svou pozornost zaměříte na pravou horní část záběru, je kvalita tisku přece jen znát. Zároveň obrázek možná odpovídá na dobové nářky nad volbou skeleton ručky. Díky ní je totiž možné nastavit budíček i v případě, že se minutovka zrovna nachází nad požadovaným časem probuzení. Za zmínku stojí i náročné provedení reliéfu cifru - zatímco horní plocha čtverců má matný povrch, zahloubené drážky mezi nimi jsou lesklé. Černobílý ciferník oživují drobné červené akcenty indexů čtvrthodin na rehautu, celých hodin v okruží alarmu a červená barva šipky na ručce budíčku.

Přiložený soubor  009 Vulcain X-treme Automatic.jpg   159,2K   34 Počet stažení

Luminiscence je solidní. Nezáří jako kultovní Seiko nebo mikrobrand modely, ale vzhledem k množství barvy Super-LumiNova vydrží bez problémů zeleně svítit až do rána. Mimoto kovové leštěné části indexů a ruček skvěle chytají světlo i v šeru - na záběru např. zachycují odraz televize na druhém konci velké mistnosti.

Přiložený soubor  010 Vulcain X-treme Automatic.jpg   63,32K   35 Počet stažení

V ocelové lunetě s jemným vertikálním brusem je osazena vložka z matně lakovaného hliníkového plechu. V dnešní době by člověk čekal spíše keramiku, jde ale o model z r. 2009, kdy keramické vložky ještě nebyly samozřejmostí (např. Rolex představil Cerachrom lunetu až v r.2010). Navíc by keramika, ať už lesklá či matná, značně změnila vzhled hodinek. Luneta má kultivovaný chod bez vůle v šedesáti kliknutích. Její vertikální frézování vytváří jeden z charakteristických designových rysů hodinek a zároveň zajišťuje dobrý úchop při manipulaci. Okraj lunety působí díky drážkám jako přerušované čárkování, kdy každá z čárek odpovídá úseku jedné sekundy, resp. minuty. Kvůli tomuto originálnímu pojetí okraje lunety nijak nevadí, že samotná černá vložka je docela konvenční - dohromady tvoří nezaměnitelný celek.

Přiložený soubor  011 Vulcain X-treme Automatic.jpg   75,69K   30 Počet stažení

Vertikální frézování plynule přechází i na ocelovou lištu na levém boku. Oba boky titanového pouzdra jsou totiž opatřeny vybráním, ve kterém je přišroubovaná ocelová vložka částečně plasticky vystupující z boku pouzdra. Tento prvek je typický pro celou řadu X-treme včetně starších modelů s ručním nátahem. Těžko soudit, zda je primární funkcí lišty ochrana pouzdra a snadná vyměnitelnost v případě poškození, zlepšení rezonančních vlastností pouzdra pro zesílení zvuku alarmu nebo se jedná především o designovou záležitost. Ve výsledku činí lišty z odlišného materiálu hodinky zajímavými i z boku a úspěšně opticky odvádějí pozornost od jejich výšky.

Přiložený soubor  012 Vulcain X-treme Automatic.jpg   54K   30 Počet stažení

Z lišty vystupuje nástavba rychloposuvu data. Oproti společenským modelům, kde je rychloposuv řešen zapuštěným nenápadným tlačítkem, je u modelu X-treme nutno odklopit pojistku s nápisem DATE a pomocí mohutného pusheru dosáhnout požadované korekce. Pojistka zapadá do žlábku v tlačítku i v tubusu tlačítka - dobře je to vidět na druhé malé fotografii.

Přiložený soubor  013 Vulcain X-treme detail pant pusher.jpg   68,21K   32 Počet stažení

Ocelové lišty mají stejně jako luneta jemný svislý brus, jejich zkosené okraje jsou ale vysoce leštěné. K pouzdru jsou připevněny pomocí dvou leštěných ocelových šroubů.

Přiložený soubor  014 Vulcain X-treme details.jpg   50,52K   31 Počet stažení
Foto Vulcain

Svislé drážky na ocelové liště přišroubované na pravém boku nejsou téměř vidět. Z větší části je totiž zakrývá titanová ochrana korunky, která zároveň chrání před náhodným zmáčknutím i obdélníkové tlačítko alarmu s reliéfním symbolem vibrujícího zvonečku. Zajímavě tvarovaná signovaná korunka se velmi příjemně a jistě drží.

Přiložený soubor  015 Vulcain X-treme Automatic.jpg   51,39K   31 Počet stažení

Z čelního pohledu zaujme elegantní tvar pouzdra s dlouhými nožkami, asymetrická ochrana korunky s integrovaným tlačítkem přepínání/vypínání alarmu a pěkné provedení korunky. Mimochodem, na snímku je dobře patrné, že čitelnost ciferníku je skvělá i v situacích, kdy leštěné rámečky indexů ani ručky neodráží světlo.

Co jsem naměřil s plastovou šuplerou:
- průměr pouzdra včetně lišt bez ochrany korunky: 45,5 mm
- průměr pouzdra bez bočních lišt a zároveň průměr lunety: 43,8 mm
- výška včetně klenutého safíru: 17,7 mm
- vzdálenost mezi špičkami horních a dolních nožek: 53,7 mm
- rozteč nožek 22 mm

Přiložený soubor  016 Vulcain X-treme Automatic.jpg   84,34K   30 Počet stažení

Ploché titanové dýnko s kruhovým brusem má safírový průhled na stylizované "V" a krásně dekorovaný strojek. Na záběru je vidět i přesné vybrání titanových boků pouzdra v místech, kde do nich zapadají ocelové boční lišty.

Přiložený soubor  017 Vulcain X-treme Automatic.jpg   61,07K   29 Počet stažení

(pokračování)
Aktuálně nic neprodávám, nic neměním - nemá smysl mi psát.
Recenze: Vulcain Cricket Aviator GMT Worldtimer
Recenze: Vulcain Cricket X-treme Automatic

#2 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 6 961 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 14.prosinec.2019 - 05:36

Inhouse strojek Cricket V-21 byl představen na jaře 2009 při příležitosti 150 letého výročí manufaktury jako první kalibr Vulcain s alarmem a automatickým nátahem. Stejně jako legendární Cricket V-10 má dvě hnací pružiny (jednu pro alarm a jednu pro soukolí hodinového strojku), a je vybaven osvědčeným systémem Exactomatic sjednocujícím míru tření čepů hřídelky setrvačky v různých polohách.

Přiložený soubor  018 Vulcain X-treme V-21.jpg   45,42K   28 Počet stažení
Foto Vulcain

Pár technických údajů:
- čas, alarm, datum, automatický nátah
- jednostranné natahování rotoru (natahuje pouze hodinový strojek, budíček je nutno natáhnout ručně)
- alternativně i ruční nátah korunkou
- keramická kuličková ložiska rotoru
- 257 součástek dle tiskové zprávy manufaktury z r.2009, jinde Vulcain uvádí dokonce 263 nebo 271 součástek
- průměr: 28 mm
- tloušťka: 8,4 mm
- frekvence: 18.000 VPH
- rezerva nátahu: cca 42 hodin
- doba trvání zvuku budíčku: 15-20 sekund
- rhodiovaný povrch s ženevskými pruhy, modřené šroubky, signovaný rotor, 23 kamenů

Kromě nástavby automatického nátahu a datové mechaniky s věncem se změnilo provedení alarmu, kdy kladívko netluče do kolíčku jako u Cricket V-10, ale upevněné na velkém, elipticky tvarovaném rameni tluče do vnitřního boku pouzdra. Tato konstrukční změna byla vynucena rotorem automatu, kterému by kolíček připevněný k dýnku překážel v pohybu. Výsledkem je jasnější zvuk odlišný od klasického chrčivého alarmu starých Vulcainů. Zvuk je podstatně silnější než u Vulcainů s manuálním nátahem a proskleným dýnkem. Údajně k tomu přispívá i kombinace materiálů na pouzdru hodinek.

Přiložený soubor  019 Vulcain X-treme V-21.jpg   121,42K   30 Počet stažení
Foto Vulcain

Nastavování času a budíčku je podobné jako u manuálního strojku Cricket V10 (koneckonců z něj V21 vychází), ale vzhledem k automatice odpadá povinné natahování korunkou. Ta ovládá ve dvou režimech funkce strojku. V základním režimu a nulté (nevysunuté) pozici slouží k případnému natahování obou pérovníků. Směrem nahoru (pravotočivě) se natahuje pružina budíčku, směrem dolů (levotočivě) pero zajištující chod hodinového strojku. Při "šoulání" korunkou tedy střídavě natahujeme oba pérovníky. Bezpečnější je ale natahovat jednosměrně nejprve jednu a pak teprve druhou pružinu, v prstech je tak větší cit a nehrozí stržení péra. Obvykle stejně dotahujeme hlavně budíček, když jej potřebujeme využít. Povytáhneme li korunku, lze nastavovat polohu ruček, ale pouze ve směru plynutí času. V opačném směru korunka zabírá naprázdno. Hacking není a kvůli vlastnostem strojku nelze použít ani tzv. pseudohacking, tj. zadržení vteřinovky korunkou opačným pohybem soukolí v režimu nastavování času. Vrátíme-li korunku do nulté polohy a zmáčkneme-li obdélníkové tlačítko, korunka sama znovu odskočí od pouzdra, tentokrát ale v režimu nastavení budíčku. Ručku alarmu je pro změnu možné nařizovat pouze proti směru hodinových ručiček. Jakmile korunku vrátíme k pouzdru, je opět v základním režimu. Tlačítko se používá i k vypnutí resp. pozastavení budíčku.

Přiložený soubor  020 Vulcain X-treme Automatic.jpg   137,7K   26 Počet stažení

Výrobce udává vodotěsnost tohoto modelu 100m - 10 ATM - 330ft. Ehm... na první pohled poněkud úsměvná hodnota u hodinek s neštastně zvoleným jménem X-treme. Zkusme se ale přes tenhle rozpor přenést a podívat se na věc realisticky. S X-tremy se lze bez problémů sprchovat, plavat i šnorchlovat. Dýnko, které není ani přišroubované, ani na závit, je utěsněné patentovaným způsobem využívajícím tlak vody. Toto konstrukční řešení je lety prověřené a Vulcain ho používá přes půl století i v ikonických 300m potápkách Vulcain Nautical. Úrovní vodotěsnosti a stylem bych Crickety X-treme zařadil mezi luxusní potápěčské hodinky typu JLC Deep Sea Chronograph, JLC Master Compressor Diving Chronograph nebo třeba Panerai Submersible 1950 3 Days. Trochu mě mate, že v brožurce vydané k příležitosti představení tohoto modelu se používají slovní obraty Ocean depths a Abyssal depths. Že by nakonec značení 100m odpovídalo maximální hloubce ponoru jako u IWC? Vulcain Cricket Nautical je značen 300m a u něj vím, že byl skutečně v této hloubce testován. I zde budu vděčný za doplnění, jestli má někdo ze čtenářů víc informací.

Přiložený soubor  021 Vulcain X-treme Automatic.jpg   109,87K   26 Počet stažení

Díky lehkému titanu, plochému dýnku a dlouhým zahnutým nožkám sedí pouzdro na ruce přes svou výšku velice příjemně. Sám nejsem moc velký fanda titanu, ale tady se Vulcainu povedlo dokonale spojit výhody obou použitých materiálů. Kdyby byly hodinky jen z oceli, byly by neúnosně těžké a měly by tendenci se přetáčet... Kdyby byly jen titanové, přišel by majitel o potěšení z kombinované úpravy povrchů a o tu "správnou" barvu kovu na luxusních sportovnich hodinkách.

Přiložený soubor  022 Vulcain X-treme Automatic.jpg   85,88K   26 Počet stažení

Přiložený soubor  023 Vulcain X-treme Automatic.jpg   85,08K   25 Počet stažení

Hladký černý kaučuk s tvarovanými koncovkami kopíruje křivku dlouhých nožek a přiléhá k pouzdru. Guma je mohutná jen u pouzdra, hned za špičkami nožiček se výrazně ztenčuje a stává se měkkou a poddajnou. Obě poloviny řemenu jsou při straně signované a jejich šířka se zužuje z 22 mm u pouzdra na 18 mm u motýlové spony s tlačítky. Ta je z titanu, zevnitř ji zdobí perláž a z vnější strany brus a logo. Nemá žádnou potápěčskou pojistku ani extenzi. Kdybych měl srovnávat, je Vulcain guma asi stejně pohodlná jako tenká Omega guma z Planet Ocean. Oproti Omega rubberu je širší, ale zase o něco měkčí.

Přiložený soubor  024 Vulcain X-treme Automatic.jpg   99,47K   26 Počet stažení

Pár klasických wristshotů:

Přiložený soubor  025 Vulcain X-treme Automatic.jpg   94,96K   27 Počet stažení

Přiložený soubor  026 Vulcain X-treme Automatic.jpg   123,46K   29 Počet stažení

Přiložený soubor  027 Vulcain X-treme Automatic.jpg   98,57K   26 Počet stažení

Přiložený soubor  028 Vulcain X-treme Automatic.jpg   108,63K   25 Počet stažení

Pro představu, takhle vypadají z dvoumetrového odstupu na zápěstí s obvodem 19 cm...

Přiložený soubor  029 Vulcain X-treme Automatic.jpg   174,55K   25 Počet stažení

Shrnutí a celkový dojem:
Podobně jako u ostatních hodinek Vulcain z novodobé produkce (2001 - 2017) je provedení perfektní. Zatímco u jednoduchých oblekových modelů člověka tenhle fakt hned netrkne, u řady X-treme Automatic je to díky mnoha detailům vidět okamžitě. Složité řešení boků pouzdra, dva typy materiálu, kombinovaná povrchovka, přidané konstrukce na neobvyklých místech, reliéfní ciferník s perfektním potiskem... tam všude je vidět nekompromisní kvalita. Majitel má příjemný pocit, že každý detail byl pečlivě promyšlen a pak se stejnou pečlivostí vyroben a zkontrolován. K prémiovému pocitu samozřejmě přispívá i malé množství vyrobených kusů (šance, že potkáte někoho se stejnými hodinkami je dost mizivá), nezaměnitelný vzhled mezi současnou produkcí luxusních potápek a fantastický antireflex.

Popravdě - kdybych neměl opravdu specifický životní režim spojený s vodou, ponory a hrubou manuální prací, asi bych hodil za hlavu všechny teoretické výhrady, které jsem vůči tomuto modelu v minulosti měl ("X-treme" WR100, vnější AR na klenutém safíru, výška hodinek, skeleton ručka) a natrvalo je zařadil mezi své definitivky. Jsou skvělé.

Přiložený soubor  030 Vulcain X-treme Automatic.jpg   96,98K   22 Počet stažení

Nakonec malé zamyšlení: nedávno jsem se bavil s kamarádem z hodinářské branže a když přišla řeč na Vulcain, doslova řekl: budíček je v dnešní době mrtvá komplikace. Já si to ale nemyslím.

Mechanický budíček v hodinkách je - anebo není - stejně mrtvý jako samotné mechanické měření a zobrazení času. V době chytré elektroniky, snadného přístupu k energii a bezdrátové adjustace času je obojí do jisté míry nedokonalým anachronismem. V situacích, kdy se člověk ocitne mimo civilizaci, nebo si prostě jen zapomene nabíječku a dojdou mu baterie, jsou ale jak mechanické hodinky, tak budíček k nezaplacení. Osobně alarm používám často a rád, jak na cestách jako zálohu budíku v telefonu, tak přes den jako upomínku. Na rozdíl od mobilu, který v kapse v hlučném prostředí nemusím slyšet nebo cítit, si vibrací na zápěstí všimnu vždy. Nakonec Vulcain není jediným výrobcem budíčků, a kdyby to byla skutečně mrtvá komplikace, asi by u Jaeger LeCoultre nevyráběli hodinky s alarmem v nedávno inovované řadě Polaris. Právě u záložních mechanických potápěčských hodinek určených pro ponory s přístrojem (Vulcain Nautical, JLC Master Compressor, JLC Polaris) má totiž akustický signál slyšitelný pod vodou praktický význam i dnes.

Pěkný den přeje Martar

-------------------------------------------------------------
Text a foto autor (pokud není u fotografie uveden jiný zdroj). Recenze je psána pro Chronomag, fotografie jsou ale volně k použití komukoliv, kdo je bude potřebovat, s podmínkou uvedení nicku autora (martar).

Velké díky patří členům dr.sphinx a McStinger za přečtení a připomínkování textu před uveřejněním.


Aktuálně nic neprodávám, nic neměním - nemá smysl mi psát.
Recenze: Vulcain Cricket Aviator GMT Worldtimer
Recenze: Vulcain Cricket X-treme Automatic

#3 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 6 961 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 14.prosinec.2019 - 05:39

Vím, že v textu opakovaně používám srovnání s JLC - ono je ale těžké se tomu srovnání vyhnout. Jednak luxusních sportovních hodinek/potápek s budíčkem zas tolik firem nedělá, a pak, je to jediný další výrobce, který taky vyráběl 100m WR hodinky s názvem Extreme :D

Tak hezké sobotni ráno.
Aktuálně nic neprodávám, nic neměním - nemá smysl mi psát.
Recenze: Vulcain Cricket Aviator GMT Worldtimer
Recenze: Vulcain Cricket X-treme Automatic

#4 JoyStick

JoyStick

  slámochroup

 • Member_50
 • 2 060 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:ano
 • Fanoušek značky:Migrace sysla

Publikováno 14.prosinec.2019 - 06:38

Skvělá recenze, díky za ní.

Sám na Vulcain koukám už tak rok, zatím jsem měl možnost zkusit jen pár modelů na chvilku v krámě, ale nenašel jsem zatím combo, které by mi vyhovovalo. Tohle vypadá slibně, i když mi tam chybí GMT.


Slámochroup doporučuje:

Reference | instagram | chlívek

Dyť je to jedno.

 

k mání: Nic nebude!

chci: hodinky s vodotryskem a prasečí hlavou


#5 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 6 961 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 14.prosinec.2019 - 07:05

Skvělá recenze, díky za ní.
Sám na Vulcain koukám už tak rok, zatím jsem měl možnost zkusit jen pár modelů na chvilku v krámě, ale nenašel jsem zatím combo, které by mi vyhovovalo. Tohle vypadá slibně, i když mi tam chybí GMT.


Joyi, kde a kdy jsi zkoušel a co tam měli za modely? S výjimkou Huberta Schediweho & syna v Rychnově nad Kněžnou mívají prodejci vždycky jen pár kousků, tak mě zajímá, co kdo kde má :) Nebo jsi je zkoušel v zahraničí?

Edit: a v Praze už není nic ani v Karlovce, ani v Koscomu :(

Tento příspěvek byl upraven od martar: 14.prosinec.2019 - 07:10

Aktuálně nic neprodávám, nic neměním - nemá smysl mi psát.
Recenze: Vulcain Cricket Aviator GMT Worldtimer
Recenze: Vulcain Cricket X-treme Automatic

#6 shewcza

shewcza

  Megazávislák

 • Member_50
 • 3 341 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Moravská Třebová
 • Fanoušek značky:SEIKO, Omega

Publikováno 14.prosinec.2019 - 07:26

Paráda, díky za tu práci! Moc pěkný hodinky od sympatické značky.

#7 AndyAaron

AndyAaron

  There's No Easy Way Out

 • Member_50
 • 9 517 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
 • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 14.prosinec.2019 - 07:57

Martar je pro me ozdobou chronomagu. Mohla tu byt skvele popsana recenze na keramicke Suby. Treba. Vim, ze by byla psana stejne peclive a poutave. Ale recenze na hodinky, ktere jsou unikatnejsi nez kterakoliv limitka Speedmasteru od Omegy (bez prehaneni) to pozvedava uplne jinam. Dik, Martare. Zavidim ti, ze mas na ne ruku. Jsou super!

Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

 

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

 


#8 honza71

honza71

  Perun s námi !

 • Member_50
 • 5 463 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:se mi dobře
 • Fanoušek značky:Girard-Perregaux

Publikováno 14.prosinec.2019 - 08:25

Diky za prima cteni na sobotni rano. Sbiram si podklady pro svou recenzi, tak si me namotivoval, at to pres svatky dam :)
All I Really Need To Know I Learned In Kindergarten (Robert Fulghum)
Jsme tak velcí, jak velké věci nás rozčilují.
What you have done is nothing compared to what you can do

#9 mlsoun1

mlsoun1

  Megazávislák

 • Member_50
 • 3 163 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Olomoucký kraj

Publikováno 14.prosinec.2019 - 08:30

Perfektní recenze,Martine.Přečetl jsem ji jedním dechem :)#10 tikzot

tikzot

  Megazávislák

 • Member_50
 • 3 166 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Fanoušek značky:Panerai, Rolex, Tudor, Omega

Publikováno 14.prosinec.2019 - 08:38

Tohle je prostě chmag, skvělý! Dlouho tu nic takhle dobrýho nebylo! A za sebe mohu říct, že díky Tobě mě Vulcain začal taky zajímat a moc se mi líbi jak to dělaj jinak a přitom skvěle a kvalitně. Fajn víkend hoši!#11 MíraMíra

MíraMíra

  Megazávislák

 • Member_50
 • 3 505 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Brno
 • Fanoušek značky:Všeho s Mírou :)

Publikováno 14.prosinec.2019 - 08:45

Díky za tvou práci a tohle muselo dát dost práce. Kvalitní, poutavá recenze na neokoukaný hodinky, značka ideál pro příjemný počteníčko. Fotky taky parádní. Jak píše kolega, Martar, ozdoba místního fóra!

#12 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 6 961 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 14.prosinec.2019 - 09:05

Neblbněte s ozdobama fóra :D a radši napište, co si myslíte o tom hodně podobným vzhledu korunky a ochrany korunky u Vulcainu a u Bremontu. Obojí vyšlo v r.2009, takže jestli za tím není nějaká průmyslová špionáž už od fáze projektu, nebo stejný externí navrhářský studio, těžko to mohl jeden od druhého stihnout okopírovat (že má Bremont Supermarine ochranu korunky i její umístění reverzně, vím :) )
Aktuálně nic neprodávám, nic neměním - nemá smysl mi psát.
Recenze: Vulcain Cricket Aviator GMT Worldtimer
Recenze: Vulcain Cricket X-treme Automatic

#13 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 6 961 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 14.prosinec.2019 - 09:18

Jinak samozřejmě za všechny pochvaly děkuju. Potěšily mne, to bez upejpání přiznávám. Jsem rád, že hodinky zaujaly, jsou opravdu jiný, jak mezi konkurencí, tak i v rámci produkce Vulcain.

Tento příspěvek byl upraven od martar: 14.prosinec.2019 - 09:20

Aktuálně nic neprodávám, nic neměním - nemá smysl mi psát.
Recenze: Vulcain Cricket Aviator GMT Worldtimer
Recenze: Vulcain Cricket X-treme Automatic

#14 gas

gas

  Megazávislák

 • Member_50
 • 4 460 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 14.prosinec.2019 - 09:44

Parádní práce :)
Fake_Watches1.jpg

#15 Murphy97

Murphy97

  lenochod

 • Member_50
 • 4 277 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno
 • Bydlí:PRG

Publikováno 14.prosinec.2019 - 10:04

Tak to je velka parada, martare. Diky za skvelou recenzi a spoustu krasnych fotek.

A mam to stejne, pokazde, kdyz sem prijdes s Vulcain, mam chut je zkusit.

...a s budickem souhlasim, at zije dal!
Jo, a ta predchozi generace vypada take naprosto skvele, opravdu toolove.

Diky za pekne rano!#16 madmaxx

madmaxx

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 013 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Pardubice
 • Fanoušek značky:Vintage chronos and divers

Publikováno 14.prosinec.2019 - 10:58

Super recenze se vším všudy a krásný hodinky k tomu.

Asi se budu muset kouknout do Rychnova ;-)


<p>Citizen Promaster, Fortis Pilot Professional Chronograph, Seiko 7549-7009 Professional divers, Seiko SUN21, Hamtun H1W, Seiko SBCW023 Landmaster South Pole, Magrette MPP Kara, Seiko 6138-0040 Bullhead, Bulova Chronograph "D", Zodiac Super Sea Wolf, Ball Engineer Hydrocarbon DeepQUEST, Casio G-Shock DW-5600HR, Omega Speedmaster 176.0012 ´´mark 4.5´´


#17 Harwey

Harwey

  Megazávislák

 • Member_50
 • 3 727 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Bratislava

Publikováno 14.prosinec.2019 - 11:24

Paradicka, Vulcain je Tvoja znacka;)

#18 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 6 961 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 14.prosinec.2019 - 11:43

Super recenze se vším všudy a krásný hodinky k tomu.
Asi se budu muset kouknout do Rychnova ;-)


Tak z Pardubic je Rychnov asi fakt nejblíž, a navíc tam mají největší kolekci, přece jen je to výhradní zastoupení (general agent) pro ČR.

Paradicka, Vulcain je Tvoja znacka;)


Neboj, Peter, teď přijde řada na Tvoje vintážní Crickety :) už se těším, az to konečně dopíšu.
Aktuálně nic neprodávám, nic neměním - nemá smysl mi psát.
Recenze: Vulcain Cricket Aviator GMT Worldtimer
Recenze: Vulcain Cricket X-treme Automatic

#19 Harwey

Harwey

  Megazávislák

 • Member_50
 • 3 727 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Bratislava

Publikováno 14.prosinec.2019 - 11:49

:)))))
Skor este sem hod tie dalsie Vulcainy co si skusal. Prezidentky a Nautily.

#20 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 6 961 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 14.prosinec.2019 - 12:07

Tak přátelé, vaše ozdoba fóra udělala v recenzi chybu jako prase. Na svou omluvu musím řict, že se mi za poslední rok dost zhoršily oči. Teď jsem sem chtěl dat video s budičkem V-21 v akci, a jak si ho tak na velkým monitoru pouštím, málem mě omyli...

Kladivko netluče do kovadlinky. To, co jsem povazoval za eliptickou kovadlinku (akustickou strunu), je rameno, na kterém je kladívko připevněné. Rameno je pohyblivé, celé se rozvibruje a tluče kladivkem do boku pouzdra. Já celou dobu myslel, že ten eliptický kus kovu jen vibruje pod nárazy kladívka. Blbec. Hluboká omluva.

Tento příspěvek byl upraven od martar: 14.prosinec.2019 - 12:12

Aktuálně nic neprodávám, nic neměním - nemá smysl mi psát.
Recenze: Vulcain Cricket Aviator GMT Worldtimer
Recenze: Vulcain Cricket X-treme Automatic

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Cricket, 211931.201RF, Luxury Diver