Přejít na obsah

Budget 2k?


Doporučené příspěvky

Pri 16 cm zapasti by som ta nasmeroval podobne ako kolegovia ku 36mm Black Bay. 41 mm BB Heritage urcite nie a aj BB58 ti podla mna mozu byt velke. Mam 18cm... 41 mm BB som predal lebo mi boli nepohodlne na nosenie. BB58 mam aktualne a su mi tak akurat. Ak by som mal ruku pod 17 boli by privelke... toto je ale samozrejme subjektivne. Black Bay 36 je podla mna v budgete 2K najlepsia volba na pomerne utlu ruku...

 

Na co by som sa mozno este pozrel su Oris Big Crown a Divers 65 vo velkosti 36 mm. Divers 65 vlastnim v 40 mm a su to fakt dobre hodinky. Big Crown je nazivo tiez pastva pre oci... Myslim ze v ZA Auparku je predajna Ichrono kde by sa mali dat teoreticky vidiet...

 

https://www.oris.ch/en/watch/oris-big-crown-pointer-date/01-754-7749-4365-07-5-17-66g

https://www.oris.ch/en/watch/oris-big-crown-pointer-date/01-754-7749-4064-07-8-17-22

https://www.oris.ch/en/watch/oris-divers-sixty-five/01-733-7747-4055-07-8-17-18

https://www.oris.ch/en/watch/oris-divers-sixty-five/01-733-7747-4354-07-5-17-45

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 49
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja mám tiež ruku 16,5cm a vždy je to o pocite daného človeka. LHC 41mm sa mne zdali veľké, ale zasa nosím úplne v pohode CW C7 Rapid a Zelos Helmsman 2, ktoré majú 42mm. Najpohodlnejšie sa mi aj tak nosia CW C65 Vintage s 38mm.

 

Treba si určiť z akej kategórie chceš hodinky a aký štýl. Či zobrať niečo okolo 1000?, príp. aj 2 kúsky, alebo všetko otrepať na jednych.

 

Čo som mal možnosť vyskúšať tak TH sa na Tudor absolútne nechytá a prehráva aj s C60 Mk3 od Warda. 

 

Kvalitovo veľmi slušné budget kombo je podľa mňa Seiko Sarx035 + CW C60 Mk3  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ward se hodne snazi, kdyz pomineme jejich inhouse modely kolem 100k, tak v tech cenach co maji si taky asi neco vyberu, trebas v bronzu, jen cekam az bude zas nejaka akce. 

Vicemene se pripichnu sem, protoze resim podobnej problem... a MM300 co vlastne nosim jako OWG me hloda prodat, i kdyz jsou skvely, jsou velky. a zas po roce je cas neco udelat jinak. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vortex, hej bol som v tom shope pokukat,ale neviem preco, noeco mi na tych Orisoch vadi, tie divery čo predavaju mi pridu take fádne, neviem preco. Tie bb58 nechces predat? Hh

@Diablo chcem 1hodinky a "lepsie" (i ked samozrejme aj tych 2000? je len entry level ked pozeram hodinky co tu chlapci maju ).

Ja som tie wardy este nevidel nazivo, mozno mate s nimi pravdu ze su dobre. Dakujem za radu s tymi TH, to som nevedel. Ale aj tak tie BB58 su sakra bozie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Směřoval bych to k těm BB36, nebo přidal a šel do BB58, ale kolega Vortex-Tempus přinesl taky dobrý tipy.

Záleží jakej styl hledáš, ale Big Crown mají taky něco do sebe. Nebo mě ještě napadly Longines Legend Diver v 36 mm.

Tudor tady ale za mě vede.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popozeral som teraz aj tie BB36, a maju ich aj v mojej oblubenej modrej farbe.... hmmm a posobia troska menej napadne v porovnani s BB58. No dakujem za tipy chlopy!

Btw co mi ale trocha hyba na tych Tudoroch je absencia datumovnika

Upraveno uživatelem artsvk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D Nie BB58 nepredavam... su skvele a zatial by som povedal ze u mna na furt. Momentalne su dostupne asi tak ako RLX sub... na GM sa predavaju nad pultovu cenu ...

 

Podla mna uvazujes dobre... jedny dobre hodinky su vzdy lepsie ako niekolko beckovych/ceckovych... urcite si skus niekde nazivo vyskusat BB36. Na fotkach mozno vyzeraju fadne ale na zivo su skvele... hlavne v modrej. Ak by si ale mal moznost navysit budget tak potom Omega Aqua Terra 38 alebo Rolex Oyster Perpetual 36 ;). Sinn ma pekne 556 vo velkosti 38,5 ale aj ked su to dobre hodinky ja by som ich ako ?lepsie? neklasifikoval. Urcite by som ti ale odporucil vyskusat na ruke par mensich hodiniek v 36-38 mm. Stare 41mm LHC som tusim nikdy nemal na ruke a neviem aky je rozdiel k novym ale aktualne keramicke su aj mne na hrane... a to bezne nosim 44 mm PAM. Je to individualne a ty sam najlepsie vies ako sa citis ale IMHO proste 41 mm LHC nemozu byt na 16cm ruke proporcne vyvazene...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abys nebyl zklamanej, prosel jsem tu diskuzi a kdyz pominu par Tudoru nad ten budget 2K, tak naky zasadni rozdil proti LHC necekej. Tyhle Longiny uz jsou poctivy a pekne udelany hodinky. Ja z nich v potapkach prestupoval na SMPc, tam uz rozdil je, ale cena je vys.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@xcmaniax LHC HC boli pekne hodinky a tvoj koment ma troska sklamal. Popravde ja som napr. tie tudory 36/58 nevidel nazivo, ale spracovanie mi pride "uhladenejsie".

 

Btw:. Tie Bally nestoja za zmienku? Niektore 40mm sa mi pozdavaju, ale ake je spracovanie v skutocnosti neviem. Ako napr. Ball Engineer III Marvelight 40mm sa mi vcelku pacia a je to v limite

Upraveno uživatelem artsvk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ball není špatná volba, měl jsem na ruce marvelight II a co do zpracováni jim nebylo co vytknout. Otázka je jak se dokážeš popasovat s tím, že tyhle hodinky budou s machr indexem o dost níž než třeba již zmiňované LHC. Ale s tím jsi asi smířen, protože na tom stejném by jsi byl i s Tudorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mojich skusenosti ma u beznej populacie machr index akurat Rolex a Breitling... Mozno AP ale na to som ja maly kovboj a nemam to odskusane ;) Realita je taka ze pre vacsinu okoloiducich, ak si vobec vsimnu tvoje hodinky, maju Diesel vacsi macher index ako Omega, Longines, Zenith, Tudor, Ball a neviem co dohromady... Malokto tie znacky pozna a malokoho to zaujima. Jedna moja Ex to mala krasne rozdelene... Exp 1 boli tie male-cierne, PAM boli tie s velkymi cislami a Moony boli tie pekne... :D

 

Myslim ze kolegovi ide skor o taky ten vnutorny pocit ze ma na ruke nieco ?lepsie? a prestiznejsie... prave preto by som urcite vyber zacal odskusanim Tudorov. Maju v sebe Rolex DNA a je to citit... mne osobne to pri ich noseni robi dobre ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vortex, hej bol som v tom shope pokukat,ale neviem preco, noeco mi na tych Orisoch vadi, tie divery čo predavaju mi pridu take fádne, neviem preco. Tie bb58 nechces predat? Hh

@Diablo chcem 1hodinky a "lepsie" (i ked samozrejme aj tych 2000? je len entry level ked pozeram hodinky co tu chlapci maju ).

Ja som tie wardy este nevidel nazivo, mozno mate s nimi pravdu ze su dobre. Dakujem za radu s tymi TH, to som nevedel. Ale aj tak tie BB58 su sakra bozie

 

Ak by si mal cestu do TN, PN, MY príp. BA môžeme vybehnúť na kávu a môžeš si C60 pozrieť naživo.  ;)

 

Tie BB58 sú veľmi pekne spracované hodinky, mne na nich vadia 2 veci: nemajú dátum a snowflake ručky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suhlasím, boli sme takto na obede staršia partia kamarátov ja LHC, jeden kamarát omegy a ďaľší nejaké festiny 50mm a tipujte koho najviac zaujali a ktoré sa najviac páčili ostatným. Tuším ze to ani festiny beboli ale volake tomy hilfigery... nie to nejake "no-name" tudory alebo nebodaj zenithy... nezainteresovana strana nema sancu odhadnut cenu, co mi takpovediac aj vyhovuje. Nerad by som z mojej pozicie provokoval. Takze "noname" tudory mi zapadaju do konceptu.

 

mne ide o to kupit naozaj pekne spracovane hodinky, level vyssie ako som mal LHC. Ako ste mi povedali, ze TH sa nechyta, uz o nich neuvazujem. Ale co tie Bally? Popravde sa mi taktiez pacia, a su lacnejsie ako yudory. Ale porovnanie tudor-ball? Realne skusenosti ohladom spracovania a porovnania by boli vhodne. Tak ako ste ma presvedcili o TH.

Upraveno uživatelem artsvk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedina vec ktoru si zelam od BW2020 je toto v 39mm... 36 su mi bohuzial uz trochu male a 41 zase trochu velke... Ak by ale toto dali vo velkosti BB58 nevaham asi sekundu...

attachicon.gif8EC8A473-02C7-4ADB-ACE6-52A39E7765D2.jpeg

Já bych je chtěl v 38 mm. :D, ale i těch 36 mm by šlo. Furt ale váhám, jestli modrý, nebo černý. Na ruce jsem měl jen černý, který jsou víc univerzální, ale modrý mají taky něco do sebe. Bohužel je téměř nemožný je porovnat vedele sebe.

A ještě bych chtěl BB58 v dalších barvách a ideálně GMT. :D

Jinak na Ball bych se vykašlal. Zpracování sice není vůbec špatný, ale moc nemusím ty tritiový indexy a ručky. Některý modely mi přijdou úplně šílený a celkově je pro mě zrovna Tudor o dost "výš".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...