Přejít na obsah

Seiko vintage servis


MartinD

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

mám doma už nějakou dobu Seiko 6139-6012 a chci se optat zkušenějších kolegů, jaký servis by mi doporučili pro Brno a okolí. Dříve jsem je celkem často nosil, ale už mi nějaký měsíc leží v šuplíku a asi by jim prospělo vyčištění a seřízení.

 

V nějakém vlákně se řeší Strnad na Veveří v Brně, ale prý je to dost samorost a domluvit se s ním je těžký. Práce jinak ok?Jinak Koscom, jakožto autorizovaný servis, to asi taky zvládne, že (ale nechce se mi jezdit s tímdle až do Práglu)?

 

Předem díky za rady, doporučení, názory...

 

post-38829-0-63874900-1577709164_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nemám přímou zkušenost, ale marně se tam snažím nahnat ségru, která bydlí za rohem. Otec tam nechal opravovat nástěnné hodiny a je spokojený. Ale nějakou referenci na klasický servis hodinek u Strnada bych také uvítal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pravě řeším renovaci 6139-6022, a v Koscomu me nabidli 10000-15000, v Klenotech oplustil v Bilovicich 15000 za renovaci. Strnad v Brne to neumi a sam odkaze na Koscom.

Mozna jeste Uher z Prostejova by to zvladl. Pak Frydl, ale ten ma uz dlouho stop stav.

Hodinky mame zcela funkcni a v dobrem stavu. Zhruba jako vy na obrazku.

Cena za servis je vysoka. Pry je to kvuli tomu, ze je to chronograph. Na youtube sem nasel nekolik typku (z UK, Australie, Ameriky), ktery udelaji servis strojku 6139, ktery neni poskozeny za cca 3 hodiny. Nejsem hodinar a nerozumim tomu. Ale kdyz vidim, ze to lze udelat v realnem case do tri hodin, tak tu cenu 10000-15000 nechapu.

V Bilovicich nam delali 6106-5420 s lestenim skla za 3000 a dopadlo to vyborne.

Takze ted premyslime, co s tim, ale hodinky pujdou asi zpet do supliku.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli mohu nabídnout služby našeho servisu, tak to dokážeme taktéž a nechci, aby to vypadalo namyšleně, ale vím, že na špičkové úrovni.

Cena za CO se u nás pohybuje mezi 4000,- až 5500,- Kč. Vzhledem k tomu že je to jednodušší stroj, tak spíš k těm 4000,-. To záleží opravdu na tom jestli při opravě nevznikne nějaká komplikace.

Nabízíme i možnost renovace pouzdra a tahu ( leštění ). Pouzdro 1500,- a tah 1000,-.

Tak když budeš chtít, stačí napsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm cenám.....o tom by se dalo polemizovat dlouhé hodiny. Já zmíním jen to, že se nedá takto starý stroj udělat za tři hodiny. Pokud ten stroj bude bez jakékoliv závady, tak pak snad ano, ale to se u vintage skoro nikdy nestane. Odstraňovat problémy s chodem pouze vyčištěním, namazáním a seřízením je velmi krátkozraké. 

Další věci jsou:

Velmi drahé vybavení

Velmi drahý spotřební materiál

Provozní náklady, případně nájem

Mzda hodináře + odvody ze mzdy

DPH ( pro mě pořád nepochopitelné, ačkoliv služba, tak základní sazba 21% )

V neposlední řadě, pokud ti něco zbude, něco vyděláš tak ti vezmou dalších 15%.

A dalších tisíc věcí.......

Já vím děláme to levněji a o dost, ale musím říct, že to taky není žádná hitparáda a máme se co otáčet.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, civ napsal:

Na youtube sem nasel nekolik typku (z UK, Australie, Ameriky), ktery udelaji servis strojku 6139, ktery neni poskozeny za cca 3 hodiny.

No, a proč to teda těm borcům nepošleš? Vždyť Babica taky dokázal na Primě udělat guláš za 5 minut ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Bert napsal:

No, a proč to teda těm borcům nepošleš? Vždyť Babica taky dokázal na Primě udělat guláš za 5 minut ....

Nevím, proč hned ta uraženost. Našel jsem dva hodináře z UK, kteří se přímo zabývají restaurováním a opravami vintage Seiko. Specializují se pouze na ně, mají s nima spoustu zkušeností, taky náhradní díly, atd.. Jsem s nima v komunikaci, a zjišťuju možnosti opravy.

Jak jsem psal, nejsem hodinář, ale v dnešní době si lze i jako laik zjistit mnoho informací, které dříve nebyly k dispozici.

Tento chronograph není zase tak složitý, jako jiné. Obsahuje pouze "jeden sčítač a vteřinovku". K předchozím Seikum jsem si sám sehnal třeba originál sklo a i originál tah, který nám chyběl.

Našel jsem si i přímo originál servisní manuál na tento chronograph od Seika, kde jsou jednotlivé servisní úkony, postupy, použití správného maziva, atd. atd.

Pokud mi není nikdo schopen za rozumnou cenu v ČR hodinky opravit, hledám jiné možnosti, a ano, nejspíše poputujou do UK. ČR není pupek světa, i když je tu mnoho šikovných lidí.

Chápu, že to nikdo neudělá za 3000kč, ale uznejte, že 15000kč je mimo a nedává to ekonomicky smysl.

Hodinky nejsou rozbité, jsou plně funkční a kupodivu jejich přesnost je po 50 letech do jedné minuty za týden. 🙂

ps. Babica je patlal.

Upraveno uživatelem civ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, ONYX servis hodinek napsal:

Jestli mohu nabídnout služby našeho servisu, tak to dokážeme taktéž a nechci, aby to vypadalo namyšleně, ale vím, že na špičkové úrovni.

Cena za CO se u nás pohybuje mezi 4000,- až 5500,- Kč. Vzhledem k tomu že je to jednodušší stroj, tak spíš k těm 4000,-. To záleží opravdu na tom jestli při opravě nevznikne nějaká komplikace.

Nabízíme i možnost renovace pouzdra a tahu ( leštění ). Pouzdro 1500,- a tah 1000,-.

Tak když budeš chtít, stačí napsat.

Nemáme to k Vám úplně daleko. Zkusíme se příští týden stavit. Děkuju.

Hodil by se Vám ten servisní manuál?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, xbraj19 napsal:

Ono totiž renovace a běžný servis není to samé. To je potřeba si uvědomit. A spousta “renovaci” končí nevratným znehodnocením hodinek.
 

To si uvědomuju. Ale jak jsem psal hodinky nejsou rozbité, jsou plně funkční. Renovaci potřebuje sklíčko a tah. Strojek potřebuje servis. Sklíčko už jsem si našel nové originál.

Může se stát, že nějaká součástka "prdne unavou". Tak se ji pokusím sehnat. Když ne, tak ne. Tenhle chronograph se dá na internetu sehnat cca od 4500 do 15000 dle stavu a něj použít součástky.

Upraveno uživatelem civ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neverim, ze nekdo v UK by to udelal levneji nez zde popisuje hodinarstvi Onyx. Na zapade si za praci bileho muze nechavaji sakra zaplatit.
Dobry je jeste Tondako v Liberci, ale ten nevim jak je ted na tom. Staci mu napsat SZ. Jinak bych to foukl do Jihlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, civ napsal:

Nemáme to k Vám úplně daleko. Zkusíme se příští týden stavit. Děkuju.

Hodil by se Vám ten servisní manuál?

Ahoj, 

rádi tě přivítáme u nás na servisu.....manuál máme, ale děkuji.

Adresa: 

ONYX Servis značkových hodinek

Masarykovo nám. 51

586 01 Jihlava

Zadej adresu do navigace a ta tě dovede přímo před vchod do prodejny, kde můžeš i zaparkovat. Podélně je to pro obsluhu na půl hodiny zadarmo a příčně je to placené 30,-  Kč na hodinu. Klidně využij bezplatného  podélného parkování, policie je tu v pohodě a tu půlhodinu tolerují i těm kdo není dopravní obsluha. 

Ruda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...