Přejít na obsah

martar

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 221
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No vidíte, a já nemám s ručkama ani teď, ani před nákupem sebemenší problém :)

 

Jednak jsou v některých tuňácích, což beru právě jako syntézu Seiko designu, a hlavně: intuitivní čitelnost těchhle šipkovejch ruček je absolutně TOP. Ani na milisekundu nezapochybuju, která je minutová a která hodinovka, a vzájemnej poměr jejich plochy plus umístění trojúhelníkovýho terče hodinovky považuju za geniální. Nemám moc rád zbytečný převisy obou hlavních ruček, a tady nejen že nejsou převisy, tady (u černý verze) není vidět ani kus ručky u hřídelek. Tohle se mi strašně líbí jak u Seika, tak u černých Expů II nebo třeba u JLC Compressor Navy Seals. Podle mě je design ruček vychytanej a časem dojde uznání. Co je zajímavý, je matně stříbrnej lem ručiček. Není to leštěnej kov. Trochu mě to zarazilo, když jsem to poprvé viděl... tak nějak to působilo lacině. ALE už si to nemyslím, zlepšuje to ještě čitelnost. Zítra nafotím makro.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně ta šipka pripadá, že zapadá do stylu, kterým cílí Seiko spíše na mladé. Takže možná, že toho uznání dojde..... a ty jsi taky mladý hoch, no ni? :-)

Upraveno uživatelem p3k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jsem mladý hoch :) Ještě půl roku. Nechuť k šipce s ostatními nesdílím, ale respektuju. Jasně že broušený ručky u MM300 jsou pokoukáníčko, plus je to celý ještě korunovaný miniimbusem, ale u toolů, který jako tooly skutečně používám, oceňují v první řadě funkčnost a bleskovej odečet času.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu je krásne vidieť, že každému sa páči resp. nepáči niečo iné. Mňa tie ručky vôbec nepohoršujú, ale zasa mi vadí tá obyčajná korunka a spona na ťahu. 

 

Inak sú tie MM200 parádne, chvíľu som o nich uvažoval, ale 44mm je na moju ručičku skrátka moc. Preto som radšej zobral 40mm CW C60 Mk3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to naprosto stejně. Na tý sponě je odmítám nosit, lepší Seiko spona se upravuje. Přitom samotnej tah je skvělej, nejmíň o level nad Sumo. A s korunkou buď něco vymyslím, nebo si zvyknu. Velikostně opticky působí jako 42-43mm, díky menší lunetě a šikmým bokům pouzdra. Zítra je kromě makra vyfotím vedle 42mm hodinek.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to naprosto stejně. Na tý sponě je odmítám nosit, lepší Seiko spona se upravuje. Přitom samotnej tah je skvělej, nejmíň o level nad Sumo. A s korunkou buď něco vymyslím, nebo si zvyknu. Velikostně opticky působí jako 42-43mm, díky menší lunetě a šikmým bokům pouzdra. Zítra je kromě makra vyfotím vedle 42mm hodinek.

 

Ako si vyriešil tie koncovky ťahu?

 

A ako to myslíš, že sa spona "upravuje"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) čekám na koncovku tahu z Astronů, která navazuje na vnitřní úzký rameno překlápěcí mechaniky. Měla přijít se sponou, ale nepřišla. A asi se bude muset trochu upravit. 2) rovnej koncovej dílek, kterej leze do spony z druhý strany u dírek, je nutno pro Astron sponu na konci zúžit, aby se vešel do vložky s mikroregulací.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt? Já si ho pamatuju z Aldovejch fotek, a ten měl tříkila... Tak jsem si to asi blbě spojil.

 

 

Tak ten jsem zaspal, už ho vidím!

Upraveno uživatelem p3k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D

 

@ Diablo: jen rychlá mobilovka. Tah se sice perfektně vejde do spony, ale nevejde se do vložky spony s mikroregulací. Na koncich článku se budou frézovat růžky tak, aby se to zúžilo přesně na pozadovanej rozměr. Ta Astron spona taky není kdovíco, ale blíží se trochu víc standardu Omega/Nardin/Rolex, a ta skrytá regulace je příjemnej bonus. Zdúrazňuju "skrytá" :) protože viditelnej zubatej plech u mikroregulace Seiko diverů jsem dodnes nepochopil. Funkční, leč nehezký.

 

Spona Astron.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušenost s odolností po třech měsících nejsem pochopitelně schopen komentovat. Barva má oproti SS bez DS o něco tmavší, a řekl bych i teplejší odstín. Je to vidět hlavně na denním světle v okamžiku, kdy vedle hodinek s diashieldem dáme jiný SS bez týhle úpravy. To komplikuje jak experimentování s jinýma naramkama nebo sponama (bez DS), tak opravy nebo kompletní restart povrchovky. Jinými slovy: hodinky jsou odolnější proti jemnýmu opotřebení a o něco dýl chrání zaratsu finiš pouzdra a tahu. V dlouhodobým horizontu je to ale spíš problém, protože všechny hlubší vrypy nebo záseky jsou víc vidět a povrchovku nejde obnovit (nebo možná jde, ale asi draze a komplikovaně). Na hodinkách nad 50k, který člověk nepořizuje jen na rok dva, bych tenhle povrch mít nechtěl. Ale fakt hodně záleží, jak se kdo k hodinkám chová... A subjektivně mi přijde, že musím hodinky častěji pulírovat od potu nebo mastnoty.

 

Psal jsem tu o pohodlný výšce, tak ještě pár fotek. Fakt jsou skvělý.

 

 

moc zajimave, diky !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak slíbený fotky. Lezou po mě děti, půlky techniky nemám doma, hodinky upatlaný, omluvte kvalitu fotek - jsou to takový informativní rychlovky.

 

Ručky

 

post-30813-0-57788400-1578044338.jpg

 

post-30813-0-83015800-1578044405.jpg

 

Triangl s lumibodem

 

post-30813-0-70801000-1578044595.jpg

 

Dýnko

 

post-30813-0-91576800-1578044800.jpg

 

Vlevo diashield, vpravo bez diashieldu. Rozdíl v odstínu je snad dostatečně vidět.

 

post-30813-0-69805600-1578044939.jpg

 

A nakonec velikost. Luneta má jen cca 41mm, zbylé tři milimetry připadají na zkosené boky pouzdra, takže opticky na světlé kůži hodinky vypadají menší. Neplatí to v okamžiku, kdy si vezmeme hodinky na hodně opálenou ruku, nebo když máme přirozeně tmavou pleť. Snad jsem to napsal dost korektně :) Nalevo jsou 44mm MM200, napravo 42mm Crickety.

 

post-30813-0-40035300-1578045331.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...