Přejít na obsah

Vyber bankovni schranky PHA


Doporučené příspěvky

Mam schranku v KB na Prikopech, ale nepripada mi to z ruznych pohledu jako idealni. Komfort pro praci s obsahem schranky v prostorech je minimalni a schranku by v pripade ozbrojeneho utoku nemel byt zasadni problem otevrit, napr rozriznout, je to takovy nicmoc plech, upevneni v drevotrisce, pripada mi to jako neco, co by clovek udelal i doma lepe.. Takze vlastne to hlavni je to, ze je to v objektu, kam se asi uplne bezne nikdo nebude snazit dostat (narozdil treba od soukromeho bytu / domu).

 

Mate nejaky tip na kvalitnejsi bankovni schranky v Praze (nebankovnim od soukromych subjektu neverim), nebo je to takovyhle shit vsude?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 65
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Za mě jednoznačně 24Safe. Maximální spokojenost.

 

Ještě jedna věc, jestli máš více hodinek + hotovost a další drobnosti, tak je lepší mít spíš XL, začínalo se na L.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

24safe ale neni banka. Takze teoreticky muzou majitele firmy jednoho dne sebrat vsechno co maji a komplet s tim zmizet do jizni ameriky a neudelas nic. To podle me u klasicke banky nehrozi.

 

 Jinak mi u te KB vadi taky to, ze to neni zabezpecene ani proti vytopeni, ochrana proti vode neni zadna a proti ohni to podle me taky vzdorovat moc nebude..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně nemám zkušenost. Každopádně rozhodně bych volil službu s 24 hodinovou dostupností. 

Také, pokud jsou mé informace správné, tak banka je povinna na evidovat komu schránku pronajímá a případě to sdělit např. exekutorovi či stánímu orgánu. Nebankovní společnosti tuto povinnost nemají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně nemám zkušenost. Každopádně rozhodně bych volil službu s 24 hodinovou dostupností. 

Také, pokud jsou mé informace správné, tak banka je povinna na evidovat komu schránku pronajímá a případě to sdělit např. exekutorovi či stánímu orgánu. Nebankovní společnosti tuto povinnost nemají.

to je pravda, ale to me zatim nikdy netrapilo. ta bezpecnost proti nebankovnimu subjektu jsem popsal vyse a je podle me zasadni..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

24safe ale neni banka. Takze teoreticky muzou majitele firmy jednoho dne sebrat vsechno co maji a komplet s tim zmizet do jizni ameriky a neudelas nic. To podle me u klasicke banky nehrozi.

 

 Jinak mi u te KB vadi taky to, ze to neni zabezpecene ani proti vytopeni, ochrana proti vode neni zadna a proti ohni to podle me taky vzdorovat moc nebude..

Pardon, přehlédnul jsem "bankovní" :D

 

Jinak ty schránky kryje pojistka, kdyby cokoliv, ta není vysoká, jako v bank. sektoru, ale mě to stačí, navíc lze individuál = samozřejmě vyšší cena. Teoreticky to možné je, ale teoreticky je možných takových věcí, že by člověk nemohl mít nic. Mě vyhovuje přístup prakticky kdykoli, ve dne v noci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám také schránku u KB, ale na VN. Vody se nebojím, ta snad na VN v té horní části nebyla :-)

A pokud by to někdo vykradl, tak se na to snad vztahuje pojištění do 100.000 EUR a to v hodinkách nemám.

 

Zvažoval jsem také safe24, mají sice super dostupnost, ale nakonec jsem to z důvodu, které výše uvádíš zamítl a zůstal v bance, kde jsem dostal nejlepší cenu tedy KB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám CSOB na Náměstí Republiky a dobrý. Kromě dostupnosti (jen všední dny během otevírací doby) je to za mě ok - schránky vypadají bezpečne a celý je to ve sklepním trezoru s omezeným přístupem na kartu. Nějaká budka jako diskrétní zóna je tam taky, nicméně za celou dobu co ji mám jsem se tam s někým potkal jen párkrát. Celý to stojí asi trojku ročně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám CSOB na Náměstí Republiky a dobrý. Kromě dostupnosti (jen všední dny během otevírací doby) je to za mě ok - schránky vypadají bezpečne a celý je to ve sklepním trezoru s omezeným přístupem na kartu. Nějaká budka jako diskrétní zóna je tam taky, nicméně za celou dobu co ji mám jsem se tam s někým potkal jen párkrát. Celý to stojí asi trojku ročně.

 

Jaky mas rozmer a kolik platis?

Mohl bys to tam pri navsteve vyfotit, jak to tam vypada a postnout foto? Pripadne do SZ, pokud nechces verejne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám také schránku u KB, ale na VN. Vody se nebojím, ta snad na VN v té horní části nebyla :-)

A pokud by to někdo vykradl, tak se na to snad vztahuje pojištění do 100.000 EUR a to v hodinkách nemám.

 

Zvažoval jsem také safe24, mají sice super dostupnost, ale nakonec jsem to z důvodu, které výše uvádíš zamítl a zůstal v bance, kde jsem dostal nejlepší cenu tedy KB.

 

 

VN bude z pohledu vody urcite bezpecnejsi nez Prikopy. Maji tam i ty vetsi rozmery kolem 50tis ccm?

 

Jinak pojisteni je ponekud tricky. Ty jako klient neses dukazni bremeno, pokud by se ti neco ztratilo. Oni totiz nevedi, co tam mas, tzn musis dokazat, cos tam dal. Coz mi neni vubec jasny, jak by melo poradne probehnout. Ja jsem tam pri ukladani udelal video z toho co jsem tam daval, ale i to je pouze stav k danemu okamziku a pri pojistne udalosti to podle me vzdycky bude problematicke.. Vlastne bych rekl, ze je to dira na trhu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám CSOB na Náměstí Republiky a dobrý. Kromě dostupnosti (jen všední dny během otevírací doby) je to za mě ok - schránky vypadají bezpečne a celý je to ve sklepním trezoru s omezeným přístupem na kartu. Nějaká budka jako diskrétní zóna je tam taky, nicméně za celou dobu co ji mám jsem se tam s někým potkal jen párkrát. Celý to stojí asi trojku ročně.

 

Trojku ročně? To je dost dobrá cena, kolik se do toho vejde? Třeba hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trojku ročně? To je dost dobrá cena, kolik se do toho vejde? Třeba hodinek.

Najdu někde ten ceník a rozměry. Mám druhou nejmenší, dávám do toho jen karty, papíry a hodinky v cestovním pouzdru a přijde mi že se vejde dost. Někde mám možná fotku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když u nás na maloměstě sháněl schránku, tak jsem se byl v bance zeptat, dokonce mě umožnili se na schránku podívat. Vybral jsem ČS, kde ročně platím to, co chce 24safe za měsic. Nevýhoda je, že se tam dostanu jen v otevírací dobu. Už mě jednou vypekli při prodeji hodinek, šel jsem je vyzvedout přesně před srazem s kolegou a zrovna bylo zavřeno (údržba el. sítí). Taky se tam nedostanou všichni zaměstananci, takže jsem tam taky už jednou půl hodiny čekal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pokud by to někdo vykradl, tak se na to snad vztahuje pojištění do 100.000 EUR a to v hodinkách nemám.

Obsah schránky je pojištěn komerčně, dle banky a typu pojistky. 100k? je částka, která je "pojištěná" na vkladech (zjednodušeně řekněme fyzických osob).

Banka do Fondu pojištění vkladů odvádí pravidelně částku poměrnou ke klientským vkladům, schránky (mj.) nijak nezohledňuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...