Přejít na obsah

Přesnost automatů


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dost zalezi jakej strojek to bude. Pokud treba napr Selita 200-1 ma taky psano tusim -20 az + 20 a realita je + 1,5s

Pokud chces neco s COSC certifikaci bude pak vesmes odchylka jeste lepsi. Ale vetsina strojku jde i po zabehnuti dobre doseridit takze bych se nebal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automat nieje tak presny ako quartz, ale automat si nekupujes preto.

 

COSC certifikovane strojceky maju limity na presnost -4 az +6s za den, aj ked real moze byt iny. Ja mam napriklad Sellita SW300-1 a ta robi ani nie +0,5s / den a nema certifikaciu.

 

Rolex ma myslim este prisnejsie limity.

 

Seiko spring drive je asi najpresnejsi, pozri sa na to, je to taky ?hybrid?

 

U automatu zalezi na nastaveni a pouzivani, to je ta krasa toho celeho. Strojcek sa da nastavit, aby mal co najmensiu odchylku, ale nejaka tam bude a bude sa casom menit.

Upraveno uživatelem seaman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlevnější Miyota 8215 umí do pěti sekund za den. Klidně i jednu nebo dvě sekundy. Chce to ale mít alespoň průměrný kousek a seštelovat to podle svýho chování (sportovce jinak namáhá ruce než ajťák).

 

Odesláno z mého Pixel 2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sellitu mám +1,5 Etu Cosc +2 Seika mi delaj některý +6, některý +8 NH -0,5, Štajni s Etou ... a td. Všechno střídání ruka, winder. Záleží jak je strojek seřízenej, v jaký je kondici, poloze a vliv má i natažení. Jestli Ti jde o přesnost ber quartz, nebo Q s radiem nebo satelitem. Mně je celkem jedno, když mi hodinky jdou o nějakou tu minutu napřed, tak je serizuju jen se zmenou data.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je reálná přesnost low cost potápek od Citizenu. Out of the box, nikdy nebyly na seřízení.

 

Ale je to spíš výjimka, většina mých levnějších automatů má před seřízením klidně +20 nebo +30 sekund, po zařízení jsem se téměř vždy dostal pod pět sekund. A to nemám timergrapher a dělám to metodou pokus omyl.f1dae1a78d11c8e6537a5764cc4e831f.jpg

 

Odesláno z mého Pixel 2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost někdy hned z krabice někdy po regulaci u hodináře.

Uvádím taky přibližné ceny hodinek aby jsi měl něco k porovnání a viděl že i lacino to jde.

 

Longines Master Collection +1s/týden 45k

Seiko SARB021 +3s/den 9k

Hamilton Khaki Field +2s/den 11k

Orient Mako I. +8s/den 4k

Orient Malo II. +3s/den 4k

Ball Marvelight -3s/den 30k

 

Pokud byl i po regulaci problém ukázalo se že to asi odflákl hodinář a druhej to chytil hned.

Regulaci proto doporučuji nechat dělat jen u zde doporučených hodinářů nebo u Bechyněho (opět jen moje zkušenost).

Myslím že když jdou do plusu je to fuk pokud je to do 15s/den.

Nejlépe mi zatím šlapaly Longines a Orient.

Slovem nejlépe mám na mysli to že odchylka se drží stejná více let.

Ty Longines jsou asi štěstí. Před posledním servisem to bylo něco kolem 10s/den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, téma jsou automaty, ale vezmu to zeširoka přes mechaniky :)

Jediný moje mechaniky (Tissot) se dají polohou při odkládání držet krásně na nule ;)

Automaty od nuly u dvou kousků až po odchylku cca 15 sekund, což je z mého pohledu zhruba maximum, které jsem ochoten akceptovat...

Půlminuta denně je pro mě jasný znamení návštěvy hodináře, který podle vibrografu jen seřídí chod nebo rovnou odservisuje  :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno je o ukázněnosti nositele. Hodinky s ´pravidelným zacházením mají i pravidelný chod.

Denně se má ujít 10 000 kroků, tak to dodržujme a dobré je chodit pořadovým krokem. Pokud je není COSC majitel,

tak co může chtít po hodinkách ;o)

 

Mně i entry level Seiko 5 i Orient Tristar dělají 0-10 sekund denně, jak se vyspí...

 

Proto jsem se rozloučil se záluskem na potápky v automatu se šroubovací korunkou,

abych mohl hodinky seřizovat v případě častěji a bez obav, jak se to líbí závitu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...