Přejít na obsah

Kousek ?nafurt? pro menší ruku


Doporučené příspěvky

Dobrý podvečer všem, jdu si pro radu - nebo spíš brainstorming. Ráda bych si ke kulatinám (tzn bez plánu prodat je dál) koupila hodinky. Jsem nošením spíš OWG, mám toho víc, ale 80 % času nosím red grape oystery v 36mm.
 
Líbí se mi toho dost - vlastně až moc - takže lítám na jedné straně od mark VI až po 38mm luminory. Jsou hodinky, které si prostě někdy v budoucnu pořídím - GS, midsize yachty a reversa - ale na ty všechny je čas. Snad :)
 
Teď bych asi radši něco u čeho sem tam vyměním řemen a budou trošku sportovnější a výraznější než ty OPčka co mám. Ale ne vyloženě tooly, ty už mám. Nebo naopak něco, co bude trochu slavnostnější - doteď si vyčítám, že jsem si nechala utéct jedny vintážní cellini (nesmějte se, fakt byly hezký!) s hrozně zajímavým tahem z bílého zlata, byl to víc šperk než hodinky, ale sakra proč ne, když je to udělané vkusně (což se o současné produkci s tunou šutrů u dámských hodinek říct nedá). 
 
Striktní požadavky nemám, ale nechci chrona, plnej cifr, římské číslice a vůbec přehnanou divočinu. Vintážky spíš ne, tam jsem saturovaná. 
Cifr spíš bílej nebo černej, sunburst nebo nějaká jiná volovina potěší. 
Z komplikací se mi líbí rezerva nátahu a moonphase. Datum (pokud z cifru netrčí) přežiju, ale nijak nepotřebuju. S jednoduchýma tříručkama budu naprosto spokojená.
Velikostně ideálně do 38, ale samozřejmě záleží na tvaru pouzdra, nožkách atp. Těch cca 40mm je pro mě hraničních.
Musí to být mechanika. 
 
Nahážu sem pár věcí, které mám v plánu si vyzkoušet, a budu ráda za každý další tip ideálně dostupný v Praze:
  • Panerai 755 (nebo 676, kdybych je unosila)
  • Tudor BB (79500) (furt jsem si nezvykla na palcát, ale červíček hlodá, navíc je mi sympatický, že je dělají v různých velikostech)
  • Zenith Ultra Thin Moonphase (zenith je mi obecně jako značka sympatická, takže toho možná prubnu víc)
  • Omega PO 600M bílé (232.30.38.20.04.001) nevím, jestli by mě neomrzely, navíc potápky (byť černé) už mám
  • Hublot Classic Fusion na tahu (první hubloty, ze kterých se mi nenavaluje, ale možná je to jen paralýza z analýzy)
  • Tiffany East West Automatic (úplnej úlet, ale chci je zkusit

Díky všem!

Upraveno uživatelem A_J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POcka za mňa ideal. Manželke parádne na ruke sedeli.... Len škoda ze nie je blázon do hodiniek.

Já už sportovní potápky mám a v bílé časem přibydou ty yachty, takže se do nich extra nehrnu, no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem jasně Jumba, nebo Bico AP RO 34-39.

Ty až za deset let :)) A k padesátinám konečně ty calatravy ;) 

 

 

Omega Constellation, hodinky nafurt, pro kazdou prilezitost :)

Přiznám se, že ty se mi (alespoň co si vybavuju ty novější, s lunetou s římskými číslicemi) krutně nelíbí. A měla jsem pocit, že jsou to jen quartzy, ale možná se pletu. Máš na mysli konkrétní model?

 

 

Panebože jaká nespravedlnost.

Jednu ženu obdaříš takovou dávkou hlubokého chronomilství - 

a na desítky dalších žen nezbyla ani špetička... 

 

;o)

Ale já se ráda podělím, o to žádná! :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja neviem, napíšeš tipy co by si chcela a na každý máš argument prečo ich nechceš... Trocha schiza

Ano, právě proto se ptám tady, kdyby někoho napadlo něco dalšího. Kdybych věděla o něčem, co považuju za 100%, tak je koupím a neptám se na radu.

Upraveno uživatelem A_J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

36 i 38 mm delaji s automatem. Quartz bych chronomagorce nenabizel :)

Konkretni model jsem nehledal, jen jsem nabizel "klasiku". Imho pradni hodinka, ale to neni dulezite, pokud tobe se nelibi.

Preji stastnou ruku pri vyberu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...