Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

Martine, co si stěžuješ, kterej druhej pes vydrží takhle na kolmý stěně :-)

 

Každopádně máte to tu moc pěkný páni, hned bych si vybral. Po tom, co se mi před dvěma lety odstěhoval s ex bohužel i pes, začínám se poohlížet a zdejší vlákno je velmi inspirativní ...

Vidíš, mě právě po ex tenhle poklad zustal. Sám jsem jinak na větší plemena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak z našeho Jerk Russela je od víkendu asi nejhodnější pes na světě, škoda, že ne normálně, ale kvůli nemoci :( Vypadá to, že někde chytnul gastroenteritidu, nebo něco podobného a je to teda děs a běs. Samozřejmě jakákoliv návštěva veteriny se rovná boji jak o život, takže teď má trauma asi do konce života, když je na veterině už po několikáté za sebou a pokaždé s injekcemi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To patří ke standardu plemene.

Přece jen jsou to psi proti vlkům a medvědům. Tak právě aby je neměli za co chytit, stáhnout k zemi a zabit.

V ČR to je snad zakázané a ti chudáci psi vypadají jak přerostlí labradoři.

Pravda na druhou stranu, mám psa s papirama ale tady mi ho neuchovni. Bych musel leda na výstavy na Slovensko (tam je svět ještě v pořádku). A na to se zcela určitě vykašlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako že očekáváš u rodinného domu v Česku, případně na gauči, kam nesmí, jeho zápasy s vlkem a medvědem? Nebo jsi mu nechal uřezat uši proto, že mnoho tisíc kilometrů daleko, v jiné zemi, v jiných podmínkách, v jiné kultuře, v jiné přírodě a celkově v jiném vesmíru býval občas takový pes zraněn divokým medvědem při hlídání stád a obydlí a možná to občas bylo dokonce proto, že měl delší uši?

Žádná trága, samozřejmě, navíc pokud se ti to takhle líbí, jen to odůvodnění je prostě v našem současném kontextu srandovní. Mě osobně to dneska už prostě připadá spíše jako nějaká nedobrovolná a navíc zbytečná mutilace, něco jako ženská obřízka. A za sebe musím říct, že dokonce i dobrmani a boxeři jsou hezčí "nezmrzačení" a tomuhle hafanovi by pěkně uši moc slušely. Ale mluvím samozřejmě jen za sebe. Podlahu máš ale pěknou, tam je to bez připomínek.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem ci mas deti, ale ak mas dceru a ma prepichnute usi kvoli nausniciam (o piercingu nehovoriac, ale to si uz za to mozu vacsinou same) tak by som na tvojom mieste decentne pomlcal. Rozhodne sa vyjadrujes k niecomu comu nerozumies.. dtto cas asi sledujes na mobile. v tejto kulture, podmienkach a stave technologie su snad hodinky hnusny prezitok. a nejes maso. nenosis vyrobky z koze. Tie zvierata trpia omnoho viac a ziju mizernejsim zivotom ako hafan s pristrihnutymi usami.

 

a cisto k teme - niektori psi maju byt kupirovani. tak ich boh stvoril. V pripade psich plemien sme tym bohom my, ludia. 

 

Cane Corso s kupirovanim a bez.

post-4112-0-63085300-1574684777_thumb.jpg

post-4112-0-66094700-1574684794.jpg

post-4112-0-02758900-1574684799_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uplně jiný psi,

 

je to zbytečnej hype ohledně kupírování a sekání oháňky, navíc ta se sekala na počest Fouska, který mu jí useknul zlý Chán, za to mu pak Fousek prokousl kalhoty, kam mu spadlo srdce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem ci mas deti, ale ak mas dceru a ma prepichnute usi kvoli nausniciam (o piercingu nehovoriac, ale to si uz za to mozu vacsinou same) tak by som na tvojom mieste decentne pomlcal. Rozhodne sa vyjadrujes k niecomu comu nerozumies.. dtto cas asi sledujes na mobile. v tejto kulture, podmienkach a stave technologie su snad hodinky hnusny prezitok. a nejes maso. nenosis vyrobky z koze. Tie zvierata trpia omnoho viac a ziju mizernejsim zivotom ako hafan s pristrihnutymi usami.

 

a cisto k teme - niektori psi maju byt kupirovani. tak ich boh stvoril. V pripade psich plemien sme tym bohom my, ludia.

 

Cane Corso s kupirovanim a bez.

Mám dva kluky. Mít ale holku, tak bych ji uši nikdy nenechal propichovat. Dokonce jsem se na to téma neshodnul se švagrovou a taky jsem ji to řekl. Takže decentně nepomlčím. A ty ostatní argumenty, jako že jim maso, to je už něco ve stylu "ale Američani zase bijou černochy". A vyjadřovat se můžu k čemu chci. I když je to treba jen v estetické rovině. Ostatně jiná rovina tady ani není. Ze zdravotních důvodů se jim to neřeže.

 

A podle mě je ten nezhyzděný pes na tvých fotkách daleko, ale daleko hezčí. Ten druhý vypadá jako mrzák po autonehodě, takový Niki Lauda. Ale ten si to neudělal naschvál.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš, já mám čtyřměsíční dceru a náušnice ji jdeme píchnout příští týden :-)

Jinak k psům : co tisíce let fungovalo, já měnit nehodlám. Bydlím v lese, uprostřed hor. Medvědi asi ne, ale vlci tu prej žijou (o další havěti ani nemluvě - lišky, pumy :-)). A psi jsou celodenně venku a hlídají barák.

K estetice: dva Google obrázky přikládám, podle mě bez uší to vypadá jak má.

K zdravotní stránce: psi s urezanyma ušima netrpí na záněty sluchovodu.

 

Ještě tu pak někde (tuším co mě právě naštvalo) jela docela dobrá debata na téma vracejících se vlků do přírody a že lidi, zejména ti, co chovají ovce, neví jak si s tím poradit. Nevyřešilo se tam samozřejmě nic, ale jak ja, tak instant jsme tam myslím pěkně vysvětlili, že právě pastevci jsou dobré řešení...

post-13450-0-97617600-1574688521_thumb.jpg

post-13450-0-22844700-1574688527_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem dobrmanku a nekupíroval jsem, protože mám za to že je to zhovadilost, na druhou stranu jsem ji nechal vykastrovat, což si myslím že je ještě větší....takže držím krok a papulu. Každý si vytváříme vlastní hříchy... :guiltysmiley:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dva kluky. Mít ale holku, tak bych ji uši nikdy nenechal propichovat. Dokonce jsem se na to téma neshodnul se švagrovou a taky jsem ji to řekl. Takže decentně nepomlčím. A ty ostatní argumenty, jako že jim maso, to je už něco ve stylu "ale Američani zase bijou černochy". A vyjadřovat se můžu k čemu chci. I když je to treba jen v estetické rovině. Ostatně jiná rovina tady ani není. Ze zdravotních důvodů se jim to neřeže.

 

A podle mě je ten nezhyzděný pes na tvých fotkách daleko, ale daleko hezčí. Ten druhý vypadá jako mrzák po autonehodě, takový Niki Lauda. Ale ten si to neudělal naschvál.

 

isteze sa mozes vyjadrovat. to s tym "americani zase bijou cernochy" snad nemyslis vazne.. to nie je odklananie sa od temy, to JE ta ista tema a tou je tyranie zvierat, to je jediny dovod preco je to zakazane. ze sa ti to nepaci na to serie pes a to ani nekomentujem, to je vec kazdeho soudruha..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...