Přejít na obsah

Nakup screw back varianty


lac1

Doporučené příspěvky

Ahoj, 

 

po dlhsej dobe zvazujem nakup gecok,ktore maju srubovacie dynko. Kedysi som mal GW-5000 tak sa poohliadam aj po inych variantach. Pacia si aj Frogmany, ale to uz asi uplne na denne nosenie nebude.

 

Vyberam medzi dw-5035, dw-5735, gw-5000, gwf-1000

Mrknite na ceny ci su okej, s DPH a poplatku poste/kurierovi pocitam pri nakupe zo zahranicia. Existuju lacnejsie varianty, ebay prosim nie. Dik

 

 

DW-5735, link 123 $

 

GW-5000, link 290 $

 

GWF-1000, link 443 $

 

Dik za tipy na modely,shopy a pod.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

S cenama mimo ebay ti asi neporadím, ale zkusím ti předat můj pohled na tvojí situaci. Frogy jsi sám označil "uplne na denne nosenie nebude", GW 5000 už jsi měl. Takže ber ty DW 5735. Jsou to dobrý hodinky. A navíc jsou to limitky! Jasná volba. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud musíš mít nové kusy, tak moc na výběr opravdu nemáš.

Pokud bys toleroval i starší modely, pak by byl výběr výrazně širší. Ale bez dnešních fíčur, jako je solarní nabíjení a rádiovým signálem řízené hodiny. A cenově by, v dobrém stavu, nebyly o moc levnější, než nové. Až na výjimky a výhodné nákupy z aukcí.

U importu ze zemí mimo EU (v tvém výběru USA a Japonsko), musíš počítat s řadou dalších poplatků.

Buď to zaplatíš najednou přepravci typu DHL (za pořádný balík peněz), nebo to budeš platit po kouskách (+doprava do ČR, +clo, +DPH, +poplatek za proclení, +poplatek České poště za vyřízení /pokud si to neproclíš sám/, + poplatek České poště za doručení v rámci ČR).

Pokud se s cenou za zboží a dopravu (součet obého) vejdeš do 150 eur, neměl bys platit clo, jen DPH a zbytek poplatků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 +poplatek České poště za vyřízení /pokud si to neproclíš sám/,

Chyba lávky. I když si to proclíš sám (nutná osobní návštěva pobočky pošty 120 v Praze), tak zaplatíš poště 99 kč za to, že tvojí zásilku předají celníkům. Krása, že?

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to máš pravdu. Mám pocit, že osobním proclením ušetříš asi stovku. Což se vzhledem k strávenému času zrovna nevyplatí.

Ale zase si třeba ohlídáš, aby si tam celník nespletl japonské Jeny a americké Dolary. Přestože byla u všech cen jasně napsaná i zkratka měny. Jako se to stalo mě.

 

Takže mi pak přišel domů pošťák s výměrem cla a poplatků ve výši 99 646,- Kč, namísto správného cla ve výši asi necelé tisícovky kaček. A chtěl je hned hotově zaplatit. Holt poměr Yen/US Dollar.

Doprava z Japonska trvala týden. Čeští celníci mou okamžitou reklamaci (v den vydání celního výměru a poplatkového lístku) následně řešili přes měsíc....

Mezitím už mi oznámili, že balík poslali zpět do Japonska. A pak se mi podařilo je donutit, aby ho stáhli z nějakého jejich skladu zpět.

 

Stálo mě to asi 20 emailů, cca deset telefonátů a hodiny starostí.

Ale zase teď znám jména spousty lidí z celní správy, úřadů a skladů České pošty! To jinde nekoupíš  :mobile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já když to podstoupil prvně tak jedna návštěva nestačila. Napodruhé už to sice šlo, ale byl jsem traumatizován. Dokonce jsem vážně přemýšlel, že zanechám objednávání v cizině krom EU.

Bastardi!!! Takle se chová jen mafie!!!

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptam se sice debilne,ale prakticky. Proc jen digosky se screwbackem? Me to neprijde totiz jako logicky krok. Jednak si tyhle modely casio nechava nehorazne zaplatit, tahas se s tezsima hodinkama, ktere ale nemaji vyssi vydrz nez plastove a navic az ti casem odejde bezel, budes mit problem ho sehnat, viz situace nyni se starsima screwbackama. Plastaky v takovem pripade hodis do smelcu a nebudes to resit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plastaky prave mam, sice ne uplne gshock ale zato celkom odolne DW-290. 

Rad by som skusil prijemnejsiu gumu nez tvrdu jak byva na plastakoch, ktora rada praska. Na tych DW-290 uz mam 3. remen.

Tu vyssiu vahu ja prave rad, ako opak tych obyc plastakov. Ono tie screwbacky nemaju az o tolko viac nie ?

 

Su niektore varianty, pri ktorych neni problem so zhananim bezelov a remenov aj po par rokoch ? Predpokladam ze GW-5000, kedze sa vyraba dlho a predava stale. S frogmanami a jeho limitkami bude urcite problem jak hovoris, tie zakladne verzie su na tom naprd tiez ?

 

Zeptam se sice debilne,ale prakticky. Proc jen digosky se screwbackem? Me to neprijde totiz jako logicky krok. Jednak si tyhle modely casio nechava nehorazne zaplatit, tahas se s tezsima hodinkama, ktere ale nemaji vyssi vydrz nez plastove a navic az ti casem odejde bezel, budes mit problem ho sehnat, viz situace nyni se starsima screwbackama. Plastaky v takovem pripade hodis do smelcu a nebudes to resit.

 

 

Jo, to máš pravdu. Mám pocit, že osobním proclením ušetříš asi stovku. Což se vzhledem k strávenému času zrovna nevyplatí.

Ale zase si třeba ohlídáš, aby si tam celník nespletl japonské Jeny a americké Dolary. Přestože byla u všech cen jasně napsaná i zkratka měny. Jako se to stalo mě.

 

Takže mi pak přišel domů pošťák s výměrem cla a poplatků ve výši 99 646,- Kč, namísto správného cla ve výši asi necelé tisícovky kaček. A chtěl je hned hotově zaplatit. Holt poměr Yen/US Dollar.

Doprava z Japonska trvala týden. Čeští celníci mou okamžitou reklamaci (v den vydání celního výměru a poplatkového lístku) následně řešili přes měsíc....

Mezitím už mi oznámili, že balík poslali zpět do Japonska. A pak se mi podařilo je donutit, aby ho stáhli z nějakého jejich skladu zpět.

 

Stálo mě to asi 20 emailů, cca deset telefonátů a hodiny starostí.

Ale zase teď znám jména spousty lidí z celní správy, úřadů a skladů České pošty! To jinde nekoupíš  :mobile:

 

Tak toto je dobra story, nezavidim. To muselo byt dost o nervy. Aspon mas kontakty,presne jak spominas a skusenost na nezaplatenie :)

 

S cenama mimo ebay ti asi neporadím, ale zkusím ti předat můj pohled na tvojí situaci. Frogy jsi sám označil "uplne na denne nosenie nebude", GW 5000 už jsi měl. Takže ber ty DW 5735. Jsou to dobrý hodinky. A navíc jsou to limitky! Jasná volba. 

 

Dnes dorazi 5735 na skusku rozmeru a podla toho jak budem spokojny vezmem tie drahsie screwback, alebo gw-5000, pripadne skusim frogy.

 

 

Nakupuje niekto na Global Rakuten Market v JP ? Pozeram ze tam je hromada zaujimavych kusov.

 

Dalsia otazka, vie mi niekto poradit ktory model frogmanu ma: safirove sklo, titan/ocel telo a daju sa zohnat nahradne bezely a remene ?

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakupuje niekto na Global Rakuten Market v JP ? Pozeram ze tam je hromada zaujimavych kusov.

Na Rakutenu jsem nenakupoval přímo, ale je to jeden z e-shopů, kde můžeš nakupovat prostřednictvím služby Buyee.jp. A s tou mám zatím jen dobré zkušenosti. Zároveň si u nich můžeš nechat udělat "konsolidaci" zásilek (za mírný poplatek), tedy sbalení několika zásilek do jedné a tento hromadný balík si nechat poslat do ČR.

O poplatcích a výpalných CZ úřadům stále platí to, co jsem psal výše.

 

Být psychiatr a epidemiolog, pak bych všem zájemcům o Casia se šroubovacím dýnkem (screwback) radil, ať se zaměří jen na nové modely, kterých tolik není.

Protože jakmile začnou řešit i ty starší, tak chytnou nakažlivou nemoc "Choronobundus", či jiné podobné. Nebo případně podlehnou psychické nemoci "Chronomania" nebo jiné obdobné poruše a nakonec výběrem hodinek stráví spousty hodin. Bude následovat dlouhodobé nakupování a šuplíky či poličky se jim zaplní mnoha kusy krásných starých digošek i ana-digi, nebo dokonce jen ručičkáčů na baterky...

Tak to na světě chodí od doby, kdy starý dobrý digošky byly nahrazeny mobilama, počítačema a jiným veskrze užitečným harampádím a číslíčkové hodinky se staly vlastně fakticky nepotřebnými. Leč psychice některých jedinců, postižených výše uvedenými chorobami, tyhle relikvie dodávají, z dosud zatím ne zcela jasných důvodů, psychickou až téměř fyzickou radost a potěšení... 

Toto vlastně platí pro všechny nákupy starých hodinek. Ale sběratelé digitálek, jsou těmto nemocem obzvláště málo odolní.

A odvykací kůra je náročná a bolestivá. Stačí se jen podívat na fotky některých sbírek, které se tu na fóru občas objeví. Tohle fórum je nakažlivých chronobacilů plné. Takže pozor na to!  :tongue_ss:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Rakutenu jsem nenakupoval přímo, ale je to jeden z e-shopů, kde můžeš nakupovat prostřednictvím služby Buyee.jp. A s tou mám zatím jen dobré zkušenosti. Zároveň si u nich můžeš nechat udělat "konsolidaci" zásilek (za mírný poplatek), tedy sbalení několika zásilek do jedné a tento hromadný balík si nechat poslat do ČR.

O poplatcích a výpalných CZ úřadům stále platí to, co jsem psal výše.

 

Být psychiatr a epidemiolog, pak bych všem zájemcům o Casia se šroubovacím dýnkem (screwback) radil, ať se zaměří jen na nové modely, kterých tolik není.

Protože jakmile začnou řešit i ty starší, tak chytnou nakažlivou nemoc "Choronobundus", či jiné podobné. Nebo případně podlehnou psychické nemoci "Chronomania" nebo jiné obdobné poruše a nakonec výběrem hodinek stráví spousty hodin. Bude následovat dlouhodobé nakupování a šuplíky či poličky se jim zaplní mnoha kusy krásných starých digošek i ana-digi, nebo dokonce jen ručičkáčů na baterky...

Tak to na světě chodí od doby, kdy starý dobrý digošky byly nahrazeny mobilama, počítačema a jiným veskrze užitečným harampádím a číslíčkové hodinky se staly vlastně fakticky nepotřebnými. Leč psychice některých jedinců, postižených výše uvedenými chorobami, tyhle relikvie dodávají, z dosud zatím ne zcela jasných důvodů, psychickou až téměř fyzickou radost a potěšení... 

Toto vlastně platí pro všechny nákupy starých hodinek. Ale sběratelé digitálek, jsou těmto nemocem obzvláště málo odolní.

A odvykací kůra je náročná a bolestivá. Stačí se jen podívat na fotky některých sbírek, které se tu na fóru občas objeví. Tohle fórum je nakažlivých chronobacilů plné. Takže pozor na to!  :tongue_ss:

 

Dik za tipy a cenne rady :), extra hromadit neplanujem staci par kusov na nosenie :D

Nejake Ana digi AMW-320 doma mam, ale s mrtvym "strojkem", ale ciste rucickace este nemam :)

 

S tymi baterkovymi digitalkami tomu rozumiem, mna prave prestalo stale cumiet na mobily,tablety, notebooky a radsej uprednostnim hodinky na ruke. Vobec mi nevadi ze to nema Solar, pripadne Atomic timekeeping. 

Uvidime kedy dorazia tie dw-5735 co dnes dorucuje kurier. 

 

Na tom global rakuten sa prave stracam, tam je hromada "srewback" modelov... to zatial ale nebudem pokusat. Vystacim s novymi kusmi z amazonu, a eshopov. To bohate staci zatial :D

 

edit:gramatika

Upraveno uživatelem lac1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptam se sice debilne,ale prakticky. Proc jen digosky se screwbackem? Me to neprijde totiz jako logicky krok. Jednak si tyhle modely casio nechava nehorazne zaplatit, tahas se s tezsima hodinkama, ktere ale nemaji vyssi vydrz nez plastove a navic az ti casem odejde bezel, budes mit problem ho sehnat, viz situace nyni se starsima screwbackama. Plastaky v takovem pripade hodis do smelcu a nebudes to resit.

Tvoje otázka není debilní, naopak je racionální.

Ale kdyby člověk kupoval hodinky jen na základě rozumu, koupil by se nějaké levné plasťáky typu F-91 za pár kaček a když by je rozbil, koupil by si za pár kaček nové. A já bych proti takovému výběru absolutně nic nenamítal.

Pokud by tedy nepotřeboval nějaké extra funkce. A pravda je, že takové funkce najde i v celo nebo částečně plastových modelech s zadním víkem na šroubky. Také jich pár mám.

 

Ale jakmile začně hodinky (zcela neracionálně) vnímat jako šperk, nebo spíš technologickou relikvii doby, začnou se mu screwbacky líbit. A to z několika důvodů:

Technicky založeným jedincům se zamlouvá to celokovové tělo, ať už obecný slitinový kov, nerez ocel, titan nebo jiné. Teda nevím, jestli Casio použilo někdy nějaký další kov, třeba bronz. Asi ne. Dnes už jede spíš v karbonu.

Vyšší hmotnost, protože pak mají pocit, že mají na ruce "něco pořádnýho".

Preciznost rovnoměrného utěsnění zadního dýnka.

Běžná kruhová těsnění místo často se vyskytujících tvarovaných těsnění u víček na šroubky.

Certfikovaná voděodolnost podle ISO normy u některých modelů (např. Frogman).

Dlouhá životnost pouzdra včetně tlačítek. Ne však bezelů, tam je to vlastně oproti celoplastovým modelům horší, jak píšeš. Ale zase se tyhle kovový kovadliny dají nosit i bez bezelu. Pár modelů je dokonce celoplošně leštěných.

Většina starých screwback modelů není tak obří, jako ty dnešní nové. Takže lidi s menším obvodem ruky pak nezískají na ruku "popelník". 

Ve starších modelech mají screwbacky většinou dražší modely. V nových už téměř jen ty nejdražší. Takže pak má člověk se staršíma screwbackama pocit, že už má něco "extra".

Asi by mě ostatní ještě pár důvodů doplnili.

 

Ale jak píšu, plasťáky fakticky nemají zrovna moc nevýhod proti screwback modelům a z praktického hlediska je to vlastně spíš rozumnější volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Screwback jsou prostě ty jediné opravdové géčka. Původně všechny géčka byly kovový a se screwbackem. Plasťáky přišly až později, asi z touhy vytěžit vzniklou legendu. Úspora při výrobě, ale cena napálená oproti norm digitálkám. Dneska jsou screwbacky limitky a exkluzivní modely. Dřív ani jiný géčka nebyly.  Skoro se vkrádá myšlenka k čemu géčka plasťáky, když můžu koupit levný plastový digi co mají stejnou vodotěsnost a vydrží toho taky dost. (DW 290 a pod) Nebát se o ně a po poškození koupit další. Géčka jsou jako terminátor: kovový endoskeleton pokrytý živou tkání. (gumovým bezelem) Opravdové géčka jsou nezničitelné a vydrží toho víc než jejich nositel. Prostě tě přežijí. To že dnes výrobce nepodporuje legendu je jeho velká ostuda. Hrozně mě to mrzí. Na jednu stranu se snaží budovat jejich image a žádá za to nemalý příplatek. Na druhou stranu je shazuje nepodporou nejexponovanějšího jednoduchýho dílu. Jako by říkal: kup si lepší dražší digi. A pak je zahoď a kup si další. To přece nemá logiku, to už radši budu tímhle stylem kupovat levnější DW 290, kterým nic nechybí (oproti DW5600E) a stojí míň.

Možná stojí za zvážení nový trend géček: sice plastovky, ale s kovovým bezelem. Vydrží dost a bezel jim nikdy neodejde. Třeba GM 5600 nebo GMW-B 5000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže už to neni endoskelet, ale exoskelet. takový naruby a proti původní myšlence.

..se teď rozmohl takovej nešvar -  aftermarket ocelovej exoskelet vč náramku na géčka, mají to na alíku apod., po vzoru těch GMW.

tak mě to trochu  láká, koupit dw-5600 a obléct je do oceli..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suhlasim,ze screwback su tie prave gecka, ako ich povodne vymysleli a vyrabali. To je jeden z dovodou, ze ich chcem. 

 

S myslienkou plastakov 5600 a nakup ocele, pripadne titanu z ali uz mam za sebou :)

Dokonca som zistil, ze kvalitne reprodukcie kovovych bezelov a tahov vyraba MFG, je par vlakion na WUS o tom.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dw-290 je moje srdcovka, vzdycky je rad vezmu na ruku. dw-5600 atp mi bohuzel nesedej na ruce kvuli uzkymu uchyceni u pouzdra. tlaci to z boku. klasicky dw 5700 bych moc rad, ale z tohodle mam obavu. prave proto jsem premejslel oblict 5600 do oceli, ale asi se na to vyprdnu. ten pocit neoriginality by mi asi vadil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DW-5735 s negativ displayom dorazili. Zapestie by zniealo aj nieco vacsie nemyslite? Pocitovo sedia dobre, obdobne jak dw290. Sorry za mizerne foto pod ziarovkou, ale vlakno si to ziadalo. Uvidime jak si zvyknem na negativny display.

Pod DW 5735 jsem si představoval tyhle:

 

nebo

 

 

 prave proto jsem premejslel oblict 5600 do oceli, ale asi se na to vyprdnu. ten pocit neoriginality by mi asi vadil.

já ale píšu o originále, třeba takle:

 

nebo

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...