Přejít na obsah

Diashield - zkušenosti?


V1tus

Doporučené příspěvky

Ále... Wabi-sabi...

Na Grand Seiko to nedávajú práve preto, že sa to nedá preleštiť. Na nejakých Seiko oblekovkách by som to ešte pochopil, ale na tooloch? - prvýkrát som to zaznamenal na Shogunoch - tam to kvôli titánu ešte ako tak dávalo zmysel. Ale oceľ? Som rád za svoje SBDX001.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Koukám, že můžu být rád za to, že mám SBDB001 a ne 011.

Na druhé straně třeba u SARXů by mi ten DS nevadil. Jak píše náčelník, takovéto oblekovky, tam se nečeká takový záhul. Oproti MM600 se schovají pod rukáv...

Mně se seikotitan líbí, ať DS nebo BT. Není tak světlý jako ocel, ale zase je světlejší než titan. Se zaratsu super kombinace. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsal by tu prosím někdo věci znalý, jak vlastně Diashield vzniká? O ledovým kalení Damaska se na Chmagu psaly romány, o šíldu tu ambassador akorát napíše, že je to diasliz :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Trochu s křížkem po funuse asi - ale doplňuju pro větší vzorek odpovědí, že na mejch SARX033 mi přijde DS super, nosím je (velmi vzácně) spíš ke košili nebo ke svetru, jsem 2. majitel a pořád vypadají jako nový. U toolů nebo diverů by mi to taky nedávalo vůbec smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pročetl jsem si tohle vlákno a připadá mi hodně negativní. Mám jedny Seika s diashieldem a funguje to, po roce jsou pořád jsou jako nové (skoro :)). Určitě ten rozdíl proti ostatním hodinkám je znát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby ses nedivil :) Dvoje páté narozeniny tenhle rok, příští rok taky pár - to mi něco do hodinkulatin vydrží.

 

Ještě k tématu - Seiko se teď prsí, že má úplně novou SS slitinu - studovali jste o tom někdo něco bližšího?

No právě, jedny ze sta, v hodinkovnici si to neošoupeš  :) a owg tady nikdo není :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

@Jiří Štencek, @Chumpus: jaké je prosím oficiální stanovisko výrobce k domácí pěči o povrch diverů s diashieldem? Klasické SS potàpky se po ponoru v moři propláchnou ve sladké vodě a nečistoty se čistí vlažnou vodou, ultrasoft zubním kartàčkem a bavlněným hadříkem. Náramek lze sundat a čistit i ultrazvukem. Protože ale o principu povrchové úpravy diashield nevím dost a nerad bych diashield nevhodným pravidelným čištěním nějak zdegradoval, rád bych v tomto případě znal doporučený postup pŕímo od AD. Děkuju :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se teda ničeho z toho, co jsi popsal nebál, vždyť za normálních okolností by měl Diashield právě fungovat lépe. Problém je až ve chvíli, kdy to člověk prostě drbne, což vidím i na svých hodinkách. Vím, že je tady toho dost negativního, ale řekl bych, že ono to negativní vyplívá hlavně z toho, kam ten Diashield dávají....třeba na divery, které jsou spíš toolové (i když, víme jak to v mnoha případech ve skutečnosti je :)) mi to moc rozumné nepřijde, ale třeba na hodinkách typu Presage apod., je to podle mě super. Přece jen je u takových hodinek menší šance, že je někdo vysloveně drbne a běžné nošení a nástrahy typu kancelářský stůl to zvládá naprosto skvěle. Moc dobře vidím, jak mi na klasických SS hodinkách přibývají vlásečnice, na Dia ani prd a to jsou to hodinky z roku 2016. Ano větší šrámy na nich jsou a už budou, ale jinak paráda, až mě teď regulérně štve, jak proti nim vypadají zhruba stejně staré SS hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal diashield na MM600. Castokrat, ked som ich mal v mori bola moznost oplachnut ich sladkou vodou az vecer, alebo k tomu ani nedoslo. Hodinky sluzili ako normalne tooly a nosil som ich pri vsetkych moznych cinnostiach. Na povrchovej uprave nic z toho nezanechalo ani najmensiu stopu. Najnebezpecnejsim predmetom bol kancelarsky stol pre sponu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, martar napsal:

@Jiří Štencek, @Chumpus: jaké je prosím oficiální stanovisko výrobce k domácí pěči o povrch diverů s diashieldem? Klasické SS potàpky se po ponoru v moři propláchnou ve sladké vodě a nečistoty se čistí vlažnou vodou, ultrasoft zubním kartàčkem a bavlněným hadříkem. Náramek lze sundat a čistit i ultrazvukem. Protože ale o principu povrchové úpravy diashield nevím dost a nerad bych diashield nevhodným pravidelným čištěním nějak zdegradoval, rád bych v tomto případě znal doporučený postup pŕímo od AD. Děkuju :)

Zkusím se poptat na správných místech, protože na to jsou mé znalosti krátké. Pokud tedy neodpoví dřív Chumpus :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...