Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Přesnost strojku + Fotogalerie

longines steinhart

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 watchboy

watchboy

Začátečník

• Members
  • 22 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Fanoušek značky:Longines, Tudor, Rolex, Omega, Hamilton, Steinhart

Publikováno 21.leden.2020 - 12:49

Ahoj všem hodinářům

Jsem na tomto foru nový, respektive hodinky mě vždycky velice přítahovaly a toto forum čtu již dlouho, ale nikdy jsem se neodhodlal napsat sem nějaký větší příspěvek, jelikož se sám v tomto oboru považuji ještě za začátěčníka. Bohužel/Bohudík se stalo nevyhnutelné a já si před cca rokem koupil svoje první automatické hodinky po kterých jsem dlouho pokukoval Steinhart Ocean One black, které mi přišli jako skvělý vstup do světa mechanických hodinek v poměru cena/výkon. Stalo se nevyhnutelné a hodinky mě chytli ještě více :D takže jsem před několika týdny pořídil svoje dlouho vysněné Longines Lyre, které střídám na stříbrném tahu a koženém řemenu dle nálady a příležitosti.

Ale teď k mému dotazu, zkoušel jsem si měřit přesnost chodu strojku u obou hodinek a došel jsem k výsledku Longines cca + 3s/den ale Steinhart cca +12s/den je tato "nepřesnost" ještě v normálu, nebo bych měl řešit s prodejcem? Přeci jenom hodinky jsou teprve rok staré. Chápu že Steinhart jsou "levné hodinky" a asi nebudou tak přesné jako hodinky vyšších tříd ale i tak se pro jistotu ptám :D

PS: Budu rád když připojíte i vlastní zkušenosti s vložením přesnosti strojků ve vašich hodinkách abych měl s čím srovnávat, nebo bude-li se někomu chtít může vložit i foto svých oblíbených hodinek s přesností jejich strojku, alespoň se budu moci kochat a budu vědět kam se chci dál s hodinkami posouvat :) :D 

Díky zkušení hodináři :)

Zdroj: Koscom.cz, Chronoshop.cz

Přiložený soubor (y)

#2 prischera

prischera

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 316 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Všecko co tiká :)

Publikováno 21.leden.2020 - 12:54

Netřeba se obávat, +12 vteřin/den je plně v toleranci strojku. Pokud je tato odchylka stabilní, dokáže ti je hodinář zregulovat i na větší přesnost, ale neřešil bych to.

Rolex Turn-o-Graph Ref. 116264, Tudor BB 58, Omega SMPc, Alpina Startimer Heritage GMT, Fortis Chronograph 8000 cal. 7730, Prim II, Prim Diplomat, Omega Genéve Dynamic, Eterna Sonic Electornic, Seiko SRPD01 Grey Dawn, Seiko SRP775, Seiko SARB035, Seiko SKX399, Seiko SKX011, Ventus Northstar N5, IWC cal. 74, Swatch System 51, a nějaký ten další Prim a vintage šrot Moje fotogalerie :)

#3 palom

palom

Závislák

• Member_50
  • 867 příspěvků(y)

Publikováno 21.leden.2020 - 12:59

Každý strojček ma svoju toleranciu odchýlky pri meraní. Stačí vygooglit.

<p>Fortis B42Day-Date/ Vostok Europe Anchar Yellow/ Certina DS Action Diver/ Davosa Pares Classic Chronograph/ Storm Vision/ Seiko FrankenMonster SKZ255/ Sturmanskie Gagarin/ Rolex Submariner Date 116610LN/ Davosa Pilot chronograph/ Ulysse Nardin Maxi Marine Diver/ Omega Planet Ocean GMT/ Gérald Genta Arena Bi Retro Sport/ Corum Admiral´s cup AC ONE carbon/ Corum Admiral´s Cup Legend/ RADO D-STAR 200/ BRERA Orologi SuperSportivo Square/ Seiko Orange Monster SKX781K1/ Rolex DateJust 2 116300/ Omega Seamaster Bullhead/ Jeanrichard Aerospace chronograph/ Wyler Geneve Code-R Incaflex Chronograph/ Breitling Galactic bicolor 41/ Jaeger-Le Coultre Master Compressor chronograph 2/ Blancpain Fifty Fathoms 5015/ Corum Ti-Bridge Titanium/ Tag Heuer Aquaracer 500/ Breitling Colt A17380 WD

#4 Radek Cigi

Radek Cigi

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 297 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vimperk
  • Fanoušek značky:Seiko, Citizen, Omega, Oris, Alpina

Publikováno 21.leden.2020 - 13:09

Já si taky myslím, že to je zatím naprosto OK. Asi bych to řešil, kdyby se to blížilo ke 30-ti vteřinám, jinak asi ne. Ber to víc jako šperk a trochu měně jako top přesný ukazatel času a budeš v klídku.

#5 watchboy

watchboy

Začátečník

• Members
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 21.leden.2020 - 13:12

Díky díky, bohužel jsem ten typ perfekcionisty co řeší každý detail :D

PRISCHERA: Skvěla galerie Bondovek, též je mám tak trochu vysněné v modré barvě, ale zatím je na ně pro mě dost brzo (je mi 25let)

#6 Radek Cigi

Radek Cigi

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 297 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vimperk
  • Fanoušek značky:Seiko, Citizen, Omega, Oris, Alpina

Publikováno 21.leden.2020 - 13:17

Můj vývoj byl následující: Seiko PADI želvy - Oris Aquis Date 43,5mm a teď nově Omega Seamaster Planet Ocean 8900 43,5mm. Takže já jsem na konci :lol2:

#7 watchboy

watchboy

Začátečník

• Members
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 21.leden.2020 - 13:43

RADEK CIGI: Taky hezký vývoj, já jsem teprve na začátku :D ale vždycky je kam se posouvat, pro mě třeba Patek Philippe nebo Vacheron Constantin, no možná za 15 let nebo v příštím životě :D

#8 habadej

habadej

Megazávislák

• Member_50
  • 1 408 příspěvků(y)
  • Bydlí:Černošice u Prahy
  • Fanoušek značky:Teď zrovna nevím co dál...

Publikováno 21.leden.2020 - 13:45

Longines +3, skvělá odchylka. U těch štejnů zkus laborovat s odkládáním na noc - dýnkem nahoru/dolu, na korunku, na devítku. Zjistíš, v jaké pozici jdou nejpomaleji a tak je odkládej na noc. Může to udělat několik vteřin kam potřebuješ.

#9 watchboy

watchboy

Začátečník

• Members
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 21.leden.2020 - 13:51

To odkládání na noc je trochu problém, jelikož jsem dostal od drahé polovičky box na hodinky prý na svojí budoucí sbírku (zatím jsou tam tedy jenom dvoje hodinky, takže ještě čtyři volná místa pro zlepšení :D) takže hodinky ukládám do boxu "abych jí neurazil" 

box:

https://www.alza.cz/...-3-d5308382.htm

#10 Datel

Datel

Závislák

• Member_50
  • 535 příspěvků(y)
  • Bydlí:Otrokovice
  • Fanoušek značky:Dycky Japan

Publikováno 21.leden.2020 - 14:27

No a to je problém polohovat celý boxík? Na pravý/levý bok, na pantíky, na zámeček, na víko...

Já hodinky nesundám z ruky (leda bych hned nasadil jiné) a na noc se musím polohovat celý ;o)

#11 watchboy

watchboy

Začátečník

• Members
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 21.leden.2020 - 16:51

Zkusím, díky za tip :)

#12 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 11 015 příspěvků(y)

Publikováno 21.leden.2020 - 17:16

12 je dost, to by mě nebavilo a nechal bych je poštelovat. Tyhle Štajni uměj bejt přesný. Strojek v nich je jako v mnoha jinejch dražších hodinkách. Jinak žádný ze svejch hodinek nijak nepolohuju. Jsou ve windru, na ruce nebo ležej v hodinkovnici. A žádný mi nedělaj víc než 6.

Time is Life. Je to dar i prokletí. Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky, IWC Aquatimer základní pilíře řady, Omega Ploprof, Omega Speedmaster Apollo-Soyuz 1975, Bulova Moonwatch 

Hodnocení proběhlých obchodů

#13 Americkej

Americkej

Jak kdy

• Member_50
  • 2 202 příspěvků(y)
  • Bydlí:u Písku

Publikováno 21.leden.2020 - 17:29

Hm, pod 5 jsem byl tak ňák spokojenej, mezi 5 až 10 lehce rozpačitej a přes 10 jsem to už musel řešit. Skončil jsem až u spring drajvu a od tý doby mám problém si vybrat jiný hodinky. Tak vítej v pekle.

#14 cali

cali

Megazávislák

• Member_50
  • 4 629 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Cyklisto, veď kolo

Publikováno 21.leden.2020 - 17:42

Pokial potrebujes zaliecit zavislost na presnosti mechanik, tak si kup Prim (lepsie novodoby) alebo Vostok. 30s+ obojsmerne ziaden problem... a davat to hodinaovi nepomaha, bo musis ladit vzdy podla vlastneho stylu pouzivania, takze pekne otvarak si kupit a poladit si ich sam pri dennom noseni,....  da sa to potom zredukovat bratu aj pod 20 a je to zabava hodna praveho chronomagora.

#15 JendaM

JendaM

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 322 příspěvků(y)
  • Bydlí:Severozapad
  • Fanoušek značky:Seiko, Breitling, Traser

Publikováno 22.leden.2020 - 13:41

Me Ocean 39 davaly +1s denne a ted Hamilton zhruba +4s denne... ale jinej jsem mel v plusu i v minusu vic.... bezne u levnejsich strojku byva -15 az +25.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:longines, steinhart