Přejít na obsah

JLC diving


Pája1

Doporučené příspěvky

V současné době, když to vezmu přes vodotěsnost a funkce, tak ty atributy splňují jen některé modely řady Polaris.

Ale určené pro potápění nebudou (ani výrobcem tak myšlené), to byly modely ála Master Compressor Diving.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Polarisy jsou sice formalne s WR200, ale ty moje nevydrzely ani koupani v mori a putovaly hodne rychle do servisu...

 

v dubnu ma prijit nova kolekce, tak uvidime, zda-li opet pritvrdi s necim a la master compressor :)

 

No to snad ne. Na YouTube jsem s nimi viděl expediční videa v jeskyních a tak. To mě trochu rozhodilo. Po veeeeelmi dlouhém vybíraní (mezi Panerai Radiomir, Omega Globemaster, Bondovkama, Moonama, Rolex OP, Explorery) to mají být moje definitivní hodinky. Ale už jsem asi stejně rozhodlý. Úplně mně učarovali dvě jejich

 
 a pak když jsem je naživo viděl ve výloze Na Příkopech.  Upraveno uživatelem knihomol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

 

No to snad ne. Na YouTube jsem s nimi viděl expediční videa v jeskyních a tak. To mě trochu rozhodilo. Po veeeeelmi dlouhém vybíraní (mezi Panerai Radiomir, Omega Globemaster, Bondovkama, Moonama, Rolex OP, Explorery) to mají být moje definitivní hodinky. Ale už jsem asi stejně rozhodlý. Úplně mně učarovali dvě jejich

a pak když jsem je naživo viděl ve výloze Na Příkopech.

To tě docela lituji, jsou to pěkný hodinky ale jak jsme psali nahoře 2x trhací korunka, dýnko na šrouby v kombinaci s tim ze stroj ma jen 40h mi nepřijdou jako nic extra, ale zase mají dneska 7 let záruku takže tak...

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo by fajn, kdyby u JLC zas přišli s něčím opravdu voděodolným, ale... ono teklo i do těch vzpomínaných Master Compressorů. Teda ne do tříruček, ale do těch s komplikacema.

 

No a trhací korunka... Villaine, jak by se ti líbila na Seiko diverech? Je to prostě potenciální průser. V době, kdy krček se závitem a šroubovací korunku s pružně uloženou hřídelkou umí vyrobit (skoro) každej, nevidím absolutně žádnou výhodu nešroubovací korunky (vyjma diverů s ručním nátahem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, já jako jedny z prvních lepších hodinek měl Fortis, už nevím voznaceni, nechci kecat. Možná B-42. Každopádně WR byla 200m, trhací korunka, teda žádný šroubování. Můžu tě ujistit, že držely úplně v klidu. Šroubovací korunka nemusí nutně znamenat 100% zaručenou vodotěsnost, myslím, že pokud ten závit je nacnutej, tak tomu může bejt právě naopak. Vono kolikrát nemusíš bejt ani prase, abys ten závit nějakým způsobem porušil, stačí asi relativně málo a pak už ho jen kurvis a kurvis. Výhody a nevýhody šroubovací korunky se tu probíraly mnohokrát, já si jenom myslim, že to není záruka toho, že hodinky budou přes korunku správně těsnit.

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se mýlím, ale já šroubovací korunku beru jako pojistku proti 1) nechtěnýmu povytažení korunky (při práci se sítěma nebo vlascem se stane snadno) a 2) nechtěnýmu otáčení korunkou (stává se hlavně u větších korunek nechráněných vhodně tvarovaným pouzdrem). Obojí není pod vodou dobrý, jde to proti funkci těsnění hřídelky korunky. Zašroubovaná korunka se nehne. Těsnící límec v korunce beru jen jako bonus, spíš kvůli bordelu, aby nelezl do tubusu.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...