Přejít na obsah

Seiko Hardlex


MartinD

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

Nosím na ruce Seiko babyželvy a poslední dobou sem si všiml, že jsou na skle jakoby zaschlé kapky vody, který ale nejdou vyleštit. Strašně obtížně se to fotí, i okem je to vidět pouze, když se na to člověk vysloveně zaměří. Hodinky jsem kupoval od místního člena a troufám si říct, že toto na nich nebylo. Minulý rok na dovolené se želvičky několikrát koupaly v móřu, nemohlo by to být tímto? I když by to pro mě bylo dost překvapení...u potápek :D.

 

Nestalo se to už třeba někomu? Na těchto levnějších hodinkách asi AR nebude, že? Není tam nějaká jiná "seiko" vrstva?

 

Díky předem za rady nebo zkušenosti.

post-38829-0-80415200-1580377037_thumb.jpg

post-38829-0-84172100-1580377042_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera večer drhnul a drhnul...a nic, ani ocet nepomohl. Bohužel to vypadá na spodní stranu, to jsem teda nečekal :(. Poradíte prosím někdo, jak namáhavé je pro šikovného hodináře sundat sklo, přeleštit a nasadit zpět, vyjádřeno v hodinách/CZK?

 

Želvičky půjdou do světa, tak přemýšlím, zda to opravit a prodat nebo prodat s uvedenou "závadou". Kdyby měl někdo zájem, mám k tomu i zkrácenou origo gumu, plus nějakej ten řemen...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já je nepřestal mít rád, jsou to super hodinky. Ale zakoukal jsem se do něčeho jinýho a sháním střelivo :( A taky se bojím, že už pak nepřijdou na ruku tak často, jak by si určitě zasloužily. A kvůli tomu teď řeším ty skvrnky, který by mě osobně ani moc nevadily.

 

Zkusím brněnskýho Strnada.

 

Díky všem za postřehy, rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já řeším na svých SRPB13k1 úplně ten samej problém. Nejdřív sem byl nešťastnej, že je hardlex K.O. Zkoušel sem i líh a utěrku z mikrovlákna, ale marně. Už sem myslel, že je to sklíčko fakt proďobaný, což sem nechápal z čeho, když sem je měl jako funkglovky. Nakonec "nejsnázš" to jde: dobře omýt sklíčko vlažnou vodou, potom kapka jaru a mokrá mikrovláknová utěrka. Po cca 45 minutách je sklíčko opravdu úplně čistý. Ale popravdě řečeno, peču na to, páč stačí jen jedna sprcha, nebo dokonce jen pouhý umytí rukou, a je to zas to samý. Spíš sem se chtěl ujistit, že je sklíčko opravdu bez poskvrny, což je a teď už na to peču. Ale je to zvláštní, na jinejch hardlexech, a to dokonce na stejnejch hodinkách, sem tenhle problém nikdy neměl. Jo, a to vaše čištění na sucho mikrovláknem: bacha na to, stalo se mi kdysi, že sem si přesně takhle na sucho chtěl přečístit sklíčko, a jak sem to drhnul, tak sem si nevšiml malinkýho smítka, malinkatýho zrníčka písku právě mezi mikrovláknem a sklíčkem, a pak sem se teda nestačil divit, co tam bylo na skle. Takže doporučuju hodinky nejdřív umýt dobře vodou, pokud to WR dovoluje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, přesně. Jak tam ta kapka(y) zaschne, tak je to. Napadlo mě ještě, dlouho nad tím přemýšlím a zatím se neodvažuju, tak prosím o radu, ale myslel sem na to sklíčko zkusit dát 'tekutý stěrače' na autosklo, samozřejmě po řádným vyčištění. Myslíte, že by to pomohlo? Ten vodní kámen je fakt prevít protivnej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak já řeším na svých SRPB13k1 úplně ten samej problém. Nejdřív sem byl nešťastnej, že je hardlex K.O. Zkoušel sem i líh a utěrku z mikrovlákna, ale marně. Už sem myslel, že je to sklíčko fakt proďobaný, což sem nechápal z čeho, když sem je měl jako funkglovky. Nakonec "nejsnázš" to jde: dobře omýt sklíčko vlažnou vodou, potom kapka jaru a mokrá mikrovláknová utěrka. Po cca 45 minutách je sklíčko opravdu úplně čistý. Ale popravdě řečeno, peču na to, páč stačí jen jedna sprcha, nebo dokonce jen pouhý umytí rukou, a je to zas to samý. Spíš sem se chtěl ujistit, že je sklíčko opravdu bez poskvrny, což je a teď už na to peču. Ale je to zvláštní, na jinejch hardlexech, a to dokonce na stejnejch hodinkách, sem tenhle problém nikdy neměl. Jo, a to vaše čištění na sucho mikrovláknem: bacha na to, stalo se mi kdysi, že sem si přesně takhle na sucho chtěl přečístit sklíčko, a jak sem to drhnul, tak sem si nevšiml malinkýho smítka, malinkatýho zrníčka písku právě mezi mikrovláknem a sklíčkem, a pak sem se teda nestačil divit, co tam bylo na skle. Takže doporučuju hodinky nejdřív umýt dobře vodou, pokud to WR dovoluje :)

 

Tak ano, meli jste vsichni pravdu...je to opravdu vodni kamen na vnejsim povrchu. A jde to strasne blbe dolu. Po vzoru kolegy, jsem hodinky omyl vodou, zakapnul jarem a drhnul cca 10 min hadrikem. Dalsich 10 min jsem drhnul hadrikem s octem.  A kapky jsou pryc. 

 

Vodni kamen, to je svine :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, a nejhorší na tom je, že hned zejtra to můžeš začít drhnout zas a stejně :D Já momentálně uvažuji o dvou možnostech:

1) opravdu zkusit na dokonale vyčištěný sklo aplikovat tekutý stěrače

2) nedělat nic, páč když je to jenom bordel (teda vodní kámen) a sklo je 100 % bez poškození (což je pro mě důležitý), tak se s tím naučím nějak žít.

 

Tak nějak ale tuším, že možnost č.1 by byla estetičtější, vzhlednější, je to ale strašnej vopruz a na dlouho. Na druhou stranu co, že jo: COVID-19 teď všechno zastavil, takže času, jaru a rain-offu mám doma dostatek - asi do toho půjdu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...