Přejít na obsah

Které Hamilton Khaki Field?


Doporučené příspěvky

Vážení kolegové, potřeboval bych opět trošku popostrčit a nasbírat pár názorů na věc. Oč se jedná?

 

Zaujaly mě Hamilton Khaki Field Mechanical v 38mm pouzdře. Nesplňují prakticky žádný parametr z paradigmatu mé hodinkové kolekce, čili moc šancí jim na zařazení mezi definitivní nedávám. Přesto je chci zkusit. Nemám žádne hodinky v military stylu a tyhle se vysloveně nabízí. Za rozumné peníze...zkrátka očekávám, že by to mohla být fajn zkušenost. Navíc...kdo ví, třeba nakonec zůstanou. 

 

Co určitě vím, že chci:

- 38mm pouzdro

- Manuální nátah

- NoDate

- No PVD

 

Mám tedy na výběr ze třech barevných provedení ciferníku (je to strap-monster, takže variantu pásku neřeším):

 

post-27283-0-33770200-1580385809_thumb.png post-27283-0-33417300-1580385804_thumb.png post-27283-0-93822600-1580385813_thumb.png

 

 

Moje rozhodovací dilema spočívá ve dvou rovinách. Chtěl bych model co možná nejvěrěji připomínající slavnou historickou předlohu - to by znamenalo černý ciferník. Jenže momentálně mám v krabici 6 stálých členů a z toho 3 mají černý ciferník + 1 meteoriťák, který je převážně také "černý". Jasně, černá je nejuniverzálnější, takže logicky by měla být zastoupená více, ale jestli už to není zbytečně moc.

 

Kdybych teoreticky překonal ten puristický blok a zvažoval zbylé dvě barevné varianty, tak kterou? Bílá je fajn, ale je to pořád ještě field watch? Navíc mám Snowflake, které sice nejsou čistě bílé, ale je to zas určitá forma duplicity. Ta prostřední varianta se mi líbí nejmíň. Ani vlastně nevím, jaká barva to je a určitě žádnou takovou nemám. Nutno dodat, že jsem ani jedny zatím neviděl naživo, prozatím se orientuji dle fotek. Chtěl bych na nich hodně střídat řemeny, NATO strapy atd.

 

Rád bych znal vaše názory na věc. Co byste v mém případě brali a proč? I třeba s ohledem to střídání řemenů. Prostě jakýkoliv další úhel pohledu, který bych mohl zohlednit při rozhodování.

 

Děkuji všem za podmětné názory :notworthy: .

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bile, at mas zmenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si asi 5 let zpátky koupil ty klasický s datumovkou. Po asi 3 letech jsem je v nějakém pomatení mysli prodal a vyměnil za tehdá nově vydané noudejty (ještě s Etou). Ty mi vydržely 3 měsíce a šly. Když pak udělali upgrade strojovny na kalibr H-50 s 80h rezervou nátahu, vzal jsem je podruhý (tentokrát na kůži místo zelenýho vojenskýho textilu)...a stejně šly.

Jakkoli moc jsem chtěl noudejt, protože mi prostě k těmto hodinkám pasuje víc, zjistil jsem, že mě pokaždý začala vadit ta umělá vintage lumi (ač to není oproti jiným hodinkám tak výrazný). Taky jsem zjistil, že mi vadí ty zvětšený čísla. Takže jsem nakonec zpět na fóru dohledal ty svý starý s datem a jsem nejspokojenější. Za mě, kdyby nechali vzhled stejný jako je na "date" ale zbavili se datumky a k tomu nechali bílý ručičky bez fauxtiny, byly by perfektní...

 

Jinak z tvého výběru bych šel do těch černých. Ta hnědá mi přijde taková divnobarva a bílý jsou za mě zas takový Timexoidní

 

 

 

post-32970-0-30832900-1580391097_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S ohledem na tradici - černé. Pokud už máš v hodinkovnici přečerněno a chceš změnu, tak ty skoro bílé. Fieldy to určitě ještě jsou. Černé jsou tradice vycházející z toho, že bílé číslice na černém ciferníku jsou nejlíp vidět při špatných světelných podmínkách. Ale když se podíváš se fieldy od seika najdeš tam hned několik modelů v pískové barvě (např. seiko SNZG07, SNK803).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož mám 90% hodinek s černým cifrem, tak volba padla na tyhle. A teda, vůbec nelituji. Za 9300,- Kč dělají neskutečnou parádu. Jen si k nim ještě přikoupím světle hnědý origo řemen. Ať to můžu střídat. Konečně hodinky, které vydrží celý víkend pohozené v koutě :-)

post-2732-0-89398300-1580770307_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre jsi udelal, ta citelnost je excelentni.

Zajimal by me nazor zdejsich panu, myslite, ze by se na tento typ hodinek hododila nejaka decentni cerna guma?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

giphy.gif

 

Dobre jsi udelal, ta citelnost je excelentni.
Zajimal by me nazor zdejsich panu, myslite, ze by se na tento typ hodinek hododila nejaka decentni cerna guma?

Upraveno uživatelem Roman-ZA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobra :) .

Beru zpet, omluva za hloupy dotaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...