Přejít na obsah

Mido Commander Blue Shade


Snow

Doporučené příspěvky

Mido Commander Blue Shade

 

Dost dobrá firma tohle Mido. Ještě dost před vznikem fóra jsem měl Doxy 600T T-Graph. Stály za hovno a byl jsem rád, že jsem se jich zbavil.

 

O to radši vzpomínám na Mido All Dial COSC. To byly super hodinky a od té doby nedám na Mido dopustit. Velmi poctivá firma, která kšeft s kunšoftem koulí poctivě. 

A těch je dnes, kdy se téměř vše nazývá spotřební zboží, pomálu.

 

Řada Commander spatřila světlo boží roku 1959 a dodnes se drží v kolekci značky

 

Před otevřením odkazu jsem se trochu bál, abych zase neviděl vzpomínky budoucnosti na minulost. Naštěstí ne. Tedy až na ten průměr, to je trochu zoufalství. 

1-2 mm by neškodily, ale řada Commander byla vždy titěrná.

 

Technické parametry:

 

Klasika 316L ocel pokrytá netradičně u Commanderu PVD

 

Akrylové (!!!!!) sklo, za ním bombový saténový číselník s jemným barevným přechodem od tmavě modré ve středu k černé na okraji. Na trojce praktický Day/Date.

 

Strojek Eta C07.621 tedy automat Powermatic 80, označení napovídá rezervu chodu. Tak, tak 80 hodin. 

 

Náramek je typu Milanese také s PVD. Dnes je asi PVD dál než pamatuju já, kdy stálo za starou belu. Potáhnout jím tehdy náramek znamenalo dvě věci. Buď nechat, tak jak je a hodinky s náramkem nenosit nebo přezout. Loupalo se a hodinky s touto úpravou si kupovali leda tak dobrodruzi.

 

Pamětníci, pokud tady nějací zůstali a nechcípli, vzpomenou.

 

 

Mido-Commander-Blue-Shade.jpg

 

Mido-Commander-Blue-Shade-Zifferblatt.jp

 

source: https://www.watchtime.net/uhren/mido-commander-blue-shade/?utm_source=Watchtime_daily_nl&utm_campaign=Mido__Commander_Blue_Shade_04022020&utm_medium=email.

 

 

Zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dycky Mido! :)  jsou parádní, drží si identitu řady, ale zároveň mají moderní šmrnc. Jen mě mrzí, že maj Si osmdesátku s COSC a osazujou ji tak málo.

PVD je už dnes opravdu na jiné úrovni. Drží neloupe se...Jen záseky a šrámy ukáží co je pod tím. To mi v případě černé barvy tak nevadí, ale když se odře ta kočičí zlatá...

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...