Přejít na obsah

Recyklace


Dominastor

Doporučené příspěvky

U Timexů je to bohužel problém. K likvidaci mají oprávnění pouze autorizovaní prodejci a servisní stanoviště. Navíc některé modely obsahují větší, než malé množství Kadmia, takže je s nimi potřeba nakládat ve smyslu Směrnice v přenesené pravomoci - Ares(2019)4981437, potažmo včetně přílohy ANEX Ares(2019)4981437/1.

 

Ke stažení zde:

 

https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/initiatives/ares-2019-4981437_cs

 

Pokud by Ti ještě bylo něco nejasné, doporučuji ke studiu titul THE OCCURENCE OF CADMIUM IN ENVIRONMENT:

 

https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=63340

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...takhle jdu, hodinky na ruce, jdu a najednou koukám a hodinky jsem ztratil.... :notworthy:

 

Xenomorfe, nezlob se na mne, ale tohle mi připadá, jako enviromentálně naprosto neakceptovatelné řešení. Dominastor nás, odborníky, naprosto korektně požádá o radu, a z Tebe vypadne jakési pokoutné řešení, které se mi ale vůbec nelíbí. Přiznej se, že Ty ještě nejezdíš elektomobilem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte, rád bych jezdil elektromobilem ,ale ke mně do jeskyně ještě nezavedli elektřinu. Takže bych ho neměl kde nabíjet za nízký tarif!

A já řešení nenabízel, zkrátka se některé věci stávají. Stěžejky jsou neposedy a únava materiálu je potvora ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sborezi, nejsi tady první den, tak už bys snad nějaké ty kontakty mít mohl. Takže, pro telefonický kontakt:

 

???????????? ??????
0120-612-911???????
????
9:30?17:30????????????????????

 

Pokud snad (nedejbože) neovládáš hiraganu, tak napovím, že jde o servisní středisko pro zákazníky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám staré timexy, které jsem nešťastnou náhodou rozbil. Oprava by pravděpodobně vyšla více, než je jejich reálná cena a vyhazovat do koše mi nepřijde ok. Stačí to donést hodináři a ten už to nějak "zrecykluje"? Nebo je jiné řešení? 

Díky

Posunul bych problém na někoho jiného inzerátem typu "Přenechám za odvoz" resp. "For spare parts"

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si představím, kolik se každoročně sešrotuje hodinek. Těch dílků tahu, náhradnich dílů, cifrů a ruček. Kolik by stačilo namazat a zas by fungovaly. A tady se to těžce shání i draze platí. To byl můj dětský sen, že najdu vyhozené hodinky. A před pár lety jsem z kontejneru opravdu donesl kuchyňské kvarcky v pěkném stavu, vložil baterií (správně monočlánek...) A šlapou. Máme je.na zkušebně. Ale zatím nic víc..

 

Takže. Na hodinky by to chtělo založit Kontejner posledního tiku. A posílat tam všechny hodinky co doslouží a dát součástky na transplantaci. To by i Greta posvětila

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...