Přejít na obsah

Prim Sport


Doporučené příspěvky

Dobrý deň prajem, 

 

Našiel som doma otcove staré Prim Sport, nefunkčné, ohlodané časom a používaním.

 

Rád by som vás poprosil o radu, či má význam vôbec rozmýšľať nad opravou, alebo ich odložiť naspäť a kúpiť hocičo iné. Nepotrebujem ich ako primárne hodinky, ako zálohu, kde sa smartwače nehodia ale moje Casio waveceptor tiež nechcem brať.  

 

Myslím si, že tam bude odtrhnuté pierko (pružinka). 

 

Ak by to teda stálo za opravu, viete mi odporučiť niekoho v Prahe, kde sa môžem zastaviť a nechať to spraviť ? 

 

ďakujem za radu,

 

pekný deň

 

Martin.

 

 

P.S. konečne po 2 rokoch od registrácie na tomto super fóre sa naskytla príležitosť na príspevok a nie len tiché slintanie v bazáre :) 

post-65486-0-94112700-1581863831_thumb.jpg

post-65486-0-89841100-1581863837_thumb.jpg

Upraveno uživatelem mrjoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou ve slušném stavu. Já bych je nechal opravit, ale rozhodnutí je na tobě. Mohu doporučit člena Jeronimo. Primky dělá levou zadní a dodržuje termíny :-). Pokud má, nabídne i vhodný řemínek. Není problém mu hodinky poslat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky na nejake robenie parady to dnes uz nie su (a nikdy nebudu ani po pripadnej oprave stroja),... vacsina smartwatchov sa aj k obleku hodi viac nez toto. Ak je to po otcovi, tak by som to dal opravit hodinarovi a odlozil do suplika. Pokial to chces mermomoci nosit a si pripraveny sa trochu tresnut po vrecku, tak v Eltone Ti ich daju do nerezu(ale to asi vies ak si tu dva roky). Samoopravu, ak sa teda do nej pustis, by som mozno radsej najprv natrenoval na nejakych za stovku z aukra. Ale pocitaj s tym, ze ak sa v tom neplanujes rypat svajciarskym nozom, tak iba potrebne nastroje vyjdu viac nez ten hodinar a este zdaleka nezarucia vysledok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, 

 

na robenie parády ich nepotrebujem, na nosenie mám WaveCeptor 460 a Vivoactive 4. Chcel by som len aby tikali, ležia v šuflíku už dekády a je to škoda. Možno by som ich vrátil naspäť otcovi, asi by ho potešili. 

 

Čo sa týka nástrojov, jediné, čo potrebujem je ten kľúč na otvorenie púzdra. Venujem sa roky mikroelektronike a nejaké to náradie sa už za ten čas nazbieralo + v robote máme celkom kvalitný mikroskop, takže si celkom trúfam :) .  

 

ďakujem vám všetkým za povzbudenie, že nepatria do koša. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

 

na robenie parády ich nepotrebujem, na nosenie mám WaveCeptor 460 a Vivoactive 4. Chcel by som len aby tikali, ležia v šuflíku už dekády a je to škoda. Možno by som ich vrátil naspäť otcovi, asi by ho potešili.

 

Čo sa týka nástrojov, jediné, čo potrebujem je ten kľúč na otvorenie púzdra. Venujem sa roky mikroelektronike a nejaké to náradie sa už za ten čas nazbieralo + v robote máme celkom kvalitný mikroskop, takže si celkom trúfam :) .

 

ďakujem vám všetkým za povzbudenie, že nepatria do koša.

Mikroskop do kazde hodinarke dilny :) :) Upraveno uživatelem Alex77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som ich rozobral, správali sa tak, že keď sa natiahli, len zabzučali a pružinka sa odvinula naprázdno. Po chvíľke skúmania som našiel zdroj problému. 

 

Na tom malom koliesku napravo je zlomený kúsok osky na konci, nezapadá do toho kryštálového púzdra a celý náťah pretočí zvyšné kolieska naprázdno. Na fotke to až tak nevidieť, ale keď na to pozrem z profilu, vidieť, že to koliesko je výrazne nižšie ako ostatné a je na vrchu rovné. 

 

Takže teraz zohnať také koliesko :) 

 

 

BTW: to, že sú na kolieskach škrabance, je bežné od výroby, alebo tam už niekto predo mnou bol ? 

post-65486-0-83006100-1582386171_thumb.jpg

post-65486-0-58680500-1582386441_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...