Přejít na obsah

Čtyřicítka na krku


Doporučené příspěvky

Drazí spolupacienti, za cca 3 měsíce mě čekají kulatiny a deset let v tomto návykovém spolku no a čím jiným to řádně oslavit než dalšíma kukačkama že?:-)

 

Tak nějak cítím, že by to měl být kus navždy (a nemusí tomu nutně pomoci jen tragická resale hodnota), ale moc nevím kudy kam. Rozhodně vím, že že mě nebude OWG, ale tu iluzi, že vybírám kousek navždy bych si rád naivně ponechal;-)

 

Když tak nad tím přemýšlím, ještě jsem na své cestě minul spoustu značek, namátkou GS, IWC, JLC a další a další. Ale značka nerozhoduje.

Co se stylu týče, asi ne úplně oblekovky, ne úplné tooly, prostě něco, s čím se dá jít do kanclu, na bazén, projet na kole a jednou za čas někomu skočit na svatbu:-)

Velikostně 38-44, z čeho neslevím je WR aspoň 100 metrů, s datem nebo bez nerozhoduje ale s je plus, automat/růčo/nebo nějaký high end Quartz není rozhodující.

A to nejdůležitější rozpočet. Ideál je do kila v českých, ale když mě něco extra nadchne, klidně pustím něco ze současné stáje a půjdu na dvojnásobek. Nemusí být nutně nové ani z kamenného obchodu (kafe stejně nepiju), ale tak nějak by si to situace i zasloužila, takže ne must, ale nice to have:-)

 

No a teď něco z toho, co mi po přibližně měsíci, co o tom přemýšlím, zatím naskočilo v hlavě:

- nové keramické vlnkové bodovky (univerzaly na vše, solidní strojovna, jsou v rozpočtu, iracionální láska ke značce zakořeněná v dětství)

- PAM 233 (snad ještě snesitelné pro mé zápěstí, kulervoucí cifr, spousta komplikací a momentální euforie na PAM vlně se současnými 590, které by v tomto případě ale šly z domu)

- nebýt momentální cenové histerie a nedostupnosti ocelových rolád, asi bych byl happy jak dva grepy s keramickýma no dáte subama nebo betmenama ale za ceny před propuknutím šílenství:-)

 

Co dodat, jsou hodinky, o kterých vím, že je nechci, jsou značky, do kterých jsem ještě nedorostl, ale taky jsou mraky kukaček, které by mohly být ty pravé a s tím mi tu snad pomůžete právě vy;-)

 

Zkuste prosím popustit uzdu fantazii, využít své cenné zkušenosti a doporučit (ideálně i s krátkým zdůvodněním) co byste v daném rozpočtu pořídili vy, tak aby to doplnilo nebo třeba i překopalo mou současnou chronorodinku. Předem díky moc;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 185
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Budu to mít podobně a pořídil bych nějaký, který jsou něčím trochu neobvyklý, nejsou to úplně bezbarvý šedivky, nic křiklavýho, ale zároveň nic, kde bych tu barvu musel hledat a objevila se mi jen pod určitým úhlem a určitým světlem. Datum must, bez toho nefunguju. A to mi splňujou modrý Pelagosy:

- titan

- inhouse strojovna a 70h rezerva

- datum, kterej v pojetí ruček a indexů netluče do oka

Jo a k takový příležitosti jedině nový - ať si je otlučeš komplet sám. A už jsem tu někde psal, že nový i proto, že až začneš blbnout s prodejem a uvědomíš si, kolik na tom budeš tratit, třeba tě myšlenka na prodej přejde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbavím Tě Helsonů, dyk to nemůžeš unosit, je Ti to velký ... a chobotnice taky nejseš :D ... jinak teda krásné kousky.

 

PS: jsem moc rád, že oba kousky co mi prošly rukama máš pořád doma. To jako palec hore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Homaze zjavne nezatracujes a suby sa Ti vravis pacia?

https://www.gnomonwatches.com/products/20-atmos-18k-classic-yellow-gold-1545yg?_pos=4&_sid=998d26e49&_ss=r

 

... tak sme sa pobavili a inak urcite preskumaj Seamaster AT GMT Chrono, daju sa vidiet pod kilo aj tu na fore a je to IMHO dost chronomagickej muziky za tie peniaze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu to mít podobně a pořídil bych nějaký, který jsou něčím trochu neobvyklý, nejsou to úplně bezbarvý šedivky, nic křiklavýho, ale zároveň nic, kde bych tu barvu musel hledat a objevila se mi jen pod určitým úhlem a určitým světlem. Datum must, bez toho nefunguju. A to mi splňujou modrý Pelagosy:

- titan

- inhouse strojovna a 70h rezerva

- datum, kterej v pojetí ruček a indexů netluče do oka

Jo a k takový příležitosti jedině nový - ať si je otlučeš komplet sám. A už jsem tu někde psal, že nový i proto, že až začneš blbnout s prodejem a uvědomíš si, kolik na tom budeš tratit, třeba tě myšlenka na prodej přejde :)

 

 

Tvá definice přesně sedí na to co hledám, ale Pelagosy asi odpověď nebudou, měl jsem je v modré v hledáčku dost dlouho a asi se mi stihly okoukat dřív, než jsem je pořídil.

 

 

Zbavím Tě Helsonů, dyk to nemůžeš unosit, je Ti to velký ... a chobotnice taky nejseš :D ... jinak teda krásné kousky.

 

 

 

PS: jsem moc rád, že oba kousky co mi prošly rukama máš pořád doma. To jako palec hore.

 

Díky Dejve:-) A Helsony nedám, skoro deset let mi trvalo, než jsem jim přišel na chuť a odhodlal se je zkusit a náramně si je teď užívám;-)

 

Homaze zjavne nezatracujes a suby sa Ti vravis pacia?

https://www.gnomonwatches.com/products/20-atmos-18k-classic-yellow-gold-1545yg?_pos=4&_sid=998d26e49&_ss=r

 

... tak sme sa pobavili a inak urcite preskumaj Seamaster AT GMT Chrono, daju sa vidiet pod kilo aj tu na fore a je to IMHO dost chronomagickej muziky za tie peniaze.

AT jsem už měl v nechronu a myslím, že stačilo, ale díky za tip.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chybějí Ti tam nějaké pěkné hranáče, takže bych pustil ty Zenith (mně). A pořídil bych Glashutte Original Seventies Panorama Date.

Jak já se těším, až mi jednou prdne v kouli a hodím ty Zenithy do prodeje. Tipuju, že tam budou trčet půl roku a pak mě jich milosrdně zbaví Snejk za polovinu:-)

Ty Glashutte v modrém chronu by byly geniální, ale čtvrt mega už je pro mě trochu za hranou:-( Ale jsou neskutečné, o tom žádná;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak já se těším, až mi jednou prdne v kouli a hodím ty Zenithy do prodeje. Tipuju, že tam budou trčet půl roku a pak mě jich milosrdně zbaví Snejk za polovinu:-)

Ty Glashutte v modrém chronu by byly geniální, ale čtvrt mega už je pro mě trochu za hranou:-( Ale jsou neskutečné, o tom žádná;-)

Co TH Monaco cal.11 to je dospělá volba co?

post-1653-0-34931300-1582066855_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Messiah
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me ti chybi Spring Drive. Jak jsem psal ve svy dnesni recenzi (viz odkaz v podpisu), tuhle technologii by mel kazdej spravnej magor mit a potencial k jubileinim hodinkam to myslim taky ma.

 

Na vyber je vice stylu i materialu. Cenove sice lehce nad, ale zas tady se s tim necha neco udelat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já si osobně myslím, že máš fakt perfektní hodinky a pokud bych vymýšlel něco nového, asi bych šel do těch SMPc, Dawe009 tady někde psal, že musel pořídit tah, protože mu nesedly na gumě, za sebe musím říct, že mě tady guma sedla víc, než u jakéhokoliv předchozího modelu, takže SMPc na gumě za mě TOP, už jsem to tu někde psal, šel bych do toho stříbrného číselníku, případně černá. Tobě to navíc sedne i velikostně. Akorát ... před půl rokem, kdy jsem je zkoušel byly za tuším 120 (+/-), teď před měsícem jsem je někde zahlédnul na náramku už za 130.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vidím tvůj hodinkový "kolektiv", tak bych se mrknul asi po GS se Spring Drivem nebo po Zenith s El Primero. Prostě něco, co má duši a historii. Ale tam asi kilo nebude stačit... Nebo, jak píše David - SMPc jsou skvělá, velmi univerzální volba a splňovaly by všechny tvoje požadavky.

Upraveno uživatelem Radek Cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co TH Monaco cal.11 to je dospělá volba co?

Monaca jsou nádherné a kdyby mi seděly na ruce, tak je to horký favorit, ale dostaly šanci asi 4x a prostě mi nesedí na ruce:-(

 

Podle me ti chybi Spring Drive. Jak jsem psal ve svy dnesni recenzi (viz odkaz v podpisu), tuhle technologii by mel kazdej spravnej magor mit a potencial k jubileinim hodinkam to myslim taky ma.

 

Na vyber je vice stylu i materialu. Cenove sice lehce nad, ale zas tady se s tim necha neco udelat...

Spring drive by nemusely být špatná volba. Tip na nějaké konkrétní modely? V těchto vodách se vůbec neorientuju.

 

Tak myslím, ze Seiko by te mohlo na chvíli saturovat. Nějaké MM, SLA, Willardy, apod.

Frantíku, já nechci saturovat jen na chvíli:-) Nechej mě snít o něčem, co by mohlo zůstat napořád. MM už jsem si prošel, Willardy mě neberou, ... Ale GS je možná cesta.

 

Za sebe mohu doporučit iwc ingy, asi nejlépe 3228. Myslím si, že splňuji vše, po čem tvé srdce touží :-)).

Ingy jsem zapoměl zmínit v předvýběru, parádní kukačky, ikdyž opět kladiva. A do "bicoloru" jsem možná ještě nedorostl, ale proč to odepisovat:-)

 

No, já si osobně myslím, že máš fakt perfektní hodinky a pokud bych vymýšlel něco nového, asi bych šel do těch SMPc, Dawe009 tady někde psal, že musel pořídit tah, protože mu nesedly na gumě, za sebe musím říct, že mě tady guma sedla víc, než u jakéhokoliv předchozího modelu, takže SMPc na gumě za mě TOP, už jsem to tu někde psal, šel bych do toho stříbrného číselníku, případně černá. Tobě to navíc sedne i velikostně. Akorát ... před půl rokem, kdy jsem je zkoušel byly za tuším 120 (+/-), teď před měsícem jsem je někde zahlédnul na náramku už za 130.

Zrovna v tomto případě bych oželel to kafe za 20-30k na krámě a vzal je na Chronu, kde se dají na tahu sehnat do toho kila. A taky se mi na nich hodně líbí ta guma, ale známe to, vzal bych je na tahu a gumu přibral. Z barev modrá, bílá nebo černá, ty stříbrné se mi nelíbí.

 

Hm, tak k tobě by mi seděly POčka,

dál Suby nebo Portugaly.

Suby by se mi líbily, ale víme jak to teď je. Portugalům jsem na chuť nikdy nepřišel a POčka stojí za zvážení. 

 

Máš pěknou sbírku. Můžeš všechno pustit a vzít AP RO:-D Jinak mi tam na první pohled chybí jasný oblekovky, ale to nehledáš. Pak se to nabízí - není tam žádný Rolex;-) Pustil bych Zenithy a vzal 36 nebo 41mm Datejusty.

Pustit více kousků a vzít něco pořádného je určitě otevřená cesta, ale asi bych pak skončil s těmi Glashutte seventies v modrém chronu. Ještě se mi moc líbily modré Laureato co jsem zkoušel na SEWu. Datejusty mě zase tak moc neberou, toto jsem si částečně odbyl s OPčkama.

 

Každopádně díky všem za návrhy a reakce, každý poznatek mě posouvá kousek blíže k cíli.

 

Včera před spaním jsem měl ještě jednu myšlenku, jestli si zpátky nekoupit Damasko DA36, které jsem měl moc rád a prodal je. Vygravírovat něco na dýnko, ať už mi zůstanou a budou pokryté i pilotky, které mi v současné kolekci chybí.

 

Prostě všechny cesty otevřené a to je dobře:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...