Přejít na obsah

Submariner 1680 RED


spaja

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kdyz sem tu kupoval redy s notama za 220, tak sem je stejne moc nenosil, bo sem mel strach, ze s nema nekde jebnu :)

 

attachicon.gif red.jpg

To já strach nemám, pokud jsou nošený a mají známky opotřebení, tak je nosím a když jdu na práci, tak jsou na poličce. Spíš bych nenosil funglovky. Ty Tvoje jsou taky do oranžova? Není to v tomto nasvícení fotky vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=188300

 

Není všechno zlato, co se třpytí. Krásná vintage barva, oranžová, atd. bývá často docílena způsobem viz výše, potažmo níže...

https://rwg.cc/topic/191739-baking-a-dial-in-an-oven-tropical-dial-recipe/

https://rwg.cc/topic/91588-how-to-make-your-dial-to-look-vintage/

Upraveno uživatelem VintageLover
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vintage rolex is a minefield :)

 

ja jsem se asi definitivne odklonil od 4digit rolexu k 5digit rolexum a navic jen tech s datem vyroby 2000+ kvuli kumulativnimu efektu faktoru jako: vyznamna mira fejkovani (viz nektere posty vyse), krehkost / vysypatelnost tritia, nachylnost strojku k otresum / magnetismu a v neposledni rade i cenam..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před 8 lety se daly ceněné Rolex z 60tých let koupit v pohodě za 8 tis. USD, dnes je hodnota těch samých klidně 35-40 tis. USD, takže vůle něco fejkovat je veliká. Stačí mrknout na chrono na double red, pěkný full set stojí 1,4 mil. a ty levnější jsou často z Itálie a bez papírů. Když to pak chce později majitel prodat, problém nedůvěry bude ještě větší než dnes a likvidita podstatně nižší. Lepší je mít patery běžnější Rolex než jedny takto ceněné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozsah praktickych znalosti a zkusenosti v segmentu vintage Rolex u clenu jako VintageaLover ci Exiztence mne neustale utvrzuje v presvedceni, ze v pripade jakehokoli kaufu vintage rolexek (a to obvzlaste z "popularnich" a "proverenych" zdroju jako jsou Hodinkee shop nebo Teo & Harris) byl bych s vysokou pravdepodobnosti nehorazne oje×an a to nejspise zezadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Karle a Josefe za odkazy, dobré počtení, takže ten oranžový cifr je způsoben časem + sluncem, oxidací, nebo umělým zásahem člověka za účelem zvýšení ceny. Mylně jsem si myslel, že to byl odstín z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem jedny měl, rok 1971 v kompletním balení ... ale už je tomu 8 let :) Prodal jsem je Sybiřovi a ten pak dál ... a ani nevím, kdo je teď má. Ale jsem rád, tehdy jsem je nosil, dnes bych se asi bál :D Tehdy mě stály nějakých 200, no dnes by to bylo asi víc, ale dražší je tak nějak všechno :)

 

post-3836-0-73721600-1582305258_thumb.jpg

post-3836-0-94569700-1582305384_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem jedny měl, rok 1971 v kompletním balení ... ale už je tomu 8 let :) Prodal jsem je Sybiřovi a ten pak dál ... a ani nevím, kdo je teď má. Ale jsem rád, tehdy jsem je nosil, dnes bych se asi bál :D Tehdy mě stály nějakých 200, no dnes by to bylo asi víc, ale dražší je tak nějak všechno :)

 

attachicon.gif L1090479.JPG

attachicon.gif Obraz0143.jpg

Jsou moc pěkný, zachovalý, třeba se někdo ozve. Tady by se asi dalo věřit původu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to sranda dívat se na dnešní ceny. Red se nám zdály hrozně drahý, double red nesmysl a Comex za 1 mil šílenost. Dnes všechno cena krát 4. Vzpomínám jak jsem kupoval tenhle ročník a model a jen se usmívám :)

 

https://www.chrono24.cz/rolex/gmt-master-double-swiss-underline-stainless-steel-40mm--id9336725.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že jich je pořád stejně, tedy pokud ty hodinky někdo nelikviduje, nicméně zájem je (o cokoli) stále vyšší, tedy cena roste. Pokud vezmu růst vintážních hodinek Omega (např. Seamaster 300) jejich cena také obrovsky vyskočila, nicméně u běžných Omega hodinek nebo Panerai hodinek se cena za poslední 4 roky moc nehýbe, pokud neklesá (Panerai). Rolexmánie je samořejmě dost speciální věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...