Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Prvák na gymplu jsem taky končil se štýrou (jedinou) z matiky. Měli jsme poměrně mladou "profesorku" jen pár let po fakultě, mezi prvákem a druhákem se vdala a pak už jsem měl celý roky v klidu trojku, i u matury. Jestli to mělo souvislost, jsem nikdy nepitval, ale byla moc fajn.  

 

Jestli byla pěkná, tak ses prostě nemohl soustředit no :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tolerance se to jmenuje pánové, tolerance.

Ale abych byl k "tématu". mladá dnes nedala matiku, takže srpen to jistí.

Sice je to "jen" prvák, na gymplu, tak se nic tak moc neděje, ale mrzí to.

Nevíme o tom nic a určitě to rodiče zamrzí, o tom žádná. Je tu několik možných scénářů. Holku to nebaví, neučí se a proto má špatné známky (nemá motivaci). Další varianta je, že se učí, ale přesto má špatné známky. První varianta se dá odstranit tím, že si uvědomí co vlastně chce. Druhá varianta souvisí s talentem a tím, jestli se učí vůbec dobře a člověk který ji učí, to umí podat. No a aby toho nebylo málo, může to být i kombinace všech těchto faktorů. Pokud ale dcera nepropadá z více předmětů najednou a nemá třeba další tři čtyřky, je velká pravděpodobnost že se neučí a nebo ji to někdo učí blbě. Vysvědčení je komplexní záležitost a podle dalších předmětů se dá teprve poznat, jak na to dcera je. Každopádně pevné nervy a pokud má dcera ostatní známky normální, není důvod si nemyslet, že by tu matiku nedala. Hodně záleží, kdo ji to vysvětluje(je to alfa i omega tohoto předmětu) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si taky myslel že dcera neumí matiku protože se jí nechce, vzhledem k tomu že pro "fakt hodnou" mladou blond učitelku (co "učí" i synátora) sama neměla jediné křivé slovo. Když jsem před přijímačkama zjistil že vlastně nic neumí, vytáhl jsem si ji z té její nóbl základky na "týdenní rychlokurz", díky kterému se bez větších potíží dostala na gympl - zatímco "aktivní spolužačky jedničkářky" skončily s 15-20 bodama z 50, protože tenhle typ zkoušky a příkladů nikdy předtím "pro samou dobrotu paní učitelky" neřešily. A protože podobné průšvihy (s rozkopírovanýma "poznámkama" vlepovanýma do sešitů, obsahujícíma spoustu nesmyslů) se bohužel netýkaly jen jednoho předmětu, je kluk od Září pro jistotu přehlášený na jinou základku...

---

A jestli mě dneska něco naštvalo, tak že přímo na výjezdu ze servisu se mi v té nejpříšernější chcavce dosral alternátor na  ?čerstvě oservisovaném? autě -  takže jsem tam miláška musel docpakjim to tam mokrej jak myš musel nacpat zpátky a potupně čekat na vyzvednutí od manželky jejím s dětivozem?  :shit:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi volala neter-přišla k autu-proražena pneu, auto ze strany orvany, žádnej lístek, nic. Toho zmetka potkat.....

Tak hlavně že v tom neseděla a je vporadku. Jen to naštve, auto najeto 1800 km.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To uz jsou takove zivotni milniky, prvni laska, prvni den ve skole, prvni rozmlaceny auto nejakym kretenem ...

 

Mně otevřeli auto dlažební kostkou 2x (různá auta, různá města). V té době jsem ještě věřil na příběhy se šťastným koncem, tak jsem volal PaCH. Poprvé přijeli asi po hodině a půl, vyslechl jsem dojemný příběh o mravenčí práci, pár fotek, pokec o tom že lidi dneska strašně kradou a vůbec je to špatná doba a tak nějak jsem pochopil, že vyšetřování je v podstatě u konce. Ale snahu jsem ocenil.

Druhá pátračka byla vlastně taky celkem "vo pohodě". Proběhlo mozkové myšlení kolem auta, zeptal jsem se jestli by nemohlo pomoct sejmout otisky prstů, paní od sboru mi řekla, že moc sleduju Kriminálku Miami, tak jsem podepsal nějaký papír o tom, že když vypátrám pachatele, tak ať jim dám vědět a jel jsem do práce vydělat na daně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine prepokladam, ze by to melo jit na pojistovnu pokud to resila PCR a pachatel ujel. A o kdyby se z toho vylhali, tak predpokladam, ze spoluucast je 5% min 5000,- a pres kilo oprava nebude. 5tis zamrzi, ale zas to neni takova tragedie.

Jojo, proto si volala policii. Mě štve ten čas s tím strávenej. Asi ji to nechám obehat :-), ať si zvyká. Odhaduju opravu max 20, ale můžu se mejlit, prostě to zamrzí.

To je taky tím, že nechce jezdit mým starým a bere si tohle nový (u staryho bych vyměnil gumu a plech kopl zpátky).

Už jsem v klidu, je doma, sice rozklepana, ale je. Řešit to budu zítra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Když mi naposledy vysklili okno kvůli autorádiu, tak fízl zapojil mozkové myšlení a že prý jestli jsem si to neb´vykradl sám. Prý kvůli pojistce. Držel jsem se, abych tomu šmejdovi neflákl nebo abych mu sprostě nevynadal. Tak jsem jen polkl a suše se ho zeptal, zdali ví něco o spoluúčasti a umí počítat...

 

2. Jízlivá poznámka - je zajímavé sledovat reakci jednoho státního zaměstnance, když narazil na "pracovní" postup druhého státního zaměstnance... Vítej v realitě a věz, že my ostatní jsme při střetu s touhle realitou frustrovaní dvojnásob, neb si tohle ještě platíme, ty to máš aspoň zadarmo...

Upraveno uživatelem Franta Dobrota
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2. Jízlivá poznámka - je zajímavé sledovat reakci jednoho státního zaměstnance, když narazil na "pracovní" postup druhého státního zaměstnance... Vítej v realitě a věz, že my ostatní jsme při střetu s touhle realitou frustrovaní dvojnásob, neb si tohle ještě platíme, ty to máš aspoň zadarmo...

 

Franto že tys bral hodiny ekonomie u Mirka "majáčka" Ševčíka? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, proto si volala policii. Mě štve ten čas s tím strávenej. Asi ji to nechám obehat :-), ať si zvyká. Odhaduju opravu max 20, ale můžu se mejlit, prostě to zamrzí.

To je taky tím, že nechce jezdit mým starým a bere si tohle nový (u staryho bych vyměnil gumu a plech kopl zpátky).

Už jsem v klidu, je doma, sice rozklepana, ale je. Řešit to budu zítra.

Martine nestresuj ji, nemůže za to a lepší když jezdí novým, bezpečnějším. Při ťukanci v provozu by to se starým mohlo být všechno jinak. Jsou to jen plechy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine nestresuj ji, nemůže za to a lepší když jezdí novým, bezpečnějším. Při ťukanci v provozu by to se starým mohlo být všechno jinak. Jsou to jen plechy...

Jojo, beru to tak. To byla jen zoufalost nad tím, že jsem se nechal ukecat na nové auto po skoro 20-ti letech, nechal ho neteři a teď tohle ( stát se to v klidu mohlo i mě, o tom žádná ), jen to prostě zamrzí.

Stresu mám dost z jiných věcí- třeba pitomců nejen v práci :-)).

 

Jinak trochu začínám uvažovat, že bych si tu od toho odpočinul.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...