Přejít na obsah

Fotka
* * * - - 63 Hlasů

Co mě právě naštvalo

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78788 odpovědí na toto téma

#78121 geometr

geometr

• Member_50
  • 4 193 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:426 m n.m.

Publikováno 20.listopad.2018 - 21:58

Tak může tu definici v zákoně někdo najít, já to dělat nebudu, proto jsem se ptal.

#78122 prischera

prischera

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 418 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Všecko co tiká :)

Publikováno 20.listopad.2018 - 22:00

Frantíku nemáš pravdu. Pokud počítač neobsahuje TV tunner, není považován za televizní přijímač. Například tady, nebo tady. Minimálně zatím :)

Rolex Turn-o-Graph Ref. 116264, Omega SMPc, Oris Divers Sixty-Five, Alpina Startimer Heritage GMT, Prim II, Prim Diplomat, Omega Genéve Dynamic, Seiko SRPD01 Grey Dawn, Seiko SRP775, Seiko SKX399, Seiko SKX011, Seiko SARB035, IWC cal. 74 a nějaký ten další Prim a vintage šrot Moje fotogalerie :)

#78123 Leclerc

Leclerc

Závislák

• Member_50
  • 935 příspěvků(y)

Publikováno 20.listopad.2018 - 22:01

Text z čestného prohlášení vymezující poplatníka televizního poplatku:
“Čestně prohlašuji, že ke dnešnímu dni nenaplňuji podmínky zákona č.348/2005 Sb., o televizních a rozhlasových poplatcích, v platném znění, který vymezuje poplatníka televizního poplatku. Prohlašuji, že nevlastním a ani déle než 30 dní neužívám jakýkoliv televizní přijímač (např.: přenosný televizor, kapesní LCD televizor, autotelevizor, počítač vybavený kartou nebo externím, např. USB zařízením pro příjem televizního vysílání, dekodér digitálního tv vysílání (tzv. set-top box), videorekordér VCR vybavený tunerem, DVD rekordér vybavený tunerem).”

#78124 prischera

prischera

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 418 příspěvků(y)

Publikováno 20.listopad.2018 - 22:03

Jinak zákon to říká poměrně jasně.

(2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

To počítač není. Internet není považovaný za kabelový systém příjmu televize.

Rolex Turn-o-Graph Ref. 116264, Omega SMPc, Oris Divers Sixty-Five, Alpina Startimer Heritage GMT, Prim II, Prim Diplomat, Omega Genéve Dynamic, Seiko SRPD01 Grey Dawn, Seiko SRP775, Seiko SKX399, Seiko SKX011, Seiko SARB035, IWC cal. 74 a nějaký ten další Prim a vintage šrot Moje fotogalerie :)

#78125 geometr

geometr

• Member_50
  • 4 193 příspěvků(y)

Publikováno 20.listopad.2018 - 22:04

Tak jak? Musím mít tuner / kartu? Třeba iVysílání ČT po netu nic?

Edit: Tak jako bych nic nenapsal, Prischera byl rychlej.

Tento příspěvek byl upraven od geometr: 20.listopad.2018 - 22:06

#78126 prischera

prischera

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 418 příspěvků(y)

Publikováno 20.listopad.2018 - 22:05

Jak píšu. Příjem přes internet nepodléhá koncesionářským poplatkům. Pokud bys měl tunner/kartu, platit musíš.

#78127 geometr

geometr

• Member_50
  • 4 193 příspěvků(y)

Publikováno 20.listopad.2018 - 22:07

To z toho mobilu u piva nestíhám :-)

#78128 geometr

geometr

• Member_50
  • 4 193 příspěvků(y)

Publikováno 20.listopad.2018 - 22:10

A ještě teda: Když si platíš třeba u poskytovatele internetu i televizi přes internet, kde teda platíš za nějakej balík stanic?

#78129 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 14 084 příspěvků(y)

Publikováno 20.listopad.2018 - 22:18

Frantíku nemáš pravdu. Pokud počítač neobsahuje TV tunner, není považován za televizní přijímač. Například tady, nebo tady. Minimálně zatím :).

Aha, to jsem nevěděl. Nicméně TV lze sledovat vzdy přes internet přes jakýkoli comp nebo tablet,

#78130 prischera

prischera

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 418 příspěvků(y)

Publikováno 20.listopad.2018 - 22:29

Ano sledovat lze, ale nepodléhá to platbě televizního poplatku. Já osobně to mám tak, že i kdybych používal ivysílání, tak jim těch pár korun pošlu. Ale nekoukám na to. Tak necítím morální a nemám ani zákonnou povinnost něco platit.

#78131 geometr

geometr

• Member_50
  • 4 193 příspěvků(y)

Publikováno 20.listopad.2018 - 22:33

No já právě televizi nepotřebuju vůbec. Ale třeba z iVysílání ČT si pustím nějaký díly historie.cs, když mám chuť, to je úplně supr pořad.

#78132 Kamil

Kamil

Kamil

• Member_50
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 20.listopad.2018 - 22:38

Ty poplatky jsou televizní a rozhlasové dohromady? Pokud bych neměl TV, ale rádio v autě, co bych platil?

#78133 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 6 497 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 20.listopad.2018 - 22:40

Je to zvlášť.

#78134 prischera

prischera

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 418 příspěvků(y)

Publikováno 20.listopad.2018 - 22:40

Nejsou dohromady, rozhlasový poplatek je samostatný. Ten například platím. Rádio v autě se počítá. Jako fyzická osoba platíš za vlastnictví přijímače (jednou za všechny). Jako firma platíš za každý přijímač.

#78135 little_w

little_w

Muž s hodinkami

• Member_50
  • 5 481 příspěvků(y)
  • Bydlí:hrabství Norfolk

Publikováno 20.listopad.2018 - 22:42

Sice mimo misu, ale ze stejnych duvodu odmitam platit TV poplatky tady v UK. Sice nemusim celych 150.50 GBP rocne, muzu se spokojit s cernobilym vysilanim za 50.50 GBP, ale oboji mi pripada dost ujete, takze nemam antenu, satelit, zive vysilanipres net nesleduji, a spokojim se s Netflixem :)

#78136 Tom4

Tom4

nezávislý člen

• Member_50
  • 783 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Fanoušek značky:zálesácké chrono

Publikováno 21.listopad.2018 - 04:55

Jako firma platíš za každý přijímač.

Přesně tak, přitom nikoho nezajímá například duplicitní výběr poplatků například v ubytovacích zařízeních, kde je ubytován tuzemský host, to pak platí oba subjekty.
To ubytovací zařízení kromě koncesionářských poplatků samozřejmě ještě platí autorské poplatky, jelikož obohacuje našince na dovolené duševně pomocí televizního vysílání :D

#78137 mAra_

mAra_

Ou je

• Member_50
  • 2 022 příspěvků(y)
  • Bydlí:Liberec

Publikováno 21.listopad.2018 - 06:37

Zásilka převzata do přepravy v pondělí ráno. Od té doby nic... A to já vůl tajně doufal, že by mohla v úterý či středu přijít...
Ano, jsou v ní hodinky.

#78138 mAra_

mAra_

Ou je

• Member_50
  • 2 022 příspěvků(y)
  • Bydlí:Liberec

Publikováno 21.listopad.2018 - 09:21

Zásilka převzata do přepravy v pondělí ráno. Od té doby nic... A to já vůl tajně doufal, že by mohla v úterý či středu přijít...
Ano, jsou v ní hodinky.

Tak t ed mi prisla smska, ze je to tady. Tak plany poplach - vypada to, ze posta zatim funguje, a jedine zdrzeni je s aktualizaci informaci o zasilce na jejich webu.

Sypu si popel na hlavu, ze jsem se rouhal. Zlata posta :D

#78139 M.K.

M.K.

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 376 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzeň
  • Fanoušek značky:Plzeň

Publikováno 21.listopad.2018 - 10:06

Wanderere, televizor nemám a tuner v PC rovněž ne, takže ze zákona nemusím a zcela upřímně nevím, jak je to řešené neb bydlím v bytovce (jestli je to třeba zahrnuto v tom měsíčním poplatku na údržbu apod.?), ale byt je můj a aktivně nic neplatím a nebudu.

Jinak, abych tu nebyl OT, považuju "veřejnoprávní" média za hloupej přežitek a ČT bych zrušil / zprivatizoval. Čumění na TV má být komerční služba jako každá jiná, není žádný rozumný důvod aby tomu bylo jinak.

Hodinkově je to bída...

#78140 Sphinxx

Sphinxx

Hungry Wolf

• Member_50
  • 7 182 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha, Průhonice
  • Fanoušek značky:Swiss, German & Japan watches

Publikováno 21.listopad.2018 - 10:15

Ráno u snídaně jsem si pustil rozhovor s "lovkyní" Fialovou na DVTV a nějak mi to zkazilo den hned po ránu. Nechápu, jak někdo může střílet zebry, lvy a další, asi jsem omezenej neboco, podle paní prej vše normální.

BREITLING I OMEGA I PANERAI I SEIKO I STEINHART I

Reference proběhlých obchodů - ZDE