Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Nechtěl jsem tady reagovat...

 

To naříkání řidičů aut na cyklisty "oni nás pumpičkáři omezují" je zajímavé, pokud si uvědomíme ten zásadní nepoměr.

Ano, cyklista dokáže řidiče auta OMEZIT. Je to otravné, ale většinou je to jen nepříjemné.

Ale řidič auta umí cyklistu OHROZIT na zdraví a na životě. Prostě jiný level ...

 

Ani ja :)

 

Problém je, že cyklista môže ohroziť sám seba a v konečnom dôsledku aj posádku auta, nie že nie. Mám v poslednom čase pomerne dosť skúseností s cyklistami, ktorí si neuvedomujú, že napríklad na prechod pre chodcov by nemali vletieť plnou rýchlosťou (tváriac sa, že sú chodcami). Inak som voči hocičomu, čo sa hýbe po ceste celkom zhovievavý.

 

Akože fajn, sú predpisy, kto kam môže, nemôže. Ale či už ich dodržiavame, alebo nie, skrátka občas na obidvoch stranách chýba zdravý rozum. Celkom slušná škola je zajazdiť si v krajine, kde sa na ceste pohybuje hocičo, čo sa hýbať vládze a všetci sa tam zmestia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem použil ten google a nemáš pravdu. Jinými slovy jde o značku kola v modrém kruhu. 

 

(1) Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty, je cyklista povinen jich užít.

 

Z čeho standard, no třeba ze zkušenosti, koho potkáš. A nejde o drncání, ale o to, že když pojedu svým stabilním tempem, tak bych byl za 2km asi 4x na zemi. Jet se potom nedá. Já jsem dlouhodobě odpůrce cyklostezek, naopak mi příjdou rozumné a levnější pruhy pro cyklisty o které se rozšíří cesta.  Píčovinou jsem nazval přirovnání cyklisty k truhláři co blokuje komunikaci. To prostě není fér argument, protože jak říkám, cyklista je plnohodnotným účastníkem silničního provozu, mezitím co truhlář, který blokuje silnici to je něco úplně jiného. Je to asi jako když malé děti vyhánějí svůj názor ad absurdum. Blbina by možná stačila, ale ve mně je pořád en region rázovitý....... neměla to být urážka. Ono většinou když Ti někdo nadává, tak nepoužívá velké písmeno v oslovení. Jen tady jsi se dopustil argumentačního faulu + tvrzení které se nezakládají na pravdě ;) 

A ano musíš jet chvíli třicítkou a ne devadesátkou pokud v prtisměru jede auto. Reálně o jak velkém zdržení se bavíme, sorry tohle je totálně sobecký argument. 

 

Tak po troše dalšího použití googlu je ta věc se stezkou pro cyklisty/chodce a cyklisty rozebírána třeba tady: https://www.spolekboleveckychrodaku.cz/cyklo-okenko/prava-a-povinnosti-na-cyklo-stezkach/ Víc času se mi do toho investovat vážně nechce. Kromě toho to dává smysl. Cyklisti, máte tu spešl cestu, kterou jsme vám udělali, abyste neblokovali provoz aut, tak ji laskavě používejte.

Jinak matematicky rozebráno, pokud pojedu 3 kilometry třicítkou místo devadesátkou, bude mi to trvat místo 2 minut 6 minut. Ale to jsem jenom já a já v tom štrůdlu nejedu sám. Co když nás tam takhle jede 30 (pět aut a autobus). To máme kumulativní zdržení 120 minut. To jsou dvě hodiny zbytečně promrhaného člověkočasu kvůli tomu, že se někdo rozhodl koupit si karbonové kolo. To ti ze strany cyklisty sobecké nepřijde? Já jako chápu, že když si někdo pořídí karbonové kolo a chce na něm jezdit a nemá pořádně kde jinde, než po okresce, tak ho to prudí a jezdí po té okresce. Ale to by snad měl být jeho problém. Proč to musí být problém všech ostatních, že on si pořídil zrovna karbonové kolo, se kterým to prostě po té cyklostezce nende?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po troše dalšího použití googlu je ta věc se stezkou pro cyklisty/chodce a cyklisty rozebírána třeba tady: https://www.spolekboleveckychrodaku.cz/cyklo-okenko/prava-a-povinnosti-na-cyklo-stezkach/ Víc času se mi do toho investovat vážně nechce. Kromě toho to dává smysl. Cyklisti, máte tu spešl cestu, kterou jsme vám udělali, abyste neblokovali provoz aut, tak ji laskavě používejte.

Jinak matematicky rozebráno, pokud pojedu 3 kilometry třicítkou místo devadesátkou, bude mi to trvat místo 2 minut 6 minut. Ale to jsem jenom já a já v tom štrůdlu nejedu sám. Co když nás tam takhle jede 30 (pět aut a autobus). To máme kumulativní zdržení 120 minut. To jsou dvě hodiny zbytečně promrhaného člověkočasu kvůli tomu, že se někdo rozhodl koupit si karbonové kolo. To ti ze strany cyklisty sobecké nepřijde? Já jako chápu, že když si někdo pořídí karbonové kolo a chce na něm jezdit a nemá pořádně kde jinde, než po okresce, tak ho to prudí a jezdí po té okresce. Ale to by snad měl být jeho problém. Proč to musí být problém všech ostatních, že on si pořídil zrovna karbonové kolo, se kterým to prostě po té cyklostezce nende?

Nemám na to nervy

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tolerance se to jmenuje pánové, tolerance.

Ale abych byl k "tématu". mladá dnes nedala matiku, takže srpen to jistí.

Sice je to "jen" prvák, na gymplu, tak se nic tak moc neděje, ale mrzí to.

 

Tak to zamrzí, ale to asi nedávala celý pololetí ne, ne až dnes? Každopádně držím palce, ať se v srpnu zadaří!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom webu není ani jednou, že nesmí použít cestu. Mluví se tam o pruhu když jsi na ní. Já tu dával citaci zákona, co na tom nechápeš ? To pravidlo je jasné. Tedy nemáš pravdu a zbytek argumentace nemá potom smysl.....

Tak jo, tak nic, Asi tam teda čtu blbě formulaci:

?Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty, je cyklista povinen jich užít.? 

v kobinaci s textem dál:

"Stezka pro cyklisty, o které hovoří ust. § 57 odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v platném znění, je obecná formulace, která zahrnuje obě varianty a to jak stezku pro cyklisty i stezku pro chodce a cyklisty. Stezky pro cyklisty se vždy vyznačují příslušným svislým a vodorovným dopravním značením, přičemž v případě svislého dopravního značení se jedná o dopravní značky příkazové, které ve všech případech, tj. jak u stezky pro cyklisty, tak také u stezky pro chodce a cyklisty (č. C 8 a, C 9 a + C 10 a), přikazuje cyklistům (příp. i chodcům), užít v daném směru takto označeného pruhu nebo stezky. Tato povinnost vyplývá už ze samotné příkazové dopravní značky, kterou je řidič (účastník silničního provozu) povinen se řídit."

 

Ale pojďme od toho. Tak to bývá, když se o cyklostezkách a cestách baví cyklista s karbonovým kolem se šoférem s rodinným ropákem. Zásadní rozdíl v pohledu, tady ke konsenzu pravděpodobně nedojde, ať už jsou objektivní parametry reality jakékoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to zamrzí, ale to asi nedávala celý pololetí ne, ne až dnes? Každopádně držím palce, ať se v srpnu zadaří!

Tak samozřejmě to není výsledek jen dneška, ale pořád sem tak nějak věřil a doufal že to klapne.

Jenže na Gymzl není ani čtverka zadarmo.

Na druhou stranu- má "postarané" o prázdniny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam podobne starou dceru, nastesti zatim vzdy prolezla. Tento rok uz sme to extremne neresili, jen sme ji tak nejak pripominali, ze skolu dela pro sebe a ukazal sem ji praci uklizecky ;-). Kupodivu se zda, ze to pochopila a funguje to. Na druhou stranu vi, ze kdyz neudela skolu, ze ji zivit nebudeme. Co je vetsi motivace neumim posoudit ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U tý středoškolský / gymnaziální matiky strašně záleží na učiteli, jestli to umí naučit, samozřejmě taky na talentu / schopnostech žáka, ale mám za to, že učitel je stěžejní. Chce to někoho, kdo jí to bude umět vysvětlit / naučit a určitě to dá. Teda jestli chce ten gympl dál studovat. Povedlo se mi takhle zachránit dva lidi, aplikujíce metody / principy našeho matikáře ze střední (výbornej učitel matiky), mýho nejlepšího kámoše někdy ve třeťáku na střední a kluka, kterýho nechtěli pustit k maturitě, takže nejdřív repec z matiky a pak švestková maturita. Ten kluk pak shodou okolností na tý škole učil, jestli je tomu tak i dnes nevím, už je to nějaký ten rok. V obou případech to bylo o učitelích, bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U tý středoškolský / gymnaziální matiky strašně záleží na učiteli, jestli to umí naučit, samozřejmě taky na talentu / schopnostech žáka, ale mám za to, že učitel je stěžejní. Chce to někoho, kdo jí to bude umět vysvětlit / naučit a určitě to dá. Teda jestli chce ten gympl dál studovat. Povedlo se mi takhle zachránit dva lidi, aplikujíce metody / principy našeho matikáře ze střední (výbornej učitel matiky), mýho nejlepšího kámoše někdy ve třeťáku na střední a kluka, kterýho nechtěli pustit k maturitě, takže nejdřív repec z matiky a pak švestková maturita. Ten kluk pak shodou okolností na tý škole učil, jestli je tomu tak i dnes nevím, už je to nějaký ten rok. V obou případech to bylo o učitelích, bohužel.

Kdes byl, když jsem studoval já? Tebe bych potřeboval. Zcela vážně, na matiku jsem byl úplně tupej. A tak šel dělat dopravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) :) tak vidím, že je to všude zhruba stejné..

Studovat ten gympl chce. Dokonce chce být učitelkou ( to teprve bude krize školství!)

Na exkurzi v kaufu už jsme byli.. taková šichta za pokladnou, to by se potom učila matika.

Že ji živit nebudeme jen tak, je jí jasné, máme to doma tvrdě nastavené a ke spokojenosti všech. Tak snad ji tahle facka probudí z letargie.

A díky za slova útěchy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdes byl, když jsem studoval já? Tebe bych potřeboval. Zcela vážně, na matiku jsem byl úplně tupej. A tak šel dělat dopravu.

:lol2:  :lol2:  :lol2:

nojo, a já proč je naprd i Zelená vlna po celý Praze. Naposled fungovala v roce 1992 na Vrchlickýho. 

Tvl, kuncák7, tys měl jít na dráhu, Pudr. chapeš?

:photo:  :photo:  :clap:  :notworthy:  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radimk: Jsem přesvědčenej, že chtít je základ, tak to určitě pujde, opravdu držím palce. A jak se říká, všechno špatný pro něco dobrý. A zaplať pánbůh, že jsou lidi, který chtěj učit.

 

kuncáku: No... to je právě kolikrát ten špatnej pohled na toho žáka. O kámošovi jsem věděl, že blbej není. Toho kluka jsem neznal, ale za dvě hodiny času s ním jsem tak nějak věděl, že hloupej taky nebude... když mi pak ukazoval sešity - co a jak se učej, ani jsem se nedivil, že spolu sedíme nad matikou.

Já měl na učitele co se týká matiky velkou kliku, na základce (vyjma teda tý hloupý husy, kterou jsme měli v osmičce, ale to už bylo de-facto po všem a moc toho zkazit nestihla), na střední... Na vejšce jsem se hned na první dobrou nepohodl s paní docentkou u zkoušky z matiky v prvním semestru (šel jsem tam z voleje a do dneška jsem si jistej, že jsem to dal - po tom půl roce to byla prakticky ještě jen ta středoškolská matika, ale jak už to tak bývá, gól padne, když ho pískne rozhodčí) a přešel k jinýmu matikáři a pak taky v pohodě, ale ty základy, co jsem dostal na střední, k nezaplacení, fakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:lol2:  :lol2:  :lol2:

nojo, a já proč je naprd i Zelená vlna po celý Praze. Naposled fungovala v roce 1992 na Vrchlickýho. 

Tvl, kuncák7, tys měl jít na dráhu, Pudr. chapeš?

:photo:  :photo:  :clap:  :notworthy:  :cheers:

Jojo, pro mě jak dělaný :-).

 

Geometr-měl jsem to stejný, přechod k jiný matikářce. Ale předtím to hodně drelo, hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvák na gymplu jsem taky končil se štýrou (jedinou) z matiky. Měli jsme poměrně mladou "profesorku" jen pár let po fakultě, mezi prvákem a druhákem se vdala a pak už jsem měl celý roky v klidu trojku, i u matury. Jestli to mělo souvislost, jsem nikdy nepitval, ale byla moc fajn.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...