Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Martine nestresuj ji, nemůže za to a lepší když jezdí novým, bezpečnějším. Při ťukanci v provozu by to se starým mohlo být všechno jinak. Jsou to jen plechy...

Jinak, nesnažím se ani jednu nikdy nijak stresovat. Prostě nevím, proč mají ze mě strach? Asi tak působím ( na ně jsem ruku nevztáhl, ač by to někdy bylo potřeba ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, netřeba se stresovat, ono bohužel tím jak tady všude okolo jede že i pičus má právo na názor

a podobný (jako jsem včera na PČR podepisoval že v případě dopadení pachatele musím zachovat

mlčenlivost, nejít mu dát do tlamy, nezveřejňovat jeho totožnost a tak vůbec),
tak se i zde na fóru bohužel vyskytuje jev, kdy obecní blb huláká svoje pravdy do éteru pod domnělou

anonymitou, ale už nikoho nebaví tyhle jevy korigovat, natož aby tady podobným šulinům někdo ostrej
s koltama nízko u pasu rozdal ovoce. Ono by se hned našel další oduševnělý chuj co by začal mít milión

keců jak je onem mod vlastně zlej a na 50 stranách by rozebíral co to tady vlastně je za demokracii . .  :D

Výsledek je, nic si z toho Martine nedělej.

 

Zkusíme přemluvit Berta aby místo pravidelný nedělní návštěvy kostela místní trollpartu pročistil a osekal,
uvidíš že pak i lidi co už tady spíš jen čtou zase trochu naberou elán . . ., co ty na to, náčelníku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem narazil na toto, kdy o tom mluvil v rozhovoru Marek Orko Vácha. To je strašný, některým lidem naprosto jebe. Totálně zničit člověka za "poznámky", "údajné opření se o záda", "položení ruky na ruku na počítačové myši" etc..... v průběhu x let. Sundat jeho jméno ze školy, ze židlí, shodit celý jeho odkaz v 84 letech. Mimochodem té univerzitě přinesl 10 m usd no tvl... 

Tady článek: https://www.sciencemag.org/news/2018/07/report-gives-details-sexual-harassment-allegations-felled-famed-geneticist

Tady prohlášení univerzity: https://chancellor.uci.edu/engagement/campus-communications/2018/180628-franciscojayala-message.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už delší dobu mám pocit, že to povede k jedinýmu: ti schopní se vykašlou na akademicky prostředí a budou v soukromým sektoru, kde budou makat na sebe a prachy ani připadný již vyšlý články jim nikdo nevezme a nesmaže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto ty to ale podáváš dosti zkresleně, článek popisuje řadu případů, kdy se choval prof. Ayala nevhodně, některé i uznal. Byl varován, přesto svůj přístup nezměnil. Jeho hlavním problémem ale zjevně je, že se tak choval v roli nadřízeného a k ženám, o jejichž osudu rozhodoval (povýšení, granty, doktoráty atd.). Pokud sedím s kámoškou z jiného oddělení v hospodě, přijde mi sexistická poznámka OK, ale sekretářce nebo studentce bych svou ruku na její na myši opravdu nepokládal, tím méně někoho zval na klín :)

 

Vymazávat jméno z tabulí je asi blbost, ale vyhazov si zasloužil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem nějaké úryvky. Zdroje celé. A na zkresleně to podáváš absolutně stejně. Reálně se naprosto nic nestalo. To s tou myší popřel. Reálně je jeho jméno vymazáno a jeho životní práce pošlapána pro pár poznámek, které nic moc neznamenaly. Nebylo tam žádné sexuální napadení. Upřímně řečeno to já jsem za svůj život určitě mnohem více vinen. Poznámky jsem měl určitě mnohdy horší. Tohle je hon na čarodějnice.....

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I vzhledem k tomu kolik lidí se ho zastalo včetně profesorek na té univerzitě mi to příjde neuvěřitelné. Do toho by mě zajímala motivace těch žen podávat následně žalobu na univerzitu. Je za tím zájem spravedlnosti nebo vidina peněz které se jim může reálně podařit vysoudit v současné situaci ? 

Vymazávání jmen ze škol, titulků ničení lidí těmito všelidovými soudy atd.... fuj. Jestli si tohle Ayala zasloužil, tak si tak cca 70% profesorů co jsem kdy měl zaslouží zastřelit, protože jeich poznámky k holkám byly mnohem horší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem nějaké úryvky. Zdroje celé. A na zkresleně to podáváš absolutně stejně. Reálně se naprosto nic nestalo. To s tou myší popřel. Reálně je jeho jméno vymazáno a jeho životní práce pošlapána pro pár poznámek, které nic moc neznamenaly. Nebylo tam žádné sexuální napadení. Upřímně řečeno to já jsem za svůj život určitě mnohem více vinen. Poznámky jsem měl určitě mnohdy horší. Tohle je hon na čarodějnice.....

 

Je třeba rozlišovat dvě věci:

 

a) Vyšetřování zahrnulo 61 svědků a na základě nich se došlo k závěru, že se choval v rozporu s příslušnými normami. Jaksi se mi nezdá, že by mohlo dojít ke kolektivní konspiraci, ve které by si tolik lidí vymýšlelo, protože se chtějí zbavit chudáka pana profesora. Onu předchozí výstrahu, aby si dal na své chování pozor, jsi také nějak přešel. V neposlední řadě podmínkou reakce zaměstnavatele snad není, aby někdo někoho sexuálně napadl.

 

B) Jestli tys udělal v životě horší věci je ve vztahu k případu bezpředmětné. Rozumím, že pro někoho je podobné jednání normální a chová se tak vůči podřízeným. Na UCI mají zjevně jiné standardy a buď se jim přizpůsobíš, nebo ne. Jde o čistě soukromý vztah mezi dvěma subjekty, do vězení za sexistické řeči nepůjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je třeba rozlišovat dvě věci:

 

a) Vyšetřování zahrnulo 61 svědků a na základě nich se došlo k závěru, že se choval v rozporu s příslušnými normami. Jaksi se mi nezdá, že by mohlo dojít ke kolektivní konspiraci, ve které by si tolik lidí vymýšlelo, protože se chtějí zbavit chudáka pana profesora. Onu předchozí výstrahu, aby si dal na své chování pozor, jsi také nějak přešel. V neposlední řadě podmínkou reakce zaměstnavatele snad není, aby někdo někoho sexuálně napadl.

 

B) Jestli tys udělal v životě horší věci je ve vztahu k případu bezpředmětné. Rozumím, že pro někoho je podobné jednání normální a chová se tak vůči podřízeným. Na UCI mají zjevně jiné standardy a buď se jim přizpůsobíš, nebo ne. Jde o čistě soukromý vztah mezi dvěma subjekty, do vězení za sexistické řeči nepůjde.

Ano vycházelo se ze 61 svědectví, to přece vůbec neznamená, že jich 61 svědčilo proti profesorovi. Varování dostal potom co si stěžovala profesorka, že jí řekl, že jestli tu přednášku nechci dát s tím, že mu bude sedět na klíně - veřejné místo v aule se studenty. Varování byl rozhovor, že si kolegyně stěžovala. To byl největší přestupek co udělal (může být bráno jako zjevná legrace a už se to neopakovalo) Jde o 4 ženy, jedná se o ten dotyk rukou na myši, chycení za holé rameno :D , poznámka o sednutí si na klín. Polibek na obě strany tváře při přivítání. Za to tomu člověku co tam z peněz co dostal za vědecké práce postavil aulu. Vzali práci, veškerý odkaz a odstranili jeho jméno ze všech míst na univerzitě vč jména stipendií, které do prdele platil.

A co jsi vynechal ty je to, že jeho kolegyně co četly celé to vyšetřování (není k dohledání), tak o tom prohlásily, že to je čistý hon na čarodějnice. A kdo bude další. Ten chlap reálně možná párkrát v životě řekl poznámku, která mu přišla vtipná a proti staně ne. Já k tomu říkám zkurvený feminismus. Jo a já se k holkám pevně věřím chovám hezky. Ale tohle je prostě totální zhovadilost. 

 

Jo a @AndyAaron je asi v prdeli  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A k závěru vyšetřování. By mě zajímalo jestli se rektor univerzity rozhodl vyhodnotit vyšetřování, protože byl přesvědčen o nezbytnosti. Nebo pro atmosféru strachu a obav z vyrovnání a veřejného lynče které sebou veze kauza #meetoo ? Je prostě potřeba rozlišovat mezi lidmi jako je Weinstein a profesorem, který během několika let utrousil pár poznámek co se nemusely líbit kolegyním. Zvrhlo se to v něco, co je velký problém. Jinak vnesení více světla a diskuze do témat násilí na ženách vždy vítám panebože. Ale nemůže se to zvrhnout. 

Tady další případ který vnímám podobně. Ono se to díky sociálním sítím a různým skupinám zvrhává v něco totálně prohnilého, skoro bych řekl ideologii. Je to hnus: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francie-migrace-nenavist-multikulturalismus-zid-muslim-finkielkraut.A190613_111459_zahranicni_luka?

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, ta poslední věta by se bohužel měla tesat do kamene - bohužel jde o zvrácený trend "sociálna", kdy "pozitivně míněné" strojové algoritmy vyhledávající podobné zájmy klidně z několika sociopatů dají dohromady nátlakovou skupinu (zde 61 dotčených, kterým zmíněný zvrhlý profesor šáhnul na myš když na ní měli ruku) - a neštěstí je na světě.

 

Paradoxně stejným rizikem jsou na vzdělávacích institucích i různé "anonymní dotazníky spokojenosti", ve kterých mají dlouhodobě nejmenší potíže "dávači", zatímco na doktorandech/asistentech striktně vyžadujících osnovami/mnou zadanou činnost nezůstává niť suchá - stačí když si ze 400 zapsaných vylije srdíčko 20 (právem vyhozených) a to si pak garant počte věci. Zrovna včera vedle mě na bakalářských státnicích seděl jako předseda jeden docent, strašně hodnej žoviální děda co by mouše neublížil, všem jsme to dali a ještě si dobře pokecali. Ale když si uvědomím že odjakživa každého (včetně studentů a studentek) poplácával po ramenou, chytal za ruce a podobně, tak v téhle nablblé "mýýý-tůůů" atmosféře sterilních studených čumáků by už dnes musel sedět s v té nejstudenějí kobce, spolu s "arciďáblem" Wiensteinem...  :shit:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vogo, nebyls u toho, máš to jen načtený, ale víš, že by si vyhazov zasloužil. Přesně kvůli takovým se svět v prdel obrací.

 

To jako když mi nesahal na prdel, tak nejsem oprávněn projevit svůj názor na věc? Zaměstnavatel zaměstnanci dal varování, provedl rozsáhlé vyšetřování a na základě shromážděných faktů došel k závěru, že u něj pan profesor pracovat nebude. Toť celý příběh. Pokud se to vyhozenému nelíbí, může univerzitu žalovat. 

 

Jinak podstatu shrnul hezky ten komentátor v článku: "84letého muže překvapila změna norem". Jednoduše dnes už některé ženy nechtějí být plácány po zadku či poslouchat komentáře o hezkém výstřihu, na amerických univerzitách zcela jistě ne, tak je třeba se tomuto trendu přizpůsobit, jinak tam prostě pracovat nemůžeš. Podobné chování není žádnou svobodou projevu ani myšlení.

 

Zcela ovšem chápu, že se někomu podobný trend nelíbí a je legitimní to kritizovat. A aby bylo jasno, mezi kamarády na fotbale sexismus pěstujeme ve velkém a doma velkou rovnost rovněž neuznávám, v práci by mě ale něco podobného dělat nenapadlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...