Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

@vojta1 - pacholku! :D Tyhle hony na carodejnice me taky desi. Zpetne fakt nechapu, jak jsem ty tri roky mohl v US prezit :)

Obcas premyslim jak moc verit jednotlivym mediim, protoze mezi normalnima lidma tam litaly secisticke poznamky uplne stejne bezne jako v CR a nikdo se nepohorsoval. Jen cas od casu se najde takovy pripad jako je tento a rozmazava se to v mediich. Pak Amici vypadaji jaci jsou kkti a co za kraviny resi, ale z meho pohledu to je prehnane...

 

Jednou jsem sel s kolegyni americankou na call a zabookoval jsem nam mistnost s divnejma dverma. Porad ty dvere komentovala, tak me to uz nastvalo a rekl jsem ji: tyhle dvere jsou zvukotesne, aby te nikdo neslysel kricet. Vytrestila napred oci, ale pak se smala a davala historku k dobru a nikdo nic neresil... a takovych podobnych mam jeste v rukavu par... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jde spíš o hnusnej fakt, že se z vědy stává politikum. Vždyť si vemte jak sestřelili toho chlápka z NASA co posadil Rosettu na kometu za to, že měl "sexistickou" košili se superhrdinkama z komiksů. Jak se opřeli do Jamese Watsona, jednoho z gigantů vědy 20. století za to, že politicky nekorektně řekl, že mezi rasou a inteligencí je korelace související s genetikou (na kterou je, co si budem říkat, zjevně kanón). Kdyby Hawking nebyl ochrnutej, určitě by mu taky chtěli něco přišít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaměstnavatel zaměstnanci dal varování, provedl rozsáhlé vyšetřování a na základě shromážděných faktů došel k závěru, že u něj pan profesor pracovat nebude. Toť celý příběh. Pokud se to vyhozenému nelíbí, může univerzitu žalovat.

 

To je čítanie :)

 

 

...deviant útočí, mizí s ní v pýru, prófa je úchyl,

drtí jí klávesnici a líže myš, prófa je úchyl,..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jako když mi nesahal na prdel, tak nejsem oprávněn projevit svůj názor na věc?...

Ne, ale děláš soudy bez elementární znalosti primárních pramenů a bohužel věříš tomu, že realita je taková, jakou ji představují masmédia, což je právě ten počátek honu na čarodějnice, lhostejno zda se jedná o padesátá léta ve východní Evropě nebo USA nebo o současnou kampaň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jako když mi nesahal na prdel, tak nejsem oprávněn projevit svůj názor na věc? Zaměstnavatel zaměstnanci dal varování, provedl rozsáhlé vyšetřování a na základě shromážděných faktů došel k závěru, že u něj pan profesor pracovat nebude. Toť celý příběh. Pokud se to vyhozenému nelíbí, může univerzitu žalovat. 

 

Jinak podstatu shrnul hezky ten komentátor v článku: "84letého muže překvapila změna norem". Jednoduše dnes už některé ženy nechtějí být plácány po zadku či poslouchat komentáře o hezkém výstřihu, na amerických univerzitách zcela jistě ne, tak je třeba se tomuto trendu přizpůsobit, jinak tam prostě pracovat nemůžeš. Podobné chování není žádnou svobodou projevu ani myšlení.

 

Zcela ovšem chápu, že se někomu podobný trend nelíbí a je legitimní to kritizovat. A aby bylo jasno, mezi kamarády na fotbale sexismus pěstujeme ve velkém a doma velkou rovnost rovněž neuznávám, v práci by mě ale něco podobného dělat nenapadlo. 

Bobisku ale vždyť to není pravda. On se nedopustil ani jedné z věcí co tu popisuješ. A rektor nedošel k závěru, že u něj pracovat nebude, ale totálně odstranil jeho odkaz z univerzity a dehonestoval ho. Na základě čeho ? Ok, pochopil bych ještě kdyby se domluvili na nějakém tichém odchodu. Ale tohle ? mj. tady je úryvek rozhovoru s Markem Orko Váchou, pro který jsem to načetl. Argument podmínky se změnily já neuznávám. To je nesmysl z obou stran. U Weinsteina bys to asi neřekl ne ? Podobně jako já bych neobhajoval rasistu, když se změnila povinnost černochů sbírat jahody :) A něco jiného je vyjádřit názor, klidně protestovat atd... a něco jiného je všelidový soud na základě nějakých abstraktních morálních pravidel, které nakonec moc morální nebudou.

Já si osobně myslím, že je třeba někoho kdo se k tomu vyjádří ještě jinak než ve stylu: 1) když někdo znásilní holku-no však to chtěla 2) jakékoliv dotýkaní ženy je špatné a všichni chlapi jsou šovinistické hovada. 

Já se k tomu nevyjadřuji jako muž, kterého by se dotklo, že nemůžu plácnout holku po zadku. Ale jen, že se veškerá diskuze rozhodila do dvou extrému a to naprosté relativizace všeho a rychlého soudu a nutného názoru na předem dané dogma (obě strany se potom řídí heslem: "kdo s námi nesouhlsí, ten jde proti nám" viz. jaké prase může odsuzovat boj proti násilí na ženách x jaký tupec může odsuzovat "normální" chlapské chování). A všimni si, že ty strany jsou poměrně kompaktní v názorové rovině k různým oblastem, jen se ty skupiny 1) a 2) proměňují vzhledem k tématu. Například ti co relativizují meetoo jsou naopak velmi dogmatičtí například k imigraci a opačná skupina zase jinak - to tu nechci rozpoutat tu diskuzi zase, aleje to přece vidět i tady.. Ale vždyť svět není černobílý a nejsou jen dva názory. Kam zmizela nějaká racionální diskuze ? Ono co člověk vnímá tak má pocit, že se musíš přidat k jednomu nebo druhému extrému. Mi to příjde strašné... proto to komentuji ( ne jen tady). Ona mě totiž nejvíc štve ta mlčící (já pořád věřím, že většina, která se tomu raději z pohodlnosti vyhne. Z mého pohledu je to chyba. Jo a aby bylo jasno, Tebe neřadím ani do jedné z těch skupin ;) 

Rozhovor není třeba celý, jinde se k tomu nevyjadřuje:

post-22755-0-32241700-1561118025_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, ale děláš soudy bez elementární znalosti primárních pramenů a bohužel věříš tomu, že realita je taková, jakou ji představují masmédia, což je právě ten počátek honu na čarodějnice, lhostejno zda se jedná o padesátá léta ve východní Evropě nebo USA nebo o současnou kampaň.

Tak mi to příjde, že tady to představují poměrně fér a z obou stran. To pohoršení tzv. "massmedii" nechápu. Já jsem za ně strašně rád. Jasně vždycky tam dělaj lidi a dělají chyby, ale tak jaká je ta alternativa k mass mediím ? Tohle je víc nebezpečné než to meetoo,mi příjde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to příjde, že tady to představují poměrně fér a z obou stran. To pohoršení tzv. "massmedii" nechápu. Já jsem za ně strašně rád. Jasně vždycky tam dělaj lidi a dělají chyby, ale tak jaká je ta alternativa k mass mediím ? Tohle je víc nebezpečné než to meetoo,mi příjde. 

Znovu se tedy zeptám, jak to víš? Ty jsi měl přístup ke spisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znovu se tedy zeptám, jak to víš? Ty jsi měl přístup ke spisu?

Věříš v to, že je země kulatá ? A byl jsi ve vesmíru abys to viděl ? Nebo ještě lépe přistání na měsíci je ze studia Univerzal nebo z Měsíce ? :) Nevymýšlej kraviny. Tohle je dobrý zdroj, oni to "vyšetřování" viděli. (vždyť to bylo interní od univerzity). Dali tam vyjádření více stran, dobře zdrojovali atd... Píše o tom stejně NYT - což já beru jako médium s imho největší credibilitou na světě. Tyhle spiklenecké teorie mi vždycky přišli na palicu :D

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bobisku ale vždyť to není pravda. On se nedopustil ani jedné z věcí co tu popisuješ. A rektor nedošel k závěru, že u něj pracovat nebude, ale totálně odstranil jeho odkaz z univerzity a dehonestoval ho. Na základě čeho ? Ok, pochopil bych ještě kdyby se domluvili na nějakém tichém odchodu. Ale tohle ? mj. tady je úryvek rozhovoru s Markem Orko Váchou, pro který jsem to načetl. Argument podmínky se změnily já neuznávám. To je nesmysl z obou stran. U Weinsteina bys to asi neřekl ne ? Podobně jako já bych neobhajoval rasistu, když se změnila povinnost černochů sbírat jahody :) A něco jiného je vyjádřit názor, klidně protestovat atd... a něco jiného je všelidový soud na základě nějakých abstraktních morálních pravidel, které nakonec moc morální nebudou.

 

84letý děda především už nemá co dělat na univerzitě, ať si doma šikanuje (třeba mladou) manželku nebo ošetřovatelku :)

 

Ne vážně, nemyslím, že bychom byli ve sporu. Vycházím z toho, že je věcí zaměstnavatele, koho chce zaměstnávat. Už na začátku jsem napsal, že rozhodně nepodporuji hony na čarodějnice a nerozumím, proč by mělo být někde odstraňováno profesorovo jméno, nespáchal zjevně žádný zločin. Jestli to chce CUI udělat, je to její svobodná volba, ale ať mu také vrátí prachy, které v minulosti daroval...

 

Pře pár dny jsem někde četl, jak rodinné pekařství tuším v Ohiu vysoudilo desítky milionů dolarů na univerzitě, která proti němu vedla unfair kampaň kvůli diskriminaci černochů. Pravda se nakonec věřím vždy ukáže, nejsem z těch, co vidí "svět v prdel obrácený".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ona se ta pravda možná ukáže, stejně jako trh si to vyřeší. To je bezpochyby pravda. Jenže ono se taky několikrát stalo, že se ta pravda ukázala tak, že Hitler napochodoval do Paříže nebo třeba ti Indiáni vymřeli. No já jsem přesvědčen, že i ta rodina Klausů jednou přizná, že 97% vědců a 99.9% klimatologů se asi nemýlí. Ale jde o ty důsledky. 

 

Stejně tak ono se možná někdy ukáže, že to bylo přehnané a jeho jméno se tam vrátí. Jenže pán už tu taky možná nebude a taky mu to asi ke kvalitě života a jeho délce nepomůže. Místo toho aby se věnoval vědě, kterou miluje, tak se musí stáhnout do ústraní a vlastně trpět. A k tomu věku, já si taky myslím, že Hawking, Nash ale u nás Pirk, Grygar atd už maj jen zalívat tu zahrádku a neotravovat na těch univerzitách ;) Vždyť to je blbost :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať přemýšlím jak přemýšlím, nedaří se mi vymyslet, jaký názor na tohle téma by mohl být napsaný tak, že nebude možné aby ho názorová protistrana označila za extrémní.

Žijeme v úžasné době, kdy SJW lobby a panická hrůza korporací a institucí z toho, že by je někdo mohl nařknout z sexismu, rasismu, transfobie nebo homofobie, ničí životy jednotlivců, ale dokud se nás to netýká osobně, můžeme se smát tomu, jak jsou ti bojovníci za spravedlnost na internetu hloupí...

Doporučuji se podívat, jaký shitstorm se rozjel když kluci z CD Projekt Red ukázali, že na krabici Cyberpunku bude bílý muž...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji se podívat, kvůli čemu se ten shitstorm rozjel na CD Projekt RED Polish (GOG) ?

 

Největší frajeři, co nadávají na SJW a "snowflaky" jsou největší "snowflakes" co vidí jen to, co se jim vyhovuje do pléna. Dělá to tady půlka fóra popravdě

Hm to je taky dost nic neříkající prohlášení. Jakože člověk si většinou vyberu úhel pohledu který mu je blízký ? No nekecej :D 

Jo a pojmy jako SJW nebo Snowflakes by se dal označit každý kdo někdy vyjádří svůj názor na jedno ze sociálně probíraných témat (např. 1/2 fóra). Mám intenzivní pocit, že jsi použil to co Ti vyhovuje do pléna  :pokey:  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věříš v to, že je země kulatá ? A byl jsi ve vesmíru abys to viděl ? Nebo ještě lépe přistání na měsíci je ze studia Univerzal nebo z Měsíce ? :) Nevymýšlej kraviny. Tohle je dobrý zdroj, oni to "vyšetřování" viděli. (vždyť to bylo interní od univerzity). Dali tam vyjádření více stran, dobře zdrojovali atd... Píše o tom stejně NYT - což já beru jako médium s imho největší credibilitou na světě. Tyhle spiklenecké teorie mi vždycky přišli na palicu :D

Otázky byly krátké a jednoduché a nepředpokládal jsem, že s nimi budeš mít takový problém, aby si na ně musel odpovídat otázkami. Co mne ale u Tebe nepřekvapilo, pak blábol o spiklenecké teorii. Jen ti tam ještě chybí to "židobolševické" spiklenecké teorie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázky byly krátké a jednoduché a nepředpokládal jsem, že s nimi budeš mít takový problém, aby si na ně musel odpovídat otázkami. Co mne ale u Tebe nepřekvapilo, pak blábol o spiklenecké teorii. Jen ti tam ještě chybí to "židobolševické" spiklenecké teorie.

Ok co mám číst abych prozřel ? :D

Ty moje otázky ukazují, že taky věřís mass mediím. To je celé. Ono takhle měnit kritéria uprostřed diskuze není fér. Je to jak s vědeckým bádáním. Ona se dá těžko dokázat pravda, mnohem snažší jevyvrái nepavda - jen pokud se ale člověk řídí nějakými základními pravidly. Takže například logicky přemýšlející člověk, když ohlásí: všechny labutě jsou bílé a potom uvidí černou labuť, tak upraví své prvotní tvrzení. No ale manipulátor prohlásí, že to není labuť ;)

Nebo řekni jak se ten článek mýlí ? A nevím jestli bych zrovna server sciencemag označil za mass medium. Ale mnou zmíněné NYT určitě ano, čtu je asi pět let pravidelně a jestli jsem narazil na tři případy které potřebovaly korekci ? 

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a o spiknutí mluvím, pro spojení s 50. léty. Protože narážíš na dobu kdy jakási propaganda byla tažena vládními činiteli, což se teď asi moc říct nedá ne ? ;) S těmi židy pozor, tenký led. Mimochodem já do dnes nechápu jak ČSSR své doby přišla na myšlenku, že židé vlastně mají blízko k bolševismu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já nevím, zda jsi schopen prozřít. Ale jsem rád, že ty víš, v co věřím já. :) S Tebou jsem prve vůbec nediskutoval, takže jsem jen těžko mohl měnit jakási kritéria uprostřed diskuse. Reagoval jsi na můj příspěvek a já Ti položil pouze dvě jednoduché otázky, jak to víš a zda jsi měl přístup ke spisu. Stačilo napsat, že ten Tvůj zdroj je pro Tvou víru dostačující. Je vidět, že v argumentaci o labutích si alespoň někdy něco slyšel o Karlu Popperovi, takže pokud se chceš o tom, že realita je taková, jakou ji představují masmédia, dozvědět něco více, pak Ti vřele doporučuji studium Pierra Bourdieu, který o tom psal již před pár desítkami let. O spikleneckých teoriích jsi psal ty, nikoli já. Já jsem ten tvůj slovník pak jen doplnil o tradiční klišé...

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

To já nevím, zda jsi schopen prozřít. Ale jsem rád, že ty víš, v co věřím já. :) S Tebou jsem prve vůbec nediskutoval, takže jsem jen těžko mohl měnit jakási kritéria uprostřed diskuse. Reagoval jsi na můj příspěvek a já Ti položil pouze dvě jednoduché otázky, jak to víš a zda jsi měl přístup ke spisu. Stačilo napsat, že ten Tvůj zdroj je pro Tvou víru dostačující. Je vidět, že v argumentaci o labutích si alespoň někdy něco slyšel o Karlu Popperovi, takže pokud se chceš o tom, že realita je taková, jakou ji představují masmédia, dozvědět něco více, pak Ti vřele doporučuji studium Pierra Bourdieu, který o tom psal již před pár desítkami let. O spikleneckých teoriích jsi psal ty, nikoli já. Já jsem ten tvůj slovník pak jen doplnil o tradiční klišé...

Těch zdrojů je ale přece více ne ? Navíc jak říkám srovnáváš to s diametrálně odlišnou dobou, pokud odkazuješ na Bourdieua. A ano tohle hodnocení mi přijde spiklenecké. Ale hlavně vždy nefér a dá se použít na cokoliv, je to standartní nástroj propagandy... Vlastně dnes si myslím, že mnohem víc než to ovlivňování médií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...