Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Tohle mi na rozhodování úřadů strašně leze na nervy. Většinou vychází z rozdílného výkladu práva. Na to by podle mého vůbec neměl být v práci úředníka prostor, ale jak zařídit jednotný výklad práva, když jsou zákony napsané tak šikovně, že se vždycky najde nějaký horlivec, který na jejich základě vymyslí jak šikanovat lidi... co s tím? Heslo ,,co úřad, to jiné rozhodnutí" je přece strašná nespravedlnost, korupční podhoubí, ostuda státu, prostor pro diskriminaci, jakmile neexistuje jednotný výklad práva, jsme odkázáni na právní názory amatérských vykladačů zákona. Narážím především na práci stavebních úřadů. To je teda pocuc...

 

Ad doporučení: Úřad nemá nikomu co doporučovat, nic takového mu zákon neukládá a už vůbec ne na papíře. Úřad koná toliko to, co mu zákon ukládá. A zejména komunikaci s úřadem doporučuji výhradně na papíře a ne po telefonu a při návštěvě "per huba". S tím že "Mě paní na úřadě říkala, že se to má udělat takhle...." se setkávám téměř denně. Na otázku: "A napíše Vám tenhle nesmysl (často i nezákonný) i na papír?" Se mi buď hned nebo po pár dnech dostane odpovědi: " Ne." Samozřejmě že ne, páč jí to zákon nedovoluje. Takže výhradně na papíře a posílat sem a tam. Ano je to vopruz a časový průtahy, ale jinak jste v pasti a vede to k té šikaně.

 

Ano, rozdílný přístup je bohužel důsledek "pěkných" zákonů, stavební zákon je pak jedná velká podpora korupce a znepříjemňování života lidem na obou stranách, jak úředníků, tak občanů.

 

A k práci úředníků na stavebních úřadech (setkávám se s ní také prakticky denně, tak si dovolím něco napsat): Jsou to lidé, jako všichni ostatní. Někdy šikovní, vzdělaní a nezamindrákovaní, někdy hloupí, nevzdělaní a zamindrákovaní. Nezřídka komunikuji s velmi schopnými lidmi a na čem se domluvíme, to pak stojí na papíře, ne vždy to ale tak jde. Někdy jsou si nejistí, nevědí, bojí se rozhodnout. Na jejich obhajobu musím ovšem napsat, že za posledních řekněme deset let se jim tolikrát změnily zásadní právní předpisy počínaje zákonem a prováděcími vyhláškami konče, že se jim kolikrát nedivím, že něco trvá, nebo tápou v nejistotě. Třeba v našem oboru jsou pro účel sjednocení postupů vydány návody nebo pokyny pro úředníky státní správy. Ty ovšem neplatí pro občany ani odbornou veřejnost, protože nejsou obecně závazným právním předpisem. No a občané (třeba moji zákazníci)? To samý. Někdy chytrej až na půdu, poradit si nenechá ač o tom ví prd. To je pak taky těžký jednání. Kolikrát už jsem kvůli tomu odmítl udělat zakázku.

 

Skončím tedy tím známým klišé: Je to o lidech. Zákonodárcem počínaje a úředníkem a běžným občanem konče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tuhle jsem kvůli parkování veřejně znevážil jednoho kolegu. Přijel do práce a aby nemusel udělat krok navíc, postavil svou luxusní tuzemskou naftovou oprýskanou smrdutou limuzínu hned u vjezdu. A to tak že mu to půlkou zadku trčelo do vjezdu. Což ostatně nebylo poprvé. Tak na to říkám "ještě kousek a trochu šikmo a bude to naprosto dokonalý". On zavrčel něco jako " no co, však tam zajedete". A já na to "Jó, zajedu. Tam kde jiní sotva zaparkujou, já se otočím. Holt každej umí něco. Za tohle se dává na sklo nálepka PARKUJEŠ JAK ŠULIN" A protože to už jsme šli přes vrátnici, paní vrátná se moc smála a on se tváil kysele a cosi nevrle brblal. Tak uvidíme, třeba to zabere.

 

 

Ty nálepky opravdu existujou, někde je web o blbým parkování kde se daly objednat nebo stáhnout k vytisknutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad doporučení: Úřad nemá nikomu co doporučovat, nic takového mu zákon neukládá a už vůbec ne na papíře. Úřad koná toliko to, co mu zákon ukládá. A zejména komunikaci s úřadem doporučuji výhradně na papíře a ne po telefonu a při návštěvě "per huba". S tím že "Mě paní na úřadě říkala, že se to má udělat takhle...." se setkávám téměř denně. Na otázku: "A napíše Vám tenhle nesmysl (často i nezákonný) i na papír?" Se mi buď hned nebo po pár dnech dostane odpovědi: " Ne." Samozřejmě že ne, páč jí to zákon nedovoluje. Takže výhradně na papíře a posílat sem a tam. Ano je to vopruz a časový průtahy, ale jinak jste v pasti a vede to k té šikaně.

 

Ano, rozdílný přístup je bohužel důsledek "pěkných" zákonů, stavební zákon je pak jedná velká podpora korupce a znepříjemňování života lidem na obou stranách, jak úředníků, tak občanů.

 

A k práci úředníků na stavebních úřadech (setkávám se s ní také prakticky denně, tak si dovolím něco napsat): Jsou to lidé, jako všichni ostatní. Někdy šikovní, vzdělaní a nezamindrákovaní, někdy hloupí, nevzdělaní a zamindrákovaní. Nezřídka komunikuji s velmi schopnými lidmi a na čem se domluvíme, to pak stojí na papíře, ne vždy to ale tak jde. Někdy jsou si nejistí, nevědí, bojí se rozhodnout. Na jejich obhajobu musím ovšem napsat, že za posledních řekněme deset let se jim tolikrát změnily zásadní právní předpisy počínaje zákonem a prováděcími vyhláškami konče, že se jim kolikrát nedivím, že něco trvá, nebo tápou v nejistotě. Třeba v našem oboru jsou pro účel sjednocení postupů vydány návody nebo pokyny pro úředníky státní správy. Ty ovšem neplatí pro občany ani odbornou veřejnost, protože nejsou obecně závazným právním předpisem. No a občané (třeba moji zákazníci)? To samý. Někdy chytrej až na půdu, poradit si nenechá ač o tom ví prd. To je pak taky těžký jednání. Kolikrát už jsem kvůli tomu odmítl udělat zakázku.

 

Skončím tedy tím známým klišé: Je to o lidech. Zákonodárcem počínaje a úředníkem a běžným občanem konče.

Ahoj, jestli to bylo myšleno na mě, tak jen aby nedošlo k mýlce- toto bylo doporučení, jak má/měl by postupovat podřízený úřad - jakási metodika pro posuzování podobných žádostí, nikoli doporučení veřejnosti. Citoval jsem to proto, protože se to mohlo dostat i do míst původního tazatele a bylo by postupováno obdobně ( snad ).

Jinak souhlas, je to v lidech - když nevím, jdu se zeptat a klidně to přiznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kuncáku, vůbec ne konkrétně na Tebe, ale obecně ke konání úřadů. Byla to reakce na ten straspolův příspěvek, přičemž teda to slovo "doporučení" jsem si vypůjčil z té rozsáhlejší komunikace, asi ne úplně šťastně teda. Ale snad to vyznělo a šlo pochopit, že správní úřady mohou toliko vykonávat pouze to, co jim zákon ukládá, přičemž se člověk setká s tím, že tomu tak úplně není. A přiznávám, že jsem to nepochopil uplně tak, jak si mi teď osvětlil, proto jsem to slovo "doporučení", na které jsem si z té komunikace vzpomněl, použil. Jestli to vyznělo blbě vůči Tobě i pro ostatní, tak to se omlouvám!

 

A ano, lepší se jednou zeptat a vypadat jednou blbě, než zůstat blbej celej život. Mně už se tolikrát vyplatilo se zeptat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V poho  :cheers:

Já to jen raději dovysvětlil. 

Ptám se tu dost často, protože člověk se učí celej život a některé dotazy fakt nevymyslíš ( ale je pravda, že se mi už víc stává, že se choděj ptát mě- což překvapuje :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ti city tour "charity" na Václaváku mě začínají řádně otravovat. Když pominu fakt, že jsou to podvodníci a jsou otravnější než zváči do klubu. Tak dnes mi jeden černoch málem vybodl oko tím deštníkem, tak jsem mu ho shodil. A on mi pak ukazoval takové to, jako že mi uřízne hlavu, to mé pobavilo :-D

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A už to začíná. Koho konkrétně myslíš? Andršta? Pavlíčka? Nohavicu? Plíhala? Nebo někoho z oblasti tzv. vážné hudby? Kopelenta? Ebena? Vyprávěj, kdo z nich je větší zloděj.

Hele a kolik myslíš, že ten Pavlíček, Nohavice a Eben dostávají od OSA za prodaná CD-rw a DVD-rw a o kolik jim tak zhruba stoupne příjem až OSA "zdaní" ty mobily?

Ále, co si třepím prsty....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

A už to začíná. Koho konkrétně myslíš? Andršta? Pavlíčka? Nohavicu? Plíhala? Nebo někoho z oblasti tzv. vážné hudby? Kopelenta? Ebena? Vyprávěj, kdo z nich je větší zloděj.

A můžeš mi prosím vysvětlit, proč by měl někdo kdo třeba v životě žádnou hudbu neposlouchal a doma žádné CD nemá, měl někomu platit? Když si v obchodě koupí třeba usb klíč na svoje fotky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a kolik myslíš, že ten Pavlíček, Nohavice a Eben dostávají od OSA za prodaná CD-rw a DVD-rw a o kolik jim tak zhruba stoupne příjem až OSA "zdaní" ty mobily?

Ále, co si třepím prsty....

Dostavaji tolik, kolik maji dostat podle rozuctovaciho radu, ktery odsouhlasili. Skoc na koncert a zeptej se jich.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...