Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Mě spis sere, že ZP a Průkaz zbraně je ve formátu starý občanky. Jako kdyby to nemohli sjednotit ty průkazy kua. :)

 

Mluviš mi z duše. Při řízení mám s sebou ŘP, OP, OTP, zelenou kartu, útržek dálniční známky a nově i doklad od doktora. 

Takže 6 lejster v pěti různých formátech. To ani za Rakouska nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sef senatu Kubera umřel :-( Pro me jeden z mala normalnich politiků, se kterym byla i sranda. At je mu zeme lehka.

A jak to všechny ty šmejdy bezpáteřní mrzí, to je vždycky fraška neuvěřitelná...polovička z nich si odfoukla že se nepojede na Tchaj-wan, ale lítostí by se teď roztrhali.

 

Ps: Myslím politiky, aby to tady zase nebral někdo osobně... :-)

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Obecně nejsem příznivcem pomáhat policajtum v tom, aby vás natřeli. Nedat mu občanku při kontrole pro vás nepředstavuje žádnou sankci a dávat mu ji nemusíte. Nicméně akorát ho naserete a koledujete si kontrolu lékárničky a náhradních žárovek. Takže to dělejte jen pokud máte všechno 100% ok a dost času. ...

 

Pro zajímavost jsem se nedávno dočetl o změnách v povinné výbavě. Podle všeho už nepoužitá lékárnička v podstatě nejde "projít" a žárovky už nemusí být vůbec.

https://www.bezpecnecesty.cz/cz/clanky/97-lekarnicka-a-povinna-vybava-auta-od-1-10-2018

Tak se případně nenechte pro nic za nic buzerovat od švestek za to, že nemáte něco, co už mít nemusíte, jenom kvůli tomu, že budou dělat bububu a spoléhat na informační setrvačnost. Mě by taky ještě před měsícem nachytali. Kdo má furt pročítat všechny změny v legislativě - no, my všichni, ale to bychom nedělali nic jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A seš si 100% jistej, že máš v té lékarničce všechno? ;)

S těma žárovkama je to fajn, to jsem ani nezaznamenal.

Ale nebude ti svitit světlo SPZ, budeš mít ťuklý čelní sklo od šutru, nesundané odnímatelné tažné, nevyhrabeš trojúhelník nebo vestu, špinavou značku, z myčky poškozenou nálepku STK, ostrou hranu někde...whatever.. By ses divil, co všechno umí najít, když chtěj.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz tu bol kamoš vytočený, že ho zastavili cez deň, že mu nesvieti pravé zadné svetlo a vydrankali od neho 20e pokutu. Dlho ho prehovárali a nechceli ani znížiť ani nič. Banda jedna...

Tak aj ked sa s polismi bavim vzdy slusne a vzdy sa tak so mnou bavia aj oni, za toto by som im prachy nedal. Aj keby som to mal 3h menit.

Btw, preco by cez den malo svietit prave zadne svetlo? Chapem ak svietilo lave zadne, ale vypnutie by to vyriesilo, ci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně za osvětlení není možné pokutovat, pokud se sám řidič neudá "jo, vím o tom, chtěl jsem to večer v garáži vyměnit". Buďto tedy říct, před jízdou jsem zkontroloval stav vozidla a osvětlení bylo funkční, nebo mnohem lépe vůbec nevypovídat, nepodávat vysvětlení, pokutu odmítnout. Slušný člověk s fízly nemluví. Ve správním by utřeli hubu.

E: teď jsem si všiml, že komentuješ situaci na Slovensku. Tam si nejsem jistej postupem ve správku. 

Pravidlo nemluvit s policií je prospěšné celosvětově.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz tu bol kamoš vytočený, že ho zastavili cez deň, že mu nesvieti pravé zadné svetlo a vydrankali od neho 20e pokutu. Dlho ho prehovárali a nechceli ani znížiť ani nič. Banda jedna...

Zadni svetlo ti svitit pres den nemusi. Je spousta vozu, kterym pri zapnutem dennim sviceni sviti jen predek. Ale je fakt, ze pokud svitil klasicky potkavackama, tak osvetleni musi mit funkcni i vzadu. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě naposledy na STK nechtěl nechat projít kvůli nefunkční parkovací žárovky (taková ta malá skleněná). Byl jsem s autem na první STK od koupě, tedy po 4 letech. Prý jestli máte nahradni tak si ji vyměňte, říkal. Vytáhl jsem nahradni z kufru a říkám mu, ukažte mi to. Po 20 minutách to vzdal, kokot. Nakonec jsem jel do servisu, tam zvedli auto, sundali kolo a žárovku vyměnili. Normální smrtelník to nedá, ani náhodou.

 

Odesláno z mého LG-H870 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nas ti na STK nedovolia uz vymenit nic. Bud je to lahka zavada a prejdes (napr. cuvavie svetlo) alebo stredna ci tazka a neprejdes.

A koleso staci samozrejme vytocit, otvorit dekel a ziarovka je vymenena za 3 min. Ma to tak polovica aut. Aj ked je samozrejme mozne ze na nejakom aute v kombinacii s gigantickymi kolesami to nebude tak jednoduche.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

A koleso staci samozrejme vytocit, otvorit dekel a ziarovka je vymenena za 3 min. Ma to tak polovica aut. Aj ked je samozrejme mozne ze na nejakom aute v kombinacii s gigantickymi kolesami to nebude tak jednoduche.

 

Ja to takto mám a ani pri 16" kolesách to nie je práca na 3 minuty. Vybrať žiarovku von je jednoduché, ale dať ju tam naspäť to už je frajerina. Mne sa osvedčilo dať koleso dole a potom vymienať. Skúšal som to aj bez toho a po 1 hodine a oškretých rukách som tento postup vzdal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U môjho Opel Astre H je to riešené cez prítlačný pliešok, t.z. ak chceš žiarovku dostať von pritlačíš smerom od blatníka k svetlu a pootočíš. Toto vybranie trvá asi 20s. Pri nasádzaní sa musíš trafiť do presne určeného priestoru a znova zatlačiť a pootočiť. Len ten priestor je asi 1cm a toto je najväčší problém, lebo tam nie je vôbec vidno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...