Přejít na obsah

Jedny lepší do 70k


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dovolím si malé přirovnání v automobilové terminologii. Váhat v této cenové relaci nad Etou nebo "in-housem" je jako stát v autobazaru před Škodou Fabia za 300K a Ferrari Enzem za 300K a neumět se rozhodnout. I přesto, že Fabia je vlastně fajn auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že porovnávání těch dvou vozidel je trochu nadsázka, dáme tuto úvahu stranou.

 

Pohled na diskutovanou věc, inhaus vs eta.

Předem se omlouvám, jestli někoho rozzlobím za názor, a bude to trochu delší.

Budu se snažit působit tak, že nefandím ani jedné variantě.

 

Všichni tady známe tak-nějak výhody a nevýhody obou variant strojků. Je tedy na nás, který zvolíme. Jsme pouze limitovaní tím, že oba strojky nejsou ve všech modelech. (Bavíme se o zn. Tudor).

Nejprve inhaus:

+ je to o fous větší hodinařina, majiteli to asi 100% přináší větší uspokojení.

+ delší rezerva nátahu, antimagnetismus (nikde jsem se nedočetl do jaké výše), na výrobu byly použity zřejmě lepší materiály (má laická úvaha).

+ lze asi počítat s lepší přesností a asi menším rozptylem od + do -.

- podstatně vyšší cena za následný servis, může se stát, že nebude po xy letech ideální dostupnost náhradních dílů (málo hodinářů k nim bude mít přístup, za předpokladu, že zvládnou proces servisu, né že by to byla zas nějaká HH.)

 

Eta: může se stát, že bude běhat super, a to i po delší období. Na druhou stranu, muže běhat i po pravidelné regulaci hůře. Koho by pak bavilo lítat co 1/2 roku k hodináři a vysvětlovat, kolik dělají, a jakou představu máte vy.

Argument zdejších může být, já měl eta/selitta už x, a běhalo mi to + - okolo pár vteřin, za den.

To jo, ale kdo měl z těch, co takto argumentují, ten strojek 3,5 roku nebo třeba 8 let? To, že někdo ohřeje hodinky maximálně pár týdnů na ruce a chod toho strojku pak vydává jako normu, neberu.

 

+ i - věc dalšího prodeje je u obou variant ošidná. Ne, že by se to neprodalo, ale:

Pokud se bude ten inhaus prodát po pár letech (třeba ještě v záruce) nebo po servisu, tak to půjde, jak po másle. Tam lze předpokládat, že prodávající neprodělá gatě.

Na druhou stranu, pánové, šáhněte si do svědomí, kdo z vás si koupí třeba 15 let starý inhaus za raketu?

Nepočítám fandy vintage.

Berme v úvahu (může se stát, ze strojek nebude již ve výrobě, nebude dostatek náhradních dílů, drahý servis, atd.)

Ta eta, má ale také své. Uděláte servis, lidově řečeno za hubičku, zvládne to snad každý dobrý hodinář. Na druhou stranu, mají takové hodinky pro jejich majitele to správné kouzlo? Nezůstanou jejich majiteli po pár letech používání jen omlácené hodinky s etou?

Hezký den přátelé. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že toto téma jsme již dostatečně rozebrali před pár lety, můj názor na to konzistentní.

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/88055-eta-versus-inhouse/

 

jak dobrý je in-house v hodinkách za půl milionu může každý posoudit

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/88055-eta-versus-inhouse/?view=findpost&p=1514874

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky jde o to, jakej in-house.

Jsou povedený in-house strojky a pak taky ne až tak povedený in-house strojky.

Kdybych si měl vybrat mezi masovkou a in-house strojkem, zajímalo by mě právě jak na tom oba skutečně jsou.

To že bych neměl masovku samozřejmě vnímám jako jednoznačný plus, ale zase ne za každou cenu. Pokud bude mít in-house horší výsledky jako např ETA, já osobně po něm jen proto, abych měl in-house nesáhnu. Pokud ale naopak můžu mít za stejnou cenu in-house podobných, nebo lepších parametrů, tak není o čem. Větší obnos za ETU, bych dal spíš jen v případě, že ostatní klady hodinek mě k tomu přesvědčí, což se určitě může stát. Jinak si myslím, že je slušná nabídka in-house strojků, který jsou podařený a ETU prostě překonávají v různých směrech až na cenu servisu, kterej se podle mě trochu přeceňuje a sám jsem zastáncem přístupu "co funguje, do toho nevrtat".

Záleží ale vždycky na prioritách. Umím si rozhodně představit, že spousta lidí sáhne po in-house s pro ně zajímavou/výjimečnou komplikací i když jsou si vědomi toho, že na vibrografu hodnoty nebudou "trhat rekordy" a třeba budou i horší než u masovky.

Další věc je pak zmiňovaná cena servisu, atd. atd..

Prostě jako všechno je i tohle o prioritách každýho z nás a každej si to přebere podle svých potřeb a představ.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jasný že v citovaných Moser nemůže být Eta nebo Sellita a ten jejich kalibr vypadá skvěle, jen jsem tím chtěl říci, že to nemusí mít nic společného s přesností nebo spolehlivostí. U takových hodinek se prostě takový stroj bez pardonu musí dát.

 

post-11110-0-36996000-1432594968.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky z toho tady mám pocit, že by si hlavně neměl spěchat a nějak to lámat přes koleno.

Nějak mi přijde, že si nejseš moc jistej vlastně v ničem.

Dal bych si pauzu a nechal to chvilku uzrát.

70k už je dost peněz, než aby si za týden litoval.

Dost případně napoví a pomůže aspoň dostat favorizovaný kousky na ruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vážně nevím co chci jestli dokoupit nějaký alpiny třeba 2 kusy k extrémům co už mám nebo jestli by me ne uspokojilo něco jako seiko MM 200 great blue hole a ušetřit nebo počkat na jety béčka nebo bondovky v baterce v inzerci a pak koukam na něco od ball,sinn,tudor bb41 a astrony fakt nevím lezim v tom hodiny a čím dal míň vim ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píšou kluci přede mnou, dej si pauzu, nenásilně se kolem sebe dívej a časem se někde objeví "srdcovka" a třeba to budou hodinky, které zde nebyly ani zmíněné. Teď už je to takový guláš s tím, aby nějaký nákup proběhl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě premejslim ze bych cca 50k zasunul než me něco hodně zaujme a zatím koupil Hamilton Khaki Field Auto H70555533 super jednoduchy univerzali s dobrou rezervou který by mi mohli zůstat az do důchodu a zatím to snima zaplacnout ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...