Přejít na obsah

Roamer 734 torzo


Doporučené příspěvky

Zdravím Vás.

Už asi 10 let se mi doma válí toto torzo. Mám jen, co je na fotkách.

Dokázali byste mi poradit někoho, kdo by dokázal tyto hodinky opravit/restaurovat?

Případně poradit, jestli to vůbec v takovémto stavu má cenu.

.

 

MOD 734-9120.608

323734

PS: Jsem ze Zlína

Děkuji

D

post-69494-0-49116500-1583327313_thumb.png

post-69494-0-15644500-1583327321_thumb.png

Upraveno uživatelem Domino123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží, kolik času a financí na to chceš investovat. Hlavně chybí vnější pouzdro. To bude velký problém sehnat. Můžeš zkusit hledat, hlavně na ebay. Sem tam se nějaké pouzdra bez strojků objevují, ale taky nemusí. Je to o náhodě. A těchto chron se moc nevyskytuje, narozdíl třeba od moonů.

 

Pak je otázka, zda záleží na autenticitě, nebo se ti jen líbí. Ve druhém případě by možná by byl někdo schopen vysoustružit nové pouzdro tak, aby přibližně odpovídalo originálu a vešla se do něj ta vnitřní část, kterou máš. Mrkni sem, jde to :) - XIIIV

Chybějící vteřinovka nebude až takový problém, v nejhorším půjde upravit třeba z Poljotů. Ale zdá se mi, že ten ciferník není zrovna ideální, asi bude poškrábaný a odřený.

 

Servis strojku, pokud je komplet bude to nejmenší, ten by měl umět každý trochu slušný hodinář (ne měnič baterek). Zkus třeba zdejšího Jeronima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď. Vnější pouzdro je bohužel nenávratně ztraceno. Stav strojku nedokážu posoudit, chybí "natahovací korunka?", vteřinovka a "luminiscenční vrstva" u minutovky.

O čas a peníze mi zas až tak nejde, rád bych ty hodinky dostal do původního stavu.

Jdu shánět pouzdro. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...