Přejít na obsah

Fotka

Steinhart OCEAN 1 BLACK

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
615 odpovědí na toto téma

#1 iMaty

iMaty

Začátečník

• Members
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 11.srpen.2008 - 21:11

Zdravím,

nedávno jsem si pořídil výše zmíněné hodinky. Jsem s nimi velmi spokojen. Kvalita je velmi dobrá a působí opravdu dobře, přesnost je cca +6s denně.
Ovšem dnes jsem zkoušel otočit lunetu a otočení jde dost ztuha, chce to vyvinout mnohem větší sílu, než u jiných hodinek. Je to správně? Při podrobnějším zkoumání jsem zjistil,že na spodní části lunety od pouzdra je napatrná vůle cca 1-2mm, prostě se hýbe, mám starost o vodotěsnost...
Prosím o vlastníky těchto hodinek aby se podělili o zkušenosti s výše uvedenými problémy.

Děkuji všem za odpovědi

#2 afrikab

afrikab

Megazávislák

• Member_50
  • 3 084 příspěvků(y)
  • Bydlí:Valašské Meziříčí, Brno

Publikováno 12.srpen.2008 - 06:29

Luneta je vetsinou upevnena na horni strane pouzdra. I kdyby ti upadla, tak ti do hodinek nenatece. Tebou zminovana vule je vsak druha vec.

PS: U nekterych hodinek lze s lunetou dobre otacet jen za mokra (preci jenom jsou to hodinky pro potapece), neni to tvuj pripad?
ICQ: 78899703, můj blog na chronomagu, má hodinková galerie

No name "Full Hunter Trench Watch", Полет (1Г ЧЗ), Damas G.S/T.P, Helma (Dienstuhr Heer, AS1130), Record (Dienstuhr Heer)m Record (A.T.P.), Elgin A-II, СЛАВА (НКОМ), Waltham A-17, hmt Jawan (Indian Military), Benrus MIL-W-46374, Seiko 6105, Hamilton GG-W-113, CWC G10, Stocker & Yale SandY 184, Prim Sport II, MARATHON MIL-W46374E, Seiko Atlas white.

UMF Ruhla MVS, Agat MVS

Casio G-Shock: DW-9000, DW-5600C, DW-5900

#3 kubson

kubson

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 679 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 12.srpen.2008 - 06:41

SZ

#4 FiXilVer

FiXilVer

Megazávislák

• Member_50
  • 1 119 příspěvků(y)

Publikováno 12.srpen.2008 - 07:41

afrikab ma pravdu, aj keby ti luneta niekde nahodou odpadla, co by sa samozrejme nemalo samovolne stat, voda ti dovnutra nenatecie. Ja mam Ocean 1 Green, a luneta mi sla zprvu dost ztuha, a smykala sa mi medzi prstami, ked som ju chcel otocit. Teraz po par tyzdnoch ide lahsie, mozno sa mi to len zda, a ja som si na to uz zvykol. Inac najlepsie sa mi naozaj otaca ked mam ruku s hodinkami pod vodou, alebo ked su skratka mokre. Bude to asi tym, ze pod vodou sa ti luneta medzi prstami nesmyka. Musis to skusit, a daj vediet ci je to aj u teba tak.

#5 iMaty

iMaty

Začátečník

• Members
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 12.srpen.2008 - 10:14

Díky všem za rady.
Lunetu jsem párkrát pod vodou protočil a těď jdou otáčet i na sucho... Chtělo to zřejmě trochu "opotřebovat". Ze¨začátku tam byl opravdu dost odpor... Ale už je vše ok.

#6 spiderer

spiderer

KILLER

• Member_50
  • 9 434 příspěvků(y)

Publikováno 12.srpen.2008 - 11:36

QUOTE(iMaty @ 12.8.2008 - 11:14) Zobrazit příspěvek
Díky všem za rady.
Lunetu jsem párkrát pod vodou protočil a těď jdou otáčet i na sucho... Chtělo to zřejmě trochu "opotřebovat". Ze¨začátku tam byl opravdu dost odpor... Ale už je vše ok.

SUPER, dik za info, to se muze nekdy hodit, zatim jsem na zadnych hodinkach s lunetou problem nemel, ale kdo vi co jeste prijde wink.gif
"Jedno strašně starý přísloví říká: Někdy tě posere pták a někdy... no a někdy posereš ty jeho."

BREITLINGEN forever!

breitlingsign.gif

Instagram: https://www.instagram.com/spiderer/

#7 nekdo

nekdo

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 14.srpen.2008 - 07:03

myslis ze bych te mohl poprosit o par fotek...na zivo ? uvazuju o jejich koupi..a nemam je kde videt...díky

#8 nekdo

nekdo

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 14.srpen.2008 - 09:14

QUOTE(nekdo @ 14.8.2008 - 8:03) Zobrazit příspěvek
myslis ze bych te mohl poprosit o par fotek...na zivo ? uvazuju o jejich koupi..a nemam je kde videt...díky

Kibi díky..jsem magor..neumim cist..myslel jsem tritony biggrin.gif omlouvam se vsem

#9 peters

peters

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 51 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ostravsko
  • Fanoušek značky:Steinhart Nav.B-Uhr-47,Steinhart.Ocean-one,Hamilton-Khaky,
    Poljot-Journey,Seiko-Samurai+Suoerior,Orient,Geckota-K3,Prim Sport,Diplomat

Publikováno 15.srpen.2008 - 01:47

Jo Jo co je mlade a nove je těsne!
Steinhart,Doxa,Seiko,Molnija,Poljot,Vostok,Prim-I,Prim-II,Prim-???

#10 iMaty

iMaty

Začátečník

• Members
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 27.srpen.2008 - 12:15

Tak jsem se dostal k foťáku a udělal jsem pár fotek... Nejsem žádný profi fotograf a tomu odpovídají i fotografie...
Jinak hodinky doporučuji, mám je na běžné nošení a jsem velmi spokojen.

Tento příspěvek byl upraven od iMaty: 27.srpen.2008 - 12:24

#11 safi

safi

Má v hlavě vzduchoprázdno

• Member_50
  • 5 644 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Tudor

Publikováno 27.srpen.2008 - 21:48

QUOTE(iMaty @ 27.8.2008 - 13:15) Zobrazit příspěvek
Tak jsem se dostal k foťáku a udělal jsem pár fotek... Nejsem žádný profi fotograf a tomu odpovídají i fotografie...
Jinak hodinky doporučuji, mám je na běžné nošení a jsem velmi spokojen.

U mě tohle byly jedny z adeptů na dárek pro tátu. Nakonec to vyhrály Precisty PRS 17 - a to díky tomu, že jsem je měl "blíže"

Tento příspěvek byl upraven od ¨safi: 27.srpen.2008 - 21:48

TUDOR BLACK BAY BLUE

#12 spiderer

spiderer

KILLER

• Member_50
  • 9 434 příspěvků(y)

Publikováno 27.srpen.2008 - 22:14

Me na tech fotkach z boku prijde ze ta luneta je jak ocucanej bombon, takova nejaka odflaknuta.. Mel jsem Rolex Submariner-like nejake Grand 21 za cca 3k CZK a zpracovanim byly IMHO dal nez tyto Steinharty.. wink.gif
"Jedno strašně starý přísloví říká: Někdy tě posere pták a někdy... no a někdy posereš ty jeho."

BREITLINGEN forever!

breitlingsign.gif

Instagram: https://www.instagram.com/spiderer/

#13 iMaty

iMaty

Začátečník

• Members
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 28.srpen.2008 - 11:53

laugh.gif tak netvrdím, že jde o super kvalitu, ale za ty peníze... Řekl bych v rámci možností... Mám je na denní otloukání, Seiko Samurai mi nesedly thumbsdown_anim.gif a myslím si, že tytou jsou dobrá alternativa... Jinak na lepší mám Omegy Seamaster a když pak nasadím Steinharty, tak mi příjdou takové "ochuzené".

Jinak nemá někdo typ na nějaký kožený černý řemen s bílým prošitím nebo kaučuk? Díky

#14 atuh

atuh

Začátečník

• Members
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 4.červen.2009 - 19:56

Ahoj chcem sa opytat pozeram ze mas hodinky Steinhart OCEAN 1 BLACK ako si s nimi spokojny? ako dlho ich mas? Mne sa velmi pacia, nevies mi poradit rozmyslam nad nimi, alebo nad VICTORINOX SWISS ARMY -Ambassador Clous De Paris 241190 ?

#15 atuh

atuh

Začátečník

• Members
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 4.červen.2009 - 21:24

Este otazka niesu prilis tazke, daju sa nosit aj bezne po vonku?

#16 David_B

David_B

Megazávislák

• Member_50
  • 1 715 příspěvků(y)
  • Bydlí:úpatí Beskyd

Publikováno 3.květen.2012 - 14:47

Mám opačný problém než zakladatel tohoto vlákna. Luneta na mém modelu jde příliš lehce, takže ji často posunu nechtěně. Co byste mi poradili? Díval jsem se na WUS a docela se tam rozcházeli v názorech, zda lze vůbec lunetu sundat.
Díky za případné rady.

#17 marosh

marosh

Megazávislák

• Member_50
  • 3 335 příspěvků(y)
  • Bydlí:Černá díra

Publikováno 3.květen.2012 - 16:10

Sekundové lepidlo?

#18 kubson

kubson

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 679 příspěvků(y)

Publikováno 3.květen.2012 - 16:16

Mám opačný problém než zakladatel tohoto vlákna. Luneta na mém modelu jde příliš lehce, takže ji často posunu nechtěně. Co byste mi poradili? Díval jsem se na WUS a docela se tam rozcházeli v názorech, zda lze vůbec lunetu sundat.
Díky za případné rady.

jasně že de sundat…

#19 David_B

David_B

Megazávislák

• Member_50
  • 1 715 příspěvků(y)
  • Bydlí:úpatí Beskyd

Publikováno 3.květen.2012 - 19:08

Sekundové lepidlo?

Když mi uděláš dobrou cenu, tak máme deal :)

jasně že de sundat…

Já jsem si to taky myslel, ale "borci" na WUS citovali prý vyjádření Kathariny ze Steinhart zde:

"It is possible to remove the bezel insert (the colored ring) but not the whole bezel for it is set together with the case. The colored bezel ring can be removed with a small sharp tool but I would advise to do it at the watchmaker’s, they can do it easily."

Kubo, sundává se to stejně jako u Seik?

#20 kubson

kubson

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 679 příspěvků(y)

Publikováno 3.květen.2012 - 19:19

kurnik já to zítra raději prověřím u hodinářů