Přejít na obsah

Steinhart OCEAN 1 BLACK


iMaty

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

nedávno jsem si pořídil výše zmíněné hodinky. Jsem s nimi velmi spokojen. Kvalita je velmi dobrá a působí opravdu dobře, přesnost je cca +6s denně.

Ovšem dnes jsem zkoušel otočit lunetu a otočení jde dost ztuha, chce to vyvinout mnohem větší sílu, než u jiných hodinek. Je to správně? Při podrobnějším zkoumání jsem zjistil,že na spodní části lunety od pouzdra je napatrná vůle cca 1-2mm, prostě se hýbe, mám starost o vodotěsnost...

Prosím o vlastníky těchto hodinek aby se podělili o zkušenosti s výše uvedenými problémy.

 

Děkuji všem za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 673
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Luneta je vetsinou upevnena na horni strane pouzdra. I kdyby ti upadla, tak ti do hodinek nenatece. Tebou zminovana vule je vsak druha vec.

 

PS: U nekterych hodinek lze s lunetou dobre otacet jen za mokra (preci jenom jsou to hodinky pro potapece), neni to tvuj pripad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

afrikab ma pravdu, aj keby ti luneta niekde nahodou odpadla, co by sa samozrejme nemalo samovolne stat, voda ti dovnutra nenatecie. Ja mam Ocean 1 Green, a luneta mi sla zprvu dost ztuha, a smykala sa mi medzi prstami, ked som ju chcel otocit. Teraz po par tyzdnoch ide lahsie, mozno sa mi to len zda, a ja som si na to uz zvykol. Inac najlepsie sa mi naozaj otaca ked mam ruku s hodinkami pod vodou, alebo ked su skratka mokre. Bude to asi tym, ze pod vodou sa ti luneta medzi prstami nesmyka. Musis to skusit, a daj vediet ci je to aj u teba tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za rady.

Lunetu jsem párkrát pod vodou protočil a těď jdou otáčet i na sucho... Chtělo to zřejmě trochu "opotřebovat". Ze¨začátku tam byl opravdu dost odpor... Ale už je vše ok.

SUPER, dik za info, to se muze nekdy hodit, zatim jsem na zadnych hodinkach s lunetou problem nemel, ale kdo vi co jeste prijde ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslis ze bych te mohl poprosit o par fotek...na zivo ? uvazuju o jejich koupi..a nemam je kde videt...díky

 

Kibi díky..jsem magor..neumim cist..myslel jsem tritony :D omlouvam se vsem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo Jo co je mlade a nove je těsne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem se dostal k foťáku a udělal jsem pár fotek... Nejsem žádný profi fotograf a tomu odpovídají i fotografie...

Jinak hodinky doporučuji, mám je na běžné nošení a jsem velmi spokojen.

st1df9.th.jpg

st5us4.th.jpg

st2th8.th.jpg

st3td9.th.jpg

st4cl0.th.jpg

st6ar7.th.jpg

 

 

Upraveno uživatelem iMaty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dostal k foťáku a udělal jsem pár fotek... Nejsem žádný profi fotograf a tomu odpovídají i fotografie...

Jinak hodinky doporučuji, mám je na běžné nošení a jsem velmi spokojen.

 

U mě tohle byly jedny z adeptů na dárek pro tátu. Nakonec to vyhrály Precisty PRS 17 - a to díky tomu, že jsem je měl "blíže"

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:lol: tak netvrdím, že jde o super kvalitu, ale za ty peníze... Řekl bych v rámci možností... Mám je na denní otloukání, Seiko Samurai mi nesedly :thumbsdown_anim: a myslím si, že tytou jsou dobrá alternativa... Jinak na lepší mám Omegy Seamaster a když pak nasadím Steinharty, tak mi příjdou takové "ochuzené".

 

Jinak nemá někdo typ na nějaký kožený černý řemen s bílým prošitím nebo kaučuk? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po letech...

Mám opačný problém než zakladatel tohoto vlákna. Luneta na mém modelu jde příliš lehce, takže ji často posunu nechtěně. Co byste mi poradili? Díval jsem se na WUS a docela se tam rozcházeli v názorech, zda lze vůbec lunetu sundat.

Díky za případné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám opačný problém než zakladatel tohoto vlákna. Luneta na mém modelu jde příliš lehce, takže ji často posunu nechtěně. Co byste mi poradili? Díval jsem se na WUS a docela se tam rozcházeli v názorech, zda lze vůbec lunetu sundat.

Díky za případné rady.

 

jasně že de sundat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sekundové lepidlo?

 

Když mi uděláš dobrou cenu, tak máme deal :)

 

 

 

jasně že de sundat?

 

Já jsem si to taky myslel, ale "borci" na WUS citovali prý vyjádření Kathariny ze Steinhart zde:

 

"It is possible to remove the bezel insert (the colored ring) but not the whole bezel for it is set together with the case. The colored bezel ring can be removed with a small sharp tool but I would advise to do it at the watchmaker?s, they can do it easily."

 

Kubo, sundává se to stejně jako u Seik?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...