Přejít na obsah

Korona krize a chování jedince


Datel

Doporučené příspěvky

Vážení,

 

jen abych zajímavou část komentování očekávaného i skutečného vývoje hodinářského průmyslu ve vedlejším vlákně

neplevelil detaily týkající se spíše jednotlivců, zakládám vlákno, které se buď použije, nebo po zásluze odumře.

 

A teď, před čím jsem to průmyslové vlákno uchránil:

 

1. v očekávání ekonomických obtíží jsem dceru přesvědčil, že k patnáctinám (kromě jiného) neobdrží hodinky

značky Daniel Wellington (nesmějte se, dcerka holt není chronicky postižená) za patnáct set, ale akční hodinky podobného ražení

z podniku  LIDL za desetkrát nižší částku ;o). (Ty DW stejně moje choť zamítla pro zjevnou neužitečnost)

 

2. Vzhledem k očekávanému zákazu vycházení se zbavím hodinek/sporttesteru SIGMA 15.1 včetně hrudního pásu na měření tepu

nemám sice krabičku, ale vybavil jsem jej překlápěcí sponou, takže kritická část - plastový řemínek - vydrží navěky. Vyzkoušel jsem, jestli funguje,

ale za třičtvrtě roku jsem ho nepoužil ani jednou a ani to neplánuji. Ani to nedávám do prodeje, kdyby je někdo chtěl za nulu, SZ... (Zlín, Otrokovice)

Snad to admini nebudou brát jako vyhýbání se EET

 

3. A fakt jsem se rozhodl to, co nepotřebuji, poslat dál, ale až časem a řádnou metodou přes Prodej. Moje potenciální vdova by si nezasloužila ke všemu ještě řešit nějaké hodinky.

 

Zdar Datel

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No, pro chronooko to má pár rozdílů.

Ale minimálně na ozkoušení průměru atd to není marné. Na vojně jsme taky cvičili s gumovým granátem, než nám svěřili ostrý.

Toto je hodinkový trenažér ;o)

 

A kdyby byla bída, opravdová bída,

tak bude šťastlivec, kdo ukecá kurs 1 kg mouky : 1 hodinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se přiznám, že se trochu bavím těmi paradoxy.

Na jedné straně nářek, že ty ženské nemají zájem o opravdu kvalitní hodinky.

Na druhé straně koupí XXX-šunt místo obyčejného šunt. 

:) 

 

Jo, když píšeš "... na ozkoušení průměru" - jak velký průměr mají ty Auriol z Lidlu? 

Upraveno uživatelem KatkaB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keine Ahnung - změřím nafotím a napíšu recenzi ;o)

Fakt je ten, že bych raději dal větší peníze za lepší strojek

Ten Daniel Wellington nebo jak se jmenuje je aspoň nerezový šunt.

Ale na vyzkoušení  ten LIDL postačí. Nešetřilo se na houslích a kytaře a na klavíru

a raději teď koupím dobrý smyčec než hodinky, které kdoví jestli se chytí.

Tož tak.... A kdyby něco, používáme polohrubou, ne hladkou 

To je jako s hodinkama. Mám raději pískovaný povrch než divoké blyštění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spatne je, ze kdyz se clovek zacne skutecne blize zajimat o tuhle kategorii, zjisti, ze neni z ceho brat. Sam jsem vybral nejdriv Timexy podobneho designu a vzal jeste ty DW a DW zustaly doma, Timex jsem vratil. Zpracovani a detaily jsou u dw ok. Jsou to tenke jemne hodinky, ktere zvukem tikani nechteji zborit barak jako Timex.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je těžká věc, moje milovaná manželka má pár stinných míst v povaze. Nelíbí se jí Simpsonovi,

Mrazík, Švejk a není hodinkový typ. Tissotky ode mne v mládí přijala,  ale s příchodem mobilu zůstaly ležet v šuplíku.

 

Tak to zkusím salámovou metodou. Počítám, že záměnu LIDLU za DW si ani nevšimne... Ale dcerka jí to stejně vytelí...

 

Nemáme to lehké - pochvaly se zjevně nedočkám ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož tak.... A kdyby něco, používáme polohrubou, ne hladkou

To je jako s hodinkama. Mám raději pískovaný povrch než divoké blyštění.

Výjimka snad pouze u povrchu toaletního papíru? :)

 

Jinak na youtube - "the urban gentry - before you buy a daniel wellington".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar. To vy, ano vy jste mne přesvědčili že módní značky jsou fuj. DW bych snesl, na cizí ruce. Ale uznejte, že 150 Kč je položka odepsatelná bezbolestně. Mám hejno neteří co úspěšně absolvují mateřskou školu, to ještě udělá radosti ;o). A v Lidlu se to prodává úspěšně, krize nekrize...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A už jsou doma.

To bylo radosti na Starém bělidle!

Mladá je drapsla a nemám co měřit, "naživo" vypadají jako pěkný kousek bižu ;o)

Trnovka chodí dobře, pásek taky neurazí. (nejspíš ani nevydrží, ale co bychom chtěli)

"zlato" lehce dorůžova.

 

Opět se mi potvrzuje, že radost z hodinek přináší víc osobní postoj, než reálná hodnota či cena.

(u mnohých docela nákladných kousků se divím, co se na tom komu může líbit, vkusy jsou holt různé)

A radost je v dnešní době to hlavní, co hodinky přinášejí. (S výjimkou G-shocků a podobně, které

jsou jediným ukazatelem času v nehostinných podmínkách, kterým je bezohledný majitel vystavuje)

 

A virtuální kopanec snesu, už jsem dostal docela dost těch skutečných...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem žádný Drtikol, z modernějších známých fotografů dodám, že nejsem ani žádný Jeronimo ani Vcello, ba ani industriální umělec Beeman nejsem.

A to je tak jediné, co je na těch fotkách dobře patrné

 

no prosím:

 

 

 

post-65844-0-34103200-1584439414_thumb.jpg

post-65844-0-13773100-1584439416_thumb.jpg

post-65844-0-54224300-1584439418_thumb.jpg

post-65844-0-71595900-1584439419_thumb.jpg

post-65844-0-31911400-1584439461_thumb.jpg

post-65844-0-70574500-1584439475_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...