Přejít na obsah

Korona krize a chování jedince


Datel

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Cuborg, jdeš na to fikaně. V podstatě bych to udělal moooc rád nějak podobně. Ale musím brát ohled na sebe, to by nedopadlo dobře.

Plivání tady bolí, moc to bolí, ale oproti tomu, co by nastalo doma, je to lehká povzbuzující masáž ;o)

 

Poslední ránu mi udělil sám LIDL - slevil ze 149 na 99 CZK. Teď to vypadá jako nějaký laciný shunt?

No, kdyby to byly IWC a bavili jsem se o kCZK, taky by to zamrzelo.

 

 

a Mr. Qvido, když si nejsme jistí, oslovujeme se plnými tituly. Jak jsem již uvedl, Mr. Datel ;o)

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, jestli to vztahuješ na soje dítě, tak co se nasměrování týká, jenom jí ukážeš, že hodinky vlastně nemají žádnou hodnotu a to ani z hlediska ceny a ani z hlediska kvality, z mého pohledu tedy spíš krok stranou, až tady nebudeš a ona bude dospělá, nikdy nebude moci ukázat TY hodinky, které jí koupil táta, tak že máš vlastně pravdu, teď má co dočinění s lejnem a hovno jí po Tobě i zůstane...

 

Fuha, to som len ja divny alebo je to pomerne zbytocne silne a (podla mna) trochu scestne videnie?

 

Skusim ako priklad moju cestu - ako prve hodinky som zdaleka nemal nic drahe a ani mechanicke a uz vobec nie "rodinne dedicstvo". Len mi proste niekto vysvetlil (tato), ze na co su vlastne tie hodinky, co mam teraz na ruke a ze existuje viac moznosti pohonu ako tie strojceky vlastne v skratke funguju a tak dalej. Skor toto hodnotim ako nieco, co formovalo moj dalsi vztah k hodinkam a nie ten samotny prvy/druhy kus, ktory som "vlastnil". Preto mi pride uplne jedno, ze co sa ako prve obajvi na ruke, skor ide o to, aby ho/ju to zaujalo. Proste mozes decku polozit na ruku ako prve kludne aj DJ a v klude sa moze stat, ze bude mat hodinky tazko v prdeli. A potom sa moze stat, ze tebou vysnivany romanticky pribeh o dedicstve po otcovi skonci, ked to prezeniem, ako zastavka v zalozni medzi krematoriom a karom. A to potom tiez, slovami klasika, hovno po nom zostane...:) som sa trosku opustil. Ale nemyslel som to v zlom.

 

A inak, mne je toto vlakno sympaticke, proste si myslim, ze sa chcel Datel len podelit o nieco, co sa udialo v jeho hodinkovom zivote v rodine. A s kym inym ak nie s ludmi tu? Ja by som asi tiez nekupoval to, co on, ale zase na druhej strane viem jeho konanie pochopit a vzit sa do toho... a dokonca mi aj dava v istom zmysle aj logiku.

 

Trochu mi je luto, ze si clovek pomaly pred zalozenim akehokolvek vlakna musi prezriet cele forum od jeho zalozenia a pripravit nepriestrelne argumenty preco si ho dovolil zalozit, inak si koleduje o doj*banie z kazdej strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Fuha, to som len ja divny alebo je to pomerne zbytocne silne a (podla mna) trochu scestne videnie?...

 

 

 

...Trochu mi je luto, ze si clovek pomaly pred zalozenim akehokolvek vlakna musi prezriet cele forum od jeho zalozenia a pripravit nepriestrelne argumenty preco si ho dovolil zalozit, inak si koleduje o doj*banie z kazdej strany.

Vytrhls jeden příspěvek z kontextu a uvádíš jej tady jako šokující příklad netolerance, nebo opovrhování s osobou kupujícího ve vztahu k jeho sociálnímu postavení, což mi tedy diskusně přijde dost nefér, protože to není pravda a co se týká smyslu a obsahu vláken, může si tady (tedy doufám) každý založit jaké chce, ale pokud se mu nelíbí reakce, které se příčí jeho egu, tak si to má raději napsat doma na papírek a ten si strčit do peněženky, může vlákno hned zamknout a chodit se do něj kochat sám, nebo má hned na začátku napsat, že opoziční názory jsou nepřípustné a kdokoli by oponoval je a priori nepřející a arogantní debil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Axel07 díky pánubohu za empatický příspěvek že spřátelené ciziny ;o) Jdu to dospat.

 

:)

 

Vytrhls jeden příspěvek z kontextu a uvádíš jej tady jako šokující příklad netolerance, nebo opovrhování s osobou kupujícího ve vztahu k jeho sociálnímu postavení, což mi tedy diskusně přijde dost nefér, protože to není pravda a co se týká smyslu a obsahu vláken, může si tady (tedy doufám) každý založit jaké chce, ale pokud se mu nelíbí reakce, které se příčí jeho egu, tak si to má raději napsat doma na papírek a ten si strčit do peněženky, může vlákno hned zamknout a chodit se do něj kochat sám, nebo má hned na začátku napsat, že opoziční názory jsou nepřípustné a kdokoli by oponoval je a priori nepřející a arogantní debil.

 

Dobre, tak nabuduce po precitani celeho vlakna hodim multicitaciu na vsetky prispevky, aby si bol technicky spokojny :). Vkladas mi do ust co som nepovedal. Ja som sa snazil vybrat taky prispevok, ktory, podla mna, koresponduje s tvojim celkovym postojom k teme tohto vlakna s ktorym sa nie uplne stotoznujem. A napisal som preco sa nestotoznujem (to je presne ta najpodstatnejsia cast mojho prispevku a jeho posolstva, ktoru si nechal nepovsimnutu). Aby sme si rozumeli - mat rozdielne nazory je v poriadku a neznamena to hned, ze mam zamer alebo potrebu ti nieco dokazovat alebo s tebou bojovat alebo nedajboze prijimat nejake zavery o tvojej osobe. Reagoval som len na nazor a dal som k nemu argumenty, preco si nemyslim, ze to tak je. Ponukol som proste iny pohlad na tu istu vec. A co mne pride dolezite - dal som k tomu argument.

Ono jedina spravna cesta, podla mna, neexistuje. Podla mna, tak ako mozes neuspiet u dietata s fancy hodinkami, tak mozes uspiet s prvymi, z pohladu hodinarciny, srackami. A vice versa samozrejme. To som sa snazil naznacit aj v tom mojom prispevku. Ze vlastne asi ide najma o nieco ine ako ten samotny kus ukazovatela casu.

 

No a ja teraz vidim v zasade dve moznosti:

A) mozeme spolu dalej v dobrej nalade diskutovat o tom, ci podla nas lacne hodinky pre decka kazia ich vztah k hodinarcine alebo nie, hodit k tomu nejake argumenty a pokusit sa nejako obojstranne obohatit svoje pohlady (co mi pride prinosne).

B) vyhlasit argumentacnu vojnu o vitaza. Moja skusenost je taka, ze v tychto pripadoch sa zacnu potom riesti blbosti a malichernosti, pricom samotny topic ide uplne do uzadia (prdele). To ma uplne nebavi, tak by som sa toho teda nezucastnil.

 

Este k tym zakladaniam vlakien - okrem toho, ze som to nevztahoval len na toto vlakno, ale vseobecne, ja to nevidim zase tak cierno-bielo. Technicky si moze zalozit hocikto hocico. Ale zase, ked ta hned pri tvojich zaciatkoch dojebu na blbosti (napriklad, ze si si nevismol, ze 3 roky dozadu tu niekto niekedy podobnu vec uz riesil), tak v buducnosti uz rozmyslas, ci vobec mas zalozit byt relevantne vlakno. Co z mojho pohladu moze, bohuzial, limitovat zivu a prospesnu diskusiu o celkovom hodinkovom svete (od Lidlu az po PP). Co je podla mna skoda a o tom asi niekde prapovodne aj toto forum bolo.

 

Jo a pre mna je trochu (dost) rozdiel medzi dodrbanim spoludiskutujuceho a nazorovou oponenturou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není potřeba příště citovat celé vlákno, jen jsem si dovolil se ohradit proti zjevné dezinterpretaci předchozí komunikace, kdy jsem jen parafrázoval vyjádření předřečníka, nebyl v tom žádný osobní útok a Ty jsi obsah mého příspěvku nazval zbytečně silným a scestným viděním. Zatím, co já jen napsal názor na hodinky, a jsem přesvědčený, že objektivní, naproti tomu se oponenti vyjadřují k mému myšlení. Nakonec v celém vlákně jsem nenašel jediný útok na zakladatele vlákna a od nikoho, ani na smysl vlákna samotného, tak že o dodrbání spoludiskutujícího to určitě není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není potřeba příště citovat celé vlákno, jen jsem si dovolil se ohradit proti zjevné dezinterpretaci předchozí komunikace, kdy jsem jen parafrázoval vyjádření předřečníka, nebyl v tom žádný osobní útok a Ty jsi obsah mého příspěvku nazval zbytečně silným a scestným viděním. Zatím, co já jen napsal názor na hodinky, a jsem přesvědčený, že objektivní, naproti tomu se oponenti vyjadřují k mému myšlení. Nakonec v celém vlákně jsem nenašel jediný útok na zakladatele vlákna a od nikoho, ani na smysl vlákna samotného, tak že o dodrbání spoludiskutujícího to určitě není. 

 

Oukej, evidentne si si vybral tu druhu moznost a podstata zostala inde.

Ako som spominal, potom sa to taha do blbosti, vyvracani nepresnosti a slovickareni, tak odomna len, ze dobre. :)

Len dve poznamky, lebo to nikoho potom nebude zaujimat - ta pozicia, do ktorej sa ma snazis vmanevrovat nie je pravdiva a nikdy som sa nevyjadril k tvojej osobe. Pisem to uz druhykrat :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, máš pravdu, koneckonců, on si to každý dokáže přečíst sám, tak vysvětlování je zbytečné...

 

Ach, ja tu nevediem boj o pravdu, len som poukazal na postoj, ktory nemusi byt uplne pravdivy alebo... objektivny?... a napisal som preco. Este raz - nehladaj v tom utok na teba, co ja viem, mozno si prima chlapik. Neviem, nepoznam ta. Ako som pisal vyssie, na zaklade tohto vlakna by som si nedovolil prijimat zavery o komkolvek. S tou druhou polkou nic viac ako suhlas. :)

 

Datel - tebe vela zdaru pri budovani vztahu, nech to dceru chyti, nech sa coskoro mozes potesit nejakymi Max Bill alebo niecim od Nomosu... :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, neperte se.

 

Ono mne to zavedlo k úvahám, sedím na homeoffice a příští týden na mne čeká Kurzarbeit

(a hodinkovnice u ruky, točím všechny, akorát u jedněch mi došla baterie a jen tak ji nekoupím)

 

Když to vezmu odjinud. Hraju v cimbálovce a kolega hraje na violu. Má ale strašnej křáp, na pohled ještě dobrý nástroj, ale má úplně plechový zvuk.

A je to MUDr a nouzí netrpí, koupit jiný nástroj by nebyl problém. Ale on je přesvědčený, že to stačí (stačilo to dosud, že) a že když ho má od mládí, tak už to měnit nebude.

Hrálo by to líp, ale "mu to stačí". Holt viola vintážka

Kolik diskusí se vedlo na zkouškách o nástrojích, o smyčcích a kalafunách, o pouzdrech na nástroje, o strunách - materiál, provedení, výrobci, kdo to používá a a co.

 

A ony to jsou strukturou ty samé diskuse co se vedou tady, jen vyměníte obor a rekvizity.

A někdo odjinud, nebo čerstvě příchozí, ještě nezapálený, by se divil, jaké detaily pro vás (a myslím že už docela i "pro nás") mají význam

 

A když se dcerka učila na housličky, tak její první osminkové byly otloukánky půjčené ze školy, typické entry Seiko pětky . Nemá cenu shánět mistrovský nástroj, jeho vlastnosti by začátečník nevyužil

a ani nevíte, jestli u toho dítě vydrží, pro ten účel plně dostačují. Postupně dostávala větší a lepší, teď má zrepasované moje vintážky (housle jsem vyměnil za basu už dávno) z díly Františka Ladislav Prokopa.

Je to seriovka ze starých časů, ale část práce na tom dělal i houslař. Takové dřevěné Pressage. A až (jestli) bude potřebovat ještě lepší nástro j, dostane ho, ale ještě je brzo..

A ty školní housle stačí většině dětí, jen velcí talenti, co to berou do rukou ve třech čtyřech letech, už od začátku využijí opravdu znělý nástroj. A ty první housličky se opravdu berou jako prostředek k nácviku,

ne jako něco k čemu by se mělo vzhlížet. Musí být funkční a dítěti se líbit. Šmytec.

 

Tak i ty nebohé LIDLáky. V podstatě dělají to samé, co GS superquartzky. Dokonce vteřinovky krásně skáče na indexy ;o)

Pro zácvik, jak chodit podél zdi s hodinkama na ruce postačí. Jsme na samém začátku

 

Jo, ale když někomu rozumím a myslím si že chápu jeho stanovisko, to neznamená,

že s ním souhlasím a že si to přečtu s vděkem a uznáním. Ale to už je riziko, které podstupuji při vstoupu do diskuse.

Každopádně už jsem natolik starý, abych se snažil odolat nutkání podsouvat a generalizovat.

Taky mi to někdy ujede, proč to nepřiznat

 

Tak zdar

 


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...