Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Vulcain Cricket 50s Presidents

Bordeaux dial 42mm In-house Cricket V-11 Manuální nátah

 • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 7 096 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 24.březen.2020 - 21:51

RECENZE: VULCAIN CRICKET 50s PRESIDENT'S WATCH (BORDEAUX DIAL)

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 01.jpg   144,53K   24 Počet stažení

OBECNĚ O VULCAIN 50s PRESIDENT'S
"Prezidentské" Crickety s korunkou a jedním tlačítkem jsou asi nejznámější a nejtypičtější Vulcainy vůbec. Začaly se prodávat před více než sedmdesáti lety a díky silnému zvuku si je brzy oblíbili i bohatí, vlivní a mocní lidé té doby, včetně několika amerických prezidentů. Není proto divu, že po znovuobnovení manufaktury na začátku milénia patřily k prvním navrženým a vyráběným typům. A firma přicházela s dalšími a dalšími variantami, včetně bezbudíčkových chronografů, triple date a tříruček. Během své novodobé historie přišel Vulcain s takovým množstvím modelů 50s President's, že někdy není snadné se v nich orientovat.

V první řadě je třeba rozlišovat skutečně novodobé hodinky od vintage kousků, které mají často velmi podobný design. Ty novodobé lze dále dělit na raně novodobé s nepatrně zaklenutým sklíčkem a na pozdně novodobé s výrazně klenutým safírem vyčnívajícím nad lunetu. Pozdně novodobé s klenutým safírem můžeme rozdělit podle velikosti na 39 mm a 42 mm. Ty s 42 mm pouzdrem pak lze třidit podle typu strojku na:
- modely Vulcain 50s President's Classic s automatickým strojkem V-56 bez budíčku (upravený a zdobený Soprod A10-2)
- modely Vulcain 50s President's Moonphase s automatickým strojkem V-58 bez budíčku, s triple datem a měsíční fází (upravený a zdobený Soprod A10-2 s modulem Dubois Dépraz 9313)
- modely Vulcain 50s President's Chronograph a Chronograph Héritage s automatickým strojkem V-57 bez budíčku (upravený a zdobený La Joux-Perret LJP 8121 MP)
- in-house modely Vulcain Cricket 50s President's Automatic s manufakturním strojkem V-21
- a konečně, in-house modely Vulcain Cricket 50s President's s manufakturními strojky s ručním nátahem (cal. V-10, V-11, V-16 a V-40). Jedny zajímavé hodinky z téhle řady bych vám dnes chtěl představit.

O IN-HOUSE VULCAIN CRICKET 50s PRESIDENT'S

Předtím je ale třeba učinit si v krátkosti představu o modelové řadě Vulcain Cricket 50s President's s manuálním nátahem, klenutým safirem a velikostí 42 mm. Ta byla veřejnosti představena r.2010 a v následujících letech dále rozšiřována o další varianty v ocelových, fullgold i bicolor pouzdrech, včetně limitovaných a jednokusových edicí. Ruční kompletaci, seřizování a výstupní kontrole hodinek v manufaktuře byla standardně věnována velká pozornost. Já vím, zní to jako reklamní kecy, ale všechny Vulcain, které jsem měl, byly fakt perfektní. Nemusel jsem od nikoho poslouchat, že se u drahých hodinek musím smířit s nedostatky jen proto, že nebyly ještě dvakrát dražší. I proto mám tu značku tak rád.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 02.jpg   74,83K   20 Počet stažení
Foto Vulcain

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 03.jpg   87,57K   21 Počet stažení
Foto Vulcain

Pokud jde o ciferníky, pro tuto část kolekce jsou charakteristické:
- famózní guilloché ciferníky s aplikovanými indexy

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 04.jpg   104,48K   23 Počet stažení
Foto Vulcain

- perleťový ciferník 99 kusové limitky Heiner Lauterbach ve vintage duchu (všimněte si zajímavě řešeného ozvučného prstence kolem zadního průhledu)

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 05.jpg   70,85K   21 Počet stažení
Foto Vulcain

- ciferníky v decentních barvách se sunburstem a aplikovanými indexy

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 06.jpg   82,78K   19 Počet stažení
Foto Vulcain

- ciferniky s aplikovanými arabskými číslicemi kombinovanými s indexy.
Na tuto poslední skupinu se nyní zaměříme blíže. Pomineme-li čtyři extraordinérní modely s nově vyvinutým cal. V-40 (budíček a mimostředná vteřinovka jsou ve dvou malých subdialech), zůstane nám už relativně malá množina Cricket President's s čtyřmi centrálními ručkami.

Do ní patří:
- dvanáctikusová limitka Cabinet les Curiosites (ve které mají hodinky jedenáct indexů a jediné číslo, a to u každého kusu serie jiné)
- černá a stříbrná nelimitovaná verze s guilloché ve střední části ciferníku (na obrázku střibrná verze)
- limitovaná edice Herbie Hancock s modrým ciferníkem v ocelovém nebo zlatém pouzdru

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 07.jpg   93,56K   18 Počet stažení
Foto Vulcain

- trojice barevně nekonvenčních modelů v bordeaux, kávové a karamelové barvě. Pro oba hnědé odstíny vymyslely mé dcerky jiné názvy, ale ty sem nemůžu napsat :)

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 08.jpg   83,85K   21 Počet stažení
Foto Vulcain

O PREZIDENTSKÝCH CRICKETECH S VÍNOVÝM CIFREM

A právě nejvýraznější bordeaux variantu se mi na podzim naskytla možnost ponosit. Proč zrovna vínovou barvu? Prošly mi rukama desítky (s primkama stovky) hodinek s černými a stříbrnými cifry. Nad pěkným modrým nebo zelenými odstínem ale cítím i dnes lehké vzrušení. U neobvyklejších zlatých, lososových nebo hnědých ciferníků ten vzrušující pocit roste. A při pohledu na opravdu nevšední barvy ostatní pocity vystřídá naprostá fascinace.
Na vínový sunburst ciferník jsem doteď narazil jen jednou - na dámské ručce s Rolex DayDate Cherry při letu někam do Arábie. Nemohl jsem od těch hodinek pomalu odtrhnout oči. Už tehdy jsem si říkal, že podobnou barvu bych taky někdy chtěl zkusit. Když jsem úplnou náhodou zjistil, že jeden zdejší mlčenlivý člen má ve sbírce vínové Crickety, domluvili jsme se na zápůjčce a o své dojmy se teď s vámi chci podělit.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 26.jpg   92,08K   19 Počet stažení

Povinné technické informace (měřil jsem plastovou šuplérou):

Vulcain Cricket 50s President's Watch Steel (2014)
Ref.: 110151A85.BAL100
Materiál pouzdra: ocel
Průměr pouzdra: 42 mm
Výška pouzdra bez klenutého safíru: 9,6 mm
Výška pouzdra s klenutým safírem: 13 mm
Vzdálenost mezi špičkami hornich a dolních nožek: 49,2 mm
Rozteč nožek: 22 mm
Průhled dýnka: safírové sklo
Voděodolnost: 50m


Jedná se o hodinky, kterým je nejlépe pod rukávem košile nebo i saka. Jejich "oldschool" kalibr, pouzdro i ručky odkazují na konzervativní historii manufaktury. Velikost pouzdra a barva ciferníku jsou ovšem naprosto moderní.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 10.jpg   148,29K   20 Počet stažení

I když mají papirově výšku 13mm, Crickety diky klenutému sklíčku a zkoseným nožkám snadno vklouznou pod manžetu košile. Safír nemá antireflexní úpravu (u zaklenutého skla by to byl holý nerozum).

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 11.jpg   97K   19 Počet stažení

Pouzdro je trojdílné - střední část s nožkami je svisle kartáčovaná, zatímco dýnko a luneta mají leštěný povrch. Nožky mají ostře řezaný tvar s fazetkou a jejich zkosení vůči pouzdru přispívá ke komfortu nošení. Hezkým detailem je leštěná horní hrana nožek lehce přesahující lunetu.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 12.jpg   85,24K   17 Počet stažení

Nešroubovací korunka zdobená gravírovanou mřížkou je krásně zpracovaná a jistě a přesně se s ní operuje. Tlačítko budíčku je leštěné a jeho horní část je kvůli pohodlí rozšířená podobně jako tlačítka u klasických chronografů.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 13.jpg   78,68K   18 Počet stažení

Na levém boku pouzdra je na pozici 10h zapuštěné tlačítko rychloposuvu data (schované za rukávem - pardon). Dobře je vidět ostrý rádius klenutého safíru, což je asi jediná věc, kterou bych na hodinkách změnil. Štve mě na safírových Moonech a štve mě i tady. Mnohem víc by jim slušelo sklíčko s pozvolnějším zaklenutím. Ale výrobce asi dobře ví, proč u safíru upřednostňuje tento tvar.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 14.jpg   92,64K   19 Počet stažení

Ciferník není v pravém slova smyslu bombírovaný. Je plochý, pouze jeho okraje jsou zaoblené, ale ve spojení s tvarem safíru i tak vzniká žádoucí prostorový efekt. Indexy, číslice i stylizované "V" v logu jsou aplikované a stejně jako ručky perfektně leštěné, takže skvěle odrážejí světlo. Čitelnost je díky tomu bezchybná. Nevim, jak to Vulcain dělá, ale dauphine ručky pouhým okem působí dokonale "ostře", ačkoliv pod lupou nebo mikroskopem je vidět, že nekončí ostrými špičkami jako třeba Grand Seiko. Datové okénko je bez rámečku a datový věnec je tradičně bílý. Za pozornost stojí pár pěkných detailů - lomené číslice, elegantně ohnutá špička minutové ručky a šípovité závažíčko vteřinovky. Po obvodu ciferníku je vytištěn kruh z číslic a indexů umožňující nastavení budíčku. Indexace je v desetiminutových intervalech, při troše cviku lze ovšem alarm nastavit s tolerancí tří minut.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 15.jpg   68,83K   22 Počet stažení

Detail ciferníku. Jen pro zajímavost pro nové členy - efekt "sunburst" vzniká dostředným kartáčováním povrchu ciferníku. Ciferník ve stroji rotuje a tenký kartáč nad ním kmitá a radiálně jej povrchově upravuje. Následuje proces lakování (nebo rhodiování), krycího lakování, tampónového potisku a aplikace indexů. Takto upravený cifr pak zachytává světlo charakteristickým paprskovitým způsobem, který se při každém natočení ruky mění. Sunburst je krásný a efektní, v některých situacích ale může snižovat čitelnost hodinek. Stačí však jen nepatrně pohnout rukou a efekt zmizí nebo se přesune.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 16.jpg   91,5K   20 Počet stažení

Na ilustrativní černobílé fotce podobného modelu je pěkně vidět lomení horní plochy aplikovaných číslic, povrchové zpracování pouzdra i gravírování korunky.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 17.jpg   73,21K   19 Počet stažení
Foto Vulcain

Leštěné kónické dýnko se safírovým průhledem má z vnitřní strany připevněný stylizovaný znak Vulcain. Ten slouží jako můstek držící kolíček, do kterého tluče kladívko budíčku. Dýnko je k pouzdru uchyceno šesti šrouby.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 18.jpg   69,55K   18 Počet stažení

Po otevření hodinek vidíme (kromě strojku V-11 a distančního kroužku) i řadu děr po obvodu pouzdra. Ty menší jsou určené pro přišroubování dýnka, větší procházejí celým pouzdrem a slouží k přichycení lunety.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 19.jpg   104,91K   16 Počet stažení
Foto Vulcain

Strojek Cricket V-11 in-house
Funkce: čas, datum s možností rychloposuvu, budíček, ruční nátah
Průměr: 28 mm
Výška: 6,3 mm
Frekvence: 18.000 VPH
Rezerva chodu: 42 hodin
Délka trvání zvuku budíčku: cca 20 sekund
Celkem 199 komponentů, dvě hnací pružiny, systém Exactomatic (sjednocující ve všech polohách míru tření čepů setrvačky v ložiskovych kamenech), modřené šroubky, zvlněné loukotě skeletonizovaných ozubených kol nátahu.


Teď bych tu měl podrobně popsat funkce a obsluhu strojku, ale vše už bylo podrobně rozebráno v mé recenzi na Cricket Worldtimery se strojkem V-10. Nechci informace o stejném nebo téměř stejném strojku znovu a znovu kopírovat do dalších recenzí. Koho kalibr Cricket V-11 a nastavování budíčku zajímá, může si kliknout na odkaz výše. Jediným rozdílem je, že V-11 má navíc datum a tlačítko na jeho rychloposuv. Díky tomu má strojek pochopitelně i víc součástek a kamenů. Hlasitost budičku je dostatečná pro probuzení, je ale zhruba poloviční ve srovnání s modely s rezonančnim dýnkem bez průhledu (Nautical, starší modely Aviator nebo Cricket).

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 20.jpg   77,26K   15 Počet stažení
Foto Vulcain

Nejsou to první hodinky Vulcain, které jsem v životě vyzkoušel, takže na krásné in-house strojky Cricket jsem už zvyklý. Nosil jsem i modely s komplikovanějšimi funkcemi a složitějšími pouzdry. Rozum mi říká, že i tak bych tu měl vyzdvihovat strojek a zpracování a historii manufaktury, ale srdce je znovu a znovu přitahováno k tomu nejvýraznějšímu prvku na hodinkách, k barvě ciferníku. Snad mi tedy prominete, když se k ní na závěr ještě jednou vrátím. Ta barva je opravdu magická, zejména její proměnlivost. V interiéru pod teplým umělým světlem má cihlový až burgundský tón...

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 21.jpg   110,23K   17 Počet stažení

... na přimém slunci nebo pod bodovým osvětlením se rozzáří jemný vínový sunburst...

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 22.jpg   160,3K   18 Počet stažení

... pod mrakem jde odstín ciferníku do fialova...

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 23.jpg   132,94K   16 Počet stažení

... a ve stínu budov se jeho barva díky odrazu sklička mění skoro na modrou.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 24.jpg   110,56K   15 Počet stažení

Zajímavé je, že ač jsem byl sám barvou ciferníku fascinován, okolí ji jako výraznou vůbec nevnímalo a nebýt mých častých zamilovaných pohledů směrem k hodinkám, asi by si jich nikdo v kanclu nevšimnul.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 25.jpg   173,98K   13 Počet stažení

Hodinky jsou na černém aligátorovi bez prošití, který se zužuje z 22mm (u stěžejek) na 18mm (u jazýčkové spony s plastickým logem). Velmi dobře ale vypadají i na "gumo-aligátorovi" Hirsch Performance IAN Alligator 22/18.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 27.jpg   88,35K   14 Počet stažení

A co by se mi na nich libilo jinak? Moc výhrad nemám. Abych ale dostál své pověsti hnidopicha, prosím: pěkný by byl již zmíněný větší radius okraje safíru. Přemýšlím, zda by špičce vteřinovky neslušel hrot (teď je rovně uťatá). A šipka na konci ručky alarmu je ručně lakována matnou stříbřitou barvou, která nekoresponduje s ničím dalším na hodinkách (ale ani neruší). WR 50 a absenci decentní luminiscence na hodinkách tohoto typu neberu jako nedostatek, tohle opravdu nejsou toolwatch.

ZÁVĚR

Vulcain Cricket 50s President's Watch jsou decentní, zdánlivě jednoduché hodinky. Kromě zobrazení času a data ale nabízí i mechanický budíček, průhled na ikonický in-house strojek, špičkové zpracování a dobrý pocit z pečlivé ruční kompletace. A v tomto případě i neuvěřitelný ciferník, jehož barva a proměnlivost dokáží znovu a znovu překvapovat. "Padesát odstínů bordeaux" by mohlo oslovit nejen milovníky červených vín, ale především chronomagory, kteří se ohlížejí po osvěžující, a přesto luxusní barvě ciferníku a nechtějí hned investovat do Grand Seika, Moseru, GO Sixties nebo třeba Cherry Rolex.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 28.jpg   60,83K   15 Počet stažení

Pohodový večer přeje martar

-----------------------------------------------------------------------------------
Text a foto autor (pokud není u fotografie uveden jiný zdroj). Recenze je psána pro Chronomag, autorské fotografie jsou ale volně k použití komukoli, kdo je bude potřebovat, s podmínkou uvedení nicku autora (martar).
Velké díky za připomínky k recenzi patří kamarádům McStingerovi a dr.sphinxovi :)

#2 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 7 096 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 24.březen.2020 - 21:59

Pro úplnost - existuje i varianta se stejným ciferníkem, pouzdrem i strojkem, lišící se od recenzovaného modelu jen lunetou osazenou 80 diamanty (ref.: 11L151A85.BAL119).

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 29.jpg   76,09K   16 Počet stažení
Foto Vulcain

Přidám sem ještě odkaz na videorecenzi limitky Herbie Hancock. Hodinky jsou až na barvu číselníku, zlatý materiál a cenu :D prakticky totožné s recenzovanou bordeaux variantou. Na videu je pěkně vidět povrchová úprava pouzdra a také jejich velikost na ruce s menším obvodem zápěstí (srovnejte s mými wristshoty).

#3 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 7 096 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 24.březen.2020 - 22:01#4 bandicoot

bandicoot

  vyhořelý

 • Member_50
 • 14 942 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha

Publikováno 24.březen.2020 - 22:04

Zírám se spadlou bradou a nevím co chválit dřív jestli recenzi, fotky, hodinky nebo ten naprosto luxusně barevný ciferník.
Díky za tenhle skvělý příspěvek.

#5 Baker

Baker

  Ušoun

 • Moderators
 • 9 528 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 24.březen.2020 - 22:14

Fajnový čtení, pecka!

#6 prischera

prischera

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 7 366 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:Všecko co tiká :)

Publikováno 24.březen.2020 - 22:15

Díky za super počtení a krásné fotky. Kéž by tu podobných recenzí bylo víc.


Rolex Turn-o-Graph Ref. 116264, Tudor BB 58, Omega SMPc, Alpina Startimer Heritage GMT, Fortis Chronograph 8000 cal. 7730, Prim II, Prim Diplomat, Omega Genéve Dynamic, Eterna Sonic Electornic, Seiko SRPD01 Grey Dawn, Seiko SRP775, Seiko SARB035, Seiko SKX399, Seiko SKX011, Ventus Northstar N5, IWC cal. 74, Swatch System 51, a nějaký ten další Prim a vintage šrot Moje fotogalerie :)


#7 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 7 096 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 24.březen.2020 - 22:37

Děkuju :) O krásných hodinkách se píše snadno a s chutí, vždyť to sami dobře znáte.

#8 Miloshu

Miloshu

  Kandidát závislosti

 • Member_50
 • 329 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:sám
 • Fanoušek značky:R

Publikováno 24.březen.2020 - 22:43

Skvělá recenze a nádherné hodinky! Gratuluji k výběru.. 


JUST4FUN


#9 Prorok

Prorok

  Závislák

 • Member_50
 • 677 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Valmez
 • Fanoušek značky:nože, hodinky, potápění

Publikováno 24.březen.2020 - 22:45

Výborně napsané, zajímavé, že by si je člověk hned koupil :)

Moc díky ...


... letošní léto jsou masařky obzvláště plaché ...


#10 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 7 096 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 24.březen.2020 - 22:52

Dám sem i ten taser z wristshot vlákna, byla by škoda, kdyby tu ta fotka nebyla. Zase trochu jiný odstín ciferníku...

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 09.jpg   161,65K   12 Počet stažení

#11 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 7 096 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 24.březen.2020 - 23:04

Teaser samozřejmě :)

#12 Chosef76

Chosef76

  Megazávislák

 • Member_50
 • 2 612 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ivančice
 • Fanoušek značky:Rolex

Publikováno 24.březen.2020 - 23:27

Díky za skvělou recenzi, radost číst a dívat.


Woody Allen : "...Některý ženský jsou strašně dětinský… Nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky…"

 


#13 OWG

OWG

  Kandidát závislosti

 • Member_50
 • 320 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Fanoušek značky:Omega, Rolex

Publikováno 24.březen.2020 - 23:41

Pěkné čtení takhle na večer, děkuji za recenzi, jsou opravdu dechberoucí :)


Minulost: Omega Seamaster Professional Diver 300M 2541.80, Omega Speedmaster Reduced 3510.50.00, Rolex Oysterdate Precision 6694, Omega Speedmaster Professional Moonwatch 3573.50.00, (4x) Omega Seamaster Professional Diver 300M Co-Axial 212.30.41.20.03.001, Rolex Datejust 16030 Buckley dial, Rolex Datejust 16030 Grey dial  Aktuální: Omega Speedmaster Professional Moonwatch 3570.50.00

 

 


#14 HondzaX

HondzaX

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 149 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 25.březen.2020 - 00:18

Moc prima čtení. Vulcainy s budíčkem jsou jedny z těch, které bych si jednou opravdu rád dopřál...#15 michalval

michalval

  Megazávislák

 • Member_50
 • 2 823 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Liberec

Publikováno 25.březen.2020 - 00:20

Uzasna recenze i hodinky. Ta barva cifru je magicka (i kdyz ty modry bych taky mohl...)

#16 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 7 096 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 25.březen.2020 - 00:43

Krátká reakce, než půjdu spát. Od posledního prodeje, tj. už přes tři roky, manufaktura nevyrábí a nikdo nedokáže s jistotou říct, co bude dál. Majitel ji uvedl do stavu hibernace. Jestli někdo vážně uvažuje o moderních Vulcain, měl by mít na paměti, že pro tuto chvíli je jejich počet konečný. A nevyrobilo se jich kdovíjaké množství, řádově stovky (v případě nejoblíbenějších modelů max. jednotky tisíc).

Držme Vulcainu palce...

#17 LovecK

LovecK

  Sám mám málo!

 • Member_50
 • 4 350 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Jo...
 • Fanoušek značky:Su u baru!

Publikováno 25.březen.2020 - 07:20

Díky, k 50. narozeninám budou ve výběru! ;)


Jsem totálně klidnej, úplně vyrovnanej!

#18 brownwld

brownwld

  Závislák

 • Member_50
 • 962 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Brno-venkov
 • Fanoušek značky:Omega, Seiko, Stowa, Blancpain

Publikováno 25.březen.2020 - 07:31

Matine, parada jako vzdy :)
Diky za recenzi.

kontakt: brownwld@gmail.com

 

http://forum.chronom...-a-cesta-k-nim/

 

Omega Aqua Terra 8500 Golf, Stowa Flieger Ohne Logo und DatumDoxa Sub 1200T Searambler, Omega Bondovky 2531.80.00 z roku narození, Omega 2254.50.00, Omega Speedmaster Speedy Tuesday 1, Omega kapsáče po pradědovi, Nomos Orion 38 Datum, Seiko SNM009 a ještě nějaký Samuraje...

 


#19 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 7 096 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 25.březen.2020 - 07:44

Díky, k 50. narozeninám budou ve výběru! ;)

Mě zas pořád rajcuje myšlenka na Nauticaly nebo X-treme... ale trojkombo z jedný stáje už jsem zkoušel a nevyhovovalo mi to ;o)

Všem děkuju za reakce, jsem moc rád, že se článek i hodinky líbí.

Tento příspěvek byl upraven od martar: 25.březen.2020 - 07:46


#20 Sphinxx

Sphinxx

  Hungry Wolf

 • Member_50
 • 7 816 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha, Průhonice
 • Fanoušek značky:Swiss, German & Japan watches

Publikováno 25.březen.2020 - 09:13

Martine, Tvoje recenze jsou vždy TOP a perfektně čtivé. Hodinky ani značka sice nejsou v mém hledáčku, ale pravdou je, že na jejich časomíry vzhlížím s respektem.


BREITLING I OMEGA I PANERAI I SEIKO I STEINHART I

Reference proběhlých obchodů - ZDE

 

 


Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Bordeaux dial, 42mm, In-house Cricket V-11, Manuální nátah