Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Vulcain Cricket 50s Presidents

Bordeaux dial 42mm In-house Cricket V-11 Manuální nátah

 • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#41 dr.sphinx

dr.sphinx

  chronobák

 • Member_50
 • 2 514 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno
 • Fanoušek značky:ČSSSR (ČitizenSinnStowaSeiko♛)

Publikováno 26.březen.2020 - 14:42

Martin by dokázal recenzi na libovolné hodinky zpracovat takovým způsobem, že je pak všichni budeme chtít. Fakt TOP, až budu jednou velký, taky bych to taky rád takhle uměl :)

 

Ještě mi ale nedá nezeptat se: nevíš přeci jen něco bližšího o tom, co se s Vulcainem děje a hlavně, co se dít bude? Hibernující web jsem taky zaregistroval (a není to tak dávno, ještě, když vyšla recenze na Xtreme Cricket, pořád normálně fungoval).


And the skinny people want what the fat people's got // And the fat people want what the skinny people's got   The Shaggs, Philosophy of the World
Every Man's Wisdom is peculiar to his own Individuality.   William Blake
Hey – here’s a four-piece kit. Hit it really hard. Done.   Jason Roeder

kariéra


#42 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 7 096 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 26.březen.2020 - 15:35

Nejsi první, kdo se ptá, v posledních dnech jsem dostal i podobné SZ. "Co je s manufakturou", "proč nejede jejich webový katalog", a "kde se Vulcain dají sehnat za rozumné peníze". Momentálně pracuju, tak sem jen v rychlosti zkopíruju jednu z mých SZ odpovědí (na kterou jsem mimochodem ani nedostal odpověď...):
----------------------------------------
Ahoj,
Vulcain je moje srdeční záležitost, ale že bych byl guru, to si nemyslím :D
Jestli máš na mysli nákup nových u AD, dají se občas koupit výhodně v rámci akce nebo rušení skladových zásob, chce to sledovat Chrono24 (takhle jsem třeba koupil svoje první Vulcain (Worldtimery). Pokud máš na mysli nákup nových mimo AD, bývají někdy za výhodnou cenu v zemích, kde se Evropané tradičně bojí nakupovat, tj Řecko, Bulharsko, Rumunsko, občas Polsko, Ukrajina. Protože se značka v podstatě nefejkuje, má člověk nervy jen s průběhem obchodu a důvěryhodností protistrany (což mnohdy úplně stačí). Mimo EU bývají zajímavé nabídky ve Švýcarsku a USA.
U nás je nabízí Schediwy v Rychnově a Pohanka v Brně. Generálním distributorem je Schediwy, který má taky nejzajímavější kolekci u nás, skladem má často i zlaté limitky apod. S mladým Schediwym (Petrem) si můžeš promluvit o ceně, ale je to dobrý obchodník, takže záleží na tvých vyjednávacích schopnostech. Zajištuje i servis.
Vulcain jsou jiné, skvělé, pečlivě ručně kompletované, starosvětské a přitom moderní hodinky s renomé. Značka není zrovna mistr světa v disciplině resale value - kupují si ji spíš lidé, kteří finance moc neřeší a chtějí mít na nošení místo profláklých značek nějakou lahůdku, nebo sběratelé, kteří chtějí mít alespoň jedny in-house Vulcain ve sbírce. V současné době (bez ohledu na koronavirus) je budoucnost Vulcainu nejistá - před pár lety koupil manufakturu přes propletenec svých firem Flavio Becca, který teď vězí v různých průserech. Manufaktura je zakonzervovaná, spí a nevyrábí. Vyrobené množství moderních hodinek Vulcain je tak pro tuto chvíli definitivní. Na jednu stranu se jejich počet u zmenšuje (jak se skladovky AD pomalu vyprazdňují), a logicky by měly růst na ceně; na druhou stranu některým AD praskají nervy. Záleží na tom, zda to Becca ustojí a manufakturu rozjede (jeho druhá a starší hodinářská akvizice Anonimo vyrábí a inovuje, takže to není úplně vyloučené), nebo zda manufakturu prodá...a pokud ano, tak komu. Uvidíme.
Jestli tě Vulcain láká, upozorňuju, že in-house jsou jen Cricket modely. Všechno ostatní je upravené a krásně zdobené, ale in-house to není.
Asi jsem ti moc nepomohl, žadné konkrétní doporučení "tam a tam je mají za levno" ze mě nevypadlo :)

Tak hezké ráno.
Martin
----------------------------------------

No a k tomu pár glos:
- na Flavia Beccu mě upozornil vždy dobře informovaný sery.vlk tímto odkazem:
https://forums.timez...536#msg_7643475
V posledních týdnech jsem Beccovu kauzu nesledoval, tak nevím, jaký je tam vývoj.

- včera večer jsem volal kvůli servisu Petrovi Schediwemu a pochopitelně jsem se zeptal na situaci u nich. O manufaktuře a webu jsem se nic nedozvěděl, ale pokud jde o českého generálního distributora, mám zajímavé info. Prý jsou - vzhledem k situaci s epidemií & ekonomikou - v současnosti ochotni promluvit si s potenciálními zájemci o cenách. V kontextu starých českých cen a změny kursu to asi nebude kdovíjak výhodný nàkup, ale cena hodinek na skladě by se mohla dostat na pŕijatelnou úroveň, třeba jako za nové na Ch24 (nevím, jen hádám!). Ovšem s výhodou českého AD, který umí i servis.

- Co přesně signalizuje vypnutí web katalogu Vulcain, se můžeme jen dohadovat. Asi lidi výrobci moc psali :D

Snad to takhle stačí. Já furt věřím, že časem Vulcain bude pokračovat.

#43 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 7 096 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 27.březen.2020 - 20:58

Tady je ještě fotka balení, na tu jsem v recenzi zapomněl.

Přiložený soubor  Vulcain cricket bordeaux baleni.jpg   110,73K   17 Počet stažení

#44 McStinger

McStinger

  เปรี้ยว

 • Member_50
 • 6 088 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Bratislava

Publikováno 28.březen.2020 - 21:14

Viem, že Ti do recenzie nepasovalo, ale teraz by si mohol prihodiť nejaké foto spony.


Mühle-Glashütte Marinus GMT - recenzia, Mühle-Glashütte 29er Big - fotky, Seiko Sumo Limited - fotky, Seiko SRP653 - minirecenzia, JeanRichard Aquascope Hokusai - fotky


#45 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 7 096 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 28.březen.2020 - 21:39

A jo, spona, děkuju za připomenutí.
Klasická trnovka Vulcain: 18mm, zešikmená horní plocha boků a plastické logo, jehož špička nepatrně přečnívá přes okraj spony. Kombinace leštěného a matného povrchu. V podstatě je spona téměř celá leštěná (spodek kompletně, bočnice kompletně, logo), pouze středová část "pod logem" je matná (asi pískovaná nebo leptaná, nevím). Trn je z poctivého kusu kovu, žádný plech.

Přiložený soubor  Vulcain President 42 Bordeaux 30.jpg   61,66K   10 Počet stažení

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Bordeaux dial, 42mm, In-house Cricket V-11, Manuální nátah