Přejít na obsah

Zenith starý,malý-nezná někdo?


Doporučené příspěvky

Zdravím Vás,

Ležím v tom od večera, ale já se prostě v těch starejch hodinkách nevyznám...

Nemá někdo tušení jak to může být starý a prostě něco k tomu?

Průměr to má cca 22mm bez korunky, vypadá to na Zlatý pouzdro a hlavně jdou a nádherně tikaj... :)

Ručičky vypadaj do fialova...otvirat to asi nechci, abych něco nepos...

Děkuju Vám za jakýkoliv informace.

post-2098-0-22836700-1585377881_thumb.jpg

Upraveno uživatelem snake
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte, u toho Tebou postovanýho strojku je zajímavá regulace, "narovnanej" labutí krk plus velkej asymetrickej kotouč. Vintážníci to určitě dobře znaj, ale já to vidím poprvé, znám jen klasickej šroubek tlačící proti labutímu krku, nebo malej asymetr ve vidlici. Má tenhle regulační systém nějaký jméno?

 

Takže jsem netrefil ani karáty, ani strojek ... Kurňa :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vintage se necítím, ale je to krásná hodinka. A já se ptám - plánuješ renovaci? I když vypadají takhle z fotky velmi slušně. To je rodinné dědictví nebo jsi to někde splašil?

Právěže vypadaj supr a krásně tikaj...ja nevim co s nima-jsou malinký a přemejšlim nad nějakým řemenem na podložce..

Myslím že už se v nich někdo šťoural i podle informací, ale nijak to nezkazil...mozna korunku vymenil-nevim-nerozumim tomu :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinarovi to asi dám...pro mě jsou jako malý, ale je to supr raritka..aspon mně se zdá, ale nevím jestli to opravdu tak je...

Spíš bych chtěl vědět jakej je to typ-oznaceni-kdy se to vyrabelo a tak...

Když zadam do Googlu a chrona - vyjedou mi tam buď kapesní nebo potom už náramkové, ale tak od 34mm nahoru...

Proto jsem požádal tady ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vintage se necítím, ale je to krásná hodinka. A já se ptám - plánuješ renovaci? I když vypadají takhle z fotky velmi slušně. To je rodinné dědictví nebo jsi to někde splašil?

A na Tvoji otázku:

Ženskej doma se to nelíbí...na mě jsou malý - tak nakonec nevím co s nima...asi je vyměním za trošku větší pro sebe :) :) :) i když já toho mám víc než unosim ;)

Ale prvně chci vůbec vědět co to je - prostě si ke mně našly cestu a to není jen tak .. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej do vyhledávače Zenith serial number, zjistíš jak jsou starý. A to je asi tak všechno. :)

Věci jako typ, model, název a podobně, to jsou naše obsese, my jsme tím posedlí, honosně znějící jméno výrobku nám dává pocit výjimečnosti a zajišťuje prodejnost stejných věcí vyráběných v milionech. Tehdy to nijak důležité nebylo, a dávat obyčejným věcem jména už vůbec ne. Nějak označené to jistě bylo, nějakým číslem, ale to už těžko někde najdeš. A taky k čemu by ti to bylo.

 

martar: To je standardní mikroregulace tohohle výrobce, nejspíš si ji sami vymysleli, stejně jako strojky. A s názvem to nejspíš bude nějak tak, jak píšu výš.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych si je nechal, pěkný historický artefakt a hezká hodinařina (na tu dobu), nemyslím, že by se daly dobře prodat a je fajn mít takovej kousíček historie, navíc od takové značky. A ženský bych se neptal, zcela vážně, ale to jen můj názor, já si o hodinkách a autech rozhoduji sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martar: To je standardní mikroregulace tohohle výrobce, nejspíš si ji sami vymysleli, stejně jako strojky. A s názvem to nejspíš bude nějak tak, jak píšu výš.

Díky, Karlosi, já měl spíš na mysli, zda pro to hodináři nemají nějaký název v dnešní době. V každé branži je přece normální, že se nástrojům a součástkám dávají konkrétní nezaměnitelná jména, aby profíci věděli, o čem přesně mluví. Ale jestli je tenhle systém u vintage Zenith standardní, tak asi fakt stačí říct "stará Zenith regulace vlásku"... Dík :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych si je nechal, pěkný historický artefakt a hezká hodinařina (na tu dobu), nemyslím, že by se daly dobře prodat a je fajn mít takovej kousíček historie, navíc od takové značky. A ženský bych se neptal, zcela vážně, ale to jen můj názor, já si o hodinkách a autech rozhoduji sám.

Já to myslel tak, že se snažím mít doma věci co nosím nebo někdo to nosí...nejsem sběratel...ale uvidím-neco se budu snažit zjistit a kdyžtak to vyhodim na change za zlatý hodinky pro mě a já je aspoň občas po nosím..

Každopádně mám radost-natahl jsem je a jdou-coz je supr na to jak jsou starý :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kašlu na to - já fakt nejsu sběratel...diky všem za informace- nic moc jsem se nedozvěděl, ale tak má aspoň někdo šanci mě udělat o nějakej drobák při výměně :)

Jdu udělat inzerát a snad budu mít radost z novýho kusu pro sebe, když si toho ženský nevážej :)

Upraveno uživatelem snake
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...