Přejít na obsah

Nový přírůstek do rodiny


SAS

Doporučené příspěvky

Před časem jsem neodolal a koupil vrak Tissot Seastar ze 70. let.

Mají atypické integrované pouzdro a tah, vše z nerezu, ref. no. 44 670-2 a na leštěné korunce nepoškozené, plasticky ztvárněné T logo.

Povrch pouzdra i tahu je matový, boky a kroužek kolem sklíčka jsou leštěné. Samotné pozdro má rozměry 43 x 36 mm (s korunkou 39). Myslím si, že to je pro moji 18cm ruku akorát.

Dýnko mají na závit, kolem zápichů pro otevírání jsou jen minimální škrábance a na vnitřní straně se nachází značení výrobce s referenčním číslem.

Tah plynule navazuje na linii pouzdra a zužuje se směrem dolů. Na sponě nechybí vyražené T logo, po nasazení hodinek na ruku výborně drží a i když není vybavena pojistkou nemá tendenci se samovolně otevřít. Kloubové díly zapínání jsou také značeny ref. číslem stejným jako u dýnka. Díly jsou stějně jako pouzdro nepoškrábané a neošoupané nošením.

Až na škrábnuté sklíčko jsou hodinky prakticky bez známek nošení. Sklíčko je akrylátové, mírně vypouklé a tvarově kopíruje křivky pouzdra.

Pod ním mají krásný černo-stříbrný tištěný ciferník s plastickými hodinovými indexy a logem a bílou datumovkou. Ručky jsou rovné a 1mm silné, s černo-bílou výplní. Na ciferníku bylo několik drobných stop od oxidace a prach - šlo to naštěstí lehce bez poškrábání odstranit.

Vše dobře ladí dohromady, výřez na datumovku neruší celkovou vyváženost designu.

Jak byly hezké navenek, horší už to bylo uvnitř.

Strojek Tissot cal. 784-2, 21 kamenů, 18000bph byl bohužel v dost špatném stavu (někdo se do něj neodborně a násilím podíval). Tak jsem raději zkusil sehnat jiný, funkční a původní si nechám na díly. To se mi po 3 měsících hledání podařilo a o víkendu jsem je sestavil a uvedl do chodu. Teď už mi zbývá jen přeleštit sklíčko.

 

Poslal jsem dotaz na identifikaci hodinek výrobci a toto je jejich odpověď:

Hodinky byly sestaveny 1.9.1974, voděodolnost pouzdra je 30m.

 

Jak se vám líbí?

Nosím je od neděle, na ruce sedí výborně a nemají tendenci sjíždět k zápěstí - tah i pouzdro je dobře ergonometricky tvarováno. Ruka se pod nimi potí jen minimálně. Přesnost chodu je také vyhovující + 15 s/den.

post-2639-1218705987.jpg

post-2639-1218706032.jpg

post-2639-1218706057.jpg

post-2639-1218706114.jpg

post-2639-1218706147.jpg

post-2639-1218706188.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...