Přejít na obsah

Longines versus Longines


only

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi, jsem bezradný, v koncích, na dně, prostě "mrtvej Homolka" :crying_anim02: ... Dostal jsem se do strašný spirály (nebo je to kruh?nevím!), ale fakt je ten, že před časem jsem tady psal, jak jsem se zamiloval do těchto Longínů http://www.gemnation.com/watches/Longines-...ction-3395.html a jak jsem je viděl naživo v Bruselu na letišti. Pak jsem si je chtěl objednat přes gemnation.com, ale napsali mi, že jsou momentálně vyprodané a mám se ozvat na konci srpna. Konec srpna je tady a já stojím před objednáním. Ale .... do té doby jsem já idiot samozřejmě "nezahálel" a poctivě prohlížel internet a zakoukal jsem se ještě navíc do těchle Longínů http://www.gemnation.com/watches/Longines-...ction-3521.html a ocitl jsem se fakt v pasti. :crying_anim:

Oboje jsou více méně oblekovky, jedny jsou, řekl bych, ultraklasické, druhé malinko víc do sportovna ... V podstatě vím, že mi nemůžete poradit který z nich si mám vzít, co se týká designu, to je prostě subjektivní, ale spíš se mi jedná o použité kalibry, jestli o nich něco víte, ale taky trošičku i o vaše názory, jak na vás působí. Přiznám se, že už na ně nemám zcela objektivní názor, protože na ně koukám pořád a už to zkrátka vnímám jinak.

U těchto Longines Master Collection Mens Wristwatch Model: L2.629.4.78.5 píšou jako použitý kalibr Longines Caliber 651 (Base ETA2894/1, 28,800 vph, 37 jewels). Chápu že je to modifikovaná ETA a vím celkem na čem jsem.

U těch druhých, Longines Master Moonphase Chronograph Mens Wristwatch Model: L2.673.4.78.5, píšou jako použitý kalibr Longines L678 a nic víc. Jedná se o vlastní kalibr? Osobně si myslím, že na 99% ne, ale na druhou stranu ETU s těmito funkcemi neznám, nepotkal jsem takový strojek od ETY (jsem ale v tomto oboru dost zelenáč :thumbsdown_anim: ).

Takže otázky jsou následující:

1) vaše vědomosti, popř. zkušenosti s oběma popsanými strojky, či celými hodinkami (u prvního je pěkná hodnota 37 kamenů), hlavně pak nějaké info prosím o tom druhém strojku (čím víc, tím líp)

2) přeci jenom se mi prosím k nim vyjádřete a sdělte mi prosím vaše subjektivní názory na oba kousky.

Nemohu se totiž rozhodnout mezi jednoduchou krásou, byť s méně funkcemi v prvním případě a technickou komplikovaností v druhém případě s trochu již méně decentním designem. Navíc v druhém případě mě docela vadí ten ukazatel fáze měsíce, působí to na mě až mírně dětinsky ... moje manželka dokonce řekla, že už tam chybí jenom Mickymouse a můžeme to koupit 7 leté dceři k vánocům, což mě teda trochu nakrklo. Hodinky chci mít jako oblekovky a ne aby je se mnou malé děti chtěli směnit za žvejku ...

Jak vidíte, uvízl jsem v pasti. Chci klasické (myšleno oblekovky-božihodové) hodinky, chronografy, s ukazatelem datumu, čím víc funkcí, tím líp, ale v co nejdecentnějším, staromilském "balení".

Prostě jsem vyřízenej.

Only :helpsmilie:

 

 

To je sranda, měl jsem stejné dilema. Nakonec jsem dnes koupil Longines 3395

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj lidi, jsem bezradný, v koncích, na dně, prostě "mrtvej Homolka" :crying_anim02: ... Dostal jsem se do strašný spirály (nebo je to kruh?nevím!), ale fakt je ten, že před časem jsem tady psal, jak jsem se zamiloval do těchto Longínů .....

 

Only - a jak jsi nakonec dopadl? :thumbsup_anim:

 

Já jsem to tak neřešil, jsem už starší, to se u mužskejch často vkus posouvá k barevnýmu a kýčovitýmu... a zachtělo se mi těch měsíčních fází :smile_anim: Automaty Longiny jsem měl už dřív a byl s nimi naprosto spokojený, tak jsem nakonec skončil u Bechyňů a domů přinesl ten model vpravo.

 

Pár komentářů/zkušeností:

 

- mechanické zpracování super

- je fakt, že ručiček je na nich až příliš - opravdu jsem se musel naučit v nich orientovat, je to věc zvyku; ze začátku mne mátly některé zákryty s vteřinovkou chronografu, resp. ručičkou ukazatele data - dokážu si představit, že horší přehlednost může někomu vadit

- jsou elegantní i zevnitř: rotor zdobený perlováním se zlaceným rytým nápisem, můstek zdobený ženevskými pruhy, šroubky mají půlkulaté leštěné hlavičky - nejen modřené jsou hezké :cool02:

- řemínek má zevnitř vyraženo "aligator veritable", nosí se příjemně, spona má při zapínání správný chod, zkrátka bez výtek

- návod je hodně ošizený (český překlad ostudný) - pokaždé mám problém při posouvání datové ručičky na konci měsíce, nepamatuju se, na kterou stranu je třeba korunkou točit, už jsem si takhle rozšteloval fáze měsíce - jednoznačné instrukce jsou pouze v německé verzi návodu - takže pro pořádek, den se posouvá otáčením korunkou v prvé vysunuté pozici proti směru hodinových ručiček; zatím jsem neřešil opravu nastavení ukazatele fáze měsíce (oběh trvá 29 dnů, 12 hod a 44 min - časem se tedy od atronomické reality rozejde; pohodlnou referenci na časy fází měsíce jsem našel na www.mauricelacroix.com

- pokud necháš zastavit, nastavování je strašné, korunka jde velmi ztuha, přetáčení je velmi nepříjemné pro bříška prstů

- asi po měsíci jsem si nechal u Bechyňů vyregulovat; dělají to velice poctivě, nechají si na to celý den; výsledek: při dostatečném natažení odchylka mezi -2 až 0 s/den, podle toho, co přes den absolvují a jak leží v noci

- za konstrukční nevýhodu pokládám, že dýnko není šroubovací, pouze nalisované...

- tloušťka pouzdra s lehce vypouklým sklíčkem je 14,8 mm - u některých mých manžet na hranici

- konečně rozteč nožiček nestandardních 21 mm

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Only - a jak jsi nakonec dopadl? :thumbsup_anim:

 

Já jsem to tak neřešil, jsem už starší, to se u mužskejch často vkus posouvá k barevnýmu a kýčovitýmu... a zachtělo se mi těch měsíčních fází :smile_anim: Automaty Longiny jsem měl už dřív a byl s nimi naprosto spokojený, tak jsem nakonec skončil u Bechyňů a domů přinesl ten model vpravo.

 

Pár komentářů/zkušeností:

 

- mechanické zpracování super

- je fakt, že ručiček je na nich až příliš - opravdu jsem se musel naučit v nich orientovat, je to věc zvyku; ze začátku mne mátly některé zákryty s vteřinovkou chronografu, resp. ručičkou ukazatele data - dokážu si představit, že horší přehlednost může někomu vadit

- jsou elegantní i zevnitř: rotor zdobený perlováním se zlaceným rytým nápisem, můstek zdobený ženevskými pruhy, šroubky mají půlkulaté leštěné hlavičky - nejen modřené jsou hezké :cool02:

- řemínek má zevnitř vyraženo "aligator veritable", nosí se příjemně, spona má při zapínání správný chod, zkrátka bez výtek

- návod je hodně ošizený (český překlad ostudný) - pokaždé mám problém při posouvání datové ručičky na konci měsíce, nepamatuju se, na kterou stranu je třeba korunkou točit, už jsem si takhle rozšteloval fáze měsíce - jednoznačné instrukce jsou pouze v německé verzi návodu - takže pro pořádek, den se posouvá otáčením korunkou v prvé vysunuté pozici proti směru hodinových ručiček; zatím jsem neřešil opravu nastavení ukazatele fáze měsíce (oběh trvá 29 dnů, 12 hod a 44 min - časem se tedy od atronomické reality rozejde; pohodlnou referenci na časy fází měsíce jsem našel na www.mauricelacroix.com

- pokud necháš zastavit, nastavování je strašné, korunka jde velmi ztuha, přetáčení je velmi nepříjemné pro bříška prstů

- asi po měsíci jsem si nechal u Bechyňů vyregulovat; dělají to velice poctivě, nechají si na to celý den; výsledek: při dostatečném natažení odchylka mezi -2 až 0 s/den, podle toho, co přes den absolvují a jak leží v noci

- za konstrukční nevýhodu pokládám, že dýnko není šroubovací, pouze nalisované...

- tloušťka pouzdra s lehce vypouklým sklíčkem je 14,8 mm - u některých mých manžet na hranici

- konečně rozteč nožiček nestandardních 21 mm

 

Cau, zatim jsem nedopadl nijak, resp. uz vim, ze do nich nepujdu, myslim tim do ani jednech, protoze jsem si je skusil na ruce a vypadam v nich trochu, mirne receno, "zjemnele". Rekla mi to i prodavacka a nabidla mi radeji jine hodinky, levnejsi, takze se dalo verit, ze to mysli uprimne, ze nechce jenom utrhnout provizi. Mam proste moc humpolackou ruku.

Takze moje spirala pokracuje a hledam dal.

Only.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem se v Koscomu díval na model z Master Collection s větším strojkem Valgranges, průměr 42 mm, datumovka pěkně ladí s ostatními čísly, parádní jednoduchý hodinky:

K dokonalosti mi u nich chybí už jen plastické logo a plné dýnko. Z řady Master Collection ale No.1 (pro mě).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč tě ale irituje to dýnko, když stejně není vidět? :unsure:

Je to samozřejmě věc osobního vkusu, ale kdybych si už mohl vybrat, tak volím raději krásnou rytinu nebo něco takového, jako bývalo u řady Flagship (teda až na to zlato).

Průhled na strojek u hodinek na denní nošení moc nechápu, ale doba (móda) už je taková :)

post-1097-1232039091.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem se v Koscomu díval na model z Master Collection s větším strojkem Valgranges, průměr 42 mm, datumovka pěkně ladí s ostatními čísly, parádní jednoduchý hodinky:

 

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti z nošení Master Collection? Mám na mysli automatický nátah, rezerva chodu při běžném nošení

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem se v Koscomu díval na model z Master Collection s větším strojkem Valgranges, průměr 42 mm, datumovka pěkně ladí s ostatními čísly, parádní jednoduchý hodinky:

 

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti z nošení Master Collection? Mám na mysli automatický nátah, rezerva chodu při běžném nošení

Díky

 

Doplním zkušenosti s MC s měsíčními fázemi (Valjoux 7751). Po ručním natažení cca 20x vydržely do zastavení, v klidu v poloze sklíčkem dolů, 54,5 hodiny - ať si v katalogu uvádějí co chtějí .-))

 

Ale to je jiný kalibr, než co zajímá Tebe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Chtěl bych vědět, zda nošení zmíněných jednoduchých Master je bezproblémové v běžném denním režimu (v 07 na ruku, v 20-21 hod sundat). Zaregistroval jsem problémy s dámskými švýcarskými automaty, které jsou z tohoto pohledu k zlosti - cca 5-10 x v měsíci se v režimu běžného nošení zastaví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Chtěl bych vědět, zda nošení zmíněných jednoduchých Master je bezproblémové v běžném denním režimu (v 07 na ruku, v 20-21 hod sundat). Zaregistroval jsem problémy s dámskými švýcarskými automaty, které jsou z tohoto pohledu k zlosti - cca 5-10 x v měsíci se v režimu běžného nošení zastaví.

 

Dnes sa už nerobia hodinky s rezervou chodu menšou ako 24 hodín.Väčšina ETA kalibrov, ktoré používa aj Longines má rezervu min. 38 hodín. Problém je len počas víkendu, keď hodinky nenosíš. V nedeľu ich treba natiahnuť, alebo v pondelok nastaviť čas.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes sa už nerobia hodinky s rezervou chodu menšou ako 24 hodín.Väčšina ETA kalibrov, ktoré používa aj Longines má rezervu min. 38 hodín. Problém je len počas víkendu, keď hodinky nenosíš. V nedeľu ich treba natiahnuť, alebo v pondelok nastaviť čas.

Rezerva chodu je jeden činitel. Druhý jsou účinnost natahování a režim nošení. S klasickými tenkými Longines jsem měl problém, přes den u počítače a lehký rotor pero v nataženém stavu neudržely...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. To si to nějak moc usnadňují.

já trochu v atelieru fotim a vyfotit dobrou prodktovou fotku není zas tak úplně lehké. Kolega má recht, vyměnit ve photoshopu ciferník je jednodušší, než to fotit znova.

 

jinak k hodinkám, jednoznačně bych volil ty levé. Jednodušší a elegantnější vzhled. Tak to mám moc rád. Hodně štěstí při výběru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...