Přejít na obsah

Jak správně vyměnit řemen u Fortisů B-42?


sauce

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dělali jste to už někdo? Jsou tam sice šroubky, ale nerad bych případně něco zničil, tak se ptám, jestli tam nečíhá nějaká zrada?

Vyskoubujes oba sroubky a clanek, jde krasne vyndat. Doporucuji to delat na bilem papire, jakmile se sroubek zakutali, tak jej nenajdes :) sroubky pak dukladne dotahni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyskoubujes oba sroubky a clanek, jde krasne vyndat. Doporucuji to delat na bilem papire, jakmile se sroubek zakutali, tak jej nenajdes :) sroubky pak dukladne dotahni.

 

Dovolím si trochu nesouhlasit.

Šroubky bývají z výroby zakápnuté lepidlem. Takže je problém někdy tyto normálně povolit.

Je lepší trochu nahřát. Důkladné dotáhnutí bych také nedoporučil, protože závit je tak malý,

že hrozí prasknutí. Dotáhnout s citem, ale zase zakápnout, aby se sami nepovolily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si trochu nesouhlasit.

Šroubky bývají z výroby zakápnuté lepidlem. Takže je problém někdy tyto normálně povolit.

Je lepší trochu nahřát. Důkladné dotáhnutí bych také nedoporučil, protože závit je tak malý,

že hrozí prasknutí. Dotáhnout s citem, ale zase zakápnout, aby se sami nepovolily.

Mel jsem dvoje Fortisy a nic jsem nemusel nahrivat ani zakapavat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem dvoje Fortisy a nic jsem nemusel nahrivat ani zakapavat ;)

 

Pak si ale nepostupoval úplně správně a měl si štěstí, žes neměl problémy.

Postup mnou uvedený používají v ofic. servise.

 

Neradi uznávají na tyto problémy záruku (prasklý, ztracený šroubek) a nová stěžejka pak vyjde na několik set.

(blíž k 1000 Kč)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak si ale nepostupoval úplně správně a měl si štěstí, žes neměl problémy.

Postup mnou uvedený používají v ofic. servise.

OK. Napsal jsem pouze svoji zkusenost. Jakym tedy lepidlem to zakapnout, abych to priste povolil ?

Edit: Mluvim o sroubcich na clancich tahu. Sroubky pro uchyceni k pouzdru jsem nikdy neresil.

Upraveno uživatelem Baker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu stěžejku měli vyřešit jinak, pro mě je ten malinkatý titěrný šroubek na tohle dost nevhodný a rozhodně to není ideální na častou výměnu řemenů.

Upraveno uživatelem Ondraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu stěžejku měli vyřešit jinak, pro mě je ten malinkatý titěrný šroubek na tohle dost nevhodný a rozhodně to není ideální na častou výměnu řemenů.

 

A přitom šroubovací stěžejky k časté výměně řemenů přímo vybízí... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

povoloval jsem několikrát šroubky na stěžejkách i na tahu - doporučení: šroubek před prvním povolením lehce dotáhnout (aby ruplo to lepidlo) a až potom povolovat - nikdy jsem nic neulomil - u stěžejek dotahovat opatrně, závit je slabý a tenký

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si popsat moji zkušenost:

 

Taky jsem si říkal, že výměna řemenu u Fortisů je tak triviální záležitost, kterou zvládnu i já, notabene, když jsem si pořídil takovou tu hodinářskou sadu, kde jsou vystěžejkovače, malý šroubováčky atd.

 

K vyjmutí stěžejky u Fortisů stačí jen šroubováček.

Jeden šroubek šel povolit snadno, ale druhý, nevím proč (nepoužil jsem větší sílu) se začal protáčet.

 

Takže jsem si udělal výlet do Prahy k panu Městkovi. Ten, když jsem mu vysvětlil "závadu" na hodinkách, se na mě podíval jak na blba, kterej se hrabal v něčem, kde nemá.

Přesně jak psal Ondraj: šroubek je zalitý jakýmsi lepidlem a každopádně je u toho typu hodinek výměna řemene natolik "náročný zákrok", který je určen specializovanému hodináři (Městka - Carolinum) - toto je vyjádření oficiálního dovozce fy Nest. Takže je to na tvoje riziko - když ti šroubek praskne, záruka nebude uznána.

 

Ještě dovětek: stěžejku skladem neměli a tak jsem na ní čekal měsíc.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Zkoušeli jste někdo na B-42 chrono nasadit Di-Modell Tornado?

Myslíte, že by to na nich vypadalo dobře?

já bych na Fortis tyhle řemeny se cvokama vůbec nedával - Fortis jsou současné "pilotní" hodinky a nehodí se na to dávat "starodávné" řemeny :)

Kdo nosí rád hodinky volné ,tak se na ně Tornádo moc nehodí,protože řemen má velkou vůli u stěžejek - jinak je to moc pěkný řemen ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dnes mi došel nový žralok od Kubsona. Před hodinou jsem při výměně přetáhl šroubek B-42 a hlavička upadla. Jsem normální IDIOT ! :giljotiini:

Další řemeny přijdou od Kubsona tak za 10 dnů. Na dvoje B-42 jsou 3 stěžejky dost málo. A to nevím, v jakém stavu jsou ty ostatní.

Pod vlivem tohoto vlákna jsem před více než týdnem napsal email na NEST, že chci koupit náhradní stěžejky. Odepsat se neunavovali.

Je to pro mě dost palčivá záležitost. To srovnání samozřejmě přeháním, ale je to, jakoby bylo nemocný dítě, a Vy mu nemohli pomoct dostatečně rychle.

Do Koupím jsem hned dal inzerát. Jestli někdo máte náhradní stěžejku nebo i víc, nabídněte prosím. Cenu fakt respektuji.

JSEM PROSTĚ BLB ! HLAVNĚ ŽE JSEM TO CHTĚL MÍT POŘÁDNĚ UTAŽENÝ, AŤ SE MI TO NEVYŠROUBUJE. NEMOHL JSEM POČKAT, NEŽ SI ZÍTRA KOUPÍM LEPIDLO. Už, už vyzkoušet žraloka ... A ty konce. :crying_anim: :crying_anim: :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klidně Ti do Nestu dojedu za 5 lahví rumu - jedna stěžejka stojí cca 350 korun, ale ceny si vyrábí podle ksichtu takže můžou být i dražší ;)

 

Oni je mají na skladě? To mi ti pitomci nemohli napsat?

Klidně bych pro klid duše vzal dvě nebo tři sady i do Prahy skoro okamžitě zajel. S řemeny blbnu pořád a na děckách se šetřit nemá!

A 5 lahví rumu bych taky přidal. Značku najdu ve vlákně Panerai, jestli si dobře vzpomínám, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...