Přejít na obsah

mate nekdo nove PRIMky?


Doporučené příspěvky

Docela by mne zajimalo, co rikate na nove edice (a specialne ty limitovane) firmy PRIM a kdo z vas ma nejaky novejsi kousek? A ted myslim Elton-Prim, tedy ne ty druhe "jako Prim-ky", ktere se prodavaji v hodinarstvi s levnyma hodinkama Q&Q (nebo tak nejak). Ty jsou sice na prvni pohled velmi pekne a netradicni, ale bohuzel s china-made strojky a pochybnou kvalitou. Je jasne, ze Elton-Prim uz nedela strojky vlastni konstrukce, jako to bylo u starsich Prim-ek a vsude jsou ETA strojky. To ale dnes dela temer kazdy. Co mne osobne je trochu lito, ze nabizeji jen vemi malo napadu a inovace. Osobne neshledavam na novych Prim-kach nic zvlastniho. Co vy? Koupili by jste si nove Prim-ky a pokud ano, jak by mely vypadat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 83
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Malý dodatek k této diskusi. ELTON již skutečně strojky nevyrábí. Uvažujeme o tom se k výrobě strojků vrátit s našimi německými partnery, kteří mají stejně jako my plné zuby monopolu Nicholase Hajka a jeho slavne Swatch Groupe. Nicméně ani v našich nejlevnějších hodinkách nenajdete strojky z Číny. Ty bohužel však najdete v plagiátech, které sem dováží společnost MPM Quality, pozor na ně. Ty nemají s tradiční firmou nic společného. Než si hodinky PRIM koupíte, přesvědčete se, že pocházejí z Nového Města nad Metují.

Osobně mám hodinky modelu Spartak a můžu říci, že to jsou naše nejelegantnější hodinky, které budí pozornost i když jsou poměrně nenápadné. Na fotkách to není tolik patrné, ale in natura je vidět, že to je kus hodnotného materiálu. Nicméně, co se týče designu, ten čeká jen na přání zákazníka. I já mám v protfoliu designů své favority a ty jsou všechno možné, jen ne konzervativní.

Tak hezký den!:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano..ano..svata pravda..ruce pryc od PRIM-ek prodavanych firmou "MPM Quality". China made strojky opravdu nestoji za to. Co jim ale nelze uprit, ze z vetsi dalky a z pohledu za sklem maji pekny design ciferniku a nabizeji zajimave funkce, ktere bych ja osobne velmi uvital v pravych PRIM-kach. Treba se nekdy dockam... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práce s dědictvím, které máme vyžaduje cit. Momentálně se snažíme kultivovat všechny hodnoty, kterými se primky proslavily a posouvat je na novou kvalitativní úroveň. Obávám se, že hlavní proud hodinek se značkou PRIM nikdy nenabídne rozsáhlejší funkcionalitu ve smyslu funkcí hodinek. Primky byly vždy dvou až tříručkové klasické hodinky, kruhového designu, to že dnes nabízíme i funkcemi nabitý model Tycho de Brahe je dáno pouze tím, že potřebujeme připoutat pozornost zákazníků k naší značce a produkci. To se skutečně daří, TdB budí zájem nejenom lidí, ale i médií a umožňuje nám přesvědčit okolí, že umíme udělat hodinky. Miluji prosbu: "Tak mi prosím řekněte, co je na těch hodinkách tak drahého." Skutečně je o čem povídat, ale především je nutné si uvědomit, že se jedná o hodinky pro padesát lidí, kteří jsou ochotni utratit téměř 100.000,- Kč za primky. Ale ani kdyby byl počet reálných zákazníků stonásobný by cena nebyla výrazně jiná, protože pak je budeme muset prodávat přes prodejny, které si vyžádají obvyklý 100% rabat.

Ale zpátky k významu komplikovaného modelu TdB, to zajímavé na něm je to, že to jsou mechanickým strojkem poháněné komplikace. V quartzu by to vše stratilo na lesku a šťávě.

Myslím, že i do budoucna bude náš nejkomplikovanější standardní produkt model Codenis, který má stopky, chronoskop, kterému musíme říkat chronograf, aby nám zákazníci vůbec rozuměli.:-) Vývoj funkcionality spatřujeme především rozšiřování odolnosti ve všech parametrech, například proti nárazu nebo extrémnímu mrazu a dalších službách a individualizacím, které si zákazníci přejí a od jiných firem by je nedostali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mám dotaz. Rád bych se blíže podíval na váš model PRIM Codenis, ale bohužel jsem jej nikde neviděl v maloochodní síti. Prodáváte tedy tento model pouze přes internet? Pokud ano, tak proč?

Když jsem si otevřel obrázek tohoto modelu i s parametry, tak uvádíte, že je vodotěsný do 100 m a na ciferníku máte napsáno 50m - co je tedy pravda?

Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konstrukce všech sportovních primek je připravena na odolnost proti 10ATM (100M vodního sloupce), rozdíl je jen v tom, že některé modely se testují pouze na 5ATM. To nic nemění na tom, že by měly vydžet i těch zmiňovaných 10ATM. U zmiňovaného typu asi jen došlo k přejlédnutí obsluhy.

S vodotěsností býváme stejně jako švýcarští výrobci opatrnější, protože hlavním problémem není výška vodního sloupce, ale dynamické zatížení spojené zpravidla i s rozdíly teplot v okamžiku kdy dojde ke styku s vodou. Jinými slovy, největší problém nastává v okamžiku kdy skočíte do chladné vody po té, co jste se hodinu smažili na sluníčku. Údaj o 100M vodního sloupce je údaj o laboratorním testu na statický přetlak/podtlak. Konkrétně hodinky Codenis o které máte zájem byly loni podrobeny testu na Sardinii. Byly 1 měsíc uloženy v hloubce 60m a pak další měsíc absolvovaly běžný program (52 ponorů) na zápěstí zkušených potápěčů, kteří se s nimi pohybovali v hloubkách 35-60m. Takže s vodotěsností bychom neměli mít žádný problém.

Co se týče obchodní sítě, tak je skutečně problém na tyto hodinky narazit v prodejní síti, což má důvod v konzervatizmu prodejců, kteří preferují starší a přežité typy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

pozrel som nove stranky firmy PRIM.su moc COOL.akurat mi tam k dokonalosti chyba tema diskuze.a bolo by to dokonale.firma ja velice flexibilna a verim ze aj vyrobky su kvalitativne uz niekde inde.preto som sa rozhodol vratit k ceskej respektive ceskoslovenskej klasike.cakam az spustia predaj typu ORLIK.bohuzial nemam 55000cz.aj ked tie sa mi zrovna pacia najviac. .strasne sa mi lubi ich dizajn.strohe jednoduche prakticke ziadna omacka okolo.akurat sa mi nepacia moc tie rucicky.su nejake moc biele a "tluste"myslim tie lacnejsie typy.a trosku mi nesedi to ciastocne krytie natahovacieho kolecka.inak su supr.az tospustia hned si objednam.drzim palce.hodne uspechov prajem hlavne velice ochotnemu p.Prokopovy.-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro gustav.lolo: V nabídce naší firmy je i varianta retrospektivně laděného modelu Orlík s jednodušším strojkem Prim kalibr 73 a centrální vteřinovou ručičkou. Ty stojí 28.000,-Kč. Chápu, že ani to není pro některé lidi zrovna málo, ale po stránce pouzdra a konstrukce odpovídají typu z limitované série. Modernější varianta Orlíku je cenově srovnatelná. I ta však má již nové, typicky orlíkovské ručky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem za odpoved.velice rychla,je mi to trapne ale bavme sa o najlacnejsej variante.za kolkoze by bola? a jaky stroj tam je namontovany? rondo? budu spolahlive,ked pisete ze v primkach za 28000 je jednodussi strojek co je potom v tych za 5000??:-)) a zdrazili ste!!! stali povodne 25000.pokial si pametam.kedy asi vyhladovo budem moct pozret v e-shope selu orlikovsku radu? rad by som si objednal ale zatial nefachaju.a nechcem si ojednat pokial si vsetko nepozrem trosku podrobnejsie.ak sa mi budu pozdavat tak si brusim zuby na tie co stali cca 15000.ale tie tiez boli na baterku pokial si pametam.ja si pockam az poficia stranky.sorry som trochu netrpezlivy.dakujem za pocopenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochopil jsem, že se Vám spíše líbí retro provedení Orlíku. To se nebude nikdy dělat v quartzu. Je možné na zakázku postavit levnější quartzové provedení, které bude v některých aspektech podobné, ale Orlík se již v quartzu nabízet nebude. Je to naše vlajková loď. Cesta zpět není, vydali jsme se cestou zlepšování hodinek, jejich technických parametrů a také jsme usoudili, že k jejich image nadále nepřísluší quartzové strojky, byť by měly pozlacené základny a pět funkčních ložiskových kamenů + lithiovou longlife baterii. Ty orlíky, které stály 25000,- Kč měly jiný strojek - kalibr 72 (21 ložiskových kamenů oproti 25 u současného provedení) s jednodušším uložením rotoru. Co se týče spodního cenového pásma naší kolekce, tak ten tvoří jednodušší nerezové hodinky s qurtzovými strojky Ronda a minerálním sklíčkem. Nejsou to rozhodně špatné hodinky. Pokud Vám nezáleží na tom, abyste měl mechaniku a nemusíte ani ty technologické špeky, které mají dražší modely, pak určitě spolehlivě splní svou funkci. U stránek, konkrétně u sekce "KOLEKCE" je největší problém v tom, abysme měli kvalitní fotky a hlavně v nějakém standardizovaném pohledu. Některé modely budeme fotit až přespříští týden. Pokud Však má někdo zájem o něco konkrétního, může se obrátit a já ho uspokojím množstvím jiných fotek (z jiných pohledů). Je potřeba si jen říci, co koho zajímá.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem za odpoved.mozete mi prosim povedat ci bude teda orlik v cenovej relaci okolo 15000.? a pokial ano mozete mi ho trosku popisat? popripade ak mate moznos poslat 1 fotecku na e-mail? samozrejme ze orlik je vlajkova lod.o tom nepochybujem.z dizajnoveho hladiska je to bomba.na tom nieje uz co zlepsovat.aspon je to moj nazor.ten kdo vymyslel a nakreslil dizajn by zasluzil metal.videl som aj ine typy jako breitling,omega.timex,philip-patek.je vela hodiniek krasnych co sa tyka dizajnu ale niektore su moc nacackane.orlik ale posoby ako britva mezi nimi.nieje to sice svetova znacka,ale svojim dizajnom posoby velice vyrazne,ostro a funkcne.chcel by som vidiet tvare ludi keby bol nejaky veletrh a orliky by lezaly prave medzi nejakymy supr znackamy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Model Orlík se levněji prodávat nebude. V tom Vás zklamu. Dokonce i kdybyste si dodal vlastní strojek. Už se mi pár lidí ptalo, jestli když si dodají vlastní strojek z původních primek, jestli je to vyjde levněji. Odpověď zní ne a není to proto, že bychom chtěli zneužívat image Orlíku. Je to mimo jiné proto, že individuální vestavba se pojí s individuální úpravou výšky a vnitřních tvarů pouzdra a ruční výrobou ruček, které díky jinému náboji nejdou jednoduše použít z nových variant. Zjednodušovat Orlíky a tím snižovat cenu by bylo z marketingového hlediska nerozumné. Máme spíše v úmyslu znovu oživit model "Sport" a v něm se některé aspekty, tolik ceněné u Orlíků také objeví, nicméně to už bude jiný design pouzdra. Ty budou začínat pod 6.000,-Kč (quartzový strojek).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak asi som sa asi zle vyjadril.to som asi nepochopil.okrem orliku je na webu pod oznacenim orlik este nieco podobne.to su tie hodinky s oznacenim sport?? maju totiz skoro stejny dizajn.aspon podla obrazku.tak to ma asi pomylilo.su tam totiz len obrazky bez podrobnosti.takze som spravne pochopil ze orlik je len v dvoch prevedeniach.za 28000 a 55000cz? ten druhy typ orlik nieje aj ked ma skoro stejny cifernik? a to je teda ten typ sport? dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že si nejsem jistý, který druhý typ máte na mysli. Existují celkem tři provedení modelu Orlík. Dva jsou v původním retro stylu (to jsou ty limitované a nelimitované Orlíky bez ochrany korunky) a pak model s moderenější interpretací designu pouzdra, který už má chráněnou korunku. Tento model stojí stejně jako Orlík o.e. - tedy 28000,-Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nasiel som na internete hodinky prim sport.spominal som na dobu ked som makal na sachte a tieto automaty som mal na rukach.boli to hodinky ktore vydrzali absolutne vsetko.na to nepotrebujem reklamu.makali v super extremnych podmienkach desat!!!!rokov.menil som ich len dva krat po prve ked som stratil ten cierny otocny kruzok a podruhe ked som ich stratil.odkaz pre pana prokopa.chcelo by to zmenit dizajn lebo to je dizajn spred 20rokov.a hlavne dolezite!! ten cierny otocny kruzok ak tam zostane nejak zaistit lebo ide dole rukou.porozmyslajte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prim Sport, ne automaty ale mechanické natahovací, byly moje druhý hodinky (první byly Ruhly, ale ty dlouho nevydržely, tuším jen jeden rok). Sám jsem si na ty Primky někdy ve třetí třídě naspořil, snad 530 Kčs tenkrát. Sloužily dlouho a věrně, jen ten otočný kroužek z umělý hmoty se úplně ošoupal a nakonec z hodinek úplně odlétl. Matně si vzpomínám, že předchozí model Prim Sport, takový kulatý robustnější typ, měl ten kroužek lepší, možná kovový... Já se nechal uchvátit nastupujícím tvarem pouzder začátkem 70.let, pak jsem litoval, ty první kulaté s gumovým tahem vypadaly líp. Z nostalgie jsem si před rokem v e-shopu Primu koupil reedici Prim Sport automatic, ale jsou na mě dnes moc malý, pouzdro nic moc ale v poměru k ceně OK. Kovový tah zcela šílený, ale výměna tahu je přece jedna z našich radostí... Osobně bych udělal reedici větší (průměr pouzdra okolo 40 mm) a pokud možno podle těch prvních kulatých s lepším potápěčským kroužkem. Mimochodem, marně jsem hledal obrázek těchto Primek, nemá ho někdo?

 

S většinou názorů na současnou produkci Prim souhlasím, líbí se mi jenom Orlík a Rider a přijdou mi dost drahý. Na druhou stranu je třeba si uvědomovat, že vyrábět, ale hlavně prodávat dnes hodinky není vůbec jednoduchý a strategie, o které pan Prokop mluví, mi spíš dává smysl. Najít si prostor mezi Swiss Made a asijskou levnou produkcí. Věřím, že dovedeme vyrobit stejně kvalitní pouzdra jako firmy v Německu, a třeba se brzy objeví menší série, které se podaří navázat na tradici Primek a která osloví i mě. Držím palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nasiel som na internete hodinky prim sport.spominal som na dobu ked som makal na sachte a tieto automaty som mal na rukach.boli to hodinky ktore vydrzali absolutne vsetko.na to nepotrebujem reklamu.makali v super extremnych podmienkach desat!!!!rokov.menil som ich len dva krat po prve ked som stratil ten cierny otocny kruzok a podruhe ked som ich stratil.odkaz pre pana prokopa.chcelo by to zmenit dizajn lebo to je dizajn spred 20rokov.a hlavne dolezite!! ten cierny otocny kruzok ak tam zostane nejak zaistit lebo ide dole rukou.porozmyslajte.

Klasiku v podobě soudečkového pouzdra Prim Sport vyrábíme přesně tak jako před dvaceti lety schválně. Rozdíl je jen v použitém materiálu pouzdra (mosaz nahradila nerezová ocel) a strojku. Z ekonomických důvodů to je jediný model, který využívá levnější 21 kamenový mechanický strojek kalibr 72.

 

Momentálně jsme dali do kolekce nástupce tohoto modelu Sport. Zatím pouze v quartzu. Postupně přibude i mechanická varianta a mechanická aretace otočného kroužku. Legendární model Sport tak bude mít důstojného zástupce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...