Přejít na obsah

stare Omegy


bigmac

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny, jsem tu novy :thumbsup_anim: Zdedil jsem po pradedovi Omegy - nekdy z konce 30. let, zachovale (lezely asi tak 50 let v supliku) s peknou patinou. Po natazeni vzdy par vterin sly, pak se zasekly...V autorizovanem servisu mi rekli, ze stare posilaji stejne do Svycarska, kde to trva treba rok a oprava vyjde az na 50 tis. Tak jsem je dal hodinari, ktery ma starsi Omegy jako hobby a co nevidet si jdu pro ne...pak sem vlepim i fotku...Jo a az budu mit nejaky prachy navic, tak jdu do Speedmaster prof. - ty se mi libi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsechny, jsem tu novy :thumbsup_anim: Zdedil jsem po pradedovi Omegy - nekdy z konce 30. let, zachovale (lezely asi tak 50 let v supliku) s peknou patinou. Po natazeni vzdy par vterin sly, pak se zasekly...V autorizovanem servisu mi rekli, ze stare posilaji stejne do Svycarska, kde to trva treba rok a oprava vyjde az na 50 tis. Tak jsem je dal hodinari, ktery ma starsi Omegy jako hobby a co nevidet si jdu pro ne...pak sem vlepim i fotku...Jo a az budu mit nejaky prachy navic, tak jdu do Speedmaster prof. - ty se mi libi...

 

Autorizovaný servis jako Hanák je v tomhle případě naprosto nepoužitelný. Pokud by se do toho pustili tak to spiš pokazí, takže dobře že to "jen" posílají do CH. Ve většině případů stačí vyhledat kvalitního hodináře který mimo výměny baterie umí vyměnit ložiskový kámen, opravit zlomenou osu setrvačky, vyvážit setrvačku, srovnat vlásek... víc většinou tyhle hodinky nepotřebují. Někdy dokonce stačí jen běžné čištění v ceně 400-500,- Samozřejmě jiná situace je když je v nepořádku číselník, pouzdro ... ale i to se dá většinou sehnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, no moc presne si nepamatuju, co tam vsechno bylo v neporadku, myslim, ze 2-3 soucastky se menily + cisteni...nevim, jestli jsem naletel, ale cena bude kolem 7k

 

No záleží na tom co se dělalo a taky co je to za hodinky ( kapesní, náramkové... ) ono za 7k máš tak troje kapesní ve stavu "jako nové" nebo 1-2 náramkové v podobnés stavu... Nebo jsou to na druhou stranu hodinky se stopkami a pak to není moc... je to diskuse o ničem. Bylo by třeba se bavit konkrétně - co bylo měněno a hlavně u jakých hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No záleží na tom co se dělalo a taky co je to za hodinky ( kapesní, náramkové... ) ono za 7k máš tak troje kapesní ve stavu "jako nové" nebo 1-2 náramkové v podobnés stavu... Nebo jsou to na druhou stranu hodinky se stopkami a pak to není moc... je to diskuse o ničem. Bylo by třeba se bavit konkrétně - co bylo měněno a hlavně u jakých hodinek.

 

Jasny, chapu.

 

post-3977-1221384749.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...