Přejít na obsah

Najkrajši (najstraviteľnejší) Breitling


xlaque

Doporučené příspěvky

Inšpiracia k založeniu nebola modna vlna ankiet, ale išlo mi o zistenie, či sa po čase niečo zmenilo ;)

A samotna anketa, pretože ma jednoducho zaujimalo, kam unikaju peniaze pri kupe Brajtlov.

 

A co jsi se z toho dozvěděl? Myslím to jako vážnou otázku.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ľady sa jednoznačne pohli, už to nie je len pre šušťakovych, ale aj pre slušnych ludi (Jakubisko :D ) a aj ini členovia začali vnimať značku inak, hoci su stale ti, pre ktorych bude Breitling doslova niečim inym, za všetkych menujem jeden (bez ironie) kvalitny nazor (každy pozna jeho autora :) ), že Breitling su hodinky filmovych hviezd a televiznych moderatorov, preto ich každy chce.

A vysledok ankety sa takisto dal očakavať, Aeromarine vyhrali vdaka svojej najčastejšej koncepcii- chronograf a otočna luneta, hoci take Super Avenger su pre mna najväčšim hnusom (horšie je na tom už len jedna ulisna značka :angel: ) pre svoje časte šperkarske upravy.

Navitimer ostava pre podstatnu časť legenda, ktora sice splňa doslova učenie o preplnenosti veľkeho B, ale neda sa im uprieť historia.

Windrideru sa z mojho pohladu nevydarila korunka, aj ked Blackbird je krasny stroj.

A napokon Professional su priliš revolučne (čitaj quartzovo) orientovany na to, v akom segmente sa B nachadza.

 

Amen :pope:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take mi prijde, ze za posledni rok a pul se vnimani znacky Breitling zde na Chronomagu hodne zmenilo, k lepsimu. Prijde mi ze velkou pozornost od velkeho B pretahla znacka OP, ktera se nyni spolecne s Primem tesi nejvice vyostrenym reakcim.. Breitlingu v ocich mnoha lidi vyznamne pomohl remake Superoceanu Herritage, ktery pritahl pozornost i lidi za Breitlingem vidicim pouze kolotocare a nepoctive taxikare ci lidi ze zastavaren a temnych ulic ;) Me osobne becka nazajimala z duvodu tech ktere jsem bezne potkaval - faky BforB s tourbillonem, preplnene Navitimery s extra nalestenym tahem, ruzne zlate ci bi-color varianty chronomatu a ja nevim ceho jeste atd atd.. ale kdyz jsem se zakoukal do katalogu do rady Aeromarine, pote co jsem videl Jakubiskovi Colty, tak jsem zjistil, ze existuji i normalni modely, z nich nektere me i primo oslovuji.. navstivil jsem nekolik hodinarstvi/klenotnictvi a zjistil ze Superocean Steelfish je presne to co potrebuju - pekne hodinky i do nepohody, kvalitne zpracovane a dokonce za rozumnou cenu ;) A musim rict, ze ac bych se na Breitlingy tak pred rokem, rokem a pul rozhodne netipoval, tak jsem s nimi maximalne spokojenej a na docela dlouhou dobu vylecily moji zavislost na nakupu novych dalsich a dalsich hodinek ;) Pomalu zjistuju, ze prichazim na chut i nekterym dalsim modelum z ostatnich rad a ze i nektere modely z rady Navitimer nejsou uplne k zahozeni, jen je tam na me porad prilis mnoho lesku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě co mi vadí na leteckých B je záplava ciferníků a dalších stupnic,dá se s tím asi celkem obstojně zacházet odpoledne u kávy v obýváku,ale nedovedu si to představit za šera v kokpitu za špatných meteorologických podmínek proto jsem volila heritace-potápěčské-přehledné-jedním pohledem vím vše co potřebuji.Navitimery mi připadají jako naleštěné BMW X5 které jezdí po Praze od hospody k hospodě a jejich největší terénem je sjezd do vyhřívané garáže po zámkové dlažbě :thumbsup_anim:

 

Taro, vítej mezi námi na Chronomagu.

 

Ale vrátím se k tématu. Obvykle nejsou na hodinkách Breitling více jak tři subdialy, což pro většinu lidí není záplava. .Jsou samozřejmě vyjimky jako Olympus, B4B, nebo některé modely Montbrillant. Ale i tak tam jsou maximálně 4 subciferníky. Co se logaritmeckých pravítek týče, neboli slide rule, ty se nepoužívají v kokpitu za špatných meteorologických podmínek ( to je optimální nelétat, pokud člověk není pilotem z povolání ), ale při přípravě letu, tedy pomůcka pro výpočty. Někdo používá hodinky, jiný používá hlavu, někdo kalkulačku. Osobně používám slide rule hlavně v při cestách do USA ( na výpočet 17% spropitného, na výpočet daně připočítávané k ceně zboží, a k přepočtu kursu Kč/USD).Je to rychlejší než vytahovat mobil a hledat v něm kalkulačku.

 

Bretiling vnímám jako nářadí, a miluju jejich řadu Professional. Kde nejsou ve většině žádné zbytečnosti ani nevkusnosti. Ale i v Aeromarine a Navitimerech je spousta nádherných hodinek. Co osobně nemusím jsou Winridery, obzvláště v kombinaci zlato, diamaty. Ale myslím že i zde odsuzované B4B respektuji a chápui důvody proč si je koupit.( pokud má člověk skutečně unikátní Bentley, vzbuzuje mnohem více emocí auto majitele, než jeho hodinky. Na ruce majitele například japonského vozu mi ale připadají směšně. )

 

Myslím, že i zdejší posun od úplného odmítání k postupnému přijetí nevzniklo náhodně, ale díky tomu, že mnoho členů za ty roky získalo zkušenosti s Breitlingy, a většinou kladné.

 

Moje osobní zkušenosti s těmito hodinkami ( B-1 SS, Emergency titan, Hercules SS, Avenger Chrono SS, Superocean SS, Avenger titan, Aerospace titan , Spatiograph SS ) jsou víc jak dobré. A je mi upřímně líto člověka, co s nimi má nulovou zkušenost, ale hodí všechny modely do jednoho pytle, a prohlásí že mu je z nich nevolno, aniž by napsal proč.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nektere modely z rady Navitimer nejsou uplne k zahozeni, jen je tam na me porad prilis mnoho lesku ;)

Mluvíme o stejných hodinkách? Na Navitimerech je leštěné pouze pouzdro, které je víc než decentní. Jsou z něj vidět jen ramínka a "zoubky" kolem lunety /viz můj avatar.

Tvůj styl je tedy PVD?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mluvíme o stejných hodinkách? Na Navitimerech je leštěné pouze pouzdro, které je víc než decentní. Jsou z něj vidět jen ramínka a "zoubky" kolem lunety /viz můj avatar.

Tvůj styl je tedy PVD?

Je na nich lestene pouzdro, luneta, tlacitka, pripadne tah.. pokud se nepletu, pripada mi to moc (ale je to jen vec osobniho vkusu). Muj styl je co nejvice "matny" celni pohled, i z tohohle duvodu jsem vybral steelfishe, mam radsi matne hodinky nez leskle. U Breitlingu je mnoho nadhernych hodinek i lesklych, ale k tem je pro me nevyhoda, ze bych nemohl nosit tah, jelikoz leskly B tahy ve me proste evokuji tu "kolotocarinu" ale jak jsem zminil, je to asi pouze muj problem ;)

 

EDIT: uprava preklepu

Upraveno uživatelem spiderer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take mi prijde, ze za posledni rok a pul se vnimani znacky Breitling zde na Chronomagu hodne zmenilo, k lepsimu. Prijde mi ze velkou pozornost od velkeho B pretahla znacka OP, ktera se nyni spolecne s Primem tesi nejvice vyostrenym reakcim.. Breitlingu v ocich mnoha lidi vyznamne pomohl remake Superoceanu Herritage, ktery pritahl pozornost i lidi za Breitlingem vidicim pouze kolotocare a nepoctive taxikare ci lidi ze zastavaren a temnych ulic ;) Me osobne becka nazajimala z duvodu tech ktere jsem bezne potkaval - faky BforB s tourbillonem, preplnene Navitimery s extra nalestenym tahem, ruzne zlate ci bi-color varianty chronomatu a ja nevim ceho jeste atd atd.. ale kdyz jsem se zakoukal do katalogu do rady Aeromarine, pote co jsem videl Jakubiskovi Colty, tak jsem zjistil, ze existuji i normalni modely, z nich nektere me i primo oslovuji.. navstivil jsem nekolik hodinarstvi/klenotnictvi a zjistil ze Superocean Steelfish je presne to co potrebuju - pekne hodinky i do nepohody, kvalitne zpracovane a dokonce za rozumnou cenu ;) A musim rict, ze ac bych se na Breitlingy tak pred rokem, rokem a pul rozhodne netipoval, tak jsem s nimi maximalne spokojenej a na docela dlouhou dobu vylecily moji zavislost na nakupu novych dalsich a dalsich hodinek ;) Pomalu zjistuju, ze prichazim na chut i nekterym dalsim modelum z ostatnich rad a ze i nektere modely z rady Navitimer nejsou uplne k zahozeni, jen je tam na me porad prilis mnoho lesku ;)
Jo, tak tahle to vidim i já, moc pěkně řečený ... B)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obvykle jsou tam i nějaké Omegy, co situaci zachrání... Jak juknu na Moonwatche, tak na všechny Brajtle hned zapomenu.

 

Jsou krásné,ale z mého dnešního pohledu na hodinky tohoto určení příliš subtilní.

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celkem se mě líbí chronomaty nebo chrono superoceán, ale breitling bych na ruku nevzal, ta značka je pro mě nepřijatelná z několika důvodů, má je "každý", navíc díky množství padělků je "jich" v oběhu dost, mnoho lidí je používá k prezentaci majetkových poměrů, s tím souvisí mě nepříjemná skupina mediálně známých lidí, která je nosí a značka je slušně zprofanovaná, po technické stránce OK, design, no, něco bych z jejich široké nabídky vybral, takže shrnuto a podtrženo, nejsou pro každého, ale majitele mohu uklidnit, protože stejný názor mám na omegu, tag heuer nebo rolex, takže výběr značky mě činí dost zásadní problém :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si před časem koupil SuperOcean. Hledal jsem hodinky, které jsem si mohl vzít k obleku a i k džínům. Za ty dva roky co je mám jsem s nimi naprosto spokojen.

 

Teď stále zvažuji další koupi a to Montbrillant Olympus na koženém hnědém pásku. Moc se mi líbí.

 

Další Breitlingy, které se mi líbí: Chronomat - modré, civilní verze Emergency Mission (i když nevím k čemu by mi byly, ale jsou fajn), špatně nevypadají celočerné Avanger Skyland (limitovaná edice), Chrono Avenger M1 v modré barvě s modrým páskem a taky SuperOcean Héritage v černé s černým Diver Pro páskem

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasuju pro Navitimer, protoze pred r.1989 jsem coby teenager zijici mimo CSSR obdivoval Navitimer Cosmonaute co mel znamej, desne se me libil ten 24 hod cifernik a vubec cely to divadlo. Tim to ale cele skoncilo a velke B je pro me uzavrena kapitola. Jsem dukazem, ze do B se da nejen dorust, ale naopak z nich i vyrust. B jsou proste pro nekoho, kdo ma velke koule, jak jsem se tu docet a to ja proste nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasuju pro Navitimer, protoze pred r.1989 jsem coby teenager zijici mimo CSSR obdivoval Navitimer Cosmonaute co mel znamej, desne se me libil ten 24 hod cifernik a vubec cely to divadlo. Tim to ale cele skoncilo a velke B je pro me uzavrena kapitola. Jsem dukazem, ze do B se da nejen dorust, ale naopak z nich i vyrust. B jsou proste pro nekoho, kdo ma velke koule, jak jsem se tu docet a to ja proste nemam.

 

 

Zkus je změřit šuplerou, možná jsou větší než si myslíš :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník YPO
YPO - nevis na co je ten ukazatel na 9? Me napada ze by to mohl byt den/noc, ale nevim jestli tyhle veci B dela ;) Jinak vzhledove se mi to skoro az hnusi, zvlaste pak diky tomu bikolóru a prisernymu tvaru pouzdra ;)

 

je to den/noc- jestli to dobře chápu tak je tam duo datum na trojce a šestce, jsem zmaten :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...