Přejít na obsah

B-Uhren


Onisan

Doporučené příspěvky

Junkers samozřejmě B-Uhren dělá také... ale musím říct, že mně moc nenadchly a jejich celkové provedení, dotaženost , mi moc nesedí... Pocit jsem z nich neměl dobrý ani v době kdy si je kamarád koupit (cca 3 roky) ale ani dnes... ale jak jsem napsal... pocit :)

 

Pokud bych to bral jako remake ,vadily by mi tečky na vnitřní kružnici, znepřehledňuji ciferník, ocenil bych řemen nevypadá špatně a jméno firmy

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fortis vyrobil, dle mého názoru, zajímavou moderní, variaci na téma B-Uhren. V limitované edici, v kvalitě Fortis za rozumný peníz :)

FORTIS FLIEGER COCKPIT - Limited Edition 950 Pieces

Case No. 654.10.138

 

 

Movement hand winding 2801-2, 11 ½ ''', 17 jewels

28.800 semi-vibrations per hour

fine timing device, Incabloc shock absorber

Function hour, minute, center-stop-second

Case steel, two-parts, brushed, 40 mm case diameter

sapphire crystal

screw-down caseback

individually numbered

water-resistant 200 m / 20 bar

Dial / Hands dial black and orange, arabic numerals

and indices with superluminova white white

second-hand center-second superluminova white

Attachment pilot leather strap black, padded with leather protection pad steel buckle brushed

Uniqueness limited edition of 950 pieces

on the occasion of the 95th Anniversary of FORTIS

post-142-1223292740.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně se také hrozně nelíbily :) ale když jsem si je v klidu prohlédl naživo, tak musím uznat, že na nich "něco" je.... Původní předloha naprosto rozeznatelná... jsou na můj vkus trošku moc ulítlé, ale dobře udělané hodinky... oranžová už není tak moderní jako před dvěma roky (pokud se nepletu tak i ty už v nabídce oranžové Steinharty nemáš) ale mají určité kouzlo... Já osobně bych si je nové asi nekupoval... leda použité za výhodnou cenu do sbírky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední tři dny nosím na ruce Aristo s diametrem 55 mm. Nosí se pohodlně a už mmi nepřipadají tak velké :) Jinak, že by si jich lidi nějak všímali, to teda ne... myslím, že jenom těch pár bláznů jako jsme tady všichni :)

Jsou cenově přijatelnou alternativou pro ty, kteří chtějí diameter 55 mm, původní design a jsou ochotni překousnout nejen nepůvodní firmu, ale i malý automatický kalibr uvnitř... Vzhledem k tomu, že Laco dělá svojí 55mm repliku také s automatem, ale mnohonásobně dražší, tak jsem si jako zástupce hodinek s chlapským rozměrem prostě opatřil tyhle Aristo :)

post-142-1223389137.jpg

post-142-1223389144.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední tři dny nosím na ruce Aristo s diametrem 55 mm. Nosí se pohodlně a už mmi nepřipadají tak velké :) Jinak, že by si jich lidi nějak všímali, to teda ne... myslím, že jenom těch pár bláznů jako jsme tady všichni :)

Jsou cenově přijatelnou alternativou pro ty, kteří chtějí diameter 55 mm, původní design a jsou ochotni překousnout nejen nepůvodní firmu, ale i malý automatický kalibr uvnitř... Vzhledem k tomu, že Laco dělá svojí 55mm repliku také s automatem, ale mnohonásobně dražší, tak jsem si jako zástupce hodinek s chlapským rozměrem prostě opatřil tyhle Aristo :)

 

Víš,že si mi líbí,jen mě napadlo že jako nůž na EDC by k nim skvěle pasoval kukri

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z článečku na Chronomagu http://www.chronomag.cz/clanek/2006-02-21/...my-azimuth.html jsem vytáhl část týkající se našeho tématu :)

 

Kolekce Azimuth Militare - 1

Jenže oproti například modelům Archimede, jde Azimuth s věrností předloze dále. Tak především ciferník hodinek je věrný předloze a nenese žádnou značku (vyjma jednoho modelu Jagdbomber) na ciferníku. U všech hodinek je také použita pilotní ?diamantová? korunka, která je ale přitom zpracována decentně a s citem pro běžné nošení hodinek, takže se nemusíte bát ani jejího ulomení, ani toho, že by na ruce vypadaly hodinky nějak ?divně?.

 

Většina modelů (vyjma Jagdbomber) má také neprůhledné ocelové dýnko ve shodě s předlohou, provedení je samozřejmě z ušlechtilé oceli. Zvláštní kapitolou jsou pak použité hodinové strojky. Nejde o žádné dnes vyráběné ETA strojky se samonátahem, ale důsledně o dobové renovované strojky, pochazející z roku cca 1969, v prvním případě jde o A. Schild Calibre AS 1950/5, v druhém případě o Fountainemelon ST 96-4 a pouze Jagdbomber nese dekorovaný kalibr UNITAS 6497-1. Strojky se vyznačují menším počtem kmitů (18800 kmitů), takže hodinky jak příjemně tikají, tak respektují svou historickou předlohu.

 

 

U bojových modelů je pak samozřejmostí excelentní čitelnost i ve ztížených světelných podmínkách, o tu se stará velmi tlustý nátěr SuperLuminova, jak je patrné z obrázku vpravo u dalšího příspěvku

 

Další a nikoliv poslední odchylkou od levnějších B-uhren (jako jsou Archimede) je použití vypouklého safírového sklíčka. Vypouknutí je velmi mírné, aby nebylo snadné hodinky poškrábat, důležité ale je, že se tak hodinky zbavují plochého vzhledu a trochu nepřirozeného světelného odrazu, takže i přes velmi velký rozměr pouzdra hodinek jim opticky ubírají na masivnosti a vytvářejí řádově lepší dojem.

 

K leteckým hodinkám je dodávána krásná dřevěná schránka s koženým potahem pro bezpečné uložení hodinek v těch krátkých chvílích, kdy je nebudete mít na ruce. Čímž se dostáváme k další příjemnosti - koženému tahu. Ačkoliv jsou hodinky dodávané s masivním 22 mm širokým koženým a ručně zpracovaným tahem, v krabičce je ještě přibalen jeden podobný tah ovšem bez cvočků a prošitý bílou nití, takže si můžete vybrat a přiloženým šroubováčkem si tah sami vyměnit.

 

Hodinky Bombardier byly vyrobeny v limitovaných edicích 50 a 200 kousků podle použitého hodinového strojku a na první pohled je odlišíte pouze trojúhelníčku na pozici 12 (který směřuje nahoru nebo dolů) a provedením ručiček v černé nebo zakalené modři. Po sejmutí hodinek z ruky jsou samozřejmě do dýnka vyryty všechny důležité parametry..

 

Azimuth Bombardier I. Fotka sice není kvalitní, ale pro porovnání s Aristo diameter 55 mm (viz. výše) je dobrá pro srovnání... stejná košile, stejná ruka... rozdíl několika mm :)

post-142-1223451923.jpg

Upraveno uživatelem Onion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak k těm Azimuth Bombardier I. uvedu to, že je už pár roků mám, dost jsem je nosil, nijak je nešetřil a vždy fungovaly spolehlivě a k mé spokojenosti. nepodařilo se mi je i při mé vrozené šikovnosti ani nijak poškodit, přestože dostaly ran nepočítaně. Kamarád má Azimuth Bombardier III. s modřenými ručkami, kupoval je v bazaru jako použité a je na tom se spokojeností stejně jako já - nemá jakýchkoliv výhrad.

 

Bombardier I

 

316 L stainless steel

Diameter 47mm

3 Bars water resistant

Matt black dial with super luminova numerals

Fontainemelon ST 96-4 circa 1960s

22mm calf strap on rivets

Limited to 200 pcs

 

Bombardier III

 

316L stainless steel

Diameter 47mm

3 Bars water resistant

Matt black dial with super luminova numerals

Blue steel hands

A. Schild calibre AS 1950/51. circa 1968

22mm calf strap with rivets or buffalo strap with white stitching and rivets

Limited to 100 pcs

 

 

 

 

 

Výrobce je zde http://www.azimuthwatch.com/ a obrázky Bombardier I a Bombardier III následují :)

post-142-1223480996.jpg

post-142-1223481002.jpg

post-142-1223481007.jpg

Upraveno uživatelem Onion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalším výrobcem (nepůvodním) je německá značka Steinhart http://www.steinhartwatches.de . Ve své nabídce má několik variant osazených především kalibrem UNITAS, ale i automatem ETA 2824. Ve valné většině se přítomnost manuálního nátahu kalibru UNITAS projevuje na tváři hodinek nepůvodní mimostřednou vteřinovkou na pozici 9. Hodinky Steinhart se těší zde na foru velké oblibě a nutno říct, že asi oprávněně. Kvalitně vyrobené hodinky za velmi rozumnou cenu ve velikostech 44 a 47 mm... no nekupte to :) Já osobně už mám delší dobu zálusk na jejich limitku Gold http://www.steinhartwatches.de/index.php?i...p;Sel_ID=12#101 . Nutno však připomenout, že v jejich nabídce se objevují i hodinky s UNITAS které mají modifikovánu vteřinovou ručičku na centrální.

Velmi pěknou recenzi (nebál bych se říct perfektní) :) vyrobil na tomto foru jeho člen Hugo14 http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=13452 a doplnil ji asi nejlepšími fotografiemi jaké se na tomto foru ve spojení s B-Uhren vyskytují :) Jednu jsem mu uzmul a dávám jí sem:

post-142-1223567734.jpg

Upraveno uživatelem Onion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ještě limitka STEINHART "Nav.B-Uhr Limited gold Edition" a její fota z oficiálního webu :) No není to nádhera?

Je to nádhera, podlehnul jsem, objednal, PayPalem zaplatil a dám si je pod stromeček od Ježíška. To už není tak daleko. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Bobr: Zkus poslat dotaz na výrobce, protože dřívější české zastoupení, Kronium, už dloooouuuuho nefunguje. Já si Azimuth Bomb.I kupoval hned na začátku když to tady rozjely... Ale myslím, že ještě budou, protože před tak asi půl rokem, tam jeden človíček poptával něco ze srie Militare 1 a měly to...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byla by asi chyba aby se tady neobjevily obrázky původních B-Uhr od IWC... pokud si prolédnete i následující slideshow http://img120.imageshack.us/slideshow/play...1285248k8i.smil tak si připravte Nitrazepam pod jazyk aby se vám nekousla herzna :) Přeci jen původní IWC se na konci předvede s jejich současným pokračovetelm u IWC s modelem Big Pilot...

post-142-1223586824.jpg

post-142-1223586841.jpg

post-142-1223586856.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...