Přejít na obsah

hodinky ORIENT, vase zkusenosti a pripominky :)


dogee

Doporučené příspěvky

Tak sem opet brouzdal po ebay a nasel jsem hodinky v potapecskem stylu od firmy ORIENT.

http://www.bigtimeinc.net/watches_all/cem65002dw.jpg

popis hodinek: ORIENT AUTOMATIC FOR MEN, DIVER'S, 21 JEWELS, BRAND NEW, DAY/DATE, SCREW CROWNS, ROTATING BEZEL, 200 METER WATER RESISTANT, HARD GLASS, ALL SOLID STAINLESS STEEL, THREE FOLD CLASP WITH SECURE LOCK AND PUSH BUTTON RELEASE, INCLUDE GENERIC GIFT BOX, MANUAL AND WARRANTY.
This watch is 46 mm wide including crown, glass is 30 mm wide.

mate s temito hodinkami, pripadne firmou ORIENT zkusenosti? diky za vase nazory!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 283
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mám je už půl roku. Dílenské zpracování bez chyby. Na ruce sedí pohodlně, indexy svítí až do rána. Jdou denně +21 vteřin, ale s železnou pravidelností, odkládám je pouze na noc. Až budu mít čas, tak si je seřídím. Koupil jsem je v Čechách za 4100,--Kč v kamenném obchodě. Za tu cenu, nekup to! Navíc vypadaj skoro jako Omega Seemaster Planet Ocean nebo Rolex Submarine Sea Dweller. Tedy opravdu skoro jako. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj me se taky docela libi, v podstate se rozhoduju mezi temito ORIENTkama a VOSTOKama K3 s modrym cifernikem. Na ebay jsem videl tyto ORIENT asi tak za 2500Kc, ale mam trochu strach z navyseni o clo a spolehlivosti toho ebay obchodu.

 

Kdyz porovnam ORIENT a VOSTOK, tak ORIENT ma 200m water resistant, jsou levnejsi a maji kovovy tah (kovovy tah jsem nikdy nenosil!). VOSTOK ma zase pruhledne dynko, moznost rucniho natahu, kozeny tah a jsou drazsi (ale maji servis v CR a neni problem se clem).

 

Mno a ted babo rad, ktery si mam poridit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Kup si Orienty, se servisem bych neviděl u nás problém. Pokud dostaneš clo a DPH, nebude to nic hrozného, vychází se z nákupní ceny včetně dopravy. Takže by to vycházelo tak na pět stovek.

 

Ruční nátah versus automat - záleží jak je budeš nosit. Pokud by to byly tvoje jediné nebo nejvíc nošené hodinky, doporučoval bych automat. Jestli je chceš nosit jen občas, jsou podle mých zkušeností praktičtější natahovací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...VOSTOK ma ..., moznost rucniho natahu ...

Pokud by to byly tvoje jediné nebo nejvíc nošené hodinky, doporučoval bych automat. Jestli je chceš nosit jen občas, jsou podle mých zkušeností praktičtější natahovací.

Já to chápu tak, že jsou to automaty oboje, ale dodge asi myslel, že je u Vostoku i možnost ručního nátahu, na rozdíl od těch Orientů.

 

Jinak souhlasím s Kamilem: pokud je nebudeš nosit pravidelně, ale chceš je mít stále v chodu (což je lepší i pro zachování přesnosti), je lépe mít i tu možnost "donátahu" korunkou.

Pokud to hodinky nemají, neudržíš je při klidovém režimu v chodu déle než pár hodin. Pokud nevlastníš gril alias rotačák, musel bys s nima chudákama vždycky dostatečně dlouho a účinně "třást", aby se automatem natáhly naplno.

Takový způsob natahování automatických hodinek navíc není moc žádoucí z hlediska přesnosti chodu.

Výrazným pohybem hodinek je strojek vystaven dostatečně velké odstředivé síle, tedy přetížení, že je její vliv okamžitě znát na momentální přesnosti chodu.

 

Zkoušel jsem takhle několikrát experimentovat se svýma Seikama a došel jsem k zajímavému zjištění:

Za dobu "natřásání" a "mávání" trvající cca 1 minutu se stačily zpozdit o 2.5 vteřiny.

Nejprve jsem myslel, že je asi něco špatně se strojkem, tak jsem to zkusil ještě s Aquaracerama, ale dopadlo to velmi podobně, takže tento vliv je patrný i při takovýchto "neškodných" aktivitách. To se mi zdá osobně dost na to, že je člověk chce akorát "natáhnout" :(

 

Teď už se nedivím, že těm pilotům se Breitlingy při akrobatických letech zpozdili o celých 20 minut, jak tu již bylo někde konstatováno... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to dehyd: presne tak, automaty jsou oboje, ale K3 submarine od Vostoku maji moznost rucniho "donatahu"

 

koncim se skolou tak hledam hodinky do "prace" (mam casio digi ktery se ale ke kravate moc nehodi :)

 

tyto modry ORIENTky sem dokonce videl v Brne v kamenem obchode, ta modra barva mne zaujala. Asi se na ne jeste zajdu podivat, jestli se mi opravdu tak moc libi a pak si objednam prez ebay. Teda pokud me nekdo nepresvedci o nakupu K3;)

 

PS: pro poradek, moje prezdivka je !dogee! a ne dodge, nejsem zadny auto... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se zdají ty Orientky vzhledově klasičtější a důstojnější.

Ty vostoky mě přijdou spíše taková "divočina" (hlavně verze s těma barvičkama).

 

PS: pro poradek, moje prezdivka je !dogee! a ne dodge, nejsem zadny auto...

:D Já vím, já to nespletl, jen jsem to blbě "naťukal".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si nemyslím - je to v dostatečně nízké cenové kategorii na to, aby se to někomu vyplatilo kopírovat.

 

...možná bys ale za podobné peníze sehnal pěkná Seika - v tomto stylu třeba modely Samurai nebo Sports, koukni na ta vlákna vedle. To by bylo myslím ještě lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden zkušený hodinář mi nedávno řekl, že před takovými 30 lety se mezi hodinářskou komunitou říkalo, že Orient udělá automatické strojky, které se nechají běžet na grilu a potom se ty nejpřesnější osadí do hodinek Seiko a ten zbytek do hodinek Orient. Když se podíváte na oba kalibry Seiko a Orient, kromě jiných direk v závaží nevidím podstatný rozdíl mezi Seiko a Orient. Samo že varianty budou, rezerva nátahu, ukazatel dne atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kalibr SEIKO a kalibr ORIENT - asi je Jerrys neměl rozdělané. Rozdíl je jednak v konstrukci ale též ve kvalitě použitých

součástek - zpracování oceli a pod. Osobně mohu sdělit asi tuto zkušenost. Orient je hrubší práce, ale vydrží více

nešetrné zacházení, tzv.pracovní typ. Seiko jemné, skoro by jako precizní, ale choulostivé - společenské.

Nevím, jak to možná správně vyjádřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kalibr SEIKO a kalibr ORIENT - asi je Jerrys neměl rozdělané. Rozdíl je jednak v konstrukci ale též ve kvalitě použitých

součástek - zpracování oceli a pod. Osobně mohu sdělit asi tuto zkušenost. Orient je hrubší práce, ale vydrží více

nešetrné zacházení, tzv.pracovní typ. Seiko jemné, skoro by jako precizní, ale choulostivé - společenské.

Nevím, jak to možná správně vyjádřit.

To je moc zajímavě popsáno, názor hodináře (předpokládám) bych tady četl rád častěji. Díky Mikino!

Až se budeš nudit, napiš něco o poljot, prim, unitas, miyota ... jen třeba takhle jedním slovem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nejsem hodinar a o hodinkach vim spis jen to, co si o nich prectu:) Firma SEIKO urcite vlastni podil firmy ORIENT (asi 30%). Prave v tom clanku, kde jsem to cetl se taky spekulovalo, jestli do orientu davaji ty horsi seika, ale nemelo to zadny konec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spolehlivost a odolnost Orientů asi bude. Já je mám cca 5 let. Za tu dobu jsem asi 3x rozbil sklo, počkrábal, utopil.... Párkrát je kuchal místní řezník ( už mu neříkám hodinář) Pak to po něm zpravovali v Tulipanu..... a jdou "jako hodinky". Sice přesnost....... Já spíš říkám že jsou solidně nepřesné, ale za to co snima dělám ( včetně motorové pily, sekačky...) můžu být rád že ještě vůbec jdou:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi prave prisly ORIENT blue diver 200m:) Staly me 113 dolaru a banka mi pri platbe prez paypal strhla 2568Kc. Zadne clo ani jine poplatky jsem neplatil, hodinky prisli z Miami (e-bay shop dalia's shop) uz za 5 dnu:)

 

Jsou tezky, ale aspon trochu zaposiluju. Jeste si nechat zkratit tah a sup s nima do provozu!

 

Az se trochu zabehnou tak napisu jak bezi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...