Přejít na obsah

hodinky ORIENT, vase zkusenosti a pripominky :)


dogee

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 283
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já jsem ten kalendář v Orientkách používal hodně, nepřišlo mi to zase jako zbytečná hračka. Je to jako když máte nástěný kalendář vždy na celý měsíc, pak musíte urvat list a na konci roku dostat zase jiný firemní kalendář. Kalendář v těch hodinkách byl podle provedení na 21 nebo 28 let. A k té přesnosti: většinou byla odchylka do +5 s denně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

U Higuchi-sana :) . S tím jejich sklem je to nejasné. Plexi to není, safír asi taky ne a minerální sklo takhle klenuté je velmi neobvyklé (Prim v diskusi o nových Diplomatech a jejich drahém cylindrickém safírovém skle někdě tvrdil, že minerální sklo tohoto tvaru není dostupné). Někde jsem četl, že to je speciální minerální sklo s nějakou tvrdší vrchní vrstvou. Fakt je, že po skoro třech letech je jak nové bez jediného škrábance...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Higuchi-sana :) . S tím jejich sklem je to nejasné. Plexi to není, safír asi taky ne a minerální sklo takhle klenuté je velmi neobvyklé (Prim v diskusi o nových Diplomatech a jejich drahém cylindrickém safírovém skle někdě tvrdil, že minerální sklo tohoto tvaru není dostupné). Někde jsem četl, že to je speciální minerální sklo s nějakou tvrdší vrchní vrstvou. Fakt je, že po skoro třech letech je jak nové bez jediného škrábance...

Neco podobneho jsem se docetl taky, pry je to nejaky mineral z ochranou vrstvou (neco jako Sapphlex od Seika). Spis me zajimaly skutecne zkusenosti. Jsi s nema spokojeny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, spokojenost, jsou velmi přesné, stačí s nima párkrát "hrknout" a už běží. Snad jen se mi dnes zdají trochu malý. Mají průměr spíš 37 mm než těch 39 mm uváděných na eBay. Líbí se mi pořád jejich retro styl, který více vynikne na koženém pásku. Za ty peníze má ukazatel rezervy chodu snad jen Orient. Ale už je nějak málo nosím, na volný čas dávám přednost větším hodinkám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, spokojenost, jsou velmi přesné, stačí s nima párkrát "hrknout" a už běží. Snad jen se mi dnes zdají trochu malý. Mají průměr spíš 37 mm než těch 39 mm uváděných na eBay. Líbí se mi pořád jejich retro styl, který více vynikne na koženém pásku. Za ty peníze má ukazatel rezervy chodu snad jen Orient. Ale už je nějak málo nosím, na volný čas dávám přednost větším hodinkám...

Ze by jsi mi je prodal? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
U Higuchi-sana :) . S tím jejich sklem je to nejasné. Plexi to není, safír asi taky ne a minerální sklo takhle klenuté je velmi neobvyklé (Prim v diskusi o nových Diplomatech a jejich drahém cylindrickém safírovém skle někdě tvrdil, že minerální sklo tohoto tvaru není dostupné). Někde jsem četl, že to je speciální minerální sklo s nějakou tvrdší vrchní vrstvou. Fakt je, že po skoro třech letech je jak nové bez jediného škrábance...

Taky ti to sklíčko dělá podobné odrazy?

OrientSklicko04.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Higuchi-sana :) . S tím jejich sklem je to nejasné. Plexi to není, safír asi taky ne a minerální sklo takhle klenuté je velmi neobvyklé (Prim v diskusi o nových Diplomatech a jejich drahém cylindrickém safírovém skle někdě tvrdil, že minerální sklo tohoto tvaru není dostupné). Někde jsem četl, že to je speciální minerální sklo s nějakou tvrdší vrchní vrstvou. Fakt je, že po skoro třech letech je jak nové bez jediného škrábance...

Taky ti to sklíčko dělá podobné odrazy?

Sklíčko na mých hodinkách se chová úplně stejně. Je to dobře nebo špatně? Případně co to znamená?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Higuchi-sana :) . S tím jejich sklem je to nejasné. Plexi to není, safír asi taky ne a minerální sklo takhle klenuté je velmi neobvyklé (Prim v diskusi o nových Diplomatech a jejich drahém cylindrickém safírovém skle někdě tvrdil, že minerální sklo tohoto tvaru není dostupné). Někde jsem četl, že to je speciální minerální sklo s nějakou tvrdší vrchní vrstvou. Fakt je, že po skoro třech letech je jak nové bez jediného škrábance...

Taky ti to sklíčko dělá podobné odrazy?

http://xs106.xs.to/xs106/06370/OrientSklicko04.jpg

Sklíčko na mých hodinkách se chová úplně stejně. Je to dobře nebo špatně? Případně co to znamená?

Kamile, před dovolenou jsem si pořídil jedny "no name" quartzky k moři, aby mi jich případně nebylo líto při možné devastaci. Hodinář mi je doporučil s tím, že jsou odolné: quartz strojek má všechny pohyblivé části jištěny proti nárazu, atd, atd. Sklíčko mají také vypouklé a dělá stejné efekty jako tobě. Prý je odolné a tzv. třívrstvé, což prý znamená trojnásobnou tloušťku oproti běžnému jednomilimetrovému. Hodinky (díly) jsou údajně vyráběny ve stejné továrně jako Seika, Orienty atp.

 

Z jiného soudku:

Pokud nepoužíváte nějaký čas automaty bez možnosti natahování korunkou, jak je rozběhnete, aby byla jistota, že se nezastaví, pokud nebudete neustále v pohybu? Jedná se mi o prvních pár hodin provozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...