Přejít na obsah

Fotka

hodinky ORIENT, vase zkusenosti a pripominky :)

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
283 odpovědí na toto téma

#41 Filipes

Filipes

frotér a voajér

• Member_50
  • 1 623 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 28.červen.2006 - 11:22

mno popravě mně moji Seiko monster dělají asi tak +18, ale taky se mě je nechce otevírat..

#42 Filipes

Filipes

frotér a voajér

• Member_50
  • 1 623 příspěvků(y)

Publikováno 28.červen.2006 - 11:28

hmm-já vím levný strojek! ale nejsi malinko drzá/drzý?!

#43 Filipes

Filipes

frotér a voajér

• Member_50
  • 1 623 příspěvků(y)

Publikováno 28.červen.2006 - 11:31

smile.gif

#44 dogee

dogee

Učedník

• Member_50
  • 117 příspěvků(y)
  • Bydlí:Velatice City (Brno)

Publikováno 28.červen.2006 - 11:56

Ja ty svoje ORIENTky testuju desaty den a jdou velice presne!

max +/- 2s za den
Seiko 5, doxa "cibule", orient blue diver ukradeny :(

#45 Roman Šula

Roman Šula

Závislák

• Member_50
  • 649 příspěvků(y)
  • Bydlí:Třebíč a Ondřejov

Publikováno 28.červen.2006 - 12:01

Já jsem ten kalendář v Orientkách používal hodně, nepřišlo mi to zase jako zbytečná hračka. Je to jako když máte nástěný kalendář vždy na celý měsíc, pak musíte urvat list a na konci roku dostat zase jiný firemní kalendář. Kalendář v těch hodinkách byl podle provedení na 21 nebo 28 let. A k té přesnosti: většinou byla odchylka do +5 s denně.

#46 afrikab

afrikab

Megazávislák

• Member_50
  • 3 084 příspěvků(y)
  • Bydlí:Valašské Meziříčí, Brno

Publikováno 11.září.2006 - 11:32

Premyslel jsem o nejakych hodinkach z rady Seiko Spirit, ale narazil jsem nahodou na eBay prodejce hodine Orient Star. Ma je u nas vubec nekdo?

Tyhle mi libi: http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem
ICQ: 78899703, můj blog na chronomagu, má hodinková galerie

No name "Full Hunter Trench Watch", Полет (1Г ЧЗ), Damas G.S/T.P, Helma (Dienstuhr Heer, AS1130), Record (Dienstuhr Heer)m Record (A.T.P.), Elgin A-II, СЛАВА (НКОМ), Waltham A-17, hmt Jawan (Indian Military), Benrus MIL-W-46374, Seiko 6105, Hamilton GG-W-113, CWC G10, Stocker & Yale SandY 184, Prim Sport II, MARATHON MIL-W46374E, Seiko Atlas white.

UMF Ruhla MVS, Agat MVS

Casio G-Shock: DW-9000, DW-5600C, DW-5900

#47 afrikab

afrikab

Megazávislák

• Member_50
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11.září.2006 - 11:35

Anebo tyhle: http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem

No name "Full Hunter Trench Watch", Полет (1Г ЧЗ), Damas G.S/T.P, Helma (Dienstuhr Heer, AS1130), Record (Dienstuhr Heer)m Record (A.T.P.), Elgin A-II, СЛАВА (НКОМ), Waltham A-17, hmt Jawan (Indian Military), Benrus MIL-W-46374, Seiko 6105, Hamilton GG-W-113, CWC G10, Stocker & Yale SandY 184, Prim Sport II, MARATHON MIL-W46374E, Seiko Atlas white.

UMF Ruhla MVS, Agat MVS

#48 Viktor

Viktor

Skryta identita

• Member_50
  • 5 385 příspěvků(y)

Publikováno 11.září.2006 - 12:06

Mám ty druhý, ale verzi se stříbrnými ručkami. Za ty peníze dobrý hodinky, jenom nejdou natahovat korunkou. Nadprůměrný kovový tah s plnými koncovými články, ale já je nosívám na koženým pásku...

#49 afrikab

afrikab

Megazávislák

• Member_50
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11.září.2006 - 12:27

Kdepak jsi je koupil?

Docetl jsem se v jedne recenzi, ze nemaji safirove sklicko. Je to pravda?

UMF Ruhla MVS, Agat MVS

#50 Viktor

Viktor

Skryta identita

• Member_50
  • 5 385 příspěvků(y)

Publikováno 11.září.2006 - 12:38

U Higuchi-sana smile.gif . S tím jejich sklem je to nejasné. Plexi to není, safír asi taky ne a minerální sklo takhle klenuté je velmi neobvyklé (Prim v diskusi o nových Diplomatech a jejich drahém cylindrickém safírovém skle někdě tvrdil, že minerální sklo tohoto tvaru není dostupné). Někde jsem četl, že to je speciální minerální sklo s nějakou tvrdší vrchní vrstvou. Fakt je, že po skoro třech letech je jak nové bez jediného škrábance...

#51 afrikab

afrikab

Megazávislák

• Member_50
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11.září.2006 - 13:12

QUOTE(Viktor)
U Higuchi-sana smile.gif . S tím jejich sklem je to nejasné. Plexi to není, safír asi taky ne a minerální sklo takhle klenuté je velmi neobvyklé (Prim v diskusi o nových Diplomatech a jejich drahém cylindrickém safírovém skle někdě tvrdil, že minerální sklo tohoto tvaru není dostupné). Někde jsem četl, že to je speciální minerální sklo s nějakou tvrdší vrchní vrstvou. Fakt je, že po skoro třech letech je jak nové bez jediného škrábance...

Neco podobneho jsem se docetl taky, pry je to nejaky mineral z ochranou vrstvou (neco jako Sapphlex od Seika). Spis me zajimaly skutecne zkusenosti. Jsi s nema spokojeny?

UMF Ruhla MVS, Agat MVS

#52 Viktor

Viktor

Skryta identita

• Member_50
  • 5 385 příspěvků(y)

Publikováno 11.září.2006 - 13:45

Jo, spokojenost, jsou velmi přesné, stačí s nima párkrát "hrknout" a už běží. Snad jen se mi dnes zdají trochu malý. Mají průměr spíš 37 mm než těch 39 mm uváděných na eBay. Líbí se mi pořád jejich retro styl, který více vynikne na koženém pásku. Za ty peníze má ukazatel rezervy chodu snad jen Orient. Ale už je nějak málo nosím, na volný čas dávám přednost větším hodinkám...

#53 afrikab

afrikab

Megazávislák

• Member_50
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11.září.2006 - 13:55

QUOTE(Viktor)
Jo, spokojenost, jsou velmi přesné, stačí s nima párkrát "hrknout" a už běží. Snad jen se mi dnes zdají trochu malý. Mají průměr spíš 37 mm než těch 39 mm uváděných na eBay. Líbí se mi pořád jejich retro styl, který více vynikne na koženém pásku. Za ty peníze má ukazatel rezervy chodu snad jen Orient. Ale už je nějak málo nosím, na volný čas dávám přednost větším hodinkám...

Ze by jsi mi je prodal? smile.gif

UMF Ruhla MVS, Agat MVS

#54 Viktor

Viktor

Skryta identita

• Member_50
  • 5 385 příspěvků(y)

Publikováno 12.září.2006 - 08:02

Tak jsem si je dneska vzal a mám pocit, že si je ještě nechám ... smile.gif

#55 afrikab

afrikab

Megazávislák

• Member_50
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12.září.2006 - 08:13

Chapu, stejne jsem si prave obednal jedny stara (1976) Seika. Jeste skocim za mistnim hodinarem pozeptat se na kolik vyjde vymena ciferniku a lunety a opet se budu tesit na novy ulovek.

UMF Ruhla MVS, Agat MVS

#56 Guest_Kamil_*

Guest_Kamil_*
  • Guests

Publikováno 17.září.2006 - 14:34

QUOTE(Viktor)

Taky ti to sklíčko dělá podobné odrazy?

#57 VS

VS

Megazávislák

• Member_50
  • 3 321 příspěvků(y)

Publikováno 17.září.2006 - 14:41

QUOTE(Kamil)
QUOTE(Viktor)

Sklíčko na mých hodinkách se chová úplně stejně. Je to dobře nebo špatně? Případně co to znamená?

#58 typograf

typograf

Závislák

• Member_50
  • 774 příspěvků(y)

Publikováno 21.září.2006 - 17:47

QUOTE(VS)
QUOTE(Kamil)
QUOTE(Viktor)

http://xs106.xs.to/x...ntSklicko04.jpg

Sklíčko na mých hodinkách se chová úplně stejně. Je to dobře nebo špatně? Případně co to znamená?

Kamile, před dovolenou jsem si pořídil jedny "no name" quartzky k moři, aby mi jich případně nebylo líto při možné devastaci. Hodinář mi je doporučil s tím, že jsou odolné: quartz strojek má všechny pohyblivé části jištěny proti nárazu, atd, atd. Sklíčko mají také vypouklé a dělá stejné efekty jako tobě. Prý je odolné a tzv. třívrstvé, což prý znamená trojnásobnou tloušťku oproti běžnému jednomilimetrovému. Hodinky (díly) jsou údajně vyráběny ve stejné továrně jako Seika, Orienty atp.

Z jiného soudku:
Pokud nepoužíváte nějaký čas automaty bez možnosti natahování korunkou, jak je rozběhnete, aby byla jistota, že se nezastaví, pokud nebudete neustále v pohybu? Jedná se mi o prvních pár hodin provozu.

#59 dogee

dogee

Učedník

• Member_50
  • 117 příspěvků(y)
  • Bydlí:Velatice City (Brno)

Publikováno 14.listopad.2006 - 19:17

zkoušel někdo z Vás jestli přežijí mechanický orientky zimní radovánky na snowboardu? předpokládám že jim to dobře dělat nebude smile.gif
Seiko 5, doxa "cibule", orient blue diver ukradeny :(

#60 bery

bery

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 14.listopad.2006 - 22:45

Kdysi se mnou tyto Orientky prošly od r.82 5 drsnych sezon na horách (lyže), vojnu (a tam se s nima děly věci smile.gif ) a jiné mnohé kratochvíle a nikdy ani na okamzik nezaváhaly. Až jednou na lodi jsem s nima v poklusu zahákl o kličku kajuty a šly přes palubu (asi stěžejka).