Přejít na obsah

Vodotěsnost starších Omeg


Naggy

Doporučené příspěvky

Jsem tu nový ,takže mě prosím hned nelinčujte ,ale chtěl bych se zeptat zda-li někdo neví jsou-li tyto starší hodinky Omega vodotěsné nebo voděodolné.

Díky předem za odpovědi.

 

Ptáš se jestli byly nebo jeslti jsou? Jestli jsou se dá zjisti jen zkouškou. Tyhle historický kousky na tom nebývají slavně, ale pokud je vše origo a těsnění vyměněné může být vše OK. Pokud je těsnění ztvrdlé nemá smysl to ani testovat a rovnou přetěsnit korunku a dýnko.

 

Pokud je otázka jeslti byly původně vodotěsné tak se už z obrázku mořského koníka a nápisu Seamaster dá dedukovat, že jo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vodotesnost se vyprdni. Jsou nadherne, tohle bych klidne nosil a jak rad. Podle toho jak Patrik popisoval prubeh tlakove zkousky bych tenhle kousek do tlakove komory nestkal, bylo by mi jich lito. Vzdyt nerikej, ze by jsi s nima fakt vlezl do slaneho more, chlorovaneho bazenu nebo zabahneneho rybnika.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle stránek Omegy byla vodotěsnost tohoto modelu 30m - takže jen základní, aby vydržely sprchu nebo déšť.

Na Tvém místě bych nechal vyměnit těsnění a používal je na běžné nošení, ale do vody bych už s nima nechodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vodotesnost se vyprdni. Jsou nadherne, tohle bych klidne nosil a jak rad. Podle toho jak Patrik popisoval prubeh tlakove zkousky bych tenhle kousek do tlakove komory nestkal, bylo by mi jich lito. Vzdyt nerikej, ze by jsi s nima fakt vlezl do slaneho more, chlorovaneho bazenu nebo zabahneneho rybnika.

 

Souhlasím, já třeaba vodotěsnost neřeším a i Potápky vždy odkládám i při sprchování :suicide_anim: - nicméně, pokud necháš vyměnit těsníní korunky a dýnka ochráníš hodinky od prachu a běžné vhkosti a tím jim jistě prospěješ. Nemusí to nutně být omega. Šikovný hodináš ti jistě pomůže s náhradou. Možná to nebude jako originál, ale pro tento účel bohatě postačující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odkládám i při sprchování

Já zase naopak - beru si s sebou hodinky i do vody (vana, sprcha, moře); jasně že jsou to kousky s aspoň padesátimetrovou vodotěsností. A právě teď řeším problém - viděl jsem ve starožitnictví nádherný Seamaster 300 s rokem výroby 1969 a vážně nevím, jestli bych měl tolik odvahy, abych je i po přetěsnění do vody vzal :)

 

Což by byla vlastně magořina, když to jsou potápky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...