Přejít na obsah

Fotka
* * * - - 2 Hlasů

PRIM MPM

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
584 odpovědí na toto téma

#1 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha 6

Publikováno 4.říjen.2008 - 15:18

Byl jsem včera na výstavě v Praze co pořádala Icheba a jednou z mála věcí která mně zaujala je zlepšení kterého dosáhli soudruzi vyrábějící hodinky PRIM MPM.... Je evidenní, že jejich nová kolekce je kvalitnější a méně "čínská" než tomu bylo doposud. V nabídce ubylo různých neklidů, rádoby turbíček, množství subciferníků a zlata. Jejich kolekce se, jakoby, usadila a lehce srovnala. Samozřejmě, nemohu nic říct o výdrži materiálů a strojků uvnitř, ale pohledově se rozhodně zlepšili jak po stránce designu tak po stráce zpracování, slícování.
Ještě chvíli to potáhnou tímhle směrem .... a Prim manufactured 1949 (který samozřejmě na výstavě nebyl) bude mít asi sakra problém smile.gif

Tento příspěvek byl upraven od Onion: 4.říjen.2008 - 15:51

#2 Gilius

Gilius

Digi magor

• Member_50
  • 8 153 příspěvků(y)
  • Bydlí:Jihlava

Publikováno 4.říjen.2008 - 17:45

...a když jsem to před nějakou dobou říkal,tak jsem dostal sprďana.....třeba ty jejich "diversky" vypadají hodně dobře......
Lepší BANán na fóru než ananas v řiti.

#3 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 4.říjen.2008 - 18:11

já byl docela překvapený.... Dříve tak opovrhovaná produkce, nevalná kvalita... to všechno pomalu mizí a mají měkolik opravdu dobrých a hlavně pěkných hodinek a v cenách odpovídající značce.. Nemluvě o perfektně provedené katalogu...

jinak výstava stála za prd. Snad jedině Invicta se svým snaživým prodejcem (byť nebyl schopen poznat Unitas)... ale alespoň se snažil... smile.gif Velmi zajímavý byl i pokrok který udělala firma Elysee....

#4 Gilius

Gilius

Digi magor

• Member_50
  • 8 153 příspěvků(y)

Publikováno 4.říjen.2008 - 18:18

Tak katalog jsem neviděl...snad seženu.Sice čína,ale........

#5 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 4.říjen.2008 - 18:33

No, čína... to jo, ale asi jsou blízko časy kdy si buď budeme muset přiznat, že půlka věcí "nečína" vlastně také čína je a současně, že když připlatíš nějký ten juan tak prostě dostaneš kvalitu klidně jako v ČR....

#6 Gilius

Gilius

Digi magor

• Member_50
  • 8 153 příspěvků(y)

Publikováno 4.říjen.2008 - 19:00

ale pozor...já nehaním....já chválil už před časem,páč jsem ty hodinky držel v ruce a měl na zápěstí....a dostal jsem tu "vylágoš".......a,pro mne osobně,jsou hodinky MPM vejš,než "Elton".....nehrají si na nic,co nejsou a cena je úměrná hodinkám...což u Eltonu,dle mne,ne.....ale to je ryze subjektivní pocit......rozhodně nechci rozpoutávat žádný flame....
A vůbec,já koukám po úplně jiných hodinkách........

#7 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 4.říjen.2008 - 19:15

a pro tebe tam nic nemají? smile.gif Já jakmle vidím digi tak to nějak vymazávám z reality smile.gif

#8 Gilius

Gilius

Digi magor

• Member_50
  • 8 153 příspěvků(y)

Publikováno 4.říjen.2008 - 19:50

QUOTE(Onion @ 4.10.2008 - 20:15) Zobrazit příspěvek
a pro tebe tam nic nemají? smile.gif Já jakmle vidím digi tak to nějak vymazávám z reality smile.gif

lol.gif....asi ne...já koukám hlavně po vintage.......po nových moc nekoukám...leda tak NOS.....

tsss...nějaký tikací nesmysle......lol.gif

#9 lib

lib

Megazávislák

• Member_50
  • 3 555 příspěvků(y)

Publikováno 5.říjen.2008 - 15:28

QUOTE(kibi @ 5.10.2008 - 15:50) Zobrazit příspěvek
taky jsem vcera celkem cumel... obcas neco vypadalo dost nositelne... wink.gif

To černý dole padá z těch hodinek?

#10 Gilius

Gilius

Digi magor

• Member_50
  • 8 153 příspěvků(y)

Publikováno 5.říjen.2008 - 15:51

QUOTE(kibi @ 5.10.2008 - 15:50) Zobrazit příspěvek
taky jsem vcera celkem cumel... obcas neco vypadalo dost nositelne... wink.gif

O tomhle jsem mluvil už třeba tady:
http://forum.chronom...showtopic=12442

Měl jsem je na ruce...slušný kousek železa......a líbí se mi to více,než většina současné produkce z Eltonu.

#11 tolja

tolja

chronoser

• Member_50
  • 4 150 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:tam, kde by chtěl bydlet každý, tedy skoro každý
  • Fanoušek značky:UNIVERSAL GENÉVÉ protože dělali skvělé hodinky a HUNDAJ protože produkují "báječná" auta a ještě "báječnější" reklamy.

Publikováno 5.říjen.2008 - 17:35

Řekl bych hoši, že jste si spletli sekci. Myslím, že tenhle hnus patří do čínských hodinek, pokud tedy vůbec někam patří.angel.png

UNIVERSAL GENÉVE

Já myslím, že budeš, až todle všecko skončí, myslím, že budeš celkem spokojenej parchant. A jde vo to Butchi, teď jsi celkem dobrej. Je to tvrdý, ale tvý schopnosti nejsou věčný. Tvý dny už pomalu končej. To je holt ten podělanej život. S tím se budeš muset, bejku, holt ňák smířit. Víš, tahle branže je narvaná naivníma kreténama, co si myslej, že budou věkem zrát jako víno. Jenže víno se změní na vocet, i tvý... Pokud si myslíš, že tvý bude lepší, tak nebude. Navíc, Butchi, kolik si myslíš, že máš před sebou ještě zápasů? Dva? Boxeři nepořádají ligu veteránů... Byls už u špice, ale ne na ní. A jestlis na ni chtěl, měls to udělat dřív. Hm? Dáš na mě.

#12 Foundryman

Foundryman

Megazávislák

• Member_50
  • 2 482 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 5.říjen.2008 - 19:05

QUOTE(tolja @ 5.10.2008 - 18:35) Zobrazit příspěvek
Řekl bych hoši, že jste si spletli sekci. Myslím, že tenhle hnus patří do čínských hodinek, pokud tedy vůbec někam patří. angel.png

No, ona se ta sekce jmenuje "Hodinky Prim", nikoli "Hodinky Elton" smile.gif A MPM jsou hodinky asi tak stejně české, jako ty z Eltonu. Jo, jasně, já vím, žádný flame biggrin.gif

'there's no such thing as a free lunch'

ETA 2824, ETA 2836, ETA 2846, Longines 6922, Longines 6312, Unitas 6498, Peseux 7040, Venus 175, AS 1130, Longines L595, Tissot 28.5R-621, Prim 68, Doxa bumper automat, Omega 267, IWC 30110, Omega 1011, Favre Leuba 253, Omega 1400, Omega 1310

#13 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 5.říjen.2008 - 19:37

QUOTE(tolja @ 5.10.2008 - 18:35) Zobrazit příspěvek
Řekl bych hoši, že jste si spletli sekci. Myslím, že tenhle hnus patří do čínských hodinek, pokud tedy vůbec někam patří.angel.png

Když jsem to sem dával, tak jsem se vsadil, že se ozveš... A myslím, že ti Foundry odpověděl dobře... Navíc podle platného práva je značka PRIM (bez jakýchkoliv predikátů, dodatků etc. etc.) ve vlastnictví MPM .... Pokud nějaký rozsudek říkající opak nabyl právní moci, tak se omlouvám...

Dokud však bude tato právní realita součástí naší objektivní reality ve které jsme ve vzájemné interakci, tak říkám, že hoši z téhle firmy co mají na svých hodinkách napsáno PRIM udělali velký krok vpřed (a nemám z toho ani radost, ani mi to není líto) jen to konstatuji. smile.gif

#14 tolja

tolja

chronoser

• Member_50
  • 4 150 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:UNIVERSAL GENÉVÉ protože dělali skvělé hodinky a HUNDAJ protože produkují "báječná" auta a ještě "báječnější" reklamy.

Publikováno 5.říjen.2008 - 19:48

QUOTE(Foundryman @ 5.10.2008 - 20:05) Zobrazit příspěvek
No, ona se ta sekce jmenuje "Hodinky Prim", nikoli "Hodinky Elton" smile.gif A MPM jsou hodinky asi tak stejně české, jako ty z Eltonu. Jo, jasně, já vím, žádný flame biggrin.gif

Podtitul téhle sekce zní české hodinky, což MPM nejsou. Alespoň si kibi v reakci na tvůj ostrovtip mohl procvičit smajlíky, jak je jeho dobrým zvykem.

UNIVERSAL GENÉVE

Já myslím, že budeš, až todle všecko skončí, myslím, že budeš celkem spokojenej parchant. A jde vo to Butchi, teď jsi celkem dobrej. Je to tvrdý, ale tvý schopnosti nejsou věčný. Tvý dny už pomalu končej. To je holt ten podělanej život. S tím se budeš muset, bejku, holt ňák smířit. Víš, tahle branže je narvaná naivníma kreténama, co si myslej, že budou věkem zrát jako víno. Jenže víno se změní na vocet, i tvý... Pokud si myslíš, že tvý bude lepší, tak nebude. Navíc, Butchi, kolik si myslíš, že máš před sebou ještě zápasů? Dva? Boxeři nepořádají ligu veteránů... Byls už u špice, ale ne na ní. A jestlis na ni chtěl, měls to udělat dřív. Hm? Dáš na mě.

#15 Jaem

Jaem

Megazávislák

• Member_50
  • 1 016 příspěvků(y)

Publikováno 5.říjen.2008 - 19:55

QUOTE(tolja @ 5.10.2008 - 20:48) Zobrazit příspěvek
Podtitul téhle sekce zní české hodinky, což MPM nejsou.

Potom neviem, preco je Hamilton v sekcii "Americke hodinky", ved su vyrobene vo Svajci. A co taky Panerai - vyroba swiss, povod taliansky, oficialne je vsak firma registrovana na Holandskych/Nizozemskych Antilach...
Carpe diem! πάντα ῥεῖ...

#16 tolja

tolja

chronoser

• Member_50
  • 4 150 příspěvků(y)

Publikováno 5.říjen.2008 - 19:59

QUOTE(Onion @ 5.10.2008 - 20:37) Zobrazit příspěvek
Když jsem to sem dával, tak jsem se vsadil, že se ozveš... A myslím, že ti Foundry odpověděl dobře... Navíc podle platného práva je značka PRIM (bez jakýchkoliv predikátů, dodatků etc. etc.) ve vlastnictví MPM .... Pokud nějaký rozsudek říkající opak nabyl právní moci, tak se omlouvám...

Dokud však bude tato právní realita součástí naší objektivní reality ve které jsme ve vzájemné interakci, tak říkám, že hoši z téhle firmy co mají na svých hodinkách napsáno PRIM udělali velký krok vpřed (a nemám z toho ani radost, ani mi to není líto) jen to konstatuji. smile.gif

Jsem rád, že jsem tě nezklamal, a doufám, že jsi se vsadil o podobný decentní skvost, jako je ten zde prezentovaný - slušel by ti.

UNIVERSAL GENÉVE

#17 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 5.říjen.2008 - 20:04

Mně nesluší žádné Primky... jen prostě a) o zemi původu se dá u hodinek hodně diskutovat a tak i MPM to splňuje zcela určitě (ať se to nelíbí tobě nebo komukoliv jinému) cool.gif značka je to česká a vlastnictví značky PRIM se opírá o zákony této země smile.gif smile.gif A navíc, ten druhý "Prim" ani značku PRIM nepoužívá... používá modifikovanou (odvozenou)...

#18 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 5.říjen.2008 - 20:13

Spíš než diskutovat nad nesmyslem ´by jsme se měli raději zamyslet, jak je to možné, že jedna firma udělala tokový kvalitativní skok při zachování stejné (nízké) cenové relace....

#19 hanus

hanus

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 5.říjen.2008 - 20:44

QUOTE(Onion @ 5.10.2008 - 21:13) Zobrazit příspěvek
Spíš než diskutovat nad nesmyslem ´by jsme se měli raději zamyslet, jak je to možné, že jedna firma udělala tokový kvalitativní skok při zachování stejné (nízké) cenové relace....

Já myslím, že pokud MPM udělala kvalitativní skok, tak směrem do skupiny nerozlišitelných hodinek, kterých jsou všude mraky. Nikoli skok z běžné produkce do jakkoli profilované skupiny, kterou je možné nějakým způsobem popsat či charakterizovat.

#20 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 5.říjen.2008 - 21:29

QUOTE(hanus @ 5.10.2008 - 21:44) Zobrazit příspěvek
Já myslím, že pokud MPM udělala kvalitativní skok, tak směrem do skupiny nerozlišitelných hodinek, kterých jsou všude mraky. Nikoli skok z běžné produkce do jakkoli profilované skupiny, kterou je možné nějakým způsobem popsat či charakterizovat.

Tak to bude pokračovat nejen v tradici zn. Prim, ale i většiny jiných značek... Jen málo firem má tak vyprofilovanou produkci, že jsou lehce "čitelné a rozpoznatelné" smile.gif