Přejít na obsah

Fotka
* * * - - 2 Hlasů

PRIM MPM

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
584 odpovědí na toto téma

#21 KGrob

KGrob

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 341 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Jindřichův Hradec

Publikováno 5.říjen.2008 - 21:59

QUOTE(Onion @ 5.10.2008 - 21:13) Zobrazit příspěvek
Spíš než diskutovat nad nesmyslem ´by jsme se měli raději zamyslet, jak je to možné, že jedna firma udělala tokový kvalitativní skok při zachování stejné (nízké) cenové relace....

O technologické erudici china-produkce už pochybovat zřejmě nejde.Jsou dál než si kdokoli chce připustit. Přeci jenom produkce překročila mez etapy dětských plenek a asijský vkus pozlacených a přeplácaných téměř kopií nahradil sofistikovanější ucelený náhled na prodejnost a hlavně neasijský trh.
BTW: Osobně spíše sdílím Toljovu nechuť....

#22 mechano

mechano

Megazávislák

• Member_50
  • 3 736 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 05:36

QUOTE(lib @ 5.10.2008 - 16:28) Zobrazit příspěvek
To černý dole padá z těch hodinek?

To je přece instantní PVD z Baumaxu.

#23 hanus

hanus

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 06:14

QUOTE(Onion @ 5.10.2008 - 22:29) Zobrazit příspěvek
Tak to bude pokračovat nejen v tradici zn. Prim, ale i většiny jiných značek... Jen málo firem má tak vyprofilovanou produkci, že jsou lehce "čitelné a rozpoznatelné" smile.gif

Nechci oživovat nekonečné diskuse, jinak ale souhlasím smile.gif

#24 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 13 223 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 6.říjen.2008 - 07:29

Nechci tvrdit, ze ted reknu objektivni nazor, ode me se to neda ani moc cekat, ale...... biggrin.gif Stanek MPM jsem prolezl dukladne a ANO, objevil jsem nekolik teoreticky zajimavych modelu. Nicmene jako moc velky posun znacky MPM mi to teda neprijde. Celkova uroven hodinek je porad hooodne cinska a je to znát. Preplacanej aušus!!! A prezentace od dealeru ve fialovych kosilich a kratkym rukavem a kravatou byla take tragicka.
Mel jsem samozrejme na ruce Diplomatky a ten rozdil tam proste byl. Chapu odpor nekterych clenu zde proti Eltonu, ale jsem presvedcenej, ze ani nikdo z vas by si tohle na ruku nedal. Elton neni samozrejme dokonalej, ale Diplomatky, Orliky nebo Spartaky jsou kousky, ktery se daj nosit bez pocitu trapnosti, zatimco cinskej smejd MPM je fakt na urovni QaQ.

#25 utrejch

utrejch

sick, tired and sleepless

• Member_50
  • 3 500 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 07:55

QUOTE(Frantik @ 6.10.2008 - 8:29) Zobrazit příspěvek
Nechci tvrdit, ze ted reknu objektivni nazor, ode me se to neda ani moc cekat, ale...... biggrin.gif Stanek MPM jsem prolezl dukladne a ANO, objevil jsem nekolik teoreticky zajimavych modelu. Nicmene jako moc velky posun znacky MPM mi to teda neprijde. Celkova uroven hodinek je porad hooodne cinska a je to znát. Preplacanej aušus!!! A prezentace od dealeru ve fialovych kosilich a kratkym rukavem a kravatou byla take tragicka.
Mel jsem samozrejme na ruce Diplomatky a ten rozdil tam proste byl. Chapu odpor nekterych clenu zde proti Eltonu, ale jsem presvedcenej, ze ani nikdo z vas by si tohle na ruku nedal. Elton neni samozrejme dokonalej, ale Diplomatky, Orliky nebo Spartaky jsou kousky, ktery se daj nosit bez pocitu trapnosti, zatimco cinskej smejd MPM je fakt na urovni QaQ.

Jeste aby u hodinek za 100k nebyl nejaky rozdil vuci hodinkam za bura smile.gif

#26 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 13 223 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 08:01

To utrejch: jasne to mas samozrejme pravdu! Srovnavam nesrovnatelne. Tezko rict, jak by uspelo porovnani obdobnych modelu.

#27 KGrob

KGrob

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 341 příspěvků(y)
  • Bydlí:Jindřichův Hradec

Publikováno 6.říjen.2008 - 08:05

QUOTE(kibi @ 6.10.2008 - 7:04) Zobrazit příspěvek
Me je zatim Prim i Prim manufactured celkem fuk... ale jak to tak posloucham, tak si asi nejake primky koupim... uz davno tak nejak nesnasim, kdyz vsichni kopou do stejnyho spoluzaka... wink.gif

Podívej se pořádně, to není spolužák sad01_anim.gif

#28 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha 6

Publikováno 6.říjen.2008 - 08:29

QUOTE(Frantik @ 6.10.2008 - 8:29) Zobrazit příspěvek

No , já netvrdím, že bych si to dal na ruku smile.gif Ono druhý Prim dnes toho nenabízí víc... ale jedna věc mi přijde: Prim Elton mi nabízí věci které neodpovídají ceně za kterou to nabízí... Prim MPM nabízí za svoje peníze zboží které odpovídá ceně... Hodinky za 3 000 prostě ve své valné většině nikdy nebudou z kategorie "pro mně přijatelné" ... smile.gif Většinou.... Když za mnou přijde někdo a řekne: Hele, chci hodinky a mám na to 2500 a koukal jsem na Primky MPM tak pokrčím rameny a řeknu mu něco o tom, že za tyhle prachy nové HODINKY opravdu nekoupí, ale jestli si za to koupí Prim MPM tak řeknu - v týhle ceně je to asi jedno... Když někdo přijde a řekne mám 50 000 a chci hodinky, koukal jsem na Prim Elton tak mu řeknu, hele vole, neblbni... za ty prachy můžeš mít víc muziky od renomovanějších firem....

Tím, že jsem napsal, že se Prim MPM zlepšil jsem měl na mysli zlepšení v kategorii ve které se pohybuje svými cenami... to znamená různé ty JVD, Bentime a další šunt smile.gif

Tento příspěvek byl upraven od Onion: 6.říjen.2008 - 08:35

#29 Bobr

Bobr

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 434 příspěvků(y)
  • Bydlí:Malebné pruské maloměsto

Publikováno 6.říjen.2008 - 09:21

QUOTE(Onion @ 5.10.2008 - 21:04) Zobrazit příspěvek
o zemi původu se dá u hodinek hodně diskutovat a tak i MPM to splňuje zcela určitě (ať se to nelíbí tobě nebo komukoliv jinému)

Splňuje co? Nevykrucuj se, neokecávej, nemlať prázdnou slámu - a uveď fakta.

#30 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 09:49

QUOTE(Bobr @ 6.10.2008 - 10:21) Zobrazit příspěvek
Splňuje co? Nevykrucuj se, neokecávej, nemlať prázdnou slámu - a uveď fakta.

Fakta? Tak si projeď starší diskuse... jako ten hlavní fakt bez prázdné slámy: Značka PRIM je v současnosti používána v souladu s českým právem. Může se nám to líbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je to jediné co s tím můžeme dělat. Prim Elton a Prim MPM vedou soudní spor, ale zatím se nic nezměnilo...

Rejstřík říká toto:

V ý p i s z obchodního rejstříku, vedeného Krajským soudem v Ostravěoddíl AXVIII, vložka 956
--------------------------------------------------------------------------------
! ! ! U P O Z O R N Ě N Í ! ! ! Tento výpis má pouze informativní charakter. Data pro jeho vytvoření byla získána z počítačové sítě INTERNET. V případě, že se domníváte, že obsahuje chyby, obraťte se prosím na rejstříkový soud.
--------------------------------------------------------------------------------
Datum zápisu: 1.února 1994
Obchodní firma: MPM -QUALITY v.o.s.

Sídlo: Frýdek-Místek, Příborská 602, PSČ 738 02
Identifikační číslo: 479 87 430
Právní forma: Veřejná obchodní společnost

Předmět podnikání:
- koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej
- hodinářství

Statutární orgán - společník:
MPM-FINANCE s.r.o.
Frýdek - Místek, Místek, Příborská 602, PSČ 738 02
Identifikační číslo: 259 11 147
den vzniku funkce: 31.prosince 2002
MPM-ENERGY TIME s.r.o.
Frýdek - Místek, Místek, Příborská 1473, PSČ 738 01
Identifikační číslo: 268 42 726
den vzniku funkce: 31.prosince 2005 Jednatel: Petr Hanko, r.č. 660711/0785
Baška, Hodoňovice 134, PSČ 739 01
Jednatel: Pavel Hanko, r.č. 701106/4951
Frýdek-Místek, Skalice 10, PSČ 739 08

Za společnost jednají každý samostatně.

Prokura:
Petr Hanko, r.č. 660711/0785
Hodoňovice 134, PSČ 739 01
Pavel Hanko, r.č. 701106/4951
Skalice 10, PSČ 739 08
Způsob jednání jménem prokury:
Prokurista jedná za společnost samostatně, k firmě obchodní společnosti připojí dodatek označující prokuru a svůj podpis. Prokurista je oprávněn zcizovat nemovitosti a zatěžovat je.

Společníci:
MPM-FINANCE s.r.o.
Frýdek - Místek, Místek, Příborská 602, PSČ 738 02
Identifikační číslo: 259 11 147
MPM-ENERGY TIME s.r.o.
Frýdek - Místek, Místek, Příborská 1473, PSČ 738 01
Identifikační číslo: 268 42 726

Tento příspěvek byl upraven od Onion: 6.říjen.2008 - 09:51

#31 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 09:53

neboli ...jak se zdá tak se od doby vydání článku nic ve vlastnictví značky PRIM nezměnilo:
článek z vydání č. 10 ze dne 14.5.2003

Z Asie, ale prý kvalitní...

Jde v "hodinářské" kauze jen o ochrannou známku?

5. března v čísle 5 Konkursních novin jsme publikovali článek ´Není značka jako značka,´ který se týkal českého výrobce hodinek. Článek se nelíbil zástupci společnosti MPM QUALITY dr. Karlu Čermákovi z pražské Advokátní a patentové kanceláře, a tak zveřejňujeme jeho vyjádření s tím, že se k této "hodinářské" kauze ještě vrátíme.

"K ochranné známce ´PRIM´
Dne 6.3.2003 byl v 5. vydání těchto novin (Upřesnění redakce: Konkursní noviny číslo 5 vyšly s datem 5.3.) uveřejněn článek ´Není značka jako značka´, který pojednával o výrobě hodinek ´PRIM´. Tento článek obsahoval některá nepravdivá a zkreslená skutková tvrzení o společnosti MPM QUALITY v.o.s. o soudním sporu mezi touto společností a společností ELTON hodinářská. Autor v článku neuvedl podstatnou skutečnost, a to že neexistuje pouze jediná ochranná známka ´PRIM´. Ochranných známek, které obsahují prvek PRIM, je v rejstříku ochranných známek vedeném Úřadem průmyslového vlastnictví v Praze zapsáno celkem 16; Společnost MPM QUALITY v.o.s. je majitelem tří z těchto ochranných známek. Naopak společnost ELTON hodinářská, a.s. není majitelem ani jediné z nich. Tohoto označení užívá protiprávně proti vůli majitelů zapsaných ochranných známek, společnosti EUTECH, a,s, a společnosti MPM QUALITY v.o.s. Dále jsou v článku uvedeny nepravdivé a dezinterpretující informace týkající se soudního sporu mezi společnostmi ELTON hodinářská, a.s. a společností MPM QUALITY v.o.s. Z tvrzení uvedených ve článku vyplývalo, že jde o spor o vlastnictví ochranné známky ´PRIM´, ve kterém naše mandantka zpochybnila právo společnosti ELTON hodinářská, a.s. na užívání ´značky´ Prim poté, co byla tato ´značka´ právoplatně prodána společnosti ELTON hodinářská, a.s. a tato smlouva byla následně protiprávně ´neuznána´. Ve skutečnosti se jedná o žalobu na zdržení se užívání označení PRIM, kterou podala společnost EUTECH, a.s. proti společnostem ELTON hodinářská, a.s. a. Prim s.r.o.. Společnost MPM QUALITY v.o.s. vystupuje ve věci pouze jako vedlejší účastník na straně žalobce. Článek také obsahuje tvrzení, že ministerstvo průmyslu a obchodu je přesvědčeno, že ochranná známka patří společnosti ELTON hodinářská, a.s.. Ministerstvo však v této věci nevydalo žádné oficiální stanovisko, z kterého by tak bylo možno usuzovat, nadto nemá pravomoc vydávat právní stanoviska ani řešit tyto ani jiné spory soukromoprávního charakteru. Skutečnost, že majitelem výše uvedených ochranných známek ´PRIM´ je naše mandantka, nebyla v soudním řešení nikdy zpochybněna. V článku je čtenářům podsouváno, že hodinky vyráběné společnosti MPM QUALITY .v.o.s. jsou nekvalitní asijské výrobky, kdežto výrobky společnosti ELTON hodinářská, a.s. jsou výroby české, tudíž kvalitní. Toto tvrzení se nezakládá na pravdě, jelikož společnost ELTON hodinářská, a.s. pouze opatřuje pouzdry švýcarské hodinové strojky. Společnost MPM QUALITY v.o.s. sice vyrábí své výrobky v Asii, aby mohla zákazníkovi nabídnout výrobky cenově přístupné, ale všechny tyto výrobky jsou podrobovány přísné kontrole, zda odpovídají kvalitě žádané českými zákazníky, což zaručuje jejich dostatečnou kvalitu ve srovnání s ostatními výrobky."

#32 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 09:55

Neobhajuji kvalitu hodinekm Prim, mohu jen zopakovat svůj názor a totiž:
No , já netvrdím, že bych si to dal na ruku Ono druhý Prim dnes toho nenabízí víc... ale jedna věc mi přijde: Prim Elton mi nabízí věci které neodpovídají ceně za kterou to nabízí... Prim MPM nabízí za svoje peníze zboží které odpovídá ceně... Hodinky za 3 000 prostě ve své valné většině nikdy nebudou z kategorie "pro mně přijatelné" ... Většinou.... Když za mnou přijde někdo a řekne: Hele, chci hodinky a mám na to 2500 a koukal jsem na Primky MPM tak pokrčím rameny a řeknu mu něco o tom, že za tyhle prachy nové HODINKY opravdu nekoupí, ale jestli si za to koupí Prim MPM tak řeknu - v týhle ceně je to asi jedno... Když někdo přijde a řekne mám 50 000 a chci hodinky, koukal jsem na Prim Elton tak mu řeknu, hele vole, neblbni... za ty prachy můžeš mít víc muziky od renomovanějších firem....

Tím, že jsem napsal, že se Prim MPM zlepšil jsem měl na mysli zlepšení v kategorii ve které se pohybuje svými cenami... to znamená různé ty JVD, Bentime a další šunt

#33 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 13 223 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 10:04

Ano, s tim se teoreticky da souhlasit. Nicmene postaveni MPM je tedy tak trochu - mezi slepými jednooký králem wink.gif

#34 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 10:08

QUOTE(Frantik @ 6.10.2008 - 11:04) Zobrazit příspěvek
Ano, s tim se teoreticky da souhlasit. Nicmene postaveni MPM je tedy tak trochu - mezi slepými jednooký králem wink.gif

To asi ano biggrin.gif ale tvrdit něco o podvodech, krádežích, šuntu a podobně... na to je vždy potřeba uvést argumenty a ty prostě fanatickým bojovníkům proti PRIm prostě chybí. To co jsem hodil do placu v předchozích příspěvcích je realita. Stejně jako se nikdo z nás nerozčiluje kvůli JVD a Bentime a Q+Q tak proč se rozčilovat kvůli PRIM MPM? Nikdo z nás si asi žádnou ze jmenovaných značek nekoupí, natož aby to nosil. Vyrábějí všichni modely bez "koulí", nedělají remake zajímavých hodinek, kvalita není žádný zázrak (za ty prachy) ...

Tento příspěvek byl upraven od Onion: 6.říjen.2008 - 10:14

#35 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 10:19

Když jsem psal, že se zlepšili, tak je potřeba to vidět v souvislostech... ze suterénu vystoupali do přízemí kde se pohybuje většina těch co nosí na ruce něco co měří čas... Klidně bych to napsal ostřeji... něco o cestě z tekutých s....k do suchých h..n... ale nechci dostat BAN za neslušná slova biggrin.gif

Tento příspěvek byl upraven od Onion: 6.říjen.2008 - 10:22

#36 Bobr

Bobr

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 434 příspěvků(y)
  • Bydlí:Malebné pruské maloměsto

Publikováno 6.říjen.2008 - 10:35

Onion a jeho příspěvky výše: ale co to má všechno společného se zemí původu těch hodinek? Když si zaregistruju firmu ve Švajcu (název například Classic Montres Geneve) a budu prodávat hodinky od prvního do posledního šroubku vyrobené v Číně, stanou se z nich švýcarské?

A to ty tvrdíš - že MPM jsou české hodinky !

#37 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 10:41

To je problém... stanou se německé hodinky českými když nakoupí většinu součástek v čechách? Škodovka je české nebo německé auto? Kia je slovenské nebo korejské auto? Tohle je už v době dnešní globalizace spíše politicko-filosofický rozměr sad.gif Navíc třeba u některých značek... kdo to vůbec rozsoudí? CRKT je americká firma vyrábějící nože... dělá je na ostrově nedaleko Č9ny.. Taiwan se ten ostrov jmenuje.... tak jaká je to firma? Americká, Taiwanská ? Nože má v cenové hladině i v kvalitě amarických nožů.... mám na ně nadávat jako na asijský šunt? sad.gif

Tento příspěvek byl upraven od Onion: 6.říjen.2008 - 10:43

#38 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 13 223 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 10:51

QUOTE(Onion @ 6.10.2008 - 11:41) Zobrazit příspěvek
To je problém... stanou se německé hodinky českými když nakoupí většinu součástek v čechách? Škodovka je české nebo německé auto? Kia je slovenské nebo korejské auto? Tohle je už v době dnešní globalizace spíše politicko-filosofický rozměr sad.gif Navíc třeba u některých značek... kdo to vůbec rozsoudí? CRKT je americká firma vyrábějící nože... dělá je na ostrově nedaleko Č9ny.. Taiwan se ten ostrov jmenuje.... tak jaká je to firma? Americká, Taiwanská ? Nože má v cenové hladině i v kvalitě amarických nožů.... mám na ně nadávat jako na asijský šunt? sad.gif

Ale to je prece rozdil!!! Ty snad proboha chapes rozdil mezi CRKT vyrobenem na Thaiwanu a MPM, vydavajici se za ceske hodinky a vyrabene v chině!! Nebo ne?

#39 tolja

tolja

chronoser

• Member_50
  • 4 150 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:tam, kde by chtěl bydlet každý, tedy skoro každý
  • Fanoušek značky:UNIVERSAL GENÉVÉ protože dělali skvělé hodinky a HUNDAJ protože produkují "báječná" auta a ještě "báječnější" reklamy.

Publikováno 6.říjen.2008 - 10:51

QUOTE(Onion @ 6.10.2008 - 11:08) Zobrazit příspěvek
To asi ano biggrin.gif ale tvrdit něco o podvodech, krádežích, šuntu a podobně... na to je vždy potřeba uvést argumenty a ty prostě fanatickým bojovníkům proti PRIm prostě chybí. To co jsem hodil do placu v předchozích příspěvcích je realita. Stejně jako se nikdo z nás nerozčiluje kvůli JVD a Bentime a Q+Q tak proč se rozčilovat kvůli PRIM MPM? Nikdo z nás si asi žádnou ze jmenovaných značek nekoupí, natož aby to nosil. Vyrábějí všichni modely bez "koulí", nedělají remake zajímavých hodinek, kvalita není žádný zázrak (za ty prachy) ...

Jedinej fanatickej bojovník proti PRIMu jseš tu pokud vím ty. Zaplnil jsi spoustu prostoru na Chronomagu svým sdělením, že Prim ( z Nového Města ) je předražená, uměle nafouklá bublina, a že tvoje lonžíny jsou za ty samé peníze x-krát lepší než nové diplomaty s černým číselníkem. Je to tvůj názor, neberu ti ho, ale proč ho opakuješ pořád dokola jako kafemlejnek? Já jsem se vcelku logicky ohradil proti tomu, abyste ten čínskej brak (podle tebe slušný hodinky lol.gif ) rozebírali v sekci českých hodinek, protože českého na nich není lautr nic. To samé platí o "německé značce Ellyseenebojaksetopíše", kterou svého času na Chronomagu vychvaloval jejich dovozce, taky čína jako prase, ale made in Germany.

Tento příspěvek byl upraven od tolja: 6.říjen.2008 - 10:52

UNIVERSAL GENÉVE

Já myslím, že budeš, až todle všecko skončí, myslím, že budeš celkem spokojenej parchant. A jde vo to Butchi, teď jsi celkem dobrej. Je to tvrdý, ale tvý schopnosti nejsou věčný. Tvý dny už pomalu končej. To je holt ten podělanej život. S tím se budeš muset, bejku, holt ňák smířit. Víš, tahle branže je narvaná naivníma kreténama, co si myslej, že budou věkem zrát jako víno. Jenže víno se změní na vocet, i tvý... Pokud si myslíš, že tvý bude lepší, tak nebude. Navíc, Butchi, kolik si myslíš, že máš před sebou ještě zápasů? Dva? Boxeři nepořádají ligu veteránů... Byls už u špice, ale ne na ní. A jestlis na ni chtěl, měls to udělat dřív. Hm? Dáš na mě.

#40 skalis

skalis

Retarded Member

• Member_50
  • 5 770 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 6.říjen.2008 - 10:59

Zase zbytecna hadka. Myslim, ze o MPM se tu klidne muze psat a nijak me to nepohorsuje. Vsichni vedi, s cim mame tu cest a co se tyce kvality, tak se da ocekavat, ze pujde postupne stale nahoru. Pokud zaplati i pouzitelneho designera, tak se na ty hodinky bude dat treba i koukat, coz ale podle meho nazoru neni pripad odkazovanych chrono. Na pouzivani znacky PRIM maji pravni narok a dokud soud nerozhodne jinak (a ja v to doufam), tak s tim prd nadelame a musime to respektovat.

Nicmene nemam pochybnosti o tom, kdo je opravdovy nastupce a pokracovatel stareho Primu, Eltonu fandim (doufam ac asi dost naivne, ze se jim podari tu soudni tahanici brzy uspesne uzavrit), protoze osobne chapu hodinky Prim jako "domaci stribro" a prijde mi skoda, devalvovat jeho hodnotu cinskou masovou nemastnou neslanou produkci diskutabilni kvality (netusim, co do toho montuji za strojky).

O cenach Elton-Primu nema cenu diskutovat, zase by z toho byl flame, jen si prosim uvedmte, ze to v Eltonu nesekaji jak Bata cvicky v tisicikusovych seriich, ale spis se to blizi kusove vyrobe. Proto dostanete u konkurence hodinky podobne urovne (zpracovani pouzdra a ciselniku, ETA) za mene penez. Jen mam (narozdil od PRIMa) jiny nazor na prezentaci firmy a znacky, v tom maji podle me dost co dohanet.

logo.jpgWomen in Barcelona wear Rolex!