Přejít na obsah

Fotka
* * * - - 2 Hlasů

PRIM MPM

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
584 odpovědí na toto téma

#41 Guest_Ondra_*

Guest_Ondra_*
  • Guests

Publikováno 6.říjen.2008 - 11:13

QUOTE(tolja @ 6.10.2008 - 11:51) Zobrazit příspěvek
čína jako prase

Tenhle argument moc nechápu - v době, kdy 90% spotřebního zboží je vyrobeno v Číně, Indii, Pákistánu, Vietnamu, Hong Kongu, na Taiwanu, v Rusku apod., tj. v destinacích, kde je levnější pracovní síla než v Evropě, mi připadá tato argumentace zcestná.

Nechte každému právo na jeho názor. Každý nechť si o Prim Manufacture 1949, resp. o Prim MPM myslí své.

Např. mně se cenová politika Prim Manufacture 1949 také nelíbí, ale respektuji jejich firemní strategii, stejně tak respektují strategii firmy MPM, která prodává své hodinky za mnohem dostupnější ceny.

Tento příspěvek byl upraven od Ondra: 6.říjen.2008 - 11:18

#42 tolja

tolja

chronoser

• Member_50
  • 4 150 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:tam, kde by chtěl bydlet každý, tedy skoro každý
  • Fanoušek značky:UNIVERSAL GENÉVÉ protože dělali skvělé hodinky a HUNDAJ protože produkují "báječná" auta a ještě "báječnější" reklamy.

Publikováno 6.říjen.2008 - 11:35

QUOTE(Ondra @ 6.10.2008 - 12:13) Zobrazit příspěvek
Tenhle argument moc nechápu - v době, kdy 90% spotřebního zboží je vyrobeno v Číně, Indii, Pákistánu, Vietnamu, Hong Kongu, na Taiwanu, v Rusku apod., tj. v destinacích, kde je levnější pracovní síla než v Evropě, mi připadá tato argumentace zcestná.

Nechte každému právo na jeho názor. Každý nechť si o Prim Manufacture 1949, resp. o Prim MPM myslí své.

Např. mně se cenová politika Prim Manufacture 1949 také nelíbí, ale respektuji jejich firemní strategii, stejně tak respektují strategii firmy MPM, která prodává své hodinky za mnohem dostupnější ceny.

Nemám vůbec nic proti čínskému zboží, pokud je jasně deklarované jako čínské. A to ani Prim MPM, ani Ellysse, Aeronautics, Sorna a podobné nejsou!

UNIVERSAL GENÉVE

Já myslím, že budeš, až todle všecko skončí, myslím, že budeš celkem spokojenej parchant. A jde vo to Butchi, teď jsi celkem dobrej. Je to tvrdý, ale tvý schopnosti nejsou věčný. Tvý dny už pomalu končej. To je holt ten podělanej život. S tím se budeš muset, bejku, holt ňák smířit. Víš, tahle branže je narvaná naivníma kreténama, co si myslej, že budou věkem zrát jako víno. Jenže víno se změní na vocet, i tvý... Pokud si myslíš, že tvý bude lepší, tak nebude. Navíc, Butchi, kolik si myslíš, že máš před sebou ještě zápasů? Dva? Boxeři nepořádají ligu veteránů... Byls už u špice, ale ne na ní. A jestlis na ni chtěl, měls to udělat dřív. Hm? Dáš na mě.

#43 Guest_Ondra_*

Guest_Ondra_*
  • Guests

Publikováno 6.říjen.2008 - 11:43

QUOTE(tolja @ 6.10.2008 - 12:35) Zobrazit příspěvek
Nemám vůbec nic proti čínskému zboží, pokud je jasně deklarované jako čínské. A to ani Prim MPM, ani Ellysse, Aeronautics, Sorna a podobné nejsou!

Neboli chceš, aby tam bylo napsáno Made in China, stejně tak jako to mám napsáno na svém DVD přehrávači japonské značky Panasonic? Ale je to ještě japonské DVD nebo už čínské? Stejným způsobem můžeme vyžadovat, až si budeme kupovat novou Škodu Fabii či Octávii, aby na ní bylo napsáno Made in Czech Republic, ale co když bude vyrobena in Russia, nebo časem dokonce in China?

Není to trochu infantilní? Žijeme v totálně globalizovaném světě, kdy všechny ekonomiky jsou provázané a na sobě navzájem závislé.
Dřív bylo mnohé Made in Czechoslovakia, ale svět se změnil...

#44 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha 6

Publikováno 6.říjen.2008 - 11:59

QUOTE(Frantik @ 6.10.2008 - 11:51) Zobrazit příspěvek
Ale to je prece rozdil!!! Ty snad proboha chapes rozdil mezi CRKT vyrobenem na Thaiwanu a MPM, vydavajici se za ceske hodinky a vyrabene v chině!! Nebo ne?

ani moc ne... ani jedno nenosím, protože tomu chybí "fór" nebo "esprit" nebo jak to chceš říct.... smile.gif ale v rámci nějaké cenové hladiny jejich existenci akceptuji a protože se pohybují v jiné hladině než já nakupuju tak mi jsou vlastně šumák smile.gif ale přitom se podívám co vyrobili... a nepomlouvám je...

#45 cigi

cigi

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 966 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:00

Promiň, ondro, globalozace s tím nesouvisí. Dokud má označení země původu svou vypovídající hodnotu pro zákazníky - např. pro tolju, je správné ho vyžadovat. Proč by nemohly být oktávky made in russia, když je tam dělají. Ale já bych si ji nekoupil, tak nechci být blamován. Prostě mezi zbožím z ruska, číny a česka cítím rozdíl - možná jsem infaltilní, ale dnes a denně se přesvědčuju, že mám pořád dobrý důvod to rozlišovat.

#46 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:02

QUOTE(tolja @ 6.10.2008 - 11:51) Zobrazit příspěvek
Jedinej fanatickej bojovník proti PRIMu jseš tu pokud vím ty. Zaplnil jsi spoustu prostoru na Chronomagu svým sdělením, že Prim ( z Nového Města ) je předražená, uměle nafouklá bublina, a že tvoje lonžíny jsou za ty samé peníze x-krát lepší než nové diplomaty s černým číselníkem. Je to tvůj názor, neberu ti ho, ale proč ho opakuješ pořád dokola jako kafemlejnek? Já jsem se vcelku logicky ohradil proti tomu, abyste ten čínskej brak (podle tebe slušný hodinky lol.gif ) rozebírali v sekci českých hodinek, protože českého na nich není lautr nic. To samé platí o "německé značce Ellyseenebojaksetopíše", kterou svého času na Chronomagu vychvaloval jejich dovozce, taky čína jako prase, ale made in Germany.

Fanatický odpůrce nejsem... jen se fanaticky trefuju do jejich bezvýhradných a totálně nekritických obdivovatelů. Mám rád, dyž ten po kom střílím hlasitě křičí biggrin.gif O svých longines jsem tady teď nekváknul, ale potěšilo mně, že si to pamatuješ... to totiž znamená, že jsem se před časem TREFIL biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Jestli sis díky tomu uvědomil, že si svoje peníze utratil zbytečně tak super biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif (a nerozčiluj se, vždyť je to sranda)

Elysee bych tady raději nezmimiňoval... Miotu přiznávají a pak už záleží jen na vkusu... Mně se většina jejich produkce nelíbí, ale kdybych musel (to je blbost co? ) tak bych si tam asi jeden nebo dva modely vybral smile.gif

Tento příspěvek byl upraven od Onion: 6.říjen.2008 - 12:16

#47 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:06

QUOTE(skalis @ 6.10.2008 - 11:59) Zobrazit příspěvek
Zase zbytecna hadka. Myslim, ze o MPM se tu klidne muze psat a nijak me to nepohorsuje. Vsichni vedi, s cim mame tu cest a co se tyce kvality, tak se da ocekavat, ze pujde postupne stale nahoru. Pokud zaplati i pouzitelneho designera, tak se na ty hodinky bude dat treba i koukat, coz ale podle meho nazoru neni pripad odkazovanych chrono. Na pouzivani znacky PRIM maji pravni narok a dokud soud nerozhodne jinak (a ja v to doufam), tak s tim prd nadelame a musime to respektovat.

Nicmene nemam pochybnosti o tom, kdo je opravdovy nastupce a pokracovatel stareho Primu, Eltonu fandim (doufam ac asi dost naivne, ze se jim podari tu soudni tahanici brzy uspesne uzavrit), protoze osobne chapu hodinky Prim jako "domaci stribro" a prijde mi skoda, devalvovat jeho hodnotu cinskou masovou nemastnou neslanou produkci diskutabilni kvality (netusim, co do toho montuji za strojky).

O cenach Elton-Primu nema cenu diskutovat, zase by z toho byl flame, jen si prosim uvedmte, ze to v Eltonu nesekaji jak Bata cvicky v tisicikusovych seriich, ale spis se to blizi kusove vyrobe. Proto dostanete u konkurence hodinky podobne urovne (zpracovani pouzdra a ciselniku, ETA) za mene penez. Jen mam (narozdil od PRIMa) jiny nazor na prezentaci firmy a znacky, v tom maji podle me dost co dohanet.

V podstatě s tebou souhlasím... Kdyby Prim Elton část svých peněz ukázal v podobě budování jména značky Prim manufactured 1949 tak bych neměl ani slovo připomínky.... Takhle na mně působí.... no, ehm.... divně.... Dost dlouho jsem jim dával čas na rozjezd, ale jak se zdá, tak ten rozjezd asi nikdy nepřijde a to je škoda, minimálně pro mně, protože můj solitér nikdy nebude mít alespoň tu cenu co za něj Elton dostal sad.gif s tímhle to prémiová značka nikdy nebude, maximálně značka pro pár "znalců" smile.gif

Současně bych chtěl všechny přítomné požádat, aby nebraly všechny zde napsané výroky tak vážně smile.gif V hospodě by jsme se určitě k tak ostrým slovům nedostali biggrin.gif

#48 tolja

tolja

chronoser

• Member_50
  • 4 150 příspěvků(y)
  • Bydlí:tam, kde by chtěl bydlet každý, tedy skoro každý
  • Fanoušek značky:UNIVERSAL GENÉVÉ protože dělali skvělé hodinky a HUNDAJ protože produkují "báječná" auta a ještě "báječnější" reklamy.

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:09

QUOTE(Ondra @ 6.10.2008 - 12:43) Zobrazit příspěvek
Neboli chceš, aby tam bylo napsáno Made in China, stejně tak jako to mám napsáno na svém DVD přehrávači japonské značky Panasonic? Ale je to ještě japonské DVD nebo už čínské? Stejným způsobem můžeme vyžadovat, až si budeme kupovat novou Škodu Fabii či Octávii, aby na ní bylo napsáno Made in Czech Republic, ale co když bude vyrobena in Russia, nebo časem dokonce in China?

Není to trochu infantilní? Žijeme v totálně globalizovaném světě, kdy všechny ekonomiky jsou provázané a na sobě navzájem závislé.
Dřív bylo mnohé Made in Czechoslovakia, ale svět se změnil...

suicide_anim.gif Proti škodovce smontované na východě nic nemám, i když si ji asi nebudu moct nikdy koupit. Zboží, které si hraje v nablýskaném kabátě na něco čím není mne bude odpuzovat vždy.

UNIVERSAL GENÉVE

Já myslím, že budeš, až todle všecko skončí, myslím, že budeš celkem spokojenej parchant. A jde vo to Butchi, teď jsi celkem dobrej. Je to tvrdý, ale tvý schopnosti nejsou věčný. Tvý dny už pomalu končej. To je holt ten podělanej život. S tím se budeš muset, bejku, holt ňák smířit. Víš, tahle branže je narvaná naivníma kreténama, co si myslej, že budou věkem zrát jako víno. Jenže víno se změní na vocet, i tvý... Pokud si myslíš, že tvý bude lepší, tak nebude. Navíc, Butchi, kolik si myslíš, že máš před sebou ještě zápasů? Dva? Boxeři nepořádají ligu veteránů... Byls už u špice, ale ne na ní. A jestlis na ni chtěl, měls to udělat dřív. Hm? Dáš na mě.

#49 Guest_Ondra_*

Guest_Ondra_*
  • Guests

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:14

QUOTE(cigi @ 6.10.2008 - 13:00) Zobrazit příspěvek
Promiň, ondro, globalozace s tím nesouvisí. Dokud má označení země původu svou vypovídající hodnotu pro zákazníky - např. pro tolju, je správné ho vyžadovat. Proč by nemohly být oktávky made in russia, když je tam dělají. Ale já bych si ji nekoupil, tak nechci být blamován. Prostě mezi zbožím z ruska, číny a česka cítím rozdíl - možná jsem infaltilní, ale dnes a denně se přesvědčuju, že mám pořád dobrý důvod to rozlišovat.

Cigi, já tvůj názor respektuji. Pro mě už označení "made in xxxx" význam nemá. Jednak je diskutabilní, do jaké míry producenti (obecně) uvádějí toto označení pravdivě. A současně, co toto označení znamená... "Smontováno ve Švýcarsku"? Jestliže někdo vezme např. 60% dílů z ciziny a zkompletuje finální výrobek v ČR, co z toho plyne? Nic. Mohli bychom vést dalekosáhlé diskuze, ale co prakticky znamená, že někdo deklaruje "Made in Czech Republic"? Může se jednat o firmu, která má "matku" v Japonsku a zde pouze výrobní závod (montovnu).

Dnes většina tradičních značek, které máme spojené s nějakou zemí, pod vlivem globální konkurence, montuje své výrobky tam, kde je to vyjde levněji.

edit: překlepy

Tento příspěvek byl upraven od Ondra: 6.říjen.2008 - 12:17

#50 Jaem

Jaem

Megazávislák

• Member_50
  • 1 016 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:20

QUOTE(tolja @ 6.10.2008 - 13:09) Zobrazit příspěvek
Zboží, které si hraje v nablýskaném kabátě na něco čím není mne bude odpuzovat vždy.

Mozes mi povedat, na co sa hraje Prim MPM? Lebo podla mna je stale to, co bol - hodinky pre siroke masy za primeranu cenu, ktorej zodpoveda aj kvalita.
Carpe diem! πάντα ῥεῖ...

#51 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:22

Jsou tady jen dvě komunity které začnou ječet jak šlapky v bordelu když tam vlítne jednotka hulánů: Fanoušci Prim Elton a Panerai... chce to náhled, nadhled a hlavně nemusíte dokazovat světu, že ty VAŠE hodinky jsou jediné a original smile.gif Kupujete si je přece pro svůj pocit, nebo ne? smile.gif gunsmilie.gif

Tento příspěvek byl upraven od Onion: 6.říjen.2008 - 12:24

#52 utrejch

utrejch

sick, tired and sleepless

• Member_50
  • 3 500 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:26

QUOTE(tolja @ 6.10.2008 - 13:09) Zobrazit příspěvek
Zboží, které si hraje v nablýskaném kabátě na něco čím není mne bude odpuzovat vždy.

Zajimave, ze to same se da rici o obou primech ...

#53 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 13 223 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:28

QUOTE(Onion @ 6.10.2008 - 13:22) Zobrazit příspěvek
Jsou tady jen dvě komunity které začnou ječet jak šlapky v bordelu když tam vlítne jednotka hulánů: Fanoušci Prim Elton a Panerai... chce to náhled, nadhled a hlavně nemusíte dokazovat světu, že ty VAŠE hodinky jsou jediné a original smile.gif Kupujete si je přece pro svůj pocit, nebo ne? smile.gif gunsmilie.gif

Ale jasne thumbsup_anim.gif Nic se nesmi prehanet :-) Pocit mam porad fantastickej thumbsup_anim.gif Je fakt, ze v hospode spolu uznale rokujeme a vyhroti se to jen zde suicide_anim.gif

#54 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:34

to Frantik: tak tebe jsem tím ječícím tvorem rozhodně nemyslel... ty máš argumenty a používáš je v diskusi bez emotivního zabarvení... ne jako máma co se dohaduje s druhou jestli je Pepíček chytřejší než Lojzíček smile.gif

#55 skalis

skalis

Retarded Member

• Member_50
  • 5 770 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:35

QUOTE(Jaem @ 6.10.2008 - 13:20) Zobrazit příspěvek
Mozes mi povedat, na co sa hraje Prim MPM? Lebo podla mna je stale to, co bol - hodinky pre siroke masy za primeranu cenu, ktorej zodpoveda aj kvalita.

On si vlastne na nic nehraje, to mas pravdu. Jen vyuziva neznalost normalnich lidi, kteri si mysli, ze kupuji ceske hodinky. Pochybuju, ze hodinar bude babicce, ktera chce koupit vnouceti primky, vysvetlovat, ze jsou vyrobene v Cine a ne u nas. Myslim, ze velka cast prodavacu hodinek (zamerne nepisu hodinaru) o tom nema ani paru. Takze pravne to je neprustrelne, nicmene v moralni rovine to ponekud pokulhava. Az vnouckovi hodinky po pul roce (mozna) rozsypou, tak bude babicka lomit rukama, ze ty primky nejsou co byvaly. A vysledkem je to, ze parta lidi, kteri se snazi v Novem Meste postavit na nohy ceskou hodinarinu, "dostane na prdel", protoze v ocich beznych lidi bude Prim zasluhou filutu z MPM smejd. A vubec nesejde na tom, ze to neni cilova skupina zakazniku Eltonu, protoze, jak jsem jiz napsal, znacka Prim pro me znamena kus kulturne-technicke historie.

logo.jpgWomen in Barcelona wear Rolex!

#56 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:39

to skalis: ale za to může Prim Elton!! Proč nepustí peníze do reklamy? Proč nepracuje na budování svého jména? Proč? Brejle valí do reklamy spoustu peněz, u Intercontinentalu ji stojí tryskové letadlo... proč s tím strácejí čas, energii, zaměstnávají logistiku, a utrácejí prachy? Protože jméno, značka je součástí hodnoty hodinek.... Prim Elton si může brečet v koutě, ale může si za to sám... z každých hodinek co vyrobili, kolik dali na reklamu? NIC!!! Z Eltonu si kupujeme hodinky které vlastně nemají v současném světě značku....

#57 Guest_Ondra_*

Guest_Ondra_*
  • Guests

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:42

QUOTE(skalis @ 6.10.2008 - 13:35) Zobrazit příspěvek
On si vlastne na nic nehraje, to mas pravdu. Jen vyuziva neznalost normalnich lidi, kteri si mysli, ze kupuji ceske hodinky. Pochybuju, ze hodinar bude babicce, ktera chce koupit vnouceti primky, vysvetlovat, ze jsou vyrobene v Cine a ne u nas. Myslim, ze velka cast prodavacu hodinek (zamerne nepisu hodinaru) o tom nema ani paru. Takze pravne to je neprustrelne, nicmene v moralni rovine to ponekud pokulhava. Az vnouckovi hodinky po pul roce (mozna) rozsypou, tak bude babicka lomit rukama, ze ty primky nejsou co byvaly. A vysledkem je to, ze parta lidi, kteri se snazi v Novem Meste postavit na nohy ceskou hodinarinu, "dostane na prdel", protoze v ocich beznych lidi bude Prim zasluhou filutu z MPM smejd. A vubec nesejde na tom, ze to neni cilova skupina zakazniku Eltonu, protoze, jak jsem jiz napsal, znacka Prim pro me znamena kus kulturne-technicke historie.

Domnívám se, že tyto obavy jsou liché. Prim Manufacture 1949 a Prim MPM nejsou vzájemnými konkurenty. Obě firmy jsou zacíleny na diametrálně odlišné zákazníky.

#58 skalis

skalis

Retarded Member

• Member_50
  • 5 770 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:44

QUOTE(Onion @ 6.10.2008 - 13:39) Zobrazit příspěvek
to skalis: ale za to může Prim Elton!! Proč nepustí peníze do reklamy? Proč nepracuje na budování svého jména? Proč? Brejle valí do reklamy spoustu peněz, u Intercontinentalu ji stojí tryskové letadlo... proč s tím strácejí čas, energii, zaměstnávají logistiku, a utrácejí prachy? Protože jméno, značka je součástí hodnoty hodinek.... Prim Elton si může brečet v koutě, ale může si za to sám... z každých hodinek co vyrobili, kolik dali na reklamu? NIC!!! Z Eltonu si kupujeme hodinky které vlastně nemají v současném světě značku....

V tomhle mam stejny nazor jako ty... myslim, ze na PR a decentni nevtirave reklame by meli zapracovat. Urcite tedy maji svuj dil odpovednosti na tom, jak Primky chape vetsina lidi. A je to skoda!

#59 Onisan

Onisan

Megazávislák

• Member_50
  • 4 539 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:49

QUOTE(skalis @ 6.10.2008 - 13:44) Zobrazit příspěvek
V tomhle mam stejny nazor jako ty... myslim, ze na PR a decentni nevtirave reklame by meli zapracovat. Urcite tedy maji svuj dil odpovednosti na tom, jak Primky chape vetsina lidi. A je to skoda!

Přesně tak... a není to "mají svůj podíl"... je to jen a jen jejich věc... Otevřu si jakýkoliv specializovaný časopis a o nich tam není ani zmínka (neberu, že je zmínil Bakala v rozhovoru)... kdo viděl nějakou reklamu na Prim Elton? Vydali nějaký katalog? Ani ten pitomý katalog nevydali a to v dnešní době dělají i výrobci každého zboží... Webovská presentace je na grafické úrovni mého webu ve kterém propaguji trénink sebeobrany (to znamená, že ubohá) ... Takhle prostě svojí značku do svých cenových výšin NIKDY nedostanou....
Naproti tomu Prim MPM měl na výstavě katalog parádní.... V Eltonu by se měli chytnout za nos!!!! Takhle prostě PRIM MPM bude za chvíli znát opět víc lidí jako toho správného pokračovatele... a jak už tady padlo, v pojetí, cenové politice a kvalitě to vlastně možná opravdový pokračovatel je biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Tento příspěvek byl upraven od Onion: 6.říjen.2008 - 12:51

#60 skalis

skalis

Retarded Member

• Member_50
  • 5 770 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2008 - 12:52

QUOTE(Ondra @ 6.10.2008 - 13:42) Zobrazit příspěvek
Obě firmy jsou zacíleny na diametrálně odlišné zákazníky.

To je preci uplne jedno. Pokud tu bude kvalitni hodinarska manufaktura s tradici a snad brzy i vlastnimi in-house strojovnami, tak nevidim duvod, proc by se nemela dostat do povedomi lidi, ac financne jim budou jeji vyrobky nedostupne. Prim patri k novodobe ceske technologicke historii, tak proc by se mel te pozice zbavovat. Mel by na ni spis stavet dal. Pokud pouziju trochu nadsazky, tak kazdy druhy na ulici vi, co jsou Rolexky. A kolik si je koupi?? A o tom je, jak pise Onion, to budovani znacky, ktere mi u Eltonu momentalne chybi...