Přejít na obsah

Kdo všechno tady vlastní SUUNTO?


Gilius

Doporučené příspěvky

Měl jsem Suunta: T3 - než jsem je po dvou letech ztratil, naprosto bez problému, poté jsem měl x6, cca dvě léta použivané naprosto bez problému, suunto Core, také cca 2 léta používané a také naprosto bez problému, x6m - bez problému až na měření teploty, které trvalo déle, ale to kvuli ocelovému tělu, nyní mám nový model Corů, pravda, asi týden, ale bez nejmenších problému.. Brácha Cory, cca +rok bez problému, bratránek T3c cca 2 roky, bez problému. Takže když se mě někdo dotáže na hodinky Suunto, já jedině doporučím!

 

To Gilius : Mám T3c black,nosím je na všechno...od bazénu po lyžování.NEJSEM s nima spokojen ! Před týdnem se mi po druhé zasekly ! Koupil sem je,půl roku šli dobře,poté zásek...nesl jsem jim je tam.Oni je poslali někamsi pryč,čekal jsem na ně měsíc.Přišli úplně nové (to jsem byl rád,protože jsem se o něco někde otřel,myslim v tobogánu a byly poškrábaný-nevydržej nic,protože ten display je stejně vysokej jak ten "rádobyplast" takže všechno to odsere display.) Po 2 měsících užívání se mi před týdnem zase sekly ! To už sem chytil nervy šel sem tam s tim.Prodavači se na sebe trošku pousmáli,když jsem jim líčil,že je to již podruhé! Opět to poslali kamsi do opravy.Takže opět měsíc bez hodinek. Teď se jen modlím k bohu,aby se to stalo ještě jednou a oni mi mohli vrátit peníze.

 

Na otázku Suunto ? odpovídám -ne,děkuji pěkně.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 124
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

Já taky vlastním suunta X6M. Chtěl bych se zeptat jak Ti měří teplotu? Jsem s něma na vísost spokojen ale tohle mě teda vysloveně se** páč mě to prostě nejde, pouzdro se během chvíle ochladí na teplotu nižší než je pokojová a nezměřím nic.

A to ako ide, že sa ochladia na teplotu nižšiu, ako je pokojová? Nerýpem, pýtam sa :-) Nejako mi to fyzikálne nevychádza.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, ocelové věci jsou ale chladnější než třeba plastové ne? Když si dáš na ruku ocelové hodinky a plastové, vždycky se budou zdát ocelové chladnější, teda alespoň mně, z čehož usuzuji že i vzduch v těsné blízkosti oněch ocelových věcí bude o něco chladnější...

 

A to ako ide, že sa ochladia na teplotu nižšiu, ako je pokojová? Nerýpem, pýtam sa :-) Nejako mi to fyzikálne nevychádza.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, ale to je dôsledkom tepelnej kapacity a odporu. Ale žiadny predmet sa nemôže ochladiť na teplotu nižšiu, ako je teplota okolia - samozrejme, ak nemá nejaké aktívne zariadenie. Predmet s vyššou teplotou odovzdáva teplo predmetu s nižšou teplotou, až sa nakoniec teploty vyrovnajú.

 

Ak ti hodinky po obligátnych 15-30 minútach ukazujú nižšiu teplotu, ako je teplota okolia, máš zle nakalibrovaný senzor.

 

Oceľové hodinky sa ešte dajú ľahšie oklamať, ak ich napríklad ráno položíš na studený kameň. Ten má ešte z noci nižšiu teplotu, ako okolitý vzduch ohriaty slnkom. Oceľové púzdro hodiniek je dobrý vodič tepla, preto sú tým kameňom intenzívnejšie ochladzované a naozaj môžu ukázať nižšiu teplotu, ako je teplota vzduchu. Ale v izbe na drevenom stole a podobne asi nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomuhle já nerozumím takže mě nezbývá nic než souhlasit, ale zřejmě máš pravdu, sensor jsem kalibrovat nezkoušel. Jen by mě ale zajímalo, jak tedy fungují např pasivní chladiče v pc, když se stejně srovnají na stejnou teplotu jako je okolní... Jen mě to zajímá páč jak jsem psal, nerozumím tomu.

 

Áno, ale to je dôsledkom tepelnej kapacity a odporu. Ale žiadny predmet sa nemôže ochladiť na teplotu nižšiu, ako je teplota okolia - samozrejme, ak nemá nejaké aktívne zariadenie. Predmet s vyššou teplotou odovzdáva teplo predmetu s nižšou teplotou, až sa nakoniec teploty vyrovnajú.

 

Ak ti hodinky po obligátnych 15-30 minútach ukazujú nižšiu teplotu, ako je teplota okolia, máš zle nakalibrovaný senzor.

 

Oceľové hodinky sa ešte dajú ľahšie oklamať, ak ich napríklad ráno položíš na studený kameň. Ten má ešte z noci nižšiu teplotu, ako okolitý vzduch ohriaty slnkom. Oceľové púzdro hodiniek je dobrý vodič tepla, preto sú tým kameňom intenzívnejšie ochladzované a naozaj môžu ukázať nižšiu teplotu, ako je teplota vzduchu. Ale v izbe na drevenom stole a podobne asi nie.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Zdravím, chci se zeptat, pokud Suunto udává reálnou vodotěsnost 30m, je to jako dle hodnot ostatních hodinek, tedy ani ne sprcha, jen do deště a ještě ne moc hustého, nebo je to normálně skočit s nima do rybníka a plavat? U sportovních hodinek na ven, bych předpokládal tu druhou možnost. Dík za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Oloušek

Zdravím, chci se zeptat, pokud Suunto udává reálnou vodotěsnost 30m, je to jako dle hodnot ostatních hodinek, tedy ani ne sprcha, jen do deště a ještě ne moc hustého, nebo je to normálně skočit s nima do rybníka a plavat? U sportovních hodinek na ven, bych předpokládal tu druhou možnost. Dík za odpověď

 

Ahoj, u hodinek Suunto hodnota odpovídá reálné hodnotě, tedy reálných 30 metrů ponoru.

 

Olie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pouzivas je i na hristi? Funguje to? Je to dobry? Uzitecny? Lehce ovladatelny? Nebo to po jedne osmnactce zacne obtezovat?

 

Taky se připojím, protože Suunto G6 už asi čtyři roky vlastním - bohužel dva roky už visí na bagu s vybitou baterií Posted Image Jako hodinky mě nijak neoslovily a ťukat si do nich výsledky na hřišti je fakt neohrabaný. Navíc se mi nepodařilo propojit ten jejich PC systém s Vistama. Jednou jsem to zkoušel na XPčkách, nacpal jsem do hodinek asi tři hřiště, na jedné osmnáctce jsem je zkusil a od té doby sloužily už pouze jako časoměřič. Pokud někdo sleduje výkonnost a zajímají ho grafy, změny ve hře, počty patů a drajvů a podobný věci tak to asi smysl má, ale pro běžnýho hráče imho ne. A ani design mě nezaujal natolik, abych si je někdy vzal na sebe "do města" Posted Image
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...